forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Marvel/DC crossovers & Amalgam Universe

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
fandango Posted - 17/10/2018 : 08:25:57
Ako ima netko ovdje na forumu ko poznaje tematiku, trazio sam na netu kompletnu listu crossovera izmedju Marvelovog i DC svemira, medjutim nisam uspio pronaci cijelu listu.

Nasao sam ovaj i tonu slicnih linkova: https://www.cbr.com/marvel-and-dc-16-times-their-heroes-teamed-up/

Znaci zanima me lista crossovera kad bi se susreli Marvelovi i DC likovi, tako su se recimo Superman i Spider-Man pojavili u istom stripu, takodjer Joker i Carnage, Batman i Kapetan Amerika itd.



Nasao sam takodjer da postoji i tzv. Amalgam Universe, koji je isao u devedesetima, kada su spajali karakteristike jednog Marvelovog lika i jednog DC lika u jedan, npr. Super-Soldier je Amalgam Supermana i Kapetana Amerike, Zelena Lubanja je amalgam Lexa Luthora i Crvene Lubanje, Bruce Wayne: Agent of SHIELD, a meni najzesci se cini Lobo the Duck kao amalgam Loba i patka Howarda



Zahvalan ako mozete staviti jos informacija, ili jednostavno diskutirati.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Vlaadisha Posted - 28/02/2022 : 04:47:19
https://tombrevoort.com/2022/02/26/the-original-plot-for-the-unfinished-jla-avengers-crossover/
Vlaadisha Posted - 28/02/2022 : 04:46:43


ridiculus Posted - 02/12/2021 : 15:47:37
quote:
Originally posted by Vlaadisha

trebalo je da kazem da je ovo parodija na avengers i thanosa



Trebalo je.

Ovaj poslednji primer me podseća na Waititijev humor.
Vlaadisha Posted - 02/12/2021 : 14:59:23
ima toga dosta u obe kompanije, naravno... najpoznatiji je verovatno squadron supreme iz marvela. meni je drag doctor everything:

Vlaadisha Posted - 02/12/2021 : 14:50:51
trebalo je da kazem da je ovo parodija na avengers i thanosa

ridiculus Posted - 02/12/2021 : 07:52:23
SNIKT? S leđa?

Gledam juče (ponovo) jednu epizodu Poaroa gde ovog Hejstings odvuče u pozorište uz pomoć opklada da neće moći da pogodi ko je ubica u određenoj predstavi. Trebalo je videti Poaroovo iznenađenje kada je ovaj bio otkriven! Njegove reči:"Pa to je apsurdno! Ovaj pisac je imbecil!"

To bi se moglo reći za većinu ovih krosovera tipa versus, al' ajde da ne vređamo ljude - davno sam shvatio da odluka ko pobeđuje često nije na njima.
Vlaadisha Posted - 02/12/2021 : 04:51:08
SNAP!
ridiculus Posted - 01/12/2021 : 19:30:33
Ne kladim se, ne zanima me čiji je tata najjači. Zavisi od scenariste i šta je marketing procenio, koji ishod će da donese najbolju prodaju.

Smatram Darkseida boljim likom/arhetipom.
jaki Posted - 01/12/2021 : 19:20:32
Always choose Thanos🙂
Vlaadisha Posted - 01/12/2021 : 18:24:35
Thanos protiv Darkseida u Justice League Incarnate #1

na koga se kladite?
ridiculus Posted - 31/05/2021 : 22:10:28
quote:
Originally posted by Vlaadisha

phantom stranger. ima još?


Ne, to je sve.

Ok, dakle... crtao je Byrne, olovkom, ali ovi likovi nemaju ništa sa tim. Dodao ih je Terry Austin tokom tuširanja, jer voli da se šali na taj način. (Sam je to rekao u jednom intervjuu.)

Pretpostavljam da je rezultat žestoko nervirao Byrne-a!

quote:
titani su iz strip zabavnika.



E, super, hvala, nisam mogao da se setim.
Vlaadisha Posted - 31/05/2021 : 22:05:38
phantom stranger. ima još?

titani su iz strip zabavnika.
ridiculus Posted - 31/05/2021 : 21:50:09
Nije samo Popaj, inače ne bih stavio na ovu temu (Marvel i DC).
Vlaadisha Posted - 31/05/2021 : 21:42:41
quote:
Originally posted by ridiculus

Tek ako neko pogodi zašto ovo zaslužuje mesto na ovoj temi, reći ću šta se dogodilo i kako.

