forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Спортско друштво "Црвена звезда" - Београд

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
srdjandj Posted - 28/02/2012 : 19:37:05
Ljuba Tadic o Zvezdi

Dragi prijatelji,
Počela je nova fudbalska sezona.
Svima koje fudbal zanima čestitam i želim mnogo lepih trenutaka.

Ljuba Tadić povodom pokretanja novog sajta FK Crvena Zvezda (2005.):

Nema velike ljubavi bez velike radosti, ali i bez velike patnje. E, to vam je Crvena zvezda. Ima da se raduješ do neba, ali sekiracija ti ne gine.

Svi smo mi Zvezdaši isti, a neki neće da kažu da smo svi isti. E, ja nisam za te koji se samo raduju. Siguran sam da su pravi zvezdaši i danas slični nama iz prvih Zvezdinih godina.

Izgubimo mi tako po neku utakmicu, pa onako ošamućeni da ne znamo gde nam je kuća, krenemo peške ka Terazijama, ka “Maderi” u stvari. U njoj su se tada okupljali zvezdaši. Do “Mostara” – muk. Posle počnemo da pričamo o našim šansama, a 7-1 za protivnika. Te Rajko imao šansu, te Tomaš promašio dva zicera, i tako šansa za šansom, i kada stignemo do “Madere” – Zvezda izjednačila. Novine ne čitamo nekoliko dana i gotovo…

E, kad pobedimo mi umemo da budemo malo i namćorasti. Te mogao je da padne još neki gol, a u stvari rastemo od sreće. Ovo je bilo kad smo osvojili prvi Kup, pa posle tri uzastopno. Imali smo u društvu najvećeg ljutka, najvećeg zvezdaša i prijatelja kakvi su odista retki. Bane je to bio, Bane Vukosavljević. Dođe on za sto posle tog našeg prvog Kupa, pa još nije seo, a poče: dao dva gola i neće više da igra za Zvezdu. Te namerno mu nisu dodavali lopte, te i onaj sudija Lemešić se okomio na njega, kad, dolazi Boba Mihajlović, on i doktor Aca su bili iz iste ratne vojske i voleo je da sedi sa nama. Čestita Boba svima, čestita Banetu, kad u njemu zatreperi Zvezdina žila: Dobro ste prošli sa tri komada, znaš kad ćete da vidite Kup – nikad!

Šta ti je Zvezda? Mrtva pozorišna, mrtva fudbalska sezona i ja sam se preko leta muvao na Tari. Igraju se neka deca lopte, a jedan čovek viče na njih da se sve razlama. Priđem bliže – Miljan. Zaustavi on viku. Ovo je Kule, ovo je Karasi, ono su Cole i Trifke. Čekamo jednog dečka sa Uba. Džaju čekaju. A oni žgoljavi, sitni, nikakvi…Oni će biti šampioni? Nemoj Miljane da me zamajavaš tako ti Boga, rekoh mu. Ali, šta znaš, rekoh sebi. Zvezda je to.

Sada se malo ljutim kad neko kaže: bili smo evropski šampioni. Nismo mi bili evropski šampioni, nego smo mi evropski šampioni - zauvek! Mi, Real, Bajern, Milan…To je naše društvo, a ovo što igramo ovde, to nam je za pripreme. Nekada su te pripreme duže, nekada kraće, Bože moj… E sad, zašto se voli Crvena zvezda. Od onog dana kada ju je osnovala antifašistička i studentska omladina, i kad nam je pristupio ogroman deo naroda tada nazivanog “reakcijom”. Voliš ženu. Lepo, ali šta još? Voliš devojku. Dobro, ali šta još? Fudbal je čudesna stvar, izlaz u svet, a igra ga Zvezda. E, onda ima da voliš i Zvezdu. Posle, kada to krene sa kolena na koleno… Baš su lepo današnji momci smislili, mene su pogodili u žicu: Zvezda je život, ostalo su sitnice.

