forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor - Le Origini

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 25/10/2018 : 14:26:06
Ovo je novi mini-serijal o Zagorovom porijeklu u šest epizoda, bitno je napomenuti da će događaji u ovom mini-serijalu Nolittin kanon interpretirati u jednom svježem kontekstu.
Scenarij potpisuje Moreno Burattini, a u crtačkoj ekipi su: Piccioni/Di Vincenzo, Walter Trono, Giuseppe Candita, Giovanni Freghieri i Oskar.

Serijal kod nas objavljuje izdavačka kuća Libellus, Veseli Četvrtak i Ludens.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
solar Posted - 29/10/2020 : 16:58:51
quote:
Originally posted by LudensovPotrcko

Oni žare i pale, a Zagor u suprotnom smjeru...



Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Maurizio Di Vincenzo, Valerio Piccioni

Broj originala 99-98

Već dostupan na shop.strip-agent.hr

Uskoro kod drugih prodajnih partnera i na kioscima!



Solid Snake Posted - 13/10/2020 : 17:13:47
Procitao danas sve epizode mini serije. Tacno da nije woow ali je osvezenje od redovnu seriju. 7/10
morski Posted - 10/10/2020 : 11:01:30
quote:
Originally posted by cronos six

Kad je to kod V.cetvrtka "uskoro"?


Poli Posted - 10/10/2020 : 00:46:06

Samo sto nije...


cronos six Posted - 10/10/2020 : 00:31:52
Kad je to kod V.cetvrtka "uskoro"?
solar Posted - 10/10/2020 : 00:03:10
quote:
Originally posted by mezzano



solar Posted - 09/10/2020 : 20:13:39
Izdanje za knjižare

#4
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Valerio Piccioni, Maurizio Di Vincenzo
Naslovnica: Michele Rubini
Kolor: Josie De Rosa
Format: 22x29,7 cm, kolor, 80 str. (HC)

https://shop.sergiobonelli.it/zagor/2020/10/09/libro/zagor-le-origini-furore-1008768/
jaki Posted - 04/06/2020 : 11:18:35
Burattini je pokušao objasniti i uklopiti sve iz zagorovog nastanka i time čitatelj u ovo naše moderno vrijeme vidi koliko je glupa ta priča o zagorovom nastanku kao i uopće koncept zagora kao nekog šerifa u darkwoodu.Ne pomaže što je čovjek očajan u dijalozima.Kad pročitam kako Burattinijevi likovi govore mislim se da li ovaj čovjek glup ili misli da smo mi čitatelji glupi?Sigurno ovo drugo.
Nakon pročitane pete i šeste knjige o crtežu nemam neko dobro mišljene.Sve je to čisti prosjek pa i niže od toga npr.ovi Oskar.Jedino su mi dobre Rubinijeve naslovnice a i LL je pogodija s matom na naslovnici kad već nije u stripu.Čitao sam na pola gasa a i tako sam primjetio dvije vremenske greške;prva je da za godinu dana Ayane od djevojčice od 5-6 godina postaje djevojka od barem 17-18 a druga je da u nekoliko tjedana koliko je Zagor proveo sa Shyer Kanoxen i njegovi indijanci su čekali sa mrtvim tijelima da ih bace u onu jamu(ko čita znat će koju).Gdje su ih držali za to vrijeme?U mrtvačnici?
Zatim kaže Burattini da Zagor nije spominjao Čiku(U zagor priča) Manuela jer mu je bilo prebolno a odma je ispriča Sulivenovim?
Uglavnom,Burattiniju bi bilo bolje da nije ništa dirao ni prepravljao a bogamu ni objašnjavao.
Toliko mi je loša ova priča da kad izađe u kiosk izdanju neću je kupiti.Ne na kiosku nego ni u remitendi
wesskowaz Posted - 23/04/2020 : 13:52:01
solar Posted - 05/04/2020 : 15:14:18
Izdanje za knjižare

#3
Scenarij: Moreno Burattini
Crtež: Giuseppe Candita
Naslovnica: Michele Rubini
Kolor: Alessia Pastorello
Format: 22x29,7 cm, kolor, 80 str. (HC)

https://shop.sergiobonelli.it/zagor/2020/03/09/libro/zagor-le-origini-il-demone-cannibale-1007907/
zlatan bihac Posted - 18/02/2020 : 17:30:43
bio sam ubijedjen da je ovaj novi zagor original od ludensa ustvari zagor origini/korijeni, ali nista od toga...zasad...nek ludens polako ovog ljeta zavrsi ciko putnik kroz vrijeme, a nakon toga ce, vjerujem, doci na red i ova edicija, kao kiosk izdanje...taman da i libelus rasproda svoje izdanje...
DODSFERD Posted - 18/02/2020 : 16:32:45
Tebe je baš teško zadovoljiti, Nasilje u Darkvudu je vrlo dobra priča kada uzmeš u obzir kakvih sve škartova ima u novijem periodu, ako ti nešto od toga dođe u ruke vidjet ćeš da sam bio u pravu.
Poli Posted - 18/02/2020 : 16:06:20
quote:
Originally posted by jaki

Zasto brojevi idu s desna na lijevo?


Kakvo pitanje jaki, pa barem ti citas dosta Amera, i sigurno si vidio slike njihovih kolekcija, pa zar ne slazu oni tako?

Dobro, sto je to Zagor nema veze, pa i on je Amerikanac.


