forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Racunala i internet
 USB-HDMI

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
delboj Posted - 14/10/2018 : 20:26:14
Da li pomoću ovog kabla mogu povezati tablet s televizorom, da gledam npr. neki video snimak na televizoru? Nije mi najjasnije što se tiče ovog priključka što ulazi u tablet, jer je malo duži od onog iz punjača. I da li ovo uopšte podržavaju televizor Samsung le32c350 i tablet Alcatel One Touch Pixi 3? Ako ovo nije moguće povezati, za šta onda služi kabl sa slike i kakav kabl treba da se to poveže?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
delboj Posted - 07/07/2021 : 11:01:40
Uzeo sam Mi Stick. Pa recimo da radi bolje, manje se kvari slika, ali opet se dešava da izbacuje. Ipak, mislim da je nešto zahvalnije rješenje od Chromecasta gdje se slika više kvarila, posebno kvalitet slike.

Gledao sam mogu li negdje prodati ovaj Chromecast kao polovan, ali teško je za to naći kupca.
delboj Posted - 28/05/2021 : 14:42:30
Nemam optiku i pitanje je kad će ovdje biti dostupna optika. Čuo sam da je u neke novije zgrade uvedena, ali to mi ništa ne znači. Imam VDSL, brzina je po trenutno mjerenju 21,44 Mbps/4,47 Mbps. Ja mislim da je problem što do televizora ima 7-8 metara, a zid između prostorija (tj. prezida) je debela pola metra. E sad, ovo nekad radi sasvim pristojno, dok nekad to skoro nikako ne funkcioniše.

Čitao sam ponešto o tome, ali čini mi se da tu nema baš nekog dokaza da je jedan od tih uređaja sigurno bolji sam po sebi.
DiSkAcH Posted - 28/05/2021 : 08:33:36
Iskreno, nisam probao. I ne da može biti, nego je sigurno do brzine interneta i logika mi kaže, ako jedan šteka, može i drugi štekat.
Inače ljudi većinom misle da je brzina interneta tj kvaliteta same veze bolja što je net brži, pa samo izvrte speedtest i misle da je sve super.
Ima tu jako puno varijabli i kvalitetna veza (optika) može biti x puta bolja tj korisniku će sve raditi brže i responzivnije od npr duplo bržeg neta preko žice (bakra) zbog manej grešaka po linij, osjetno manjeg pinga i svašta nešto. Određenu ulogu igra i kućni ruter, kvalitetniji će vj bolje ispravljati greške (po riječima mojih kolega na poslu koji su radili u HTu, uvijek ih ima hrpa, ali na optici ih ima puno puno manje nego na bakru). Mislim da je za kvalitetan 1080p stream potrebano barem 20/2, toliko ja imam doma na žici i YT radi na toj brzini bez greške. Ujedno sam i na HTu jer em nemam puno izbora, em je njihova usluga stabilnija od drugih operatera. Za BiH nemam pojma što i kako. I uz to, ja koristim nVidia Shield koji je naj Android Tv uređaj, debelo je iznad drugih, pa možda i to igra ulogu.
Cijena izvana ti je cca 200€, najskuplji je, ali je i najbolji.

Probaj malo izguglat po stranim forumima o Firesticku vs Chromecast.
delboj Posted - 25/05/2021 : 13:45:49
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Chromecast kojeg spominješ bi ti bio najosnovniji mogući takav uređaj, baci oko na YT, imaš i Amazon Fire Stick koji je vj jeftiniji. Tamo će ti netko to recenzirati, pa ćeš vidjeti da li te zadovoljava.

Evo ti oba od istog frajera, koji je mni ful OK tjuber:






Kako ovo funkcioniše, isplati li se uzeti taj Amazon Fire Stick?

Nisam zadovoljan kako radi preko Chromecasta, dosta prekida, ponekad i izbacuje... E sad, možda je to i do interneta, ali da li bi bolje radilo pomoću toga ako to pretvara televizor u pametni televizor?
delboj Posted - 13/01/2021 : 13:57:11
Teško je to onda, jer mi ovo stoji iza televizora, da bi bio u vidnom polju moram onda donijeti daljinski iznad toga. Lakše je prebaciti tipku.
DiSkAcH Posted - 13/01/2021 : 12:31:06
quote:
Originally posted by delboj

Pa radi zasad.

Došao je neki daljinski.



A možeš si ga spojiti onda, IR ti mora biti u vidnom polju daljinskog, nesmiješ ga sakriti.
I on ti služi onda umjesto te tipke na razdjelniku, prebacuje izvor.
delboj Posted - 13/01/2021 : 12:16:39
Pa radi zasad.

