forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izdanja Libellusa

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
kico Posted - 30/08/2007 : 10:33:51
Što bi mi željeli u idućoj Libellus turi?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
velka031 Posted - 25/03/2020 : 22:36:17
quote:
Originally posted by teller

quote:
Originally posted by velka031

quote:
Originally posted by ivanl

quote:

Texa ne čitaš? Ni nakon ZS 600 ti ne valja?

Sad sam ovdje duzan jedan posteni 'stripovski' odgovor. NE. Nikako ne mogu provariti koncept, jahanja i didaskalija kroz desetak stranica, da bi pocela iole neka akcija. Sorry, moje misljenje. Cak i pod prijetnjom odmazde vojske Texoljubaca koji ce ovo procitati. Svjestan cak i taljanske maxime, 'da nisi pravi taljan ako nemas par knjizica Texa doma'. Usprkos svjesnosti da je to Bonellijevo cedo. Utemeljitelja kuce, koji je i meni dusu oteo,a dzepove ispraznio. Dakle; NE! Je moj odgovor. Usprkos Claudiu Villi kojeg smatram perjanicom crtaca te kuce i medu tri najbolja naslovnicara ikad, te strip kuce. NE,usprkos kontinuitetu i pokusaju modernizacije koncepta tog najdugovjecnijeg junaka kuce. NE, usprkos odredenoj kolicini simpatija i nostalgije, kojom sam debelo podlozan tom junaku. NE, je ipak moj odgovor. Ali de ne dozivam ipak jos bijesa pravovjernih strip entuzijasta, ipak kupujem Texone-e, i to crno bijele, zbog raznolikosti ruku, mahom probranih crtaca koji ga rade s beskrajnom ljubavlju i ponosom sto su izabrani u taj projekt. I da, uzimam ove price Texove mladosti, koje su sad osvjezenje, a iz istih vizualnih razloga.
Eto posteno da ti odgovorim.

Da, iskreno
Iskreno, nakon toliko stripovskog staža meni su i dalje sveto trojstvo Zagor, Mister No i Tex.

moj čovjek, uz to da je meni Kit Teller rame uz rame sa navedenima...

Kupujem, zasad još ne čitam ponovno (pročitao sam cijeli serijal)... Epizode koje ekipa spominje u topiku "antologijske stvari" su odlične.
teller Posted - 25/03/2020 : 21:27:21
quote:

quote:

quote:

Sad sam ovdje duzan jedan posteni 'stripovski' odgovor. NE. Nikako ne mogu provariti koncept, jahanja i didaskalija kroz desetak stranica, da bi pocela iole neka akcija. Sorry, moje misljenje. Cak i pod prijetnjom odmazde vojske Texoljubaca koji ce ovo procitati. Svjestan cak i taljanske maxime, 'da nisi pravi taljan ako nemas par knjizica Texa doma'. Usprkos svjesnosti da je to Bonellijevo cedo. Utemeljitelja kuce, koji je i meni dusu oteo,a dzepove ispraznio. Dakle; NE! Je moj odgovor. Usprkos Claudiu Villi kojeg smatram perjanicom crtaca te kuce i medu tri najbolja naslovnicara ikad, te strip kuce. NE,usprkos kontinuitetu i pokusaju modernizacije koncepta tog najdugovjecnijeg junaka kuce. NE, usprkos odredenoj kolicini simpatija i nostalgije, kojom sam debelo podlozan tom junaku. NE, je ipak moj odgovor. Ali de ne dozivam ipak jos bijesa pravovjernih strip entuzijasta, ipak kupujem Texone-e, i to crno bijele, zbog raznolikosti ruku, mahom probranih crtaca koji ga rade s beskrajnom ljubavlju i ponosom sto su izabrani u taj projekt. I da, uzimam ove price Texove mladosti, koje su sad osvjezenje, a iz istih vizualnih razloga.

Da, iskreno
Iskreno, nakon toliko stripovskog staža meni su i dalje sveto trojstvo Zagor, Mister No i Tex.

moj čovjek, uz to da je meni Kit Teller rame uz rame sa navedenima...
ivanl Posted - 25/03/2020 : 21:13:32
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Mada su mi ovi zadnji honey i spicy Jack skroz nelosi. Probao?

ne
nemam ja pojma o piću. imam jednu bocu već godinama i tu i tamo zviznem naprstak, u nekim momentima.

moraš se vratiti pravim stvarima, nema stripa bez zagora, kita, gila. ovo kamo si ti krenuo, to je bijedni surogat.

