forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 ZADRUGA-ne plačam punu cijenu!!!!!!

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
1Euro Posted - 25/10/2018 : 15:54:17
Ljudi, smislio sam sistem koji če ZA UVIJEK promjeniti trgovinu, ekonomiju,....Nek se zna, da sam ja 1Euro to prvi smislio!!!!!

Eto o čemu se radi:

-zamislite jednog običnog čovjeka, nazovimo ga Jura. Jura živi u Đakovu, sluša narodnjake, vozi se traktorom, ima 4-5 krava, radi na polju, ima ženu koju ne voli baš puno, ali je na nju navikao, ne smeta mu njezin celulit, Jura je zadovoljan što svaki petak ide u kafanu na gemišt, legne na ženu jednom tjedensko. Jura poželi novi avtomobil za kojeg je štedio 5 godina, prodao pajceke iz štale, kravu, otac i majka su dali nešto, žena takođe sve dok se nije nakupilo 20.000 eura za novi novcati VW Golf crvene boje. Jura zavije sav novac u rubac, majka mu napravi sendvič sa krastavcem, šunkom i sirom, žena mu izglanca košulju, Jura stavi klobuk na glavu i ide na voz za Zagreb. Na vozu pojede svoj sendvič, nasecka i luk i rajčicu, misli si ah kako je život lijep, misli da je to lijepi život i da bolje nije ni zaslužio.... Kada stigne u Zagreb plača punu cijenu, a trgovac mu čak besplatno pokloni kišobran sa logotipom trgovine, kalendar i gumene tepihe, kud češ bolje!???

E pa 1Euro ima riješenje!!!! Bogami da ga imam!!!!!

Juru su preveslali, platio je PUNU CIJENU, koju je prodavač tražio, zauzvrat je dobio kišobran i tepihe, umjesto da plača manje!!!!!
Kako, piatte se!???

E pa reči ču vam!

Rješenje je u Zadrugi kupaca. Svaki dan netko kupi neki novi automobil, tv, fridžider, pečnicu, odječu,...i plača punu cijenu koja se traži.
A sad zamislite da se sakupi 10 ljudi koji ionako žele kupiti novi automobil i idu zajedno do trgovca i kažu:

-"slušaj lopove, mi želimo kupiti svaki po jedan automobil ali nečemo ti platiti 20.000 nego 18.000, ti sada možeš prodati 10 automobila po 18.000 ili če to napraviti neki drugi"!

Ja sam siguran da če prodati za 18.000 ili če se barem cjenkati pa bude dao za 18.500 ili 19.000 po komadu, jer ne želi propustiti priliku da proda 10 automobila odjednom. Zna da če njegov šef to znati cijeniti, jer 10 kupaca znači i 10 stranaka, koji če voziti automobil na servis! Zna da ako neče on to prihvatiti netko drugi hoče, a tu je i konkurencija, ovi ljudi mogu iči na Ford, Peugeot, Toyota, Opel, Renault, Fiat,...TREBA IH ZADRŽATI PO SVAKU CIJENU!!!!

Znači, napravit čemo Zadrugu KUPACA, gdje če se okupljati kupci, kada se skupi dovoljan broj ide se u trgovinu na pregovore! Potraži se najjeftinija opcija! Tako če se kupovati sve od danas, po 1Eurovom modelu ekonomije! ZADRUGA! Prije su se trgovci, zemljovlasnici, ribari, voćari,...sakupljali u Zadruge, sada čemo se i kupci organizirati i nečemo više nikada plačati punu cijenu!
Na taj način možemo kupovati i stripove, televizore, nakit, igrače, odječu, bijelu tehniku, uplačivati turističke aranžmaje, članarine, koristite servisne usluge.

Npr potraži se servisera televizora i kaže mu se ako nam daš popust, samo češ ti raditi za našu Zadrugu i imat češ dostop tisučama potrošača!