Došao je neki daljinski.
DiSkAcH Posted - 13/01/2021 : 12:04:37
quote:
Originally posted by delboj

Kupio sam u prodavnici HDMI kabl, košta 4,50 KM i spojio sam ovo, sad radi. Mogu pritiskom na tipku da promijenim šta želim da koristim. Ali treba li držati uključene DC5V i IR? Ima taj daljinski, da li onda da bi on radio treba to uključiti?



Ako ti radi bez napajanja, nemoj ni spajati, nisam ni ja na svoj...dobiva neki napon izgleda preko HDMI.
A za IR moraš imati kompatibilan daljinski....ma mislim da ti je to bzvz.
delboj Posted - 12/01/2021 : 13:08:20
Kupio sam u prodavnici HDMI kabl, košta 4,50 KM i spojio sam ovo, sad radi. Mogu pritiskom na tipku da promijenim šta želim da koristim. Ali treba li držati uključene DC5V i IR? Ima taj daljinski, da li onda da bi on radio treba to uključiti?
delboj Posted - 12/01/2021 : 12:16:35
Znači, meni treba još jedan kabl koji ima HDMI na obje strane, kao što je ovaj što sad ide iz risivera u TV? Samo što mi treba još jedan? Pokušaću onda da to potražim ovdje u nekoj prodavnici, možda i ima takvih kablova, a ako nema pitaću nekog od ovih montera Totala.
DiSkAcH Posted - 12/01/2021 : 11:52:54
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by delboj

Stiglo je ovo, ali ne shvatam šta treba uključiti u output, zar nije trebalo da bude hdmi kabl s obje strane uz ovo? Došla su dva kabla u kutiji: DC5V i IR. Za šta oni uopšte služe?



Jedan kabel je napajanje, a drugi je je InfraRed iliti za nekakav daljinski.
Tebi treba jedan HDMI koji će ići iz razdjelnika u TV, chromecast kolko vidim se kopča direktno jer ima kabel na sebi, i na drugi utor ukopčaš HDMI od tog drugog uređaja. Dakle u dva IN ukopčaš uređaje, u jedan OUT ukopčaš TV.

I ne, HDMI se u 99% slučaja ne isporučuje, čak ni napajanje, ni IR. To treba provjeriti sa prodavačem, ako već nije napisao na oglasu.

DiSkAcH Posted - 12/01/2021 : 11:51:25
quote:
Originally posted by delboj

Stiglo je ovo, ali ne shvatam šta treba uključiti u output, zar nije trebalo da bude hdmi kabl s obje strane uz ovo? Došla su dva kabla u kutiji: DC5V i IR. Za šta oni uopšte služe?



Jedan kabel je napajanje, a drugi je je InfraRed iliti za nekakav daljinski.
Tebi treba jedan HDMI koji će ići iz razdjelnika u TV, chromecast kolko vidim se kopča direktno jer ima kabel na sebi, i na drugi utor ukopčaš HDMI od tog drugog uređaja.

I ne, HDMI se u 99% slučaja ne isporučuje, čak ni napajanje, ni IR. To treba provjeriti sa prodavačem, ako već nije napisao na oglasu.
delboj Posted - 12/01/2021 : 11:12:56
Stiglo je ovo, ali ne shvatam šta treba uključiti u output, zar nije trebalo da bude hdmi kabl s obje strane uz ovo? Došla su dva kabla u kutiji: DC5V i IR. Za šta oni uopšte služe?
delboj Posted - 09/01/2021 : 10:24:24
Ne znam, ali vidiš da izgleda postoje neki koji ne rade.

Vidjeću, evo pitao sam za ovaj treći.
DiSkAcH Posted - 09/01/2021 : 10:05:09
quote:
Originally posted by delboj

Evo za ovaj https://www.olx.ba/artikal/24977063/hdmi-splitter-razdjelnik/ piše da ne radi. I to je naglašeno.

Ništa, vjerovatno ću provjeriti prije kupovine, ali mislim da mi niko neće odgovoriti prije ponedjeljka.



Baš gledam, taj ne radi sa ničim...šta radi samo sa PS-om? :D
Vidi odmah da li možeš vratit u slučaju da ne valja.
delboj Posted - 08/01/2021 : 21:55:51
Evo za ovaj https://www.olx.ba/artikal/24977063/hdmi-splitter-razdjelnik/ piše da ne radi. I to je naglašeno.

Ništa, vjerovatno ću provjeriti prije kupovine, ali mislim da mi niko neće odgovoriti prije ponedjeljka.
DiSkAcH Posted - 08/01/2021 : 21:52:15
quote:
Originally posted by delboj

Da, gledao sam da izaberem neki s tipkama.

Pa slične su cijene, treba na to još dodati poštarinu. Bitno je da radi s Chromecastom, jer za neke piše da ne radi s tim uređajem.

