forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ken Parker - Darkwood

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 10/05/2018 : 09:30:01
Dugo očekivani potez, a nema svoju temu

Pa, evo, višemesečna nepravda će biti ispravljena

Dakle, ovo izdanje se bazira na italijanskoj verziji Collana Ken Parker u izdanju Mondadori Comics

I evo šta je do sada objavljeno:



Ken Parker 01

Tvrdi: 1,690.00 RSD
Meki: 1,290.00 RSD

Đankarlo Berardi i Ivo Milaco: Ken Parker

Dugo očekivano izdanje jednog od najvećih evropskih stripova.

Krajem sedamdesetih i tokom osamdesetih godina prošlog veka u okviru domaće strip-revije Lunov magnus strip na kioscima je izlazio italijanski strip-serijal Ken Parker. S obzirom da je reč o delu koje od svojih čitalaca očekuje formiran ukus i izgrađene životne stavove pravi kuriozitet predstavlja činjenica da je takav strip-serijal uopšte pronašao mesto u reviji koja je objavljivala naslove poput Malog Rendžera, Velikog Bleka i Mister Noa. U tim jednostavnim avanturama sve je bilo jasno i dorečeno. U njima je između dobra i zla stajao dubok ambis koji čitalac nije mogao da previdi. Dobri likovi imali su nežna i lepa lica, a negativcima se s grubih i prostačkih faca čitala sva zloća njihove naravi. U Kenu Parkeru, baš kao i u životu, stvari nisu bile tako jednostavne. Istoimeni glavni junak sklon je preispitivanju, sklon je svakodnevnim ljudskim greškama. Dobar je strelac, ali ipak se desi da promaši. Često u kavzi izvuče deblji kraj, ali će se u nju svakako upustiti ako mu moralna načela tako nalažu. Ken Parker je osoba koja, kako serijal odmiče, odrasta, uobličava svoj karakter, formira političko mišljenje. Drugim rečima, iako svoju odiseju započinje jednom osvetničkom misijom, on uopšte nije klasični heroj vesterna.

Prva knjiga Kenovih avantura sadrži dve originalne priče.


Br. strana: 212
Boja: Crno-belo (plus kolorne naslovnice)
Uvez: tvrdi/meki
Format: 170 x 260 mm
Težina: 1 kg/0.6 kg

Zavirite između korica:

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 09/09/2019 : 17:07:38
Hoce li knjiga 9?
ziro Posted - 14/08/2019 : 20:07:09
Žao mi je što tako dobar strip nikada nije pošteno izdat u Srbiji.
Bilo bi šteta da i ova prilika propadne.
night Posted - 14/08/2019 : 20:02:56
quote:
Originally posted by ziro

Šta se dešava sa Darkvudovim Kenom, oće izlaziti to i dalje?



Kažu da hoće, nezvanično. Ja čekam najdalje do Sajma knjiga krajem oktobra u Beogradu, ako do tad ne bude - verovatno ću tražiti alternativu.
ziro Posted - 14/08/2019 : 19:48:04
Šta se dešava sa Darkvudovim Kenom, oće izlaziti to i dalje?
wesskowaz Posted - 02/07/2019 : 23:54:11
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

quote:
Originally posted by Combatrock


I WC cu da precrtam. Jos 4 Texa i kraj.





Šta je nakon 4 Texa, spajanje s Libellusom?



Spajanje.
wesskowaz Posted - 02/07/2019 : 23:53:21
quote:
Originally posted by Combatrock

Postovani kolega Wess i pored sve dobre volje nema mesta optimizmu. Vidite i sami SA ide brzo sa mekon koricom 3 u 1. Deo ekipe (i ja medju ostalima) skrsio kintu na Lud/Fib exclusive izdanje. Mala bara mnogo izdanja.

I WC cu da precrtam. Jos 4 Texa i kraj. Ostace poneke OP, poneka ZS i nista vise.

Jebale ih kutije i 13 korica. Sigurno se sjajno zabavljaju ali to nje mesto za nas.

https://www.youtube.com/watch?v=1BgSrBYqbH8





Ja imam prve 4 knjige od DW, ali sam se presaltao na SA iz vise dva razloga - tempo i cena. Opet, zelim da DW nastavi zbog ljudi koji su krenuli sa DW pricom. Toliko se kukalo za Kenom od pocetka, ljudi su se naprzili i odjednom zastoj.
Combatrock Posted - 02/07/2019 : 22:12:41
Postovani kolega Wess i pored sve dobre volje nema mesta optimizmu. Vidite i sami SA ide brzo sa mekon koricom 3 u 1. Deo ekipe (i ja medju ostalima) skrsio kintu na Lud/Fib exclusive izdanje. Mala bara mnogo izdanja.

