forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog Maksi 18

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Curunir Posted - 05/11/2018 : 17:58:31
Specijalni efekti
Scenarij: Andrea Cavaletto
Crtež: Luigi Piccatto

Proces
Scenarij: Giuseppe De Nardo
Crtež: Luigi Piccatto

Pokojničine cipele
Scenarij: Giancarlo Marzano
Crtež: Luigi Piccatto
Naslovnica: Angelo Stano

Original maxi #18


U SNK.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 22/12/2018 : 18:06:55
quote:
Originally posted by Dexters

Anto, poznat si kao čovjek koji voli sve stripove, osim Zagora i Dylana. Ipak, primjećujem da i njih čitaš, i to još maksi edicije. Što reći, osim- skidam kapu, pravi si stripoljubac.

Jedna polovica tebe ne voli ono što je najpopularnije, a druga polovica ne može bez ekipe


čitam maksije jer ih uzimam za drugara (sa stripovima za sebe) - a (skoro)sve što mi prođe kroz ruke mora da se pročita (nemam energije za extra ediciju).
Sad druge strane,kad nađem vremena planiram da pročitam i redovnu VČ seriju (oba junaka),kao i mnoge Oda-brane priče.
Sa treće strane,u pravu si da ne mogu bez njih - hebi ga,jedan mi je bio omiljen u dobu 10-14 godina,drugi neku godinu nakon toga;a oba čitam preko tri decenije.
Dexters Posted - 22/12/2018 : 17:20:58
Anto, poznat si kao čovjek koji voli sve stripove, osim Zagora i Dylana. Ipak, primjećujem da i njih čitaš, i to još maksi edicije. Što reći, osim- skidam kapu, pravi si stripoljubac.

Jedna polovica tebe ne voli ono što je najpopularnije, a druga polovica ne može bez ekipe
anto Posted - 22/12/2018 : 14:29:38
Pikato mi je jedan od dražih crtača,mada vidim da nije previše popularan među fanovima - što je u neku ruku i dokaz da čovek dobro crta,sa obzirom da kao što se zagorovci klanjaju Feriju i nipodoštavaju neke valjane autore,tako i dogovci štuju neke kvazicrtače a pljuju korektne.

Od scenarista nisam ništa očekivao,a to sam i dobio.
U Specijalnim efektima Dajlana su angažovali kaskaderi koji umiru pod čudnim (za njih) okolnostima pa su utripovali da su navukli nekakvo proklestvo - epizoda i nije toliki krš,ali zato kraj jeste,pa je opšti dojam tanak 2/5
Proces mi je nešto bolji,a tu detektiv noćnih mora zajedno sa zgodnom advokaticom treba da isčupa iz bule njenog muža koji se tereti za trostruko ubistvo naučnika;naučno-tehnološka avantura 2.5/5
Zadnja priča mi je već drugačija i zanimljiva,te jedina svetla tačka ovog Maxija - u njoj (Pokojničine cipele) izvesni Sem sa ćerkom unajmljuju Dilana da rasvetli neobičnu smrt,ali i prethodno sumanuto ponašanje njegove supruge - trag vodi prema misterioznim cipelama,koje imaju neobičnu moć.Pikato mi je u ovoj pričici odličan. 3/5
Sarghan Posted - 29/11/2018 : 23:31:31
Specijalni efekti
Ovo mi je čak i dobra priča. Malo trashasta, ali ok. Kraj i zadnji twist je u jednu ruku "jeftin", ali meni se svidio.
Najbolja priča u ovom Maxiju.
7/10

Proces
Ima donekle zanimljiv twist, ali generalno fuj. De Nardo i njegov tehno/bio/kojivećinžinjering.
2/10

Pokojničine cipele
Baš apsurdni i zabavni trash sa splatter elementima (osobito me završnica iznenadila koliko je jeftina, ali genijalna). Cijenim ovakve pokušaje čak i kada im završnica nije najuspiješnija.
6/10

Moram priznati kako mi je Piccatto značajno poboljšao dojam ovih priča. Da su ih crtali M&G, ne vjerujem da bi mi bili toliko bolje, osobito ova zadnja priča. Baš solidan i pozdan crtač, osobito kod kadriranja i atmosfere.
Dexters Posted - 17/11/2018 : 06:12:26
Cossu je zadnji put na Dylanu radio jednu priču za Maxi iz 2015.god., a na redovnoj seriji je zadnji put radio br.318 (Urbane legende) iz 2013.god. Mislim da trenutno više radi na Texu.
macca1985 Posted - 16/11/2018 : 23:31:32
quote:
Originally posted by ivanl

quote:
Originally posted by Dexters

Da, period novog Piccatta, ali on je meni još uvijek solidan. Međutim, sljedeće godine nas čeka Maxi kojeg je u cjelosti oslikao Cossu


Kad se samo sjetim kako je Piccatto bio dobar,svjez i poseban na pocetku...imao je pravi,jednostavni i upecatljiv stripovski crtez. Sad je samo sjena samog sebe, nazalost. Cossu mi je oduvjek bio nesretan i ukrucen u svom crtanju. Sa poluidiotskim izrazima lica protagonista. Totalno cudan i drugaciji medu Dylanovim crtacima,(ali u negativnom smislu). Ovde u topicu spomenuti Montanari i Grassani, koji su nacrtali masu epizoda, a vecinu maxija su jednostavno, jedni od onih koje volis ili naprosto ne podnosis. Sredine nemaju. Ja ih obozavam. Njihov stil sjene/mraka/svjetla/bjeline je genijalan. Preciznost interijera,eksterijera i objekata je nevjerovatna. Meni su jedni od najboljih. A sve skupa neka Maxija, ima tu dobrih prica. Naslovnica ovog broja je okej. Malo daje na ghost ridera, bice ima i poveznica na taj film. Treba procitati...