Kada to bude proradilo i kada budemo imali masu kupaca u našoj Zadrugi, trgovci če nas sami kontaktirati i nuditi nam masovne popuste!!!! Fuck yeah!!!!! Ja sam doktor ekonomije!!!!!!!!!!!!

Zapamtite-NEČEMO PLAČATI PUNU CIJENU!!!!!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Risar_69 Posted - 19/11/2018 : 21:51:54
quote:
Originally posted by tinton



Znači, na predavanju crkavam od smijeha. Ljudi misle da mi nije dobro.



KRAS Posted - 17/11/2018 : 19:18:56
Fora je u tome da se raditi mora..da su tebe starci sutnuli napolje cim si napunio 18g morao bi nesto da radis..a ovako posto nikad nisi imao potrebu da razmisljas gde ces spavati i sta ces jesti.nemaas predstavu o tome...
1Euro Posted - 17/11/2018 : 18:05:45
quote:
Originally posted by KRAS

Pa tu foru su davno izmislili bosanci koji rade u sloveniji a zive u bosni



razlika je u tome.....

kod mog sistema ne treba raditi uopšte....a i Kuba je atraktivnija od Bosne npr...

ali dobro nema veze. Poanta je u tome, da se pronađe što jeftinija zemlja, koja je uz to i zanimljiva, lijepa itd,...i živi se tamo a novac bio on od plate, mirovine, sociale, najamnine,....zarađuje se u Sloveniji pa onda samo razliku trpaš u đep.

Onaj koji ŽELI RADITI, može i raditi što da ne. Ja sam siguran da je jeftinije otvoriti trgovinu, manji hotel,...bilo šta u Gvatemali nego u Sloveniji.
Negdje sam pročitao da je jedan Slovenac išao u Gvatemalu sa još dvojicom Engleza, gdje su svaki uložili po 20.000 eura (znači ukupno 60.000) i otvorili neki penzion sa apartmanima, bazenom itd,...znači prodaš kola u Sloveniji i deš u Gvatemalu gdje si vlasnik Hotela, kud češ lijepše a kod nas ni vikendicu ne možeš kupiti za taj novac.
KRAS Posted - 17/11/2018 : 14:42:14
Pa tu foru su davno izmislili bosanci koji rade u sloveniji a zive u bosni
1Euro Posted - 17/11/2018 : 11:35:21
pobrisao sam postove, jer ispada da se hvalim a to nije u stilu karakorum ekonomije.

U biti si u pravu ali moj model može funcionisati i bez nasljeđa npr.

Primjer:

-zamisli dva odrasla čovjeka, nitko nigdje ne radi, primaju socialnu podporu (2x400 eura) ako imaju još i dijete onda dobivaju i taj otroški dodatak (ne znam koliko to iznosi ali recimo dodatnih 200 eura) znači oni su na 1000+ eura. Ov aobitelj iako prima 1000+ eura oni če KUKATI NON STOP, pa če još otiči na Crveni križ po pakete, pa ovo pa ono, p asubvencija vrtiča pa šta ti ja znam šta sve ne dobivaju ali SU SKROZ BEZ NOVCA (kako je to moguče nemam pojma, odnosno znam.....puše par kutija cigareta dnevno, žena iako debela i nikakva ode svaki tjedan kod frizera, muž se vuče po kafanama itd,....) non stop su bez novca a zimi kada dođe i račun za grijanje opet problemi pa vik i krik

ali po mojoj karakorum ekonomiji, oni mogu preseliti na Kubu gdje če ih sve skupa koštati (najam kuče, grijanja ne treba, sve ostalo puno jeftinije,...) vjerovatno če ih koštati mjesečno 100+ dolara i oni če uštedjeti 900+ eura na mijesec ili 800 ili 700 nema sad to tolike veze, važna je poanta.

