forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Rodoslovlje, traženje predaka

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Spiderman Posted - 19/10/2018 : 08:11:40
Istražuje li itko od vas pretke ili je istraživao? Eto ja se bacio na posao pa istražuje. Došao sam do 1844 godine i sad dalje ne znam jel budem našao koji zapis jer mislim da Državni arhiv nema za tu župu...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Sneaksie Thiefsie Posted - 02/11/2018 : 15:59:35
sever Evrope
fandango Posted - 02/11/2018 : 12:40:13
quote:
Originally posted by KRAS

quote:
Originally posted by fandango

Zaljubili se frend i frendica prije sad vec petnaestak godina. I bila je dobra zajebancija jer su imali isto prezime, pa sale tipa sad ce on preuzet njeno prezime, a ona ne bude morala dokumente mijenjat. I onda kad su poceli malo dublje kopat, skuzili su da im su pradjedovi bili braca, odnosno da imaju istog pra-pradjeda. Vjencali se frend i frendica ipak jesu jer mada su rod, to je jos uvijek unutar zakonskih granica. Naravoucenije: u malim sredinama genetski materijal je prilicno ogranicen.



Unutar degenerisanih incestuoznih rimokatolickih ili islamskih zakona...sve unutar devetog koljena je rod i samim tim.plod takve ljubavi je proklet i obicno sakat dal u glavu il fizicki.



Braca Peacock
KRAS Posted - 01/11/2018 : 23:27:37
quote:
Originally posted by vice

Rizik raste za autosomno recesivne bolesti poput cistične fibroze, Tay-Sachove bolesti, talasemije i sl. Kada netko dijeli genetski zapis, dijeli i recesivne gene, i šanse da će potomak naslijediti oba i time postati recesivni homozigot su tim veće što je preklapanje genskog zapisa veće (tj. što su bliže u obiteljskom stablu).



Nista te ne razumijem..? Oces reci.da ako se rodjaci jebu izmedjuse i slucajno se oplode da ce kopile biti sakato na ovaj ili onaj nacin? Pa za to nisu potrebne doktorse expertize dovljna je zdravoseljacka logika
vice Posted - 01/11/2018 : 22:02:48
Rizik raste za autosomno recesivne bolesti poput cistične fibroze, Tay-Sachove bolesti, talasemije i sl. Kada netko dijeli genetski zapis, dijeli i recesivne gene, i šanse da će potomak naslijediti oba i time postati recesivni homozigot su tim veće što je preklapanje genskog zapisa veće (tj. što su bliže u obiteljskom stablu).
KRAS Posted - 01/11/2018 : 21:48:05
quote:
Originally posted by Dexters

Aha ok, ali svejedno ne povisuje šanse mnogo. Čak i rođeni brat i sestra nisu izloženi prevelikom riziku. Prava opasnost je prvo koljeno (roditelji+ njihova djeca, Dylan i Morgana )



Brat i sestra nisu koljeno..oni su jednostavno brat i sestra..njihova djeca su pak prvo koljeno..cak i psi ako su okoceni srodnici u svojstvu brata i sestre izrodit ce degenerike...to.mogu da podupiru samo izopacene religije rimokatolcizam i islam...kod normalnih seljaka sve unutar devetog koljena je smrtni grijeh
KRAS Posted - 01/11/2018 : 21:39:37
quote:
Originally posted by fandango

Zaljubili se frend i frendica prije sad vec petnaestak godina. I bila je dobra zajebancija jer su imali isto prezime, pa sale tipa sad ce on preuzet njeno prezime, a ona ne bude morala dokumente mijenjat. I onda kad su poceli malo dublje kopat, skuzili su da im su pradjedovi bili braca, odnosno da imaju istog pra-pradjeda. Vjencali se frend i frendica ipak jesu jer mada su rod, to je jos uvijek unutar zakonskih granica. Naravoucenije: u malim sredinama genetski materijal je prilicno ogranicen.



Unutar degenerisanih incestuoznih rimokatolickih ili islamskih zakona...sve unutar devetog koljena je rod i samim tim.plod takve ljubavi je proklet i obicno sakat dal u glavu il fizicki.
KRAS Posted - 01/11/2018 : 21:35:14
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by delboj

Ja sam nedavno čuo priču da su prije rata u Konjicu bračnom paru umirala djeca, troje vrlo brzo, a četvrto je poživjelo valjda devet godina, ako sam dobro zapamtio. I nisu onda više imali djece. Tek kasnije na samrti je otac rekao da su oni u stvari polubrat i polusestra, nisu to znali, nije niko znao, a i on je valjda shvatio tek kasnije, kad su već djeca počela da umiru. Nisam popamtio detalje, ali suština priče je jako tužna.


Poprilično je mala šansa da bratić i sestrična (pretpostavljam da se na to odnosi polubrat-polusestra) dobiju dijete sa smrtonosnom anomalijom, jer oni nisu uopće toliko blizak rod (4. koljeno). Šansa da se to dogodi 4 puta je nemoguća. Ili je priča izmišljena, ili su djeca umrla zbog drugih razloga.



