forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 VESELI ČETVRTAK X-XII 2018.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
mikado Posted - 28/09/2018 : 19:04:12
X-XII 2018.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 30/12/2018 : 19:14:27
quote:
Originally posted by maelstrom

quote:
Originally posted by ivanl

Ovaj Dylanov 'dnevnik' frisko izdan, moze li neko pojasnjenje; o cemu se tu radi? Netko ko ga je procitao?



Kao što ime samo i govori, to je dnevnik, Sclavijev dnevnik o načinu njegovog rada, njegova prepiska sa crtačima i još neke stvari, a unutra se nalazi ipak i jedan Dilanov strip.


Zahvaljujem.
maelstrom Posted - 30/12/2018 : 19:04:00
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Možda bi VČ,svim dobronamjernim davateljima preporuka, mogao "začepiti usta" jednostavnim načinom. Golim radom.

Po 3 Martijeve knjige i 3 knjige Mister Noa u idućoj kalendarskoj godini dovele bi do neviđenog ushita. Euforije tolikih razmjera da bi, pojedinci, zapeli u katatonično stanje šoka i nevjerice.

Izložite nas takvoj opasnosti. Hvala.



Kod Veselog četvrtka nemoguće je bilo šta planirati na godišnjem nivou.Možemo samo da razmišljamo o tome šta će izaći zaključno sa prvim delom proleća.

U januaru po običaju teško da će nešto ozbiljnije sem Obojenog programa.Kao i ove godine sa Velikim Teksom, mogli bi smo možda tokom februara da očekujemo Bonelli All-star.
Onda tamo negde u prvom delu proleća konačno knjige Mister Noa i Teksa kao što su ove godine izašli Dragonero i Dampyr.
Verovatno ćemo videti i neku novu ediciju, eto ove godine je to bila Zlatna serija, a sada pretpostavljam taj Umpah-Pah.
Ne verujem da u ovom periodu možemo bilo šta drugo očekivati, no i to je puna kapa kako stvari stoje i dobro je ako se nešto ne izjalovi.

Za dalje je poprilično teško bilo šta reći i očekivati, sem za kiosk izdanja.
maelstrom Posted - 30/12/2018 : 18:56:50
quote:
Originally posted by ivanl

Ovaj Dylanov 'dnevnik' frisko izdan, moze li neko pojasnjenje; o cemu se tu radi? Netko ko ga je procitao?



Kao što ime samo i govori, to je dnevnik, Sclavijev dnevnik o načinu njegovog rada, njegova prepiska sa crtačima i još neke stvari, a unutra se nalazi ipak i jedan Dilanov strip.
ivanl Posted - 30/12/2018 : 16:09:02
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Možda bi VČ,svim dobronamjernim davateljima preporuka, mogao "začepiti usta" jednostavnim načinom. Golim radom.

Po 3 Martijeve knjige i 3 knjige Mister Noa u idućoj kalendarskoj godini dovele bi do neviđenog ushita. Euforije tolikih razmjera da bi, pojedinci, zapeli u katatonično stanje šoka i nevjerice.

Izložite nas takvoj opasnosti. Hvala.


Da su želje, nešto što beremo sa grane...
jaki Posted - 30/12/2018 : 16:07:08
Glupo je ocekivati da ce se u VCu nesto promijeniti u izdavanju debeljuca.
Ako i nove izadju opet ce se cekat godina ipo,dvije za slijedecu i to je realnost.
zlatan bihac Posted - 30/12/2018 : 15:32:00
za tu kolicinu novih izdanja bi trebali biti minimum 20-22 sata dnevno u uredu, a ne samo 16 sati koliko tvrde da rade...
Hercule Poirot Posted - 30/12/2018 : 13:49:28
Možda bi VČ,svim dobronamjernim davateljima preporuka, mogao "začepiti usta" jednostavnim načinom. Golim radom.

Po 3 Martijeve knjige i 3 knjige Mister Noa u idućoj kalendarskoj godini dovele bi do neviđenog ushita. Euforije tolikih razmjera da bi, pojedinci, zapeli u katatonično stanje šoka i nevjerice.