Ne znam, Zaratustra, probat cu...
Na mlado je, naucit cu.
Za pice, steta. No mozes i ti nauciti, sto da ne? Nije ni tebi kasno.
stinky Posted - 25/03/2020 : 21:09:37
quote:
Mada su mi ovi zadnji honey i spicy Jack skroz nelosi. Probao?

ne
nemam ja pojma o piću. imam jednu bocu već godinama i tu i tamo zviznem naprstak, u nekim momentima.

moraš se vratiti pravim stvarima, nema stripa bez zagora, kita, gila. ovo kamo si ti krenuo, to je bijedni surogat.
velka031 Posted - 25/03/2020 : 20:41:38
quote:

quote:

Da, iskreno
ivanl Posted - 25/03/2020 : 18:14:34
Nelose, Zaratustra.
Al nemam kadu, ne jedem kestene. Ne palim svijece, (fala bogu niko nije umro), ne pusim, al zapalit cu joint kad odem u mirovinu. (Pensjun) koja lipa ric, puna su je justa. Kruv mi pece zena, i to straobalan. Vino je nase, garazno, jebeno. O tom nauke ne trebam. Nista Kit Teller, to me smara, kao i onaj nedavno procitan zivot Trockog.
No drago mi je da me pratis Zaratustra. Pratim i ja tebe.
Zaboravih...Jack je okej u manjim kolicinama. Nisam za taj americi dir. Mada su mi ovi zadnji honey i spicy Jack skroz nelosi. Probao?
stinky Posted - 25/03/2020 : 17:58:53
quote:

Preuzeo zadnju turu, procitao Zagorove korjene sad u kompletu kad su gotovi i saznao neke pojedinosti plus, kojih nema u serijalu. Nelose. Okej nacrtano. To me ponukalo da u izolaciji 'napadnem' prvih dvjesto brojeva redovnog Zagora. To sam si zacrtao kao dobru ideju. Ali nakon par tisuca stranica, mucim se... Probat cu izdrzat jos koji dan, mozda mi i krene...

ti baš nemaš stila, moj ivane

tako star čovjek, a takav dudum za prave stvari
jebote, ne čita se 200 zagora odjednom, nego uzmeš probrano. Nolittine Zombije. napuniš kadu do pola, dosta toplom vodom. zapališ svijeću, zapališ i egzotičnu paprat ako imaš. naprstak jacka danielsa na vešmašinu kraj kade. skineš se i u kadu. žena peče kestene u rolu i bavi se kuhinjsim stvarima.
guštaš u toploj vodi ko vepar, dobro je i zavijati ko vuk.
uzmeš Zombije, otvoriš prvu stranicu... ostalo je povijest. srsi.
kad se voda ohladi, pojačaš temperaturu dodavanjem vrele.
razmišljaš.
nakon određenog vremena zatvoriš strip, izađeš iz kade i sukneš jacka.

danima ne diraš ništa, niakkav strip. onda nastaviš.

to ti je život, a ne tvoje letenje od koncerta do koncerta i čitanje 200 zagora. nezdrave navike i loša disciplina su te unakazile: sada se trebaš učiti kako se jede kruh i pije vino.
kit teller bi te preporodio, samo kad bi ti znao ući u njegov svijet na najpogodnijem mjestu.
ivanl Posted - 25/03/2020 : 17:28:21
quote:

velka031 Posted - 25/03/2020 : 17:09:54
ivanl Posted - 25/03/2020 : 16:47:31
Ne mogu druze, 'rendzerologiju'. Nikako. Ni iz najbolju volju, ni uz duzno postovanje prema tebi i tvom entuzijazmu. Kitovi, Mikiji, pa cak legendarni Texovi ne nalaze mjesta u mojoj zbirci. (Osim Texonea koji su mahom odlicni zbog koncepcije, jedna prica jedan vrhunski crtac)
teller Posted - 25/03/2020 : 10:00:25
quote:

Preuzeo zadnju turu, procitao Zagorove korjene sad u kompletu kad su gotovi i saznao neke pojedinosti plus, kojih nema u serijalu. Nelose. Okej nacrtano. To me ponukalo da u izolaciji 'napadnem' prvih dvjesto brojeva redovnog Zagora. To sam si zacrtao kao dobru ideju. Ali nakon par tisuca stranica, mucim se... Probat cu izdrzat jos koji dan, mozda mi i krene...