4.koljeno??? Polubrat i polusestra nemogu ni u kojem slucaju biti 4.koljeno taman da je u pitanju najincestuoznija religija..dal iko od vas zna kako se racunaju koljena?
delboj Posted - 01/11/2018 : 19:38:01
quote:
Originally posted by Dexters

Aha ok, ali svejedno ne povisuje šanse mnogo. Čak i rođeni brat i sestra nisu izloženi prevelikom riziku. Prava opasnost je prvo koljeno (roditelji+ njihova djeca, Dylan i Morgana )


Ne znam, napisao sam da sam čuo priču, ne vjerujem da je izmišljena, vjerovatno je moguće da se desi nešto slično.
Dexters Posted - 01/11/2018 : 19:28:36
Aha ok, ali svejedno ne povisuje šanse mnogo. Čak i rođeni brat i sestra nisu izloženi prevelikom riziku. Prava opasnost je prvo koljeno (roditelji+ njihova djeca, Dylan i Morgana )
delboj Posted - 01/11/2018 : 19:18:52
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by delboj

Ja sam nedavno čuo priču da su prije rata u Konjicu bračnom paru umirala djeca, troje vrlo brzo, a četvrto je poživjelo valjda devet godina, ako sam dobro zapamtio. I nisu onda više imali djece. Tek kasnije na samrti je otac rekao da su oni u stvari polubrat i polusestra, nisu to znali, nije niko znao, a i on je valjda shvatio tek kasnije, kad su već djeca počela da umiru. Nisam popamtio detalje, ali suština priče je jako tužna.


Poprilično je mala šansa da bratić i sestrična (pretpostavljam da se na to odnosi polubrat-polusestra) dobiju dijete sa smrtonosnom anomalijom, jer oni nisu uopće toliko blizak rod (4. koljeno). Šansa da se to dogodi 4 puta je nemoguća. Ili je priča izmišljena, ili su djeca umrla zbog drugih razloga.


Ma ne, nego je valjda žena bila mužu polusestra, vanbračna nepriznata kćerka njegovog oca.
Dexters Posted - 01/11/2018 : 19:05:54
quote:
Originally posted by delboj

Ja sam nedavno čuo priču da su prije rata u Konjicu bračnom paru umirala djeca, troje vrlo brzo, a četvrto je poživjelo valjda devet godina, ako sam dobro zapamtio. I nisu onda više imali djece. Tek kasnije na samrti je otac rekao da su oni u stvari polubrat i polusestra, nisu to znali, nije niko znao, a i on je valjda shvatio tek kasnije, kad su već djeca počela da umiru. Nisam popamtio detalje, ali suština priče je jako tužna.


Poprilično je mala šansa da bratić i sestrična (pretpostavljam da se na to odnosi polubrat-polusestra) dobiju dijete sa smrtonosnom anomalijom, jer oni nisu uopće toliko blizak rod (4. koljeno). Šansa da se to dogodi 4 puta je nemoguća. Ili je priča izmišljena, ili su djeca umrla zbog drugih razloga.
vice Posted - 01/11/2018 : 18:33:46
quote:
Originally posted by delboj

Ja sam nedavno čuo priču da su prije rata u Konjicu bračnom paru umirala djeca, troje vrlo brzo, a četvrto je poživjelo valjda devet godina, ako sam dobro zapamtio. I nisu onda više imali djece. Tek kasnije na samrti je otac rekao da su oni u stvari polubrat i polusestra, nisu to znali, nije niko znao, a i on je valjda shvatio tek kasnije, kad su već djeca počela da umiru. Nisam popamtio detalje, ali suština priče je jako tužna.