Karakorum ekonomija je sasvim jednostavna, bazira na štednji, znači koliko god netko prima novca, fora je u tome da što manje potroši a to može jedino tako, da prima novac u bogatijoj zemlji i živi u siromašnoj zemlji. Zamisli npr Švicarce, Nijemce, Šveđane, Norvežane, Islanđane,...pa oni u svojoj zemlji dobivaju socialnu pomoč par puta veču nego u Sloveniji a da oni idu na Kubu pa oni za godinu ili dvije uštede toliko novca da mogu tamo čak neki bar otvoriti ili kupiti kuču ili šta god,....
KRAS Posted - 17/11/2018 : 07:35:26
Ok...ako si ti sagradio te dve kuce onda ti skidam kapu.ako si ih pak naslijedio od roditelja onda tvoja teorija o neradu pada u vodu..jer da bi ti danas mogao lezati neko je pre toga morao raditi..al nema veze
Nekoga veseli rad nekoga lezanje.sam si jednom rekao da zivis kod roditelja i da nemoras eura u kucu dati..sve troskove roditelji placaju
KRAS Posted - 16/11/2018 : 20:03:37
Uostalom zasto bi neko lezao i ustedio 300e kad moze zaraditi 3000e...vremena nisu za lezanje vec za posao...nikad se ovako dobro nije zaradjivalo.
xilrion Posted - 16/11/2018 : 19:23:32
quote:
Originally posted by KRAS

Meni dosadi lezanje na suncu nakon tri dana a ne da se cvrljim cijelu godinu.to uopce nije zanimljivo a ni zdravo
ni pusenje cigara nije neki dozivljaj
Mislim da bi i jebavanje crnkinja posle par dana dosadilo
Dakle ostaje samo da pijes..sto opet nije neki zivot bit pijan od jutra do mraka
Hrana na kubi je odvratna..nema cevapa nema bureka
I



zato treba otvorit burekdžinicu ili ćevapdžinicu na kubi. eto biznisa.
KRAS Posted - 16/11/2018 : 19:13:14
Meni dosadi lezanje na suncu nakon tri dana a ne da se cvrljim cijelu godinu.to uopce nije zanimljivo a ni zdravo
ni pusenje cigara nije neki dozivljaj
Mislim da bi i jebavanje crnkinja posle par dana dosadilo
Dakle ostaje samo da pijes..sto opet nije neki zivot bit pijan od jutra do mraka
Hrana na kubi je odvratna..nema cevapa nema bureka
I
1Euro Posted - 16/11/2018 : 15:27:44
Živjeti na Kubi, je dio plana zvanog ŠTEDNJA. Novac se može jedino zaraditi štednjom, što manje trošiš, više imaš, jel tako?

E sad, nisam ja kriv što je najam stana na Kubi jeftiniji kod nas, što su Cohiba cigare jeftinije nego kod nas, što imaju bolje i jeftinije koktejle, jeftiniju hranu, seks, toplo moro, nemaju snijega, imaju sunce,....i onda matematika:

-život u Sloveniji, Hrvatskoj, Njemačkoj,....košta koliko košta
-život na Kubi košta toliko manje

I recite mi, da li vi možete u vašoj zemlji svaki mijesec dati na stranu 300 eura? Ako i možete, onda mi recite da li možete uz tu štednju još piti Havana Club zlatni rum, pušiti Cohiba cigare, sunčati se 365 dana, plesati salsu sa sisatom crnkinjom čija bradavička je veličine lješnjaka?

VJEROVATNO NE MOŽETE, JEL TAKO? Ajmo iskreno....nemožete, pa da ga jebeš. Ako želite uštedjeti 300 eura na mijesec, ne možete ni svaki tjedan u kino ili u diskoteku, pijete ono neku jeftinu Cocacolu (koja uopšte nije originalna coca cola nego neki ekstrakt,...) sa Hofera....

