forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja PRINC VALIJANT 17

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 22/10/2018 : 15:31:48
Princ Valijant 17: 1969–1971



Princ Valijant polazi u misiju da pronađe jednog nestalog, zaljubljenog naslednika, ali, pošto se s njim vraća prekasno, postaje mentor nesigurnom vođi. Na putu ka Kamelotu, sprijateljuje se sa ser Rejnoldom, veselim glumcem čije jahačko umeće privlači pažnju kralja Artura. Ser Rejnolda, osim toga, veština oponašanja drugih odvodi duboko u ljubavni trougao. U svečanoj dvorani se bore kako članovi porodice, tako i vitezovi, a za to vreme mladi Arn polako ludi pod činima divljih šumskih ljudi. Val predvodi pobunu robova, Aleta kuje planove protiv gramzivih upravitelja koji su Maglena ostrva gurnuli u opasno prepuštanje zadovoljstvima, dok kraljevska deca otkrivaju čari romanse.

U ovom tomu se nalazi, u celini, poslednja epizoda Princa Valijanta koju je nacrtao Harold R. Foster.

Autor: Foster, Harold / Format: 24x33 / Br. str.: 176
Sajamska cena: 1.740 RSD
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
fandango Posted - 04/11/2018 : 08:18:12
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by risbozg

bez obzira , naklon do poda za završen serijal ,kvalitetu izdanja , brzinu i cijenu


Stoji. I bolje da su stali ako su im skenovi Murphya losi.



Da me se krivo ne shvati, svakako, svaka cast Carobnjacima (i) na ovoj biblioteci, meni su svojom izdavackom politikom jako brzo postali jedan od omiljenih strip-izdavaca na nasim prostorima.

A ako se ne odluce nastaviti s Fantagraphicsovim izdanjima, uvijek se mogu nabaviti daljnje knjige na engleskom (19. je vec u najavi).
ivanl Posted - 03/11/2018 : 12:04:08
quote:
Originally posted by risbozg

bez obzira , naklon do poda za završen serijal ,kvalitetu izdanja , brzinu i cijenu


Stoji. I bolje da su stali ako su im skenovi Murphya losi.
ivanl Posted - 03/11/2018 : 12:02:50
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Sjećam se Valianta iz knjižnice još kada sam bio mulac i tada mi se nikako nije svidio, ali možda probam opet, bar 1 broj?
Vjerovatno hoću ;)
Pretpostavljam da je to što sam imao početkom 90-ih je Marketprint, Flash Gordon je bio od dečijih i bio mi je vrh, a sada kada sam kupio Titanova izdanja koja su sama po sebi odlična...ostao sam totalno rayočaran FG-om, nostalgija zaebana stvar :D
Inače ni Inkal mi se ko mulcu nije svidio, bacalo mi na neku psihodeliju, a sada mi je u top 5 serijala ;)


Ako se za iciji crtez moze reci da je remek djelo, to je Val, Harolda Fostera. Ako se za ikoga moze priljepiti epitet,titula; maestro, to je Harold Foster. Covjek je rasturao, podigao strip na pijadestal umjetnosti.


Učinili su to već i neki prije njega.


Ma jesu. Ima ih ohoho. Moji su favoriti Burne Hogarth i Will Eisner recimo... ali Hal je number one, ipak.
risbozg Posted - 03/11/2018 : 09:19:15
bez obzira , naklon do poda za završen serijal ,kvalitetu izdanja , brzinu i cijenu
alexts Posted - 02/11/2018 : 17:17:04
Možda u nekoj malo daljoj budućnosti, kad neki svetski izdavač (Fantagraphics) nastavi sa Marfijevim Valijantom i kada, iz tog razloga, budu postojali remasterizovani materijali?
fandango Posted - 02/11/2018 : 13:07:17
Velika steta da Carobna ne nastavlja s Murphyjevim Valiantom. Iskreno se nadam da ce se predomisliti.
anto Posted - 01/11/2018 : 00:18:37
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by anto

danas sam listao na sajmu strip,i tamo gde je skroz pređeno na Marfija (da bi završili priču) je prilično loš sken;ne znam otkud to,ada li je isto i kod fante??

mislim da poslednji foster tek treba da izadje kod fante. moze fotka marfija kad uzmognes? fala svakako.


strip još nisam nabavio,ali videću da uzmem od prijatelja njegov primerak i fotkam te postavim ovde - kad budem stigao.
Mr. Bushido Posted - 30/10/2018 : 20:49:38
quote:
Originally posted by sawitch

Ali misim da je on na vrhu.