Ovaj sajt će biti, rekoše mi, opisivač velikog Zvezdinog dela i udela njenog u našim životima, opisivač velikih događaja i ljudi, velikih pobednika. Neka bude i po neki poraz u njoj, ništa to neće smetati Zvezdinom čovečanstvu.

Vaš LJUBA TADIĆ
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
King Warrior Posted - 24/05/2019 : 06:51:00
Sramota!
Dr. Zistis Posted - 23/05/2019 : 22:32:45
quote:
Originally posted by Combatrock

U maju 2014 sam odgledao poslednju utakmicu uzivo. Marakana. Protivnik OFK Beograd. Tacno 25 maja. Znaci punih 5 godina. Taj nesrecni OFK sam gledao milion puta. Sada je on u bespucima srpske lige.

Kada se utakmica zavrsila otisao sam na juznu tribinu. Prvi put u zivotu.

Sa mnom je utakmicu gledao moj brat i otac. Otac je gledao prvu utakmicu na Marakani u istoriji kluba.

Osim njih bilo je jos 8 prihatelja. Verujem da kada se saberu sve utakmice CZV koje su ti ljudi odgledali cifra je u hiljadama.

Cerku su mi prijtelji uclanili u klub kad je imala 4 dana.

Ovo nije fudbal, ovo je politika. Cestitam Partizanu ako ima sta da se cestita.

Jebem im ja svima ...
Combatrock Posted - 23/05/2019 : 21:36:32
U maju 2014 sam odgledao poslednju utakmicu uzivo. Marakana. Protivnik OFK Beograd. Tacno 25 maja. Znaci punih 5 godina. Taj nesrecni OFK sam gledao milion puta. Sada je on u bespucima srpske lige.

Kada se utakmica zavrsila otisao sam na juznu tribinu. Prvi put u zivotu.

Sa mnom je utakmicu gledao moj brat i otac. Otac je gledao prvu utakmicu na Marakani u istoriji kluba.

Osim njih bilo je jos 8 prihatelja. Verujem da kada se saberu sve utakmice CZV koje su ti ljudi odgledali cifra je u hiljadama.

Cerku su mi prijtelji uclanili u klub kad je imala 4 dana.

Ovo nije fudbal, ovo je politika. Cestitam Partizanu ako ima sta da se cestita.

delboj Posted - 23/05/2019 : 21:16:54
Opet utakmica koju neću da komentarišem.
Dr. Zistis Posted - 23/05/2019 : 21:07:57
Kakva sramotna igra...nismo sutnuli na go celu utakmicu. BRUKA
Srecom pa sam procitao da je Jokara izabran u prvih pet NBA lige
King Warrior Posted - 11/05/2019 : 09:46:18
Dr. Zistis Posted - 03/05/2019 : 20:35:15
quote:
Originally posted by Combatrock

Ode Zirbes. Mozda bude treca sreca.

Ode Majki, hvala mu za sve ali realno treba nam jaca petica za EL. Da je Majk iz Radonjine ere e taj bi nam trebao i te kako.
Mislim da se malo sjebao sa bildovanjem. Mislio je da se sprema za NBA ali sve to (kilaza + brzina) na kraju nije najbolje ispalo.
Uvek ce biti rado vidjen u crveno belom

Mislim da nam sigurno trebaju pojacanja na kecu i petici, to su prioriteti.
Danas citam da bi Tomic hteo Jankovica...nije mi to taj kalibar, jos tri dezone bez EL...hm
Combatrock Posted - 03/05/2019 : 20:10:01
Ode Zirbes. Mozda bude treca sreca.
Dr. Zistis Posted - 23/04/2019 : 21:20:21
quote:
Originally posted by Caleb

Samo za Docketa.