Da idete raditi u Njemačku, na bauštelu ili voziti linijski autobus u Minhenu, plata če vam bit nekih 1500 eura od kojih trebate plačati stan nekih 600-800 onda još proviziju onoj nekoj firmi preko koje radite, pa neki troškovi vamo tamo,...u najboljem primjeru ostane vam 300 eura, ako svaki dan pijete Fantu i jedete sendviče a jednom mijesečno ajde idete na pizzu (pa puklo da puklo, ko ih jebe!) i eto vam 300 evrčia.

A mojim sistemom ISTO TAKO uštedite 300 evra samo ne trebate raditi ništa, a od kuče ste isto tako ali umjesto da radite u Njemačkoj vi se sunčate na Kubi. Bilo kako okrenete, summa summarum vam je isto.
Samo je pitanje koji model vam se više sviđa?
Ovaj "zapadno kapitalistički" ili moj "karakorum ekonomski družbeno prihvatljiv model".

Kažu život vani nije lak, treba raditi kako bi se uštedjelo. Mislim da sam dokazao kako je moj model bolji, lakši a pogotovo zabavniji.

Ali osnova je jednaka, treba štedjeti, tu se slažem. Ali kako češ štedjeti u Njemačkoj, Švedskoj, na Islandu gdje je kava 10+ eura, kada možeš popiti kafu za pola eura ili još manje negdje na Kubi.
Idite tamo, gdje dobivate više za vaš novac!
Manje trošite, lakše štedite bez da umrete od gladi.
zeljko Posted - 16/11/2018 : 14:38:38
jel on onaj što sjedi u firmi i čita novine da dobije otkaz
jesam se smijao
zato i ima vremena za ove duge postove :D

Spiderman Posted - 16/11/2018 : 14:30:16
Zakaj Slovenac uzima Juru iz Đakova kao primjer??? :D

Zakaj nije rekao Janez iz Logarske doline?

A da, tam nema dovoljno mjesta za pajceke :P

1Euro je najbogatiji na forumu, ideje svako malo valjda je sve i realizirao i sad samo ubire vrhnje :D
zeljko Posted - 16/11/2018 : 14:00:12
nes nikad zavrsit faks paša
fataj se knjige
mani se ovog lanca bratske pomoci
tinton Posted - 16/11/2018 : 13:09:23


Znači, na predavanju crkavam od smijeha. Ljudi misle da mi nije dobro.
1Euro Posted - 16/11/2018 : 12:23:12
evo opet jedan trik!

Ljudi vi ovdje možete BESPLATNO čitati novu vrst ekonomije, a da ima pravde ja bi trebao to predavati na Sveučilištu negdje u Americi, gdje bi mi trebali plačati milijun dolara!!!!

Eto o čemu se radi!

Svi ljudi sa naših prostora a i šire kukaju kako se teško živi, nema posla, plate su male, mirovina još manja, ljudi kopaju po smetnjacima, skupa hrana, pa struja, pa ovo pa ono,....

Ja sam pronašao rješenje, koji ne samo, da čete smanjiti troškove, nego čete još zaraditi na tome i zabavljati se!!!!

Eto, imate kuču ili stan, živite negdje u Srbiji, Hrvatskoj, Sloveniji i nesretni ste. PROMJENITE KLIMU!

Oddajte vašu kuču ili stan nekome drugome i idite na Kubu npr ili u Vietnam ili na Tajsku,...

i sad ekonomski dio:

-stan u Sloveniji možete iznajmiti za 300+ i više eura mijsečno, kuču čak nekih 500+ ako ste iz Ljubljane možete dobiti i više a na Kubi možete unajmiti stan za oko 50 eura, možda čak i manje jer su im i plate nekoliko deset eura (ili je barem tako bilo kada sam ja bio dolje).