Roreče!
ridiculus Posted - 31/05/2021 : 21:33:47
Dve stvari.

Prvo, ovo je kadar iz The Uncanny X-Men #125:



Tek ako neko pogodi zašto ovo zaslužuje mesto na ovoj temi, reći ću šta se dogodilo i kako.

Drugo, o X-Men/Teen Titans.

Rekoh da je to najbolji kros-over, i pod tim nisam mislio na neku posebno interesantnu priču, ali uzmimo u obzir da većina takvih stripova ima zaplet na nivou fudbalske utakmice. Uvek je bilo bitnije ko će koga da pobedi ili ko je jači, brži, lepši, pametniji, bogatiji... Za razliku od toga, X-Men/Teen Titans bar imaju priču. Primetićete da nije naslov X-Men VS New Teen Titans, kao kod mnogih drugih kros-overa.

Ovako ide priča o nastanku stripa: jednom davno, kada su se Jim Shooter i sveže promovisana Jenette Kahn sastali, ona ga je pitala zašto ne bi ponovo zajednički napravili nešto poput Superman/Spider-Man kros-overa, i da li postoji neki problem u vezi toga. Ne, odgovorio je Shooter, ako se ona slaže, napraviće. Ugovor je bio kratak, i sadržao je stavku da svake godine rade po jedan kros-over, i da ih kompanije rade naizmenično. Smatram da je Jenette Kahn bila verovatno značajnija ženska osoba u istoriji stripa od Karen Berger. Samo kažem.

Elem, te, 1982. godine odgovornost je pala na Marvel. Prvobitni plan je bio da se koriste X-Men i Legija superheroja, ali se DC naknadno opredelio za The New Teen Titans, njihov najpopularniji naslov u tom periodu. Elem, i ja sam kao klinac ovde iz DC-jeve ponude najviše voleo taj strip...kakav Superman, kakav Batman. Gde je ono izlazio taj naslov?

Marvelov tim koji je radio na X-men je trebalo po difoltu da radi na ovom stripu. Louise Jones kao urednik, Chris Claremont kao scenarista. Byrne više nije bio u igri kao crtač (a verovatno ne bi ni želeo da sarađuje sa Claremontom), a Cockrum nije mogao da postigne dva naslova mesečno.

Jednog dana su Louise i Chris ćaskali u njenoj kancelariji povodom projekta, i pomenuto je ime Darkseid. Walter Simonson - njen budući suprug, a tada dečko - je to načuo i odmah ušao unutra, govoreći "ako treba da se crta Darkseid, ja ću to da uradim". Nepotizam je uradio svoje , ali ispalo je odlično, ovaj put.

Jer ovo je bio jedini kros-over Marvela i DC-ja koji je uticao na standardnu hronologiju (ili kosmologiju, pravilnije rečeno). Da ironija bude veća, uticao je na DC, ne na Marvel, iako je jedna od tema ovog stripa - vaskrsenje Mračne Feniks - postala zamorna tropa u kasnijim Marvelovim pripovestima. Ovde se prvi put pojavljuje zid na kraju univerzuma, Source Wall, koji će igrati ulogu sve do ovog prilično svežeg događaja poznatog kao Metal.

I što je bitno, ovo je prvi strip koji nije Kirbijev koji stvarno promoviše Darkseida kao lika i protivnika. Drugi pokušaji su bili smejurija, a The Great Darkness Saga iz tog istog perioda (i Legije superheroja) je:
A) verovatno bila inspirisana ovim, jer je ovaj kros-over bio dug projekat za koji su znali svi unutar dve kompanije;
B) Legija superheroja se nije mogla meriti po prodavanosti i uticaju sa kros-overom ovog tipa;

Ali ništa od toga ne bi bilo tako da Walter nije načuo ime Darkseid! Jer nastavak priče ide ovako: DC nije hteo da se složi sa tom idejom, da Darkseid bude glavni protivnik, jer najveći protivnik Titana je bio Trigon, i bilo je za očekivati da će njega koristiti. Raspravljali su o tome za ručkom - ili ih je bilo više? - ali Simonson nije hteo da popusti. Na kraju je Marv Wolfman našao rešenje: pošto Darkseid koristi agente da ispune njegovu volju, kako bi bilo da iskoriste Deathstroke-a? Koji, uzgred, jeste protivnik Titana? Lepo rešenje sa kojim su se svi složili.

