forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Extra vs. Klasik

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 18/10/2018 : 17:34:10
Koja od ove dve edicije je vama svrsishodnija, prakticnija, bolja, omiljenija?
Koju zadrzavate u kolekciji? Koju menjate onom drugom?
Koja je bolje zamisljena, sprovedena, uradjena?
'Ajmo, za ili protiv:
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
morski Posted - 15/08/2019 : 18:27:11
quote:
Originally posted by ziro

Ne budali.


👏👏👏
ziro Posted - 15/08/2019 : 15:53:24
Ne budali.
morski Posted - 15/08/2019 : 15:46:53
quote:
Originally posted by ziro

quote:
Originally posted by morski

U objektima Trafika je uvek dan pre (sreda).


Nisi pričao o objektima Trafika? Hahahahahah, važi
Nisam rekao da nema drugih prodajnih objekata, već da na obične kioske stiže ponekad i sa 4-5 dana zakašnjenja.
To što firma VČ ne distribuira, već Beokolp, ne menja činjenicu da im distribucija nije dobra.
Menjaš teze i lupetaš gluposti.


E, stvarno si lik. Kako li čitaš (razumeš) stripove, kad nisi u stanju par postova da razumeš?
Rekao sam "u prethodnom postu", ali tebi očigledno odgovara izvrtanje činjenica u tvoju korist. Što se lepo vidi u tvojim komentarima.
Shvatio sam kakav si tip, suluda je diskusija, sve si u pravu, tvoja pobeda.
ziro Posted - 15/08/2019 : 13:56:21
quote:
Originally posted by Dexters

Čekaj malo, zar netko tko živi npr. u Čačku ne može kupiti Zagora na kiosku gdje kupuje cigarete, Informer itd?


Može kupiti, ali kasne često, bar ovde kod mene, o tome se pričalo, a ne da li može da se kupi ili ne.
A Zlatnu Seriju sam 12. broj npr. vijao po celoj okolini Sombora, jedva sam ga našao na jednom kiosku na autobuskoj stanici.
ziro Posted - 15/08/2019 : 13:54:48
quote:
Originally posted by morski

U objektima Trafika je uvek dan pre (sreda).


Nisi pričao o objektima Trafika? Hahahahahah, važi
Nisam rekao da nema drugih prodajnih objekata, već da na obične kioske stiže ponekad i sa 4-5 dana zakašnjenja.
To što firma VČ ne distribuira, već Beokolp, ne menja činjenicu da im distribucija nije dobra.
Menjaš teze i lupetaš gluposti.
Dexters Posted - 15/08/2019 : 13:52:38
Čekaj malo, zar netko tko živi npr. u Čačku ne može kupiti Zagora na kiosku gdje kupuje cigarete, Informer itd?
morski Posted - 15/08/2019 : 13:46:55
quote:
Originally posted by ziro

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ziro

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ziro

Tog nema u mojoj okolini od 60-70 kilometara


Pa to ne znači da ga nema u Srbiji.


Pa ja govorim svoje lično iskustvo, neću da pričam o ostatku Srbije, nema u 95% teritorije Srbije.
Ne vidim šta je problem, i zašto se brecaš.


Tvoje lično iskustvo kaže da ga nema u krugu od 60-70 km od tvog mesta prebivališta. I to treba da bude pokazatelj kako su stripovi VČa nedostupni iako "ne pričaš o ostatku Srbije", a onda kažeš da ga "nema u 95% Srbije". Dozvoli da se obratim... Svako veće mesto (grad) u Srbiji ima objekte gde se mogu kupiti.

Ili želiš nešto drugo da kažeš, a što možda nije tema...


Sombor ima 50.000 stanovnika, pa nema prodajni objekat, još je mnogo takvih primera.
Idi na stranicu VČ na Fejsbuku pa ih tamo hvali, činjenica je da im distribucija nije dobra već godinama.