Znači, ako se vi preselite na Kubu, unajmite neki stan ili kuču i plačate 50+ eura na mijesec n agodinu čete plačati 600+ eura, dok čete kasirati od iznajmljivanje vašeg stana 3600 eura, znači za godinu dana ste UŠTEDJELI 3000 eura!!!
Pošto na Kubi nema zime, ne trebate plačati grijanje, hrana je okusnija i jeftinija, piče, struja,...sve je jeftinije. 365 dana ležite na suncu, kupate se u KARIPSKOM MORU i ZARAĐUJETE po 3000 na godinu. Da ne pričam kakav če vam društveni život biti, plesanje salse, marenque,...koktejli (daiquiri, pinacolada, cuba libre,...) na plaži, najbolje Cohiba cigare, Havana Club rum, sisate crnkinje (ya man!!!) šta hočete lijepše!

A ljudi umjesto da idu na Kubu, idu u starački dom, koji si ionako ne mogu priuštiti, kukaju nad mirovinom, smrzavaju se u stanu i žive bijedan živon....

Zato U SVAKOJ SITUACIJI VI MOŽETE IZAČI KAO POBJEDNIK! Nema veze koliko loše vam ide VI MOŽETE PREOKRENUTI SITUACIJU!

Ljudi idu van da RADE u Njemačkoj, crniče tamo po bezbroj sati, umjesto da naprave to što sam ja napisao i NE TREBAJU RADITI NIŠTA a uz to če se zabavljati.

3000 eura na godinu, za 30 godina LEŽANJA NA KUBI, vi čete zaraditi 90.000 eura uz to vi čete još uvijek imati stan ili kuču u vašoj zemlji rođenja pa ako se odlučite vratiti, eto vam ušteđevine 90.000 eura, a oni koji su 30 godina radili u Njemačkoj prije če umrijeti nego če taj novac dobiti kroz mirovinu.

Jesam li ja pravi Džingiskan Ekonomije ili nisam!???

Nema tog problema, kojeg moja Karakorum Ekonomija ne može riješiti! Ja imam rješenje za sve!

1Euro Posted - 11/11/2018 : 13:40:47
Ništa nije propalo!
Nigdje nisam nestao i stvarno nemam vremena baviti se škampima, pogotovo jer sam smislio NOVI EKONOMSKI MODEL baziran na Džingis Kanu!

Moja KARAKORUM EKONOMIJA (tako sam je nazvao, Karakorum je bio glavni grad Mongolije u 13 stolječu, kojeg je osnovao Ogedaj, sin od Džingis Kana. Karakorum je bio centar moči 13. stolječa i tamo je dolazila svilena cesta, dolazili su veleposlanici iz Evrope, čak je Papa poslao svoje izaslanike, dolazili su i trgovci npr Marko Polo,...itd...) če promjeniti svijet.
Oni koji su danas "doktori Ekonomije" neče vrijediti ni pola kurca. Za njih ja sam DŽINGIS KAN EKONOMIJE a Karakorum je moj univerzitet. Karakorum Ekonomija če promjeniti sv ešto ste do sada znali o Ekonomiji. Da je kojim slučajem Karl Marx živ on bi sigurno podupro moju Karakorum ekonomiju.
Zadruga je samo dio ove moje Karakorum Ekonomije.

Kako to sve radi, pitate se?

E, pa reči ču vam!

Najprije, sve bazira na štednji! Svi koji se želite baviti Karakorum Ekonomijom trebate štediti.
Model Štednje kojeg sam razvio ide ovako:

-svaki euro važi. Za deset ušteđenih eura imate vojnu formaciju koja ima naziv ARBAN
-za 100 ušteđenih eura (ili 10 arbana) imate naziv JAGUN
-za svakih 1000 ušteđenih eura (ili 10 jaguna) imate naziv MINGAN
-za svakih 10.000 ušteđenih (ili 10 mingana) imate naziv TUMEN
-za svakih 100.000 ušteđenih (ili 10 tumena) imate naziv TUK
-milijon je onda 10 TUK-a (ili Arban Tuka)

Postoji i ime za štednju u zlatu. Ako imate investicijsko zlato, npr pločice, zlatnike,...to vam se zove KHESIG i to su vam zlatne rezerve, koje inače u mojoj Karakorum Ekonomiji imaju drukčiju ulogu od arbana, jaguna, mingana,...zato danas nečemo razgovarati o Khesigima, nego čemo o ovim drugima što se tiče eura.