Gotovo kao rasplet jedne britanske mini-serije koju odgledah pred par dana, al ne smijem reć koje jer je u pitanju twist. :)
delboj Posted - 01/11/2018 : 18:20:59
Ja sam nedavno čuo priču da su prije rata u Konjicu bračnom paru umirala djeca, troje vrlo brzo, a četvrto je poživjelo valjda devet godina, ako sam dobro zapamtio. I nisu onda više imali djece. Tek kasnije na samrti je otac rekao da su oni u stvari polubrat i polusestra, nisu to znali, nije niko znao, a i on je valjda shvatio tek kasnije, kad su već djeca počela da umiru. Nisam popamtio detalje, ali suština priče je jako tužna.
fandango Posted - 01/11/2018 : 18:06:19
Zaljubili se frend i frendica prije sad vec petnaestak godina. I bila je dobra zajebancija jer su imali isto prezime, pa sale tipa sad ce on preuzet njeno prezime, a ona ne bude morala dokumente mijenjat. I onda kad su poceli malo dublje kopat, skuzili su da im su pradjedovi bili braca, odnosno da imaju istog pra-pradjeda. Vjencali se frend i frendica ipak jesu jer mada su rod, to je jos uvijek unutar zakonskih granica. Naravoucenije: u malim sredinama genetski materijal je prilicno ogranicen.
zeljko Posted - 01/11/2018 : 17:17:16
Ovo ide u 1400 i neku
Kod mene u gradu ima 30-ak prezimena
A nemam rođaka u gradu
Međutim možda je u 500-600 godina prezime rasprseno
delboj Posted - 01/11/2018 : 17:09:47
Isto prezime apsolutno ne mora automatski da znači i pripadnost istoj porodici, tj. istom porodičnom stablu. Ovdje kod mene imaju npr. još dvije porodice s istim prezimenom kao i ja, ali nemaju nikakve veze s nama.
zeljko Posted - 01/11/2018 : 16:59:44
Upravo sam dobio preko fejsa 19 word stranica o mom prezimenu i zamolbu da idem u fb grupu udruženja gradjana s istim prezimenom kako bismo popunili rodosloblje
vice Posted - 21/10/2018 : 21:52:28
Mojih prezimenjaka ima dosta po Istri, dok nas ovdje u Dalmaciji nema nego dvi familije. S Istrom inače nemam nikakve bliže rodbinske veze, pa ko će znat kako je to išlo.
wolf Posted - 21/10/2018 : 21:47:55
A ti si znači taj bišćanski Gadafi! Svi ga spominju a ja pojma...
bagi Posted - 21/10/2018 : 21:32:59
Jbg ne može i ovce i novce...
izivko Posted - 21/10/2018 : 20:51:41
quote:
Originally posted by bagi

Jbg ženili se bljedolikim đevojkama,nisu imali svojih ođe...
Izbljedjela boja ali genetika nije...
Ćuna k'o surla u slona hehehehe...


Nas Bosance prirodila je obdarila odozdo prema gore a Japanci odozgo prema dolje.
bagi Posted - 21/10/2018 : 20:29:49

Ovo mi je pradjed,Šerif Bagrameli.
Već se boja dobro bila razvodnila...

bagi Posted - 21/10/2018 : 20:05:33
Jbg ženili se bljedolikim đevojkama,nisu imali svojih ođe...
Izbljedjela boja ali genetika nije...
Ćuna k'o surla u slona hehehehe...
izivko Posted - 21/10/2018 : 16:09:32
quote:
Originally posted by bagi

Oko 1870 je iz Libije došao jedan crnac,vjerovatno odbjegli rob,u BiH koja je kao i veliki dio sjeverne Afrike bila u sastavu tad već posrnulog Osmanskog carstva. Zvao se Ibrahim Bagrameli.Nastanio se u Bihaću i oženio lokalnu djevojku Fatimu i imao dva sina,Šerifa i Muharema. Muharem je ko zna kojim spletom okolnosti završio u Engleskoj i borio se na njenoj strani u Prvom svjetskom ratu. Poslije Velikog rata vraća se u novostvorenu Kraljevinu Srba,Hrvata i Slovenaca i donosi prvu fudbalsku loptu u Bihać i biva jedan od osnivača FK Jedinstvo.I dalje je ostao vojnik,umire 1940 kao satnik vazduhoplovstva tadašnje Jugoslavije.Nije ostavio potomke iza sebe.Šerif je ostao u Bihaću bavivši se trgovinom. Gine 1944 tokom bombardiranja Bihaća. Iza njega je ostalo petoro djece,Fehim,Ibrahim (moj djed),Bahra,Timka i Emina. Fehim (1929/1992) je bio također trgovac i fudbalski sudija. Imao je sina Zlatana koji se 1972 ugušio u rijeci Uni i kćerku Saimu koja je još živa i nalazi se u Švedskoj.Umire 1992.Bahra ostaje u Bihaću i nema potomaka,Timka odlazi u Maribor a Emina u Beograd.Obje zasnivaju svoje porodice s kojima na žalost nemam kontakta.Ibrahim (1931/1995),također trgovac,kasnije jedan od direktora PPK Krajina iz Bihaća imao je tri sina i kćerku. Midhat,moj stric,koji je 1970 kao politički disident pobjegao iz Juge u SAD gdje je zasnovao porodicu i ima 2 sina i 3 kćerke tj američki ogranak Bagrameli familije. Mirzet(1951/2004),moj otac,veliki bećar i još veći majstor automehanike je ostavio za sobom dvije kćerke i jednog balavca tj mene. Orhan(1954/2007),drugi stric ima dvije kćerke.Sunita,tetka,ima svoju familiju i sina koji je također u SAD-u. U BiH su trenutno ostale samo 2 muške glave Bagramelijevih,moj sin Adi i ja. Sinu sam zadao zadatak da pravi koliko god je moguće djece,bračno,vanbračno,nebitno,samo neka valja pod sobom.Bagi će sve da financira,loza se ne smije ugasiti :)


Šta su tebe kupali u mliku ili varakini pa si poblidio?
zeljko Posted - 20/10/2018 : 14:03:59
al pazi to je bio komentar izravnog prijenosa :D

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.15 seconds. Snitz Forums 2000