Poli Posted - 18/02/2020 : 16:04:04

Eh, ne fali mi neprocitanih stripova, i to iz raznih sfera. Cisto sumnjam da bi si zazelio bas Zagija, i pri tome jos takvoga. Ionako mi prasinu skuplja par Oda-branih prica vec nekoliko godina, ali za sada je jedan Zagor na par godina dovoljan (posljednju sam citao onu uzvelicanu Nasilje u Darkvudu, i necu je ni komentirati).


DODSFERD Posted - 18/02/2020 : 15:18:50
Mislio sam na situaciju kada te uhvati želja za čitanjem, svatko se s vremenom zaželi Duha sa sjekirom bez obzira koliki bio antizagorolog.
Ako ga bude objavljivao Ludens će sasvim sigurno koristiti običan papir, tako da ne moraš brinuti za čitanja ispod svjetla, a također ni za kasniju "reciklažu".
Poli Posted - 18/02/2020 : 14:52:45

Hm, valjda ne mislis na situaciju vezanu uz tvoj avatar? Tu sam onda i ja radije za jakijev papir, a ne sjajni.


DODSFERD Posted - 18/02/2020 : 14:22:28
quote:
Originally posted by Poli


Da pitam one bliske sa Bernijem - planira li Ludens izdavati ovo, to jest, kakve su sanse za to u buducnosti? Za prijatelja pitam.





A ni tebi ne bi škodilo da imaš ovaj serijal u kolekciji, nikad ne znaš kada će zatrebati.
Poli Posted - 18/02/2020 : 09:08:34

Da pitam one bliske sa Bernijem - planira li Ludens izdavati ovo, to jest, kakve su sanse za to u buducnosti? Za prijatelja pitam.


emirem Posted - 16/02/2020 : 20:20:58
Lijepo i brzo realizirano.
Nisam kupovao,ali se nadam da cu procitati jednom.
Nesto sam nedavno gledao popis MM i ima epizoda,nisam ni nju stigao procitati,a veze se za neku legendu koja je neka vrsta hommagea Zagoru. Lik ima kostim nalik ovome iz originsa,pa mislim da su oni to malo i na bazi te MM epizode i osmislili odjecu mladog Zagora.
ReemCP Posted - 16/02/2020 : 15:59:47
quote:
Osim jučer najavljenoga petog albuma Zagorovih “Korijena”, u drugoj našoj ovogodišnjoj turi objavit ćemo i onaj zadnji, šesti, te tako zaokružiti priču o mladome Patricku Wildingu i kompletirati ovaj izvrsni miniserijal!Smile Naslov albuma je “Junak iz Darkwooda”, a više o njemu i o svim ostalim izdanjima iz nove ture očekujte - uskoro!Cool


ReemCP Posted - 16/02/2020 : 15:59:06
Najavljene su i zadnje dvije epizode:

quote:
Kao što smo prekjučer i spomenuli, odavno već žestoko radimo na drugoj ovogodišnjoj turi, a u njoj ćemo se za još jedan korak približiti finalizaciji projekta Zagorovih “Korijena”! Peti, predzadnji album nosi naslov “Sveta spilja”, a više detalja o njemu te o svim ostalim knjigama koje će se također naći u sljedećoj turi očekujte – kao i obično – uskoro.Cool


VALTER Posted - 18/11/2019 : 17:10:43
Nakon četvrtog albuma se već može reći da je vidljivo koliko je ovaj mini-serijal suvišan, te da osim izvrsnog crteža i kartiranja u prvom albumu, ne nudi zapravo ništa.
Istraživanje prošlosti novoizmišljenih likova Jelene i Percyja; Patrickova cirkuska obuka za kretanje granama i lijanama; Burattinijevo prepričavanje vlastitog specijalca iz 1995. (jer da Zagor, pričajući Hopijima uz logorsku vatru, nije sve rekao) pokazuje da ovaj scenarist sebe preozbiljno shvaća, što je često recept za neuspjeh. U četvrtom albumu opet gotovo ništa, malo svađe s Fitzyjem, malo o Jeleni, i malo proširivanja scene napada na selo Abenaka.
murdo Posted - 11/11/2019 : 12:30:48
quote:
Originally posted by VALTER

quote:
Originally posted by FelipeKajetano

quote:
Originally posted by VALTER

Dobili smo odgovor gdje je Zagor naučio kretati se pomoću lijana - u cirkusu, gdje je i Fitzy naučio bacati sjekiru.



Šteta što lijane ne postoje u sjeverno američkim šumama :D



Ajde?



Lijane rastu u svim tropskim šumama sveta a kod nas, konkretno u Vojvodini ih ima u šumama Gornjeg Podunavlja, pored raznih kanala, močvara i velikih reka kao što su Dunav, Tisa, Sava i druge jer je za njihov dobar razvoj potrebna velika količina vlage. Sve više šuma podleže uticaju čoveka, njihovim kultivisanjem ostaje sve manje prostora za divlju lozu. To je i glavni razlog što je ova vrsta opstala samo u zaštićenim i nepristupačnim područjima.
VALTER Posted - 04/11/2019 : 11:31:49
quote:
Originally posted by FelipeKajetano

quote:
Originally posted by VALTER

Dobili smo odgovor gdje je Zagor naučio kretati se pomoću lijana - u cirkusu, gdje je i Fitzy naučio bacati sjekiru.



Šteta što lijane ne postoje u sjeverno američkim šumama :D



Ajde?
FelipeKajetano Posted - 03/11/2019 : 23:46:27
quote:
Originally posted by VALTER

Dobili smo odgovor gdje je Zagor naučio kretati se pomoću lijana - u cirkusu, gdje je i Fitzy naučio bacati sjekiru.



Šteta što lijane ne postoje u sjeverno američkim šumama :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000