Ovisi koga pitaš.
sawitch Posted - 30/10/2018 : 20:22:41
Ali misim da je on na vrhu.
Mr. Bushido Posted - 30/10/2018 : 17:48:10
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Sjećam se Valianta iz knjižnice još kada sam bio mulac i tada mi se nikako nije svidio, ali možda probam opet, bar 1 broj?
Vjerovatno hoću ;)
Pretpostavljam da je to što sam imao početkom 90-ih je Marketprint, Flash Gordon je bio od dečijih i bio mi je vrh, a sada kada sam kupio Titanova izdanja koja su sama po sebi odlična...ostao sam totalno rayočaran FG-om, nostalgija zaebana stvar :D
Inače ni Inkal mi se ko mulcu nije svidio, bacalo mi na neku psihodeliju, a sada mi je u top 5 serijala ;)


Ako se za iciji crtez moze reci da je remek djelo, to je Val, Harolda Fostera. Ako se za ikoga moze priljepiti epitet,titula; maestro, to je Harold Foster. Covjek je rasturao, podigao strip na pijadestal umjetnosti.


Učinili su to već i neki prije njega.
ivanl Posted - 30/10/2018 : 11:29:55
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Sjećam se Valianta iz knjižnice još kada sam bio mulac i tada mi se nikako nije svidio, ali možda probam opet, bar 1 broj?
Vjerovatno hoću ;)
Pretpostavljam da je to što sam imao početkom 90-ih je Marketprint, Flash Gordon je bio od dečijih i bio mi je vrh, a sada kada sam kupio Titanova izdanja koja su sama po sebi odlična...ostao sam totalno rayočaran FG-om, nostalgija zaebana stvar :D
Inače ni Inkal mi se ko mulcu nije svidio, bacalo mi na neku psihodeliju, a sada mi je u top 5 serijala ;)


Ako se za iciji crtez moze reci da je remek djelo, to je Val, Harolda Fostera. Ako se za ikoga moze priljepiti epitet,titula; maestro, to je Harold Foster. Covjek je rasturao, podigao strip na pijadestal umjetnosti.
Vlaadisha Posted - 29/10/2018 : 04:52:06
quote:
Originally posted by anto

danas sam listao na sajmu strip,i tamo gde je skroz pređeno na Marfija (da bi završili priču) je prilično loš sken;ne znam otkud to,ada li je isto i kod fante??

mislim da poslednji foster tek treba da izadje kod fante. moze fotka marfija kad uzmognes? fala svakako.
DiSkAcH Posted - 28/10/2018 : 07:39:26
Sjećam se Valianta iz knjižnice još kada sam bio mulac i tada mi se nikako nije svidio, ali možda probam opet, bar 1 broj?
Vjerovatno hoću ;)
Pretpostavljam da je to što sam imao početkom 90-ih je Marketprint, Flash Gordon je bio od dečijih i bio mi je vrh, a sada kada sam kupio Titanova izdanja koja su sama po sebi odlična...ostao sam totalno rayočaran FG-om, nostalgija zaebana stvar :D
Inače ni Inkal mi se ko mulcu nije svidio, bacalo mi na neku psihodeliju, a sada mi je u top 5 serijala ;)
ivanl Posted - 26/10/2018 : 15:46:47
quote:
Originally posted by sawitch

Ne treba ti niko da prodaje komplet. Imas da uzmes sve na standu CK ili da narucis.


Ako se ovo odnosi na mene, imam sve Valiante od CK.🙂 Mislio sam na treci postojeci komplet,(barem sto je do sada izaslo), 12 brojeva Valianta od Zagrebacke naklade.
sawitch Posted - 26/10/2018 : 13:00:21
Ne treba ti niko da prodaje komplet. Imas da uzmes sve na standu CK ili da narucis.
ivanl Posted - 26/10/2018 : 12:00:22
Bolje da ne ide dalje ako nemaju dobre skenove ili ako su ne daj boze, nesto zajebali kako Anto kaze.
anto Posted - 26/10/2018 : 00:21:37
da,da;najverovatnije je da je samo Foster digitalno restauriran
ali ne mogu da verujem da su dobili takve materijale od fante,i da će kod njih ići takav,očajan Marfi.

ta mi je opcija malo verovatna (lakše mi je da poverujem da su Čarobnjaci nešto zajebali),ali ako jeste,odlično je što je ČK stao sa Fosterom.
supermark Posted - 25/10/2018 : 17:27:09
Taktika da se manje ljudi žali što ne ide dalje :P
alexts Posted - 25/10/2018 : 16:30:02
quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by axle munshine

Ovo sto je CK uspela sa Valijantom, sa takvim kvalitetom, super cenom ali pre svega neverovatnim ritmom, je za svaku pohvalu i respekt...ko misli drugacije ne zna gde se nalazi i zivi u iluziji...moj pun respekt i naklon za CK u vezi Vala...iskreno se nadam da cemo od njih imati jos puno toga lepog u narednim godinama...😊


tako je Draganče!
potpis do koske!!

edit:danas sam listao na sajmu strip,i tamo gde je skroz pređeno na Marfija (da bi završili priču) je prilično loš sken;ne znam otkud to,ada li je isto i kod fante??