Znači, svaki koji želi sudjelovati u mojoj Karakorum Ekonomiji, ima zadatak ŠTEDITI. Trebate štediti, jedino štediti,...želim vam svima da uštedite što više arbana, pa onda od njih stvorite jagune, pa onda idete formirati mingan, pa onda na kraju dođete do Tumena!
Želim što više tumena, svaki treba da stvori barem jedan tumen!

I što če nam to!???

E, pa strpljenja, reči ču vam sve!

Znači, time što čemo svi štedjeti, trgovci neče prodavati robu, jer mi čemo štedjeti, znači ne kupujemo ništa ili samo ono neobhodno, najbolje ništa!
Trgovci su svi zakreditirani, njima je prodaja KRV koji treba da teče po venama na čijoj krvi živi njihova korporacija. Ako im oduzmemo krv, oni če se izsušiti. Kada za par dana neče ništa prodati, oni če biti primorani na akcije, popuste,...kako bi prodali nešto. Kada se to desi, mi znamo, da oni več krvare, da su očajni,...ali mi i dalje štedimo, sve dok oni n epropadnu, zatvore trgovinu, presele se, odlaze, bankrotiraju,... i tada mi napadnemo sa našim tumanima! Kupimo trgovinu, zemlješte, hotel,...šta god poželimo po povoljnoj cijeni:

-jer oni če biti primorani prodati, jer nisu imali kupce, nije im išao biznis, pa če prodati ispod cijene
-mi čemo imati puno novca, jer nismo trošili i poslat čemo u akciju našu ratnu vojsku tumenai osvojit šta god budemo htjeli!


Znači štedimo, štedimo, štedimo i na kraju KUPUJEMO! Kada, ja Džingis Khan (ili neki od mojih pomočnika, koje ču ja osobno povlastiti i oni če imati naziv ORLOK) damo znak!

Kupnja če izgledati ovako:

-pošto jedino mi imamo novca, mi čemo ispred objekta kojeg želimo kupiti postaviti bijeli šator i to znači, da če vlasnik trgovine moči doči kod nas da se dogovorimo oko cijene
-ako on ne dođe, sljedeči dan mi postavljamo crveni šator, koji če odmah značiti da kupujemo tek za pola cijene
-ako ni tada ne dođe pregovarati, mi postavimo CRNI ŠATOR i to onda znači da nema pregovaranja, da nitko neče kupiti sve dok oni ne propadnu, bankrotiraju, a uz to to če dati poruku nekom drugom interesentu iz neke druge firme da mu je bez veze da kupuje tamo, jer novac koji MI kontroliramo neče se trošiti tamo nikome! Znači, mi smo taj objekat osudili na propast, totalnu ignoranciju i taj objekat ne vrijedi ni "piškava boba" OSIM ako ga mi kupimo za 1 euro, pa da spasimo grad od sramote.

I sada način na koji čemo štedjeti!

Recimo najprije treba organizirati ljude u klanove. Ti ljudi če se onda družiti međusobom i to znači da npr neče trošiti novac u kafičima, nego če popiti kafu kod njih kod kuče, tako če se družiti međusobom i ako vas ima deset u klanu svaki dan se nađete kod nekoga i družite se i zajednički popijete kafu, a onda sljedeči dan kod nekog drugog td,...znači na taj način čemo bojkotirati kafiče.
Što se tiče nekih drugi stvari (sportska oprema, knjige, oruđe,...) to če se posuđivati među sobom pa neče nitko trošiti novac.

Znači za svaku stvar čemo najprije pronači riješenje unutar klana! MI NE TROŠIMO BEZVEZE! Štedimo i čekamo na zapovjed Džingis Khana i onda šaljemo naše tumene u rat!!!!!