Izložite nas takvoj opasnosti. Hvala.
ivanl Posted - 30/12/2018 : 10:16:36
Ovaj Dylanov 'dnevnik' frisko izdan, moze li neko pojasnjenje; o cemu se tu radi? Netko ko ga je procitao?
zlatan bihac Posted - 27/12/2018 : 12:52:58
nisam baš siguran, ali mislim da talijani bježe strip agentu 2 ili 3 broja... a pošto u strip agentu te gigante izdaju po 3-4 broja odjednom, i to pred neke manifestacije, možda pred idući interliber izbace 3 broja..

jedna od želja mi je vidjeti ove gigante kao kiosk izdanje meki uvez, nešto tipa zagora ili dilana..cijena 50-ak kuna..strip agent ima to sve već spremno, prevod, prelom, gotov dizajn..
ako se ne varam, dilan dogovih giganata ima još 6-7 za izdati, zagorovih više nema, tako da možda i jednog dana vidimo te gigante na kioscima...
kasper Posted - 27/12/2018 : 12:19:02
kad vec spominjete sa, kad ce novi gignati?
ivanl Posted - 27/12/2018 : 12:06:23
quote:
Originally posted by velka031

Patagonija od SA se masno plaća na aukcijama, a otisnuta je kriminalno, Frisendin crtež je doslovno masakriran.
VČ izdanje nema tih problema (a nema je ni na aukcijama nešto).


Ja se ne bi bas slozio. Ne mogu reci da je SA Texone kriminalno otiskan i da je Frisendin,(jedan od najdrazih mi crtaca, koji pazi manijakalno na detalje), crtez masakriran. Moram napomenuti da Patagoniju izdanu od strane VC-a nisam vidio,(imam namjeru), a taljansko jesam. Sad ne znam, koliko VC moze biti jasnije otiskan od taljana. Vidjet cu, dosta ekipe hvali taj album.
velka031 Posted - 27/12/2018 : 07:26:35
Patagonija od SA se masno plaća na aukcijama, a otisnuta je kriminalno, Frisendin crtež je doslovno masakriran.
VČ izdanje nema tih problema (a nema je ni na aukcijama nešto).
kasper Posted - 27/12/2018 : 06:49:28
quote:
Originally posted by zlatan bihac
nije najbolje, već najskuplje..da bi bilo najbolje, mora pored svih karakteristika i da bude povoljno...npr strip agentov gigant od magnusa, drugo izdanje...ima sve karatkeristike dobrog stripa, uvez, hc, legendarni autor, a4 format, 250 stranica stripa, a na sajmovima se prodavao za samo 30 kuna..gdje ćeš bolje od toga...



😁. tog magnusa i patagoniju od vc sam iskesirao jer vredi, za maximalne stripove maximalni format. vecinu drugih giganata ne bih uzeo sad ni da su dzaba
kasper Posted - 27/12/2018 : 06:43:28
quote:
Originally posted by zare80

quote:
Originally posted by kasper

patagonija je najbolje izdanje texa na ovim prostorima. a mozda i uopste


onda verovatno nisi video izdanje Epicenter-a



video na slikama koje su stavljene, i uporedo sa drugima. size does matter
zare80 Posted - 27/12/2018 : 03:33:38
quote:
Originally posted by kasper

patagonija je najbolje izdanje texa na ovim prostorima. a mozda i uopste


onda verovatno nisi video izdanje Epicenter-a
zlatan bihac Posted - 26/12/2018 : 23:43:23
quote:
Originally posted by kasper

patagonija je najbolje izdanje texa na ovim prostorima. a mozda i uopste


nije najbolje, već najskuplje..da bi bilo najbolje, mora pored svih karakteristika i da bude povoljno...npr strip agentov gigant od magnusa, drugo izdanje...ima sve karatkeristike dobrog stripa, uvez, hc, legendarni autor, a4 format, 250 stranica stripa, a na sajmovima se prodavao za samo 30 kuna..gdje ćeš bolje od toga...
maelstrom Posted - 26/12/2018 : 22:42:55
Dobro, treba istaći da u ono Dnevnikovo vreme stripova je bilo generalno manje uopšte, dakle i van Jugoslavije.Što se Bonellija tiče, nije bilo ovih raznoraznih Maksija, giganata, almanaha, magazina, sporednih junaka, one shot izdanja.....Specijali su isto tek kretali.....
Dnevnik je tu funkcionisao po principu kako se može u datom trenutku, mada im ipak zameram onoliku količinu cenzure, to stvarno nije imalo smisla, iako tada većina nas to uglavnom nije puno ni primećivala (eh naivne mladosti).
ivanl Posted - 26/12/2018 : 22:38:48
Što reći?
Dnevnik mi je bio sastavni dio života, doslovno i figurativno. Svaki odlazak u 'spizu' majci, značio je i jedan LMS ili ZS, koji će skupa sa mnom kući. Ma tko je mogao pretpostaviti da će biti ovoliko stripova danas, i ovakve kvalitete. I sadržaja što se tiče i vanjštine.
teller Posted - 26/12/2018 : 22:27:17
quote:
Originally posted by ivanl