I WC cu da precrtam. Jos 4 Texa i kraj. Ostace poneke OP, poneka ZS i nista vise.

Jebale ih kutije i 13 korica. Sigurno se sjajno zabavljaju ali to nje mesto za nas.

https://www.youtube.com/watch?v=1BgSrBYqbH8



Dwayne_Looney Posted - 02/07/2019 : 22:08:26
quote:
Originally posted by Combatrock


I WC cu da precrtam. Jos 4 Texa i kraj.





Šta je nakon 4 Texa, spajanje s Libellusom?
Combatrock Posted - 02/07/2019 : 22:05:36
Postovani kolega Wess i pored sve dobre volje nema mesta optimizmu. Vidite i sami SA ide brzo sa mekon koricom 3 u 1. Deo ekipe (i ja medju ostalima) skrsio kintu na Lud/Fib exclusive izdanje. Mala bara mnogo izdanja.

I WC cu da precrtam. Jos 4 Texa i kraj. Ostace poneke OP, poneka ZS i nista vise.

Jebale ih kutije i 13 korica. Sigurno se sjajno zabavljaju ali to nje mesto za nas.

https://www.youtube.com/watch?v=1BgSrBYqbH8



zeljko Posted - 02/07/2019 : 21:29:49
Kataklizma
Darkvudizma
wesskowaz Posted - 02/07/2019 : 20:56:49
Kolega, dajte vise optimizma. :)
Combatrock Posted - 02/07/2019 : 18:32:55
Nema leba.
wesskowaz Posted - 02/07/2019 : 16:53:42
Ken je, cenim, dobro isao, pa bi bilo logicno ako se DW oporavi, da nastavi upravo sa Kenom. Sigurna varijanta.
ReemCP Posted - 02/07/2019 : 14:02:34
A cekat ce se, mozda krenu stvari nabolje. Meni stvarno lijep format, uvijek zanimljiv uvodni tekst i steta bi bilo da se ne nastavi (unatoc tomu sto imamo isto dostupno lijepo kiosk izdanje).
dzoni Posted - 01/07/2019 : 13:06:38
nije pukao ken kao ken...darkwood je u teskoj finansijskoj situaciji i pitanje je dali ce bilo sta vise izdavati...ali nada umire poslednja...mozda se nesto i promeni..za sad situacija je takva kakva je
velka031 Posted - 30/06/2019 : 22:21:43
Ne nadaj se previše, kako stvari stoje bojim se da je i Ken pukao.
ReemCP Posted - 10/06/2019 : 08:28:35
Bravo Wesskowaz znači, kroz nekih 10 dana (možda i prije) bude i službena najava

-
-

Edit: znaci, zasad ipak nista. Meni cak i odgovara, trenutno uzimam neke dr. stvari.
wesskowaz Posted - 09/06/2019 : 23:06:30
ReemCP Posted - 09/06/2019 : 21:59:53
Odlicno Anto cekat ce se koliko god treba, kod mene nema zurbe
anto Posted - 09/06/2019 : 21:57:13
neko reče na dw forumu,da su u rekli da će izaći u junu.
ReemCP Posted - 09/06/2019 : 19:28:46
Ima li kakav nagovjestaj za knjigu 9? Znam za onu temu "kriza", ali svejedno reko da pitam.
Combatrock Posted - 19/03/2019 : 18:35:40
quote:
Originally posted by Markos

Nije krivo ni jedno ni drugo, bestia znači i životinja i zvijer, ovisno o kontekstu. No, budući da u ovoj epizodi jednu od glavnih uloga ima stado krava, onda mi tu zvijeri nisu pasale, pa sam ja stavio stoka, tim više što se se onda time zadržava igra riječi s talijanskog (ljudske) zvijeri/stoka, jer kod nas se za neke "ljude" isto kaže "stoka".



Prevod u duhu jezika. Svaka cast. Retka pojava u moderno doba.
Combatrock Posted - 19/03/2019 : 18:07:18
Stoka je stoka a junaci su junaci. Neljudi su novi VC Zagor.
delboj Posted - 19/03/2019 : 13:55:38
Kod nas se riječ bestija sa s, ne sa š, upotrebljava ponekad u obraćanju djeci i to isključivo u vokativu.
corto33 Posted - 19/03/2019 : 09:07:39
Na talijanskom rijeć bestie ima više značenja, može biti stoka ili zvijeri ili ljudi, koji su tretirani ili se ponašaju kao životinje, sve ovisi o kontekstu.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000