Kud bas sa Zagorom krenuo.. treba si sa Malim Rendzerom počet..
ivanl Posted - 25/03/2020 : 09:07:03
ReemCP Posted - 07/03/2020 : 23:27:54
quote:
Originally posted by DODSFERD

Na trebaš biti mlad za cuganje, Smuk i Salaso već u godinama a piju k'o smukovi.
Kad te hoće onda te stvarno hoće.

Na tu dvojku sam zaboravio
quote:

A jbg, ponekad se treba izaci iz fokusa i popustiti koncetraciju. Narocito kad se frisko vratis doma, i izbacujes lagano, dugotrajni radni nakupljeni stres. U krugu obitelji, topline doma, sa gomilom stripova i R'n r-a, domacoj 'spizi' i naravno 'cugi'.

Istina, a i nije čudno, ako ne gledaš i ne pratiš forum par dana, toliko toga zna biti najavljeno i treba neko vrijeme dok sve ne "pohvataš", naročito kad čovjek više toga skuplja. Ja sam si počeo na jedan papir slagati popis ono što je najavljeno da što ne zaboravim. Vjerovao ili ne, nekad zaboravim kad u kući odem u drugu prostoriju i vratim se, pošto sam išao

quote:
Originally posted by solar

Vidim Reem i Spock su aktivni i na Libellus forumu, a onaj Gringo je garant Sergej po stilu pisanja.

Uh, ja nisam tamo pol godine pisao, ako ne i više Možda si naletio na neke moje stare postove, čini mi se da tamo imam još stari avatar. Zaista se ne sjećam kad sam zadnji put tamo pisao.
solar Posted - 07/03/2020 : 21:37:10
Lako moguće.
DODSFERD Posted - 07/03/2020 : 21:03:52
Meni više vuče na Vladimira zbog opširnih izlaganja i opsjednutosti ženskim komadima.
Sergej već ima svoj profil, prošle godine je pisao i bio puno skromniji od ovog Gringa. http://www.libellus.hr/Forum/default.aspx?g=posts&m=29857#post29857
solar Posted - 07/03/2020 : 20:31:25
Vidim Reem i Spock su aktivni i na Libellus forumu, a onaj Gringo je garant Sergej po stilu pisanja.
ivanl Posted - 07/03/2020 : 09:49:18
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:

A evo raspitao se...
Jbg. Frisko dosao sa duge ture po globusu, pa mi nije sjelo sve, doma u 'civilstvu'... Malo sam razbistrio glavu po Zagrebu, na mini rock' n roll turi, pa sam se sad bacio na stripove. Ok. Tri Zagora...zavrsetak korijena. Skroz ok.

Ivane, trebao bi manje cugati, nisi više mlad Je l' vidiš kako naš Teller odmah zna što je kad izašlo, on kao i mi ostali rendžeri pije samo mlijeko i uvijek je skoncentriran

A jbg, ponekad se treba izaci iz fokusa i popustiti koncetraciju. Narocito kad se frisko vratis doma, i izbacujes lagano, dugotrajni radni nakupljeni stres. U krugu obitelji, topline doma, sa gomilom stripova i R'n r-a, domacoj 'spizi' i naravno 'cugi'.
DODSFERD Posted - 06/03/2020 : 23:18:05
Na trebaš biti mlad za cuganje, Smuk i Salaso već u godinama a piju k'o smukovi.
Kad te hoće onda te stvarno hoće.

ReemCP Posted - 06/03/2020 : 20:29:52
quote:

A evo raspitao se...
Jbg. Frisko dosao sa duge ture po globusu, pa mi nije sjelo sve, doma u 'civilstvu'... Malo sam razbistrio glavu po Zagrebu, na mini rock' n roll turi, pa sam se sad bacio na stripove. Ok. Tri Zagora...zavrsetak korijena. Skroz ok.