Jedno pitanje, ako netko zna, je li taj Cossu trenutno još crta Dylana, redovnu seriju ili Maxije, ili je izletio iz crtačke ekipe?
maelstrom Posted - 15/11/2018 : 14:18:23
Vrh naslovnica, Stano majstor.Od priča ne očekujem ništa posebno.

Kod Dilana ćemo se još družiti sa starim dizajnom Maksija još jedno vreme što se tiče Ludensa, mada je u ovom slučaju novi dizajn u Italiji zaista brutalan, bolji nego Zagorov.
Lucy Liu Posted - 10/11/2018 : 21:37:41
Prva priča zanimljiva s lošim twistom.
Druga dosadna ali sa dobrom idejom.
Treća me oduševila svojom apsurdnom premisom.
solar Posted - 07/11/2018 : 22:38:10
Znao sam!
teller Posted - 07/11/2018 : 20:27:11
Kupit ču..iako taj Picato..
mpavin Posted - 07/11/2018 : 19:43:47
Od danas je na kioscima.
Whetherpine Posted - 06/11/2018 : 07:49:23
Dylan & Ghost Rider? I to bi išlo! :)
ivanl Posted - 06/11/2018 : 05:24:44
quote:
Originally posted by Dexters

Da, period novog Piccatta, ali on je meni još uvijek solidan. Međutim, sljedeće godine nas čeka Maxi kojeg je u cjelosti oslikao Cossu


Kad se samo sjetim kako je Piccatto bio dobar,svjez i poseban na pocetku...imao je pravi,jednostavni i upecatljiv stripovski crtez. Sad je samo sjena samog sebe, nazalost. Cossu mi je oduvjek bio nesretan i ukrucen u svom crtanju. Sa poluidiotskim izrazima lica protagonista. Totalno cudan i drugaciji medu Dylanovim crtacima,(ali u negativnom smislu). Ovde u topicu spomenuti Montanari i Grassani, koji su nacrtali masu epizoda, a vecinu maxija su jednostavno, jedni od onih koje volis ili naprosto ne podnosis. Sredine nemaju. Ja ih obozavam. Njihov stil sjene/mraka/svjetla/bjeline je genijalan. Preciznost interijera,eksterijera i objekata je nevjerovatna. Meni su jedni od najboljih. A sve skupa neka Maxija, ima tu dobrih prica. Naslovnica ovog broja je okej. Malo daje na ghost ridera, bice ima i poveznica na taj film. Treba procitati...
solar Posted - 06/11/2018 : 00:43:40
quote:
Originally posted by Curunir

Nije to, nego Solar zna što je pravilno

Kad budu minimum i "maximum" u matematici ili "maximalne" temperature (a to će biti nikad), onda može to šugavo x.
Do tada ne.


Dobro ali ovdje je više pitanje konzistentnosti sa onim što piše na samoj naslovnici. Da su to naši preveli ko "maksi" onda ok, ali ako nisu onda u nazivu teme pišemo kako jest.
vice Posted - 06/11/2018 : 00:34:52
Pravilno definitivno jest, ali mi i dalje "extra" i "maxi" djeluju estetski privlačnije na naslovnicama. Van njih, nek komotno stoji "ekstra" i "maksi".
Curunir Posted - 06/11/2018 : 00:22:25
Nije to, nego Solar zna što je pravilno

Kad budu minimum i "maximum" u matematici ili "maximalne" temperature (a to će biti nikad), onda može to šugavo x.
Do tada ne.
solar Posted - 05/11/2018 : 22:36:33
Upravo tako, znam da bi se na mene sručio bijes moćnog druida!
Dexters Posted - 05/11/2018 : 21:52:55
Da, ali čak se ni solar ne usuđuje promijeniti tvoj maksi u maxi
Curunir Posted - 05/11/2018 : 21:15:19
Solar proglasio temu službenom
Curunir Posted - 05/11/2018 : 19:41:48
Znači, ima i Cossuov?
O, Bože...
swamp thing Posted - 05/11/2018 : 18:20:01
Meni opet bolje nego onaj netalentovani dvojac M&G, iako se slažem da je "novi" Pikato blijeda sijenka onog početnog.
agochkov Posted - 05/11/2018 : 18:19:36
quote:
Originally posted by Curunir

Ja mislio da je Maksi posve preuzeo Roi.
Steta. Ovog Piccatta ne mogu smisliti da su sad scenaristicki unutra sve sama remek-djela (je rajt).




Maxi broj 20 je "poslastica" - Maestro Ugolino Cossu
Dexters Posted - 05/11/2018 : 18:19:17
Da, period novog Piccatta, ali on je meni još uvijek solidan. Međutim, sljedeće godine nas čeka Maxi kojeg je u cjelosti oslikao Cossu
Curunir Posted - 05/11/2018 : 18:17:30
Ja mislio da je Maksi posve preuzeo Roi.
Steta. Ovog Piccatta ne mogu smisliti da su sad scenaristicki unutra sve sama remek-djela (je rajt).
Curunir Posted - 05/11/2018 : 18:15:51
Hvala. Ajme.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000