Nisam siguran da je tačno da u Somboru nema gde da se kupi... Baš ću da pitam jednog prijatelja, Somborca.
A ovo "idi na stranicu, pa ih tamo hvali" je toliko smešno i detinjasto. Ja ih uopšte ne hvalim, već ne mogu da prihvatim da neko na osnovu svog iskustva donosi opšte zaključke.
quote:
Originally posted by ziro

Štaviše, maloprodajni objekti Trafike postoje u svega 6 mesta u Srbiji: Beogradu, Novome Sadu, Šapcu, Kuli, Kraljevu i Kragujevcu.
Ako ti misliš da je to dovoljno da bi se distribucija smatrala uspešnom, u velikoj si zabludi prijatelju.


U prethodnom postu nisam govorio o Trafikama već uopšte o prodajnim objektima. Čini mi se (barem sam viđao) da se VČ stripovi mogu kupiti na više različitih mesta (čitaj: prodajnih objekata).
I još nešto, nema redakcija VČ ništa sa distribucijom stripova. Kad bi pročitao impresum bilo kojeg njihovog izdanja, video bi da je distributer Beokolp, d.o.o.

I na kraju, postoji vazda dostupan sajt trafika.online, pa možeš naručivati njihova izdanja do mile volje, čak i u pretprodaji, po istim cenama po kojima bi ih dobio u Trafikama (20% popusta).
ziro Posted - 15/08/2019 : 13:29:43
Štaviše, maloprodajni objekti Trafike postoje u svega 6 mesta u Srbiji: Beogradu, Novome Sadu, Šapcu, Kuli, Kraljevu i Kragujevcu.
Ako ti misliš da je to dovoljno da bi se distribucija smatrala uspešnom, u velikoj si zabludi prijatelju.
ziro Posted - 15/08/2019 : 13:18:37
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ziro

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ziro

Tog nema u mojoj okolini od 60-70 kilometara


Pa to ne znači da ga nema u Srbiji.


Pa ja govorim svoje lično iskustvo, neću da pričam o ostatku Srbije, nema u 95% teritorije Srbije.
Ne vidim šta je problem, i zašto se brecaš.


Tvoje lično iskustvo kaže da ga nema u krugu od 60-70 km od tvog mesta prebivališta. I to treba da bude pokazatelj kako su stripovi VČa nedostupni iako "ne pričaš o ostatku Srbije", a onda kažeš da ga "nema u 95% Srbije". Dozvoli da se obratim... Svako veće mesto (grad) u Srbiji ima objekte gde se mogu kupiti.

Ili želiš nešto drugo da kažeš, a što možda nije tema...


Sombor ima 50.000 stanovnika, pa nema prodajni objekat, još je mnogo takvih primera.
Idi na stranicu VČ na Fejsbuku pa ih tamo hvali, činjenica je da im distribucija nije dobra već godinama.
morski Posted - 15/08/2019 : 12:47:59
quote:
Originally posted by ziro

quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ziro

Tog nema u mojoj okolini od 60-70 kilometara


Pa to ne znači da ga nema u Srbiji.


Pa ja govorim svoje lično iskustvo, neću da pričam o ostatku Srbije, nema u 95% teritorije Srbije.
Ne vidim šta je problem, i zašto se brecaš.


Tvoje lično iskustvo kaže da ga nema u krugu od 60-70 km od tvog mesta prebivališta. I to treba da bude pokazatelj kako su stripovi VČa nedostupni iako "ne pričaš o ostatku Srbije", a onda kažeš da ga "nema u 95% Srbije". Dozvoli da se obratim... Svako veće mesto (grad) u Srbiji ima objekte gde se mogu kupiti.

Ili želiš nešto drugo da kažeš, a što možda nije tema...
ziro Posted - 15/08/2019 : 11:02:09
quote:
Originally posted by morski

quote:
Originally posted by ziro

Tog nema u mojoj okolini od 60-70 kilometara


Pa to ne znači da ga nema u Srbiji.