Ivane, trebao bi manje cugati, nisi više mlad Je l' vidiš kako naš Teller odmah zna što je kad izašlo, on kao i mi ostali rendžeri pije samo mlijeko i uvijek je skoncentriran
ivanl Posted - 06/03/2020 : 19:56:47
Skoro da bi ovog Milazzovog Texa, repetirao... Iako mi i nije obicaj. Nisam do sad uzimao LL-ove kolorne Texone...
wesskowaz Posted - 06/03/2020 : 17:45:52
U drugoj ovogodišnjoj turi koja će tijekom ovog mjeseca izaći iz tiska bit će i 108. knjiga našega omiljenog pilota Mister Noa, a naslov joj je “UNAKRSNA VATRA”!

Autori ove pustolovine na 96 stranica su Marco Del Freo (scenarij), Oliviero Gramaccioni (crtež) i Roberto Diso (naslovnica), a u Italiji je izvorno objavljena u prosincu 1994. godine u broju 235 redovnog serijala.

Što se same priče tiče, Mister No će ovog puta u društvu tajanstvene Carle Andrade završiti prvo prisilno u džungli a zatim i na fazendi Olija Marteensa, a tko će koga na kraju nadmudriti otkrit ćete uskoro...

Inače, oko ove se epizode svojevremeno bila digla prilična prašina među stripofilima na ovim prostorima, a razlog je bila “neoprostiva greška” scenarista Marca Del Frea koji je na jednome mjestu “zaboravio” da je Mister No ranjen (u sukobu s jednim domorocem).

Kao što ćete i sami moći vidjeti u našoj knjizi, nije tu bila riječ ni o kakvoj grešci već je problem bio u krivom prijevodu, a ovog puta ćemo to i dokumentirati tu na našemu forumu kako biste se i sami mogli uvjeriti o čemu je riječ.

Inače, ovakvih korekcija u našim izdanjima u odnosu na već izdane epizode od strane drugih izdavača dosad je bilo iho-ho, a svi oni koji imaju i stara i nova izdanja lako mogu usporediti sve to i doći do zaključka kako – premda bi trebala biti riječ o istim pričama – to ni blizu nije tako, a naročito je to vidljivo kod junaka koji imaju puno više teksta gdje u dosta navrata čak i sam konačni smisao priče bude promijenjen, a o brojnim netočnostima, nepreciznostima i nerazumljivostima da ne govorimo...

Na kraju još samo informacija da će regularna cijena 108. knjige Mister Noa biti 150 kuna, dok će ona posebna tijekom prva dva mjeseca iznositi 120 HRK.

Bacite pogled:

wesskowaz Posted - 06/03/2020 : 17:43:58
Službene najave izdanja koja će uskoro izaći u sklopu naše druge ovogodišnje ture otvaramo 13. Texoneom koji nosi naslov “KRV NA COLORADU”!

Naravno, riječ je o kolornoj verziji Texovog specijalca koji je u Italiji objavljen kroz suradnju SBE-a i Repubblice, a u njemu Tex, Carson, Tiger i Kit odlaze u Colorado, na područje Carbon Valleyja i Silver Creeka, kako bi pomogli starome Texovom prijatelju Rayu Milleru...

Pustolovinu u kojoj će Kit završiti u zatvoru a svi ostali plesati na rubu zakona koji na prilično kontroverzan način provode šerif Jarvis i sudac Maxwell potpisuju legendarni Claudio Nizzi (scenarij) i Ivo Milazzo (crtež), a izvorno je u Italiji u crno-bijeloj verziji objavljena u srpnju 1999. godine.

Redovna cijena 13. Texonea bit će uobičajenih 245 kuna, a tijekom prva dva mjeseca moći ćete ga kupiti za promotivnih 196 HRK.

Bacite pogled:

ivanl Posted - 04/03/2020 : 20:44:55
A evo raspitao se...
ZoranC Posted - 04/03/2020 : 18:48:15
quote:

quote:

Dva Origini i jedan redovni...

Ma to za Ozujak... Ovo smo pricali o turi za Veljacu.

Opet si ti pobrkao loncice.
ivanl Posted - 04/03/2020 : 18:37:51
quote:

Dva Origini i jedan redovni...

Ma to za Ozujak... Ovo smo pricali o turi za Veljacu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000