https://twitter.com/ChicagoFire/status/1119673838193614848?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1119673838193614848&ref_url=http%3A%2F%2Fsportklub.rs%2FBlog%2FBlog-ostalo%2Fa284358-Srbi-u-svetu-Mitar-posle-3-meseca-remek-delo-Kataija.html

Ja ti kazem a ti jos sumnjas
Samo da je malo vise fudbalski ziveo daleko bi dogurao. Steta, stvarno je veliki talenat.
Moj ljubimac bio i ostao...volim majstore
Caleb Posted - 23/04/2019 : 18:21:03
Samo za Docketa.

https://twitter.com/ChicagoFire/status/1119673838193614848?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1119673838193614848&ref_url=http%3A%2F%2Fsportklub.rs%2FBlog%2FBlog-ostalo%2Fa284358-Srbi-u-svetu-Mitar-posle-3-meseca-remek-delo-Kataija.html
Dr. Zistis Posted - 18/04/2019 : 18:57:59
Lose mi igramo kad nas stane sut. Malo je opcija za igru u reketu. To jedino funkcionise kad Covic "improvizira" pa izmisli dodavanje za Cirbesa i Odza. Kad je bilo 12 morala je lopta da se gura ili na centre ili da se Davidovac spusta 1 na 1 sa nizim igracem...i stisnes odbranu da mozes istrcati kontru...al' dobro, sta je tu je, peh su veliki povrede Perperoglua i Reglanda.
Naravno, mi smo sampioni, bilo 3:1 ili 3:2
delboj Posted - 18/04/2019 : 13:54:16
Nejasno mi je kako je Zvezda poslije 50 poena u prvom poluvremenu dala samo 8 u trećoj četvrtini.
Dr. Zistis Posted - 17/04/2019 : 18:17:45
Veceras opustencija...ne moramo da dobijemo tako da samo lagano
delboj Posted - 15/04/2019 : 18:29:16
Košarkaši blistaju.
Dr. Zistis Posted - 15/04/2019 : 17:51:40
"Kaos" 🏀
delboj Posted - 14/04/2019 : 11:11:32
Radnički slab, Zvezda rutinski. Jovančić najbolji na terenu. ne znam šta su očekivali ovi iz Niša.
Dr. Zistis Posted - 12/04/2019 : 23:20:50
Ma bilo je ludilo...tenzija je tolika da mozes nozem da je seces. Zvezda timski do pobede. Buducnost ko NBA ali Gordic veceras nije uspeo da ih poveze. Njihovi crnci jos uvek igraju za statistiku. Nije gotovo ali je VAZNA POBEDA
delboj Posted - 12/04/2019 : 21:51:57
Bilo je dobro večeras.
Combatrock Posted - 12/04/2019 : 21:44:29
Polako. Ima jos. 1:0.
Dr. Zistis Posted - 12/04/2019 : 21:33:07
Fear of the dark🤘🏀🏆
Caleb Posted - 06/04/2019 : 21:47:55
Kakav raspad na kraju.
Cestitke, zasluzeno. Pokidali.
delboj Posted - 06/04/2019 : 21:40:27
Veličanstveno.
Dr. Zistis Posted - 06/04/2019 : 20:26:14
Sve je to normalno
Dr. Zistis Posted - 25/03/2019 : 07:16:30
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ali odavno nisam gledao jedan derbi ovako napet i neizvestan do samog kraja

Pa bio je i prošli.

Pa ne bas toliko, plus nije imao toliki znacaj kao ovaj. Sad je na ispadanje, prosli derbi nije bio toliko bitan u rezultatskom smislu za nas. Ipak je ABA jedino vazno takmicenje na ovim prostorima samim tim i ulog je najveci.
Ocekujem laksi posao za nas u revansu...odnosno nadam se
delboj Posted - 24/03/2019 : 20:00:16
quote:
Originally posted by Dr. Zistis

Ali odavno nisam gledao jedan derbi ovako napet i neizvestan do samog kraja

Pa bio je i prošli.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000