A uz to, da ne trpi društveni život, možemo se koristiti i lukavstvom, koji temelji na filozofiji "ne plačamo puno cijenu ili uopšte ništa ne plačamo"!

Ovdje možete napisati ako znate za neki trik, gdje se ne plača ništa.

npr evo ja ču vam reči dva trikova, koji rade provjeremo, a možete i vi reči nekoga ako ste smislili nešto:

-BESPLATNO PARKIRANJE:

-uvijek se može besplatno parkirati. Kada uđete na parking sa jedne strane imate zatvoru koja se podiže kada uzmete listič a kada izađete vi morate staviti unutra listič koji ste platili pa če vas se zatvora podiči. ALI ako vi izađete tamo, gdje ste ušli, možete izače besplatno!!!!! Znači prijatelj vam uzme listič, zatvora se podigne a vi umjesto da uđete, vi izađete haha!!!!!

-BESPLATAN WC I PIČE:

-ovo koristim često. Na moru, skoro nigdje ne možeš srat besplatno, ili kao gost restorana ili da platiš nekome na javnom wc-u. ALI ako vi uđete u restoran, sjednete vani na terasi naručite piče i jelo (morate uvijek naručiti jelo!) imate nekih 20+ minuta vremena da idete na wc, popijete piče (ne smijete sve popiti, recimo pola čase, jer trebate ostaviti utisak da se vračate nazad) i idete i ne vračate se. Ako bi vas slučajno netko htio spriječiti (ovo se skoro da ne može dogoditi) vi kažete, da ste išli samo u auto ili na plažu po novčanik i da se vračate, zato ste i ostavili pola čaše npr,...). Znači, naručite piče i jelo, piče če vam odmah donjeti dok čekate na jelo, ispijete piče i idete, a možete i na WC, imate dosta vremena. Samo trebate biti ljubazni, opušteni i NE DAVATI UTISAK DA VAM SE ŽURI, radi 100%.

Ajde i vi napišite neki trik, pa da imamo što više trikova, GDJE NE PLAČAMO NIŠTA!
CAGLIOSTRO13 Posted - 11/11/2018 : 01:06:38
quote:
Originally posted by wesskowaz

Neverica. Zar je moguce???



Steta, a tako izvrsna ideja, no meni je vece razocaranja kako je tvorac ideje nestao :(, nije se ni potrudio da mi pomogne u nabavci skampi :(
wesskowaz Posted - 10/11/2018 : 23:23:00
Neverica. Zar je moguce???
CAGLIOSTRO13 Posted - 10/11/2018 : 23:12:09
Propala zadruga
CAGLIOSTRO13 Posted - 02/11/2018 : 00:05:14
Moze li to brze malo ? Jedu mi se skampi sad, a ne za tri mjeseca
CAGLIOSTRO13 Posted - 31/10/2018 : 01:05:16
Evo, ja zelim skampe, one velike svjeze ( pun mi kurac ovih smrznutih ), inace idu po nekih 250-300 kuna kilo, ajde skupimo se ekipa. Euro ce nam naci nekog povoljnog skampara, IDEMOOOO
velka031 Posted - 28/10/2018 : 00:09:00
quote:
Originally posted by solar

Euro, trebao si pisati scenarije za Alan Forda.



vice Posted - 26/10/2018 : 22:47:57
Aha, ma pitam jer ti vidjeh ime u Kordićevoj knjizi, a znam da je on tamo čest gost. :)
Mali_Mate Posted - 26/10/2018 : 21:24:52
quote:
Originally posted by vice

@Mali Mate - jel to ekipa iz Crnog mačka (za board gameove)?



Nije...interna ekipa, okupljena tijekom godina tumaranja po Ksetu Vjerojatno se pojedinci preklapaju s Crnim mackom, Udrugom igranje itd...al dobar dio boardgejmera radi ove Eurove sprehe
vice Posted - 26/10/2018 : 21:13:42
@Mali Mate - jel to ekipa iz Crnog mačka (za board gameove)?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000