Pa ja govorim svoje lično iskustvo, neću da pričam o ostatku Srbije, nema u 95% teritorije Srbije.
Ne vidim šta je problem, i zašto se brecaš.
morski Posted - 15/08/2019 : 08:05:39
quote:
Originally posted by ziro

Tog nema u mojoj okolini od 60-70 kilometara


Pa to ne znači da ga nema u Srbiji.
WOLF-HUNTER Posted - 15/08/2019 : 01:57:48
Jedno i drugo. Extra zbog redovnog objavljivanja - klasik zbog formata.
ziro Posted - 14/08/2019 : 23:48:39
Tog nema u mojoj okolini od 60-70 kilometara
morski Posted - 14/08/2019 : 23:08:27
U objektima Trafika je uvek dan pre (sreda).
ziro Posted - 14/08/2019 : 21:51:09
quote:
Originally posted by DODSFERD

quote:
Originally posted by ziro

Imam fobije zbog Teksa Veselog četvrtka


Dok taj Tex dođe do Kirgistana prođe još koji mjesec više, zato je najbolje da čitaš Dylan Doga.



Ma ni u unutrašnjost u Srbiji ne stiže na vreme, kad li tek u Kirgistan stiže, možeš zamisliti.
DODSFERD Posted - 14/08/2019 : 21:45:02
quote:
Originally posted by ziro

Imam fobije zbog Teksa Veselog četvrtka


Dok taj Tex dođe do Kirgistana prođe još koji mjesec više, zato je najbolje da čitaš Dylan Doga.
ziro Posted - 14/08/2019 : 20:06:08
Imam fobije zbog Teksa Veselog četvrtka
wesskowaz Posted - 14/08/2019 : 20:04:49
quote:
Originally posted by ziro

Ja više volim Klasik, jer ne volim da čekam da izađe nasttavak, volim kad imam celu priču u jednoj svesci.



+1
ziro Posted - 14/08/2019 : 19:46:51
Ja više volim Klasik, jer ne volim da čekam da izađe nasttavak, volim kad imam celu priču u jednoj svesci.
zeljko Posted - 19/10/2018 : 13:52:46
ekstra

ali da je klasik kronološki onda bih skupljao klasik a rasprodao ekstra
ReemCP Posted - 19/10/2018 : 13:50:28
Ja sam dobio dojam da pricamo ovdje samo o Zagoru
Svakako podrzavam Klasik kod Texa, tu nema price.. O AF-u nemam blage veze pa ne mogu i komentirat.
zlatan bihac Posted - 19/10/2018 : 13:25:20
quote:
Originally posted by Poli


Hm, sa DD extra sam prestao, a Tex klasik me ne zanima. Znaci, isto mi je. Ili se tu ubraja i Tex VG extra? Ali to je prastaro.




Ah da, navodno postoji i Zagor u tim izdanjima. No, to me jos manje zanima, ali posto u naslovu ne stoji "Zagor extra vs. klasik"...






pa dobro, možda je mislio i na alan ford extra ili klasik, ali pogrešan podforum...

ali pošto je u pitanju navedeno koju mjenjamo onom drugom, znači da bi trebalo bit riječ od istim epizodama, samo u drugom formatu, dok ove gore nabrojane edicije texa su ipak zasad različite epizode,(barem dok klasik ne stigne onih 6 epizoda iz extra, ili dok ne krene dilan dog klasik jednog dan), pa je jedino moguće da je zagor u pitanju..
Poli Posted - 19/10/2018 : 08:48:00

Hm, sa DD extra sam prestao, a Tex klasik me ne zanima. Znaci, isto mi je. Ili se tu ubraja i Tex VG extra? Ali to je prastaro.




Ah da, navodno postoji i Zagor u tim izdanjima. No, to me jos manje zanima, ali posto u naslovu ne stoji "Zagor extra vs. klasik"...


zlatan bihac Posted - 19/10/2018 : 08:01:34
slobodna dalmacija je ta koja je pokvarila ovu ediciju dok se ludensu ne moze nista zamjeriti, jer su pratili tutto a kasnije i redovnu sbe seriju...usvari, ako cemo traziti ludensove ''greske'' onda su to preskakanje broja 100, broj 200 u c/b verziji i smanjivanje sirine za 1 cm..nista vise.. ono najvaznije da su dostupnost svima i cijena na njihovoj strani, a kome je puno i tih 18 kuna (naravno da ima i takvih) uvijek se nadju lako kompleti u pola cijene, akcije na sajmovima, aukcije, buvljaci, pa se lako sakupi skoro 300 brojeva zagora....a taj ce broj samo rasti vremenom..zato i jeste za mnoge najbolja edicija na ovim prostorima...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000