Apsolutno se slažem,(za odvjetnike izdavača), nisam ni ja niti mi pada takvo što napamet.
Ja sam odvjetnik , samo dobrih stripova, pritom ne aludirajući ni na kakvu igru riječi.
Inače sam također odgojen, 'kuvan i pečen' kao pripadnik radničke klase, cijeli život u 'trlišu', (jel znaš što je to?). Samo jebena krvava 'šljaka' sa svojih deset prstiju.
Ali što se stripova tiće, želio sam još u Jugi kad su albumi stidljivo dolazili na tržište, da 'romani', ovako izgledaju. Još prije desetak godina u Hrvatskoj kad je svojevrsna strip renesansa poćela, a onda i na ostalim prostorima, mogu ti reći da mi sreći nije bilo kraja...
I što se roto stripova tiće i albuma...
Zato 'fala in'



malo smo danas razmaženi i nezahvalni...
dobro..nigdje ne piše da se moramo klanjat izdavačima...ali stalno prigovaranje i pljuvanje ponekad premašuje granice normalnog...
dizali smo Dnevnik na piedestal a danas vidimo kako su bljali i žvrljali naše junake...
a danas se prigovara za svaku sitnicu...
ivanl Posted - 26/12/2018 : 22:24:37
quote:
Originally posted by velka031

Svaka ti je na mjestu.
Trliš znam što je, naučio sam kad je ona pjesma bila hit "Kako ću joj reć da varin"... :)


E, taj odjevni predmet... pola života u njemu...ali zašto bi me to spriječavalo da sam lud za stripovima? Dapaće...
velka031 Posted - 26/12/2018 : 22:18:23
Svaka ti je na mjestu.
Trliš znam što je, naučio sam kad je ona pjesma bila hit "Kako ću joj reć da varin"... :)
ivanl Posted - 26/12/2018 : 22:11:38
Apsolutno se slažem,(za odvjetnike izdavača), nisam ni ja niti mi pada takvo što napamet.
Ja sam odvjetnik , samo dobrih stripova, pritom ne aludirajući ni na kakvu igru riječi.
Inače sam također odgojen, 'kuvan i pečen' kao pripadnik radničke klase, cijeli život u 'trlišu', (jel znaš što je to?). Samo jebena krvava 'šljaka' sa svojih deset prstiju.
Ali što se stripova tiće, želio sam još u Jugi kad su albumi stidljivo dolazili na tržište, da 'romani', ovako izgledaju. Još prije desetak godina u Hrvatskoj kad je svojevrsna strip renesansa poćela, a onda i na ostalim prostorima, mogu ti reći da mi sreći nije bilo kraja...
I što se roto stripova tiće i albuma...
Zato 'fala in'
velka031 Posted - 26/12/2018 : 21:18:26
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by wesskowaz

quote:
Originally posted by zlatan bihac

koje je najskuplje vc izdanje? patagonija? majke i ocevi? dnevnik dd?



Patagonija 3500.
Majke i ocevi 3300.
Dnevnik 2800.


3500? Zašto je Patagonija toliko skupa, ne razumijem.



Izdanje je vrh. Kod LL bi to bilo 5 stoja.


5 stoja? A jednom ce i njihov Tex Patagonija, pa ces,(cemo), vidjeti. Njihovi su Texonei isto vrh. Ne kupujem ih jer imam SA, ali nema dvojbe o kvaliteti tehnikalija tih albuma.



Nisam ovdje ničiji odvjetnik, posebno ne izdavačkih kuća, draži su mi oni koji izdaju kiosk izdanja zato što držim da je stripu tamo mjesto, a i odgojila me radnička klasa pa mi je elitizam mrzak sam po sebi Ne mogu si pomoći
Malo me smetalo što su mnogi graknuli na cijenu Patagonije od VČ, a te cijene Libellus stavi za neke puno bezveznije stripove, pa nikom ništa (čast Valteru i sličnima), a Patagonija je apsolutni vrh od izdanja i vrijedi svake kune/dinara...
maelstrom Posted - 26/12/2018 : 20:47:39
To apsolutno stoji.U stvari, u ovom trenutku što se tiče kvaliteta izdanja ja ne bih zamerio Veselom četvrtku ni jotu.I što se cene tiče, stvari su u ogromnom delu ok, neke sitnice pre svega vezano za Obojeni program i njegovu cenu bi se dale istaći.Ostaje samo taj ritam izlaženja.
kasper Posted - 26/12/2018 : 19:34:51
patagonija je najbolje izdanje texa na ovim prostorima. a mozda i uopste

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000