Sad ide vikend, neće to moći prije iduće sedmice.





E to ne znam, kazem, ja imam jeftinog kineza na kojem je spojen PSTV, nv Shield i Tvix mediaplayer i sve radi uredno. Malo mi je cudno da chromecast ne bi radi preko nekog razdjelnika, ali ne znam, nisam probao.
delboj Posted - 08/01/2021 : 19:53:23
Da, gledao sam da izaberem neki s tipkama.

Pa slične su cijene, treba na to još dodati poštarinu. Bitno je da radi s Chromecastom, jer za neke piše da ne radi s tim uređajem.

Sad ide vikend, neće to moći prije iduće sedmice.

DiSkAcH Posted - 08/01/2021 : 19:30:37
Gledam i vidim da svi imaju tipku za biranje izvora u slučaju da ne prebacuje sam.
Uzmi najjeftiniji što nađeš i bok.
Kod HDMI ti nema veze za kvalitetu slike pošto je riječ i digitalnom priključku za razliku od analognog scarta.
Koji god uzmeš, slika će biti ista i u pravilu bez ikakvih interferencija.
delboj Posted - 08/01/2021 : 15:31:26
Nisam vidio da Chromecast ima opciju gašenja.

Pa šta uzeti od ovih jeftinijih? Npr. neki od ova tri:

https://www.olx.ba/artikal/35738640/hdmi-splitter-1x3/
https://www.olx.ba/artikal/36807759/hdmi-splitter-1-na-4/
https://www.olx.ba/artikal/34696669/hdmi-splitter-razdjelnik-3-ulaza-1-izlaz-016506/

Ili imaš neki bolji prijedlog?
DiSkAcH Posted - 08/01/2021 : 14:43:22
E to ti je to.
A ja imam neki jeftikaner od 20ak$ sa aliexpresa 3u1, i taj ti sam prebaci na izvor koji se upali.
Ima i daljinski koji sam bzvz kupio, za prebacivanje izvora jer kao što sam napisao, to radi sam, a i na vrhu ima jednu tipku koja isto prebacuje izvor.
Šta taj Chromecast nema opciju standby-a ili gašenja? Ako nema čupaj napajanje, nema druge.
Ovakav je otprilike taj moj:

delboj Posted - 08/01/2021 : 14:19:24
Aha. Samo 1. Evo piše i ovdje https://www.whathifi.com/samsung/le-32c350/overview

Pa onda da kupim nešto ovakvo, kao HDMI lopov https://www.olx.ba/pretraga?trazilica=+hdmi+splitter&stanje=0&vrstapregleda=tabela&sort_order=desc&do=25

Evo ukucao sam ograničenje do 25 KM. Koji valja uzeti?

A smeta li da ovaj Chromecast stoji stalno uključen, djeluje mi da se strašno grije? Doduše, može on da se isključi iz struje ako treba, da se ne dira HDMI priključak. Kako ću onda birati da li da gledam sliku s risivera ili s Chromecasta? Pojaviće se neka opcija? Na TV-u imam ono da izaberem HDMI, ali šta će biti ako se uključe tako dva HDMI priključka?
DiSkAcH Posted - 08/01/2021 : 14:08:16
quote:
Originally posted by delboj

Kupio sam ovaj uređaj. Isključio sam HDMI kabl iz risivera od Totala, uključio Chromecast, instalirao što je tražilo na telefonu, spojio, probao kako radi, sve je bilo u redu. Sad sam opet vratio kabl od risivera, a Chromecast da uključujem po potrebi, pretpostavljam da ne može drugačije.



Imaš samo 1 HDMI utor? To je problem ako shvaćam?
Pogledaj dobro tv, ne mora uvijek biti na stražnjoj strani sve, neki put je i sastrane i odispod.
Ako je u tome problem i stvarno ima samo 1 HDMI, kupi si još i HDMI razdjelnik\switch kako god ga već zovu da možeš spojiti bar ta 2 uređaja.
Mislim da će ti se pohabat utor i/ili kablovi ako stalno budeš ukapčao-iskapčao.
delboj Posted - 08/01/2021 : 12:57:26
Kupio sam ovaj uređaj. Isključio sam HDMI kabl iz risivera od Totala, uključio Chromecast, instalirao što je tražilo na telefonu, spojio, probao kako radi, sve je bilo u redu. Sad sam opet vratio kabl od risivera, a Chromecast da uključujem po potrebi, pretpostavljam da ne može drugačije.
delboj Posted - 03/01/2021 : 09:10:29
Pa sve se vrti od 100 do 120 KM.

Sutra je radni dan, pa ću pokušati da vidim šta može da se naruči.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000