Arthur Adams je rekao da mu je taj strip bio jedan od omiljenih, i da je na njemu učio kako da crta i koristi mnogo junaka istovremeno. A Arthur Adams je jedan od najuticajnijih američkih crtača koji su se pojavili na sceni 80-ih, koga su kopirale generacije i generacije, uprkos tome što nema obimnu stripografiju.

Eto, malo istorije u vidu anegdota.
Vlaadisha Posted - 31/05/2021 : 16:59:05
jaki Posted - 19/05/2021 : 16:25:22
ridiculus Posted - 15/05/2021 : 10:52:36
Čitao sam kao mali, iako se ne sećam tačno kada. Neke scene su mi još ostale u glavi, posebno sa vešticom. Vrlo verna adaptacija.

Superman vs Muhammad Ali je takođe iz tog ranog perioda krosovera, iako ne sa Marvelom.

Većina najranijih zajedničkih izdanja Marvela i DC-ja je izlazila u većem, tzv. treasury formatu.



Ovaj drugi kros-over (najbolji!) je bio, nažalost, samo standardne veličine.
alexts Posted - 15/05/2021 : 03:44:11
quote:
Originally posted by Vlaadisha

pa verovatno vec imas prvu zajednicku publikaciju dc-ja i marvela... istina, nije crossover ali je za utehu crtao buscema.



Ne, ovaj broj nije bio tada na kioscima u mom gradu. A nikad ga nisam ni video, ni kasnije.
Vlaadisha Posted - 15/05/2021 : 00:56:27
pa verovatno vec imas prvu zajednicku publikaciju dc-ja i marvela... istina, nije crossover ali je za utehu crtao buscema.

alexts Posted - 15/05/2021 : 00:27:26
Znači, sami da štampamo.
ridiculus Posted - 14/05/2021 : 23:22:03
quote:
Originally posted by alexts

Prava stvar bi bila kad bi se neki domaći izdavač pametno dosetio i izdao neke od ovih crossovera - na primer ove iz 70-ih i 80-ih, za početak. U finim tematski-objedinjenim izdanjima - u startu, naravno, Supermen & Spajdermen.

Od koga se uopšte kupuju prava za tako nešto?



Verovatno od obe firme. Ali ta izdanja nisu reprintovana pitaj boga koliko godina ni na originalnom jeziku, tako da nema ništa ni od mogućnosti za domaća izdanja.

Jim Shooter govori o tim ranim kros-overima u svom osmosatnom intervjuu sa Comic Book Historians (kao i na svom blogu), i kako nije hteo da odobri još tada planirane JLA/Avengers, jer je priča bila izuzetno glupa. I tu se saradnja prekinula, sve do 90-ih.
alexts Posted - 14/05/2021 : 16:12:58
Prava stvar bi bila kad bi se neki domaći izdavač pametno dosetio i izdao neke od ovih crossovera - na primer ove iz 70-ih i 80-ih, za početak. U finim tematski-objedinjenim izdanjima - u startu, naravno, Supermen & Spajdermen.

Od koga se uopšte kupuju prava za tako nešto?

S druge strane, ovi amalgami su čista glupost.
ridiculus Posted - 14/05/2021 : 12:34:43
Amalgame nisam mnogo čitao, jer me je malo toga zanimalo.

Ovo je izuzetak:



Prvo, JLGL.

Drugo, Dr. Strange je potencijalno najinteresantniji naslov, posebno vizuelno.

Treće, JLGL + Dr. Strange!

A već kad je Simonson stavio ovo na Twitter pre neki dan:



Iz najboljeg krosovera Marvela i DC-ja ikada.
Shaner Posted - 14/05/2021 : 12:12:59
quote:
Originally posted by zveles

quote:
Originally posted by Shaner

[quote]
Hvala. Znaš možda tko je crtač?





O, da. Odlični Chris Samnee koji je bio glavni crtač tog runa (započeo je 2011. nakon Brubakera i nakratko Digglea) i glavni crtač sljedećeg runa iz 2014.


Hvala još jednom.


forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000