forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Chico u šetnji kroz vrijeme 1 - Nikad ne reci Maya

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 19/10/2018 : 20:06:05
Čim Zagora nema, Chico u nevolje zapada!



Scenarij: Tito Faraci
Crtež: Walter Venturi

25.10. u SnK i shop.strip-agent.hr
Od 26.10 na kioscima

Broj originala 1.

Edit: finalna verzija naslovnice
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
PijaniPatak Posted - 30/11/2018 : 06:29:16
quote:
Originally posted by Giuda Ballerino

quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Grabb

I da li je ne'ko skuzio ovaj naslov? Kakav je u origialu?


igra riječi na talijanskom.



nemos prevesti nego ovako. talijanska igra rijeci od - nikad ne reci nikad.


Mai dire Maya (umesto mai)
Mai= nikad

Malo me iritira sto nijedan od dva izdavaca nije pokusao da ponudi neku nasu igru reci.

Ja bih bio stavio "Ringe ringe Maja"
Dwayne_Looney Posted - 29/11/2018 : 14:16:41
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Podloga serijala mi se ne sviđa jer će na kraju vjerojatno biti da su svi ušokirani i ne sjećaju se šta se dogodilo. Što se tiče epizode ništa posebno, ne "palim" se na Antičku Grčku, vjerujem da će dvica biti bolja.
Također, 64 stranice su premalo. Imali smo primjere priče "Chico pračovjek" ili "Chico konkvistador" i šta bi falilo da je Chico opet pričao izmišljotine o nekim svojim precima na, barem, duplo više stranica?

Ocjene:
P: 4, S: 5, C: 7, N: 7


potpuno se slažem...
trebali su to več talijani strpat u dvije knjige i svi sretni.
a naši isto...to drobljenje je bez veze...
ali eto..to imamo i kakvo je dobro je.



Ma živio nama Chico, meni je bio najbolji Zagorov sporedni serijal.
teller Posted - 29/11/2018 : 13:51:20
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Podloga serijala mi se ne sviđa jer će na kraju vjerojatno biti da su svi ušokirani i ne sjećaju se šta se dogodilo. Što se tiče epizode ništa posebno, ne "palim" se na Antičku Grčku, vjerujem da će dvica biti bolja.
Također, 64 stranice su premalo. Imali smo primjere priče "Chico pračovjek" ili "Chico konkvistador" i šta bi falilo da je Chico opet pričao izmišljotine o nekim svojim precima na, barem, duplo više stranica?

Ocjene:
P: 4, S: 5, C: 7, N: 7


potpuno se slažem...
trebali su to več talijani strpat u dvije knjige i svi sretni.
a naši isto...to drobljenje je bez veze...
ali eto..to imamo i kakvo je dobro je.
Dwayne_Looney Posted - 29/11/2018 : 12:51:25
Podloga serijala mi se ne sviđa jer će na kraju vjerojatno biti da su svi ušokirani i ne sjećaju se šta se dogodilo. Što se tiče epizode ništa posebno, ne "palim" se na Antičku Grčku, vjerujem da će dvica biti bolja.
Također, 64 stranice su premalo. Imali smo primjere priče "Chico pračovjek" ili "Chico konkvistador" i šta bi falilo da je Chico opet pričao izmišljotine o nekim svojim precima na, barem, duplo više stranica?

Ocjene:
P: 4, S: 5, C: 7, N: 7
teller Posted - 29/11/2018 : 08:32:45
ide Čiko brzo, ne brinite...
ovde je sussret sa Hunima...valjda če sačuvat glavu.
ReemCP Posted - 28/11/2018 : 15:17:49
quote:
Originally posted by zlatan bihac

po najavama nije trebalo ovako cesto da izlazi...mislim da je pisalo 3 puta godisnje...


U najnovijem Bleku, najava je da je na kioscima već..

delboj Posted - 28/11/2018 : 14:59:42
quote:
Originally posted by adriano

Ja sam zadovoljan kako se Ciko nosi sa najvecim umovima antike. Cak je i Sokrata impresionirao. Zenu nije uspio. Fali ipak stranica jer ovako Mi je dojam da je radnja naprasno prekinuta


Pa upao je u drugu priču, i osmišljeno je tako da se radnja svaki put prekine.

Zanimljivo da je ovo možda prvi put da je u stripu konstatovano da je Čiko već oformljen filozof. Do Sokrata mu to valjda niko nije rekao.
zlatan bihac Posted - 28/11/2018 : 14:15:58
po najavama nije trebalo ovako cesto da izlazi...mislim da je pisalo 3 puta godisnje...
adriano Posted - 28/11/2018 : 13:26:51
Ja sam zadovoljan kako se Ciko nosi sa najvecim umovima antike. Cak je i Sokrata impresionirao. Zenu nije uspio. Fali ipak stranica jer ovako Mi je dojam da je radnja naprasno prekinuta
ReemCP Posted - 27/11/2018 : 20:25:21
quote:
Originally posted by DODSFERD

Ludens zna staviti najavu puno prije nego što stvarno bude u prodaji, tako da ovo može biti samo onako okvirno bez ikakve preciznosti.


Da da, jasno mi je, sjetimo se samo ovog prvog Čiko specijala, čekali smo ga neka 3 mjeseca, a navodno je bio na kiosku za to vrijeme

@delboj & Teller - eto, taman mi pričali o tome, kad je već najavljen Tex
teller Posted - 27/11/2018 : 17:54:48
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by ReemCP

Na kioscima novi specijal Cika broj 2, bar tako stoji u najavi najnovijeg Bleka.
Takodjer i za najnovijeg redovnog Texa pise da je na kioscima.