Mozda nije los sken, mozda je digitalno restauriran samo rad Fostera a ne i Murphyjev...kazem samo, mozda...




To je najverovatnije.
ivanl Posted - 25/10/2018 : 16:27:53
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by ivanl

Sto se skenova tice, ne znam, cekam da vidim ovaj zadnji album VC-a. Kod Marketprinta je to sve bilo odradeno sjajno...


ČK, ne VČ. Da su ovi drugi, ne bi ni do dvojke stigli


Je bome. Fulao malo slova. Eto zanio se...
Red Marquis Posted - 25/10/2018 : 16:16:20
quote:
Originally posted by ivanl

Sto se skenova tice, ne znam, cekam da vidim ovaj zadnji album VC-a. Kod Marketprinta je to sve bilo odradeno sjajno...


ČK, ne VČ. Da su ovi drugi, ne bi ni do dvojke stigli
ivanl Posted - 25/10/2018 : 14:31:52
Jbg. bilo koga da stavis uz bok jednog velicanstvenog Fostera, crtacke ikone stripa, izgledao bi mal i plasljiv. Iako je veliki Hal sam odabrao Murphya i radio s njim prelaze tabli pomalo, postepeno u prici. Sto se skenova tice, ne znam, cekam da vidim ovaj zadnji album VC-a. Kod Marketprinta je to sve bilo odradeno sjajno...
Red Marquis Posted - 25/10/2018 : 12:50:13
Misli na Murphya. Primeti se odmah razlika. Realno, ono što axle munshine kaže, deluje da je digitalna restauracija stala sa Fosterom.
supermark Posted - 25/10/2018 : 11:00:31
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by axle munshine

Ovo sto je CK uspela sa Valijantom, sa takvim kvalitetom, super cenom ali pre svega neverovatnim ritmom, je za svaku pohvalu i respekt...ko misli drugacije ne zna gde se nalazi i zivi u iluziji...moj pun respekt i naklon za CK u vezi Vala...iskreno se nadam da cemo od njih imati jos puno toga lepog u narednim godinama...😊


tako je Draganče!
potpis do koske!!

edit:danas sam listao na sajmu strip,i tamo gde je skroz pređeno na Marfija (da bi završili priču) je prilično loš sken;ne znam otkud to,ada li je isto i kod fante??


Mozda nije los sken, mozda je digitalno restauriran samo rad Fostera a ne i Murphyjev...kazem samo, mozda...



primetan je pad kvaliteta - da pošteno kažem,čak sam bio malo negativno šokiran kako to loše izgleda.

Uostalom,videćeš i sam.

Dolaziš ni na Sajam?



Pad kvalitete - misliš na Murphyja ili Čarobnu knjigu?
axle munshine Posted - 25/10/2018 : 09:02:01
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by axle munshine

quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by axle munshine

Ovo sto je CK uspela sa Valijantom, sa takvim kvalitetom, super cenom ali pre svega neverovatnim ritmom, je za svaku pohvalu i respekt...ko misli drugacije ne zna gde se nalazi i zivi u iluziji...moj pun respekt i naklon za CK u vezi Vala...iskreno se nadam da cemo od njih imati jos puno toga lepog u narednim godinama...😊


tako je Draganče!
potpis do koske!!

edit:danas sam listao na sajmu strip,i tamo gde je skroz pređeno na Marfija (da bi završili priču) je prilično loš sken;ne znam otkud to,ada li je isto i kod fante??


Mozda nije los sken, mozda je digitalno restauriran samo rad Fostera a ne i Murphyjev...kazem samo, mozda...



primetan je pad kvaliteta - da pošteno kažem,čak sam bio malo negativno šokiran kako to loše izgleda.

Uostalom,videćeš i sam.

Dolaziš ni na Sajam?


Foster i Murphy, ko nebo i zemlja...vec to je samo po sebi sok...😉
Nazalost, i ovaj sajam preskacem...ali noviteti svakako stizu veoma brzo...😃

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000