Teks bi trebalo da bude ovih dana na kioscima, vidio sam naslovnu, vjerovatno će uskoro biti i na forumu najava kad tačno.


Tex je najavljen..sad ce i Ciko...dobar tempo imaju te knjizice..skoro da mjesecni.
Ciko protiv Huna..
Bas se veselim..odkad je Ford crko na kioscima ovo je bogbogova zabava..i dovoljno kratko da ne zagnjavi
delboj Posted - 27/11/2018 : 16:31:15
quote:
Originally posted by ReemCP

Na kioscima novi specijal Cika broj 2, bar tako stoji u najavi najnovijeg Bleka.
Takodjer i za najnovijeg redovnog Texa pise da je na kioscima.


Teks bi trebalo da bude ovih dana na kioscima, vidio sam naslovnu, vjerovatno će uskoro biti i na forumu najava kad tačno.
DODSFERD Posted - 27/11/2018 : 16:29:55
quote:
Originally posted by teller

Sva cast na zapazanju...
Steta sto se takva greska pokrala bas u tako ozbiljnom i povjestno korektnom stripu.


Ma daj, ti kao veliki Chicov fan ćeš sigurno preboljeti takvu grešku.
DODSFERD Posted - 27/11/2018 : 16:24:50
Ludens zna staviti najavu puno prije nego što stvarno bude u prodaji, tako da ovo može biti samo onako okvirno bez ikakve preciznosti.
ReemCP Posted - 27/11/2018 : 15:54:15
Na kioscima novi specijal Cika broj 2, bar tako stoji u najavi najnovijeg Bleka.
Takodjer i za najnovijeg redovnog Texa pise da je na kioscima.
teller Posted - 27/11/2018 : 15:18:03
Sva cast na zapazanju...
Steta sto se takva greska pokrala bas u tako ozbiljnom i povjestno korektnom stripu.
delboj Posted - 27/11/2018 : 14:05:53
Na atinskoj pijaci prodaju se banane, bar tako izgleda po crtežu? Da li je to istorijska greška u stripu? U to vrijeme u tim krajevima uopšte nije moglo da bude banana, a mislim da žute nisu nigdje ni postojale, bar sam tako zapamtio kad sam nedavno čitao o tome da su ove današnje žute banane nastale od divljih crvenih ukrštanjem. I drugo, tamo koriste viljušku s tri zupca, a u staroj Grčkoj bi trebalo da su se uglavnom koristile viljuške s dva zupca.
mpavin Posted - 01/11/2018 : 07:41:14
Izgleda kao neka slikovnica ovako tanak.
Bar nije išla ona cijena iz prve najave.
DODSFERD Posted - 01/11/2018 : 00:09:54
To je nešto slično onome kada kupiš 20 deka salame, a od toga četvrtina otpadne na papir u koji je zamotana.
Curunir Posted - 31/10/2018 : 22:27:09
quote:
Originally posted by mogorovic

Ovo malo izdanje (izdanjce) je zbunjujuće lažljivo već na naslovnici. Umjesto 64 stranice, epizoda ima samo 60 stranica, preostale 4 stranice su reklame i najave drugih izdanja. Ustvari, natpis 64 stanice u boji je, u naravi, točan, samo što se ne odnosi na opseg epizode, nego na sve otisnute stranice unutar korica.



kao i svi maksiji, specijali, bilo što što ima natpis broja stranica...
uvijek uračunaju sve. već jedno 20ak godina
Curunir Posted - 31/10/2018 : 22:25:38
hocemo Zagija triput mjesecno po 30 stranica u ovakvu izdanju!!!
velka031 Posted - 31/10/2018 : 21:37:40
Trebao se i prije vratiti :)
ReemCP Posted - 31/10/2018 : 21:15:17
quote:
Originally posted by Curunir

tehnički prelijepo izdanje, plastificirane korice, baš turbosimpatično.
bravo, Ludense!


Upravo to i ta poleđina na kojoj je najava je nekako simpatično, estetski lijepo napravljeno. Što reći, nije bogzna neki humor, ali solidno. Vjerojatno će onaj profesor na kraju 6.epizode uspjet onu ručicu na amajliji nariktat da se Čiko vrati u njihovo vrijeme
Curunir Posted - 31/10/2018 : 19:11:17
tehnički prelijepo izdanje, plastificirane korice, baš turbosimpatično.
bravo, Ludense!
trebao bi Bonelli prijeći potpuno na ovaj format, ionako mu je 50% stranica u vecini stripova posve nepotrebno bla-bla, uvreda svakoj pameti.
ali eto, većina je obožavatelja debelih, što ćeš, ne vidi se dobro... na polici

sadržajno, pa King je bio u pravu. izmedju Nolittinih i Buretovih.
kao što Valter kaže, može se pročitati a da se broj sivih stanica ne smanji previše.
prolazna ocjena.
shalilo6 Posted - 31/10/2018 : 18:45:01
Pročita i požalija. Vidim da svi žugaju da je tanak. Ne daj bože da je bija deblji, izriga bi dušu koliko je ovo loše, crtež onako, ne loš, priča imala potencijala ali je ubili sa do bola lošim humorom.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000