forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Nero (Audace)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
solar Posted - 09/11/2018 : 00:40:52
Emiliano Mammucari i njegov brat Matteo autori su novog serijala čije vrijeme radnje je smješteno u doba prvih Križarskih ratova kada se rađa pojam džihada. Glavni protagonisti dva su ratnika, jedan je kršćanin a drugi je iz arapskih zemalja a taj susret dvaju mediteranskih svijetova bit će pun avanture i magije.
Osim Emiliana Mammucarija u crtačkoj ekipi bit će Alessio Avallone, Matteo Cremona i Pietrantonio Bruno. Serijal će biti u koloru, još uvijek nije poznat broj epizoda, format niti datum izlaska.
Nero je dio nove Bonellijeve izdavačke linije Audace, u kojoj autori imaju veliku slobodu i gdje ne vrijede klasična Bonelli "pravila". Serijali pod Audace etiketom mogu obrađivati kontraverzne teme, crtež može sadržavati eksplicitne scene a vizualni stil i raspored vinjeta na tabli nije ograničen.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
udarnik007 Posted - 06/11/2022 : 20:06:32
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by mmihoci

Pa kupi onda talijansko za 17 eura po epizodi ako je cijena LL izdanja "bezobrazno" skupa.



Ide li ovo mene?


Ne samo tebe, već i one koji spominju bezobrazno ili neopravdano skupa LL izdanja bez nekog argumenta.



Ne treba meni argument da znam da su im izdanja besramno skupa.
Za to mi je dovoljan zdrav razum.
mmihoci Posted - 06/11/2022 : 20:00:19
quote:
Originally posted by udarnik007

quote:
Originally posted by mmihoci

Pa kupi onda talijansko za 17 eura po epizodi ako je cijena LL izdanja "bezobrazno" skupa.



Ide li ovo mene?


Ne samo tebe, već i one koji spominju bezobrazno ili neopravdano skupa LL izdanja bez nekog argumenta.
mmihoci Posted - 06/11/2022 : 19:57:15
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by mmihoci

@verab

S ovim svojim iznošenjem poluinformacija, za meni si za sad, Fenomen, nekoliko koraka, korak ili koračić do najobičnijeg Lažljivca.

Da li je cijena "smiješna", pretjerana, visoka ili neopravdana se može raspravljati uz točne i precizne informacije.

Ovaj Nero u izdanju LL-a je diptih, dakle dvije epizode. I imam(o) šansu to kupiti za 212 kuna u prvih 2 mjeseca ili za 190 kuna na IL-u (ili možda uz neki dogovor ako neću ići na IL s LL-om ili mojom najdražom striparnicom za istih tih 190 kuna)

U Italiji jedna epizoda (dakle 80 strana) se prodaje za 17 eura. Dakle dvije za 34 eura što je nekih 255 kuna.

Kolega risbozg je u ovoj istoj temi predviđao i veće cifre od 350 do 499 kuna (vjerojatno iz zajebancije ali "dokaz" postoji, samo odeš na stranicu prije).

Vjerojatno i dalje ti je sve to smiješno, zabavno i dovoljno da vrijeđaš sve oko sebe jer tebi stripovi rastu na drvetu (ili ih kradeš). Dakle već si Lopovčine s velikim šansom da budeš i Lažljivac.




ja sam računao da bude trobroj..i skoro sam i pogodio ..bio bi 400 - 320 - inteliber - 285 .


Sumnjam. Da je cijena kao u Italiji možda bi bilo tako kako navodiš.
Tu mi se čini da je u pitanju neki drugi dogovor i to direktno s autorima (možda uz neki blagoslov Bonelli-ja ali ne bih rekao).



Kaj sumnjaš..pa možeš i sam izračunat prema trenutnoj cijeni stripa.



Cijena u pravilu ne ide proporcionalno s brojem stranica da bi jel, 265/2 što je 132,5 pa onda puta tri što je 397,5 odnosno približno "tvojih" 400 kuna (ako govorimo o redovnoj cijeni).

U pravilu diptih ili tiptih je jeftiniji (ponekad i poprilično) u odnosu na pojedinačne knjige. Ili triptih u odnosu na diptih.

udarnik007 Posted - 06/11/2022 : 19:36:56
quote:
Originally posted by mmihoci

Pa kupi onda talijansko za 17 eura po epizodi ako je cijena LL izdanja "bezobrazno" skupa.



Ide li ovo mene?
verab Posted - 06/11/2022 : 19:36:14
Potpis!
Renky Posted - 06/11/2022 : 19:34:46
quote:
Originally posted by verab

čini mi se jednom, nešto oko libellusa. valjda. nemam pojma.




Pih, nije to ništa ako se ne sićamo.

A sad ozbiljno, Nero je sjajno nacrtan, ne znam za sadržaj ali crtež je, uh.
Davno san reka da je Siročad put kojim Bonelli mora ići u "modernizaciji". Nero je na tom putu.
verab Posted - 06/11/2022 : 19:19:08
mh, pisali smo istovremeno, nisam vidio. sorry.
verab Posted - 06/11/2022 : 19:17:59
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by verab
S cca. 97% forumaša imam najnormalniju komunikaciju, glatku bez ikakvih problema, svađa... čak kad se i ne slažemo oko nečeg, čak kad se na tren i porječkamo, bože moj ljudi smo,  u drugom to izgladimo. Jel' tako Renky?    



Al’ smo se štogod kontreštali ili misliš na nekidašnje dopisivanje? Ako je ovo drugo, tim prije čudnovato mi sve ovo zvuči... nepotrebno.😉

Po pitanju svađe i živaca, ja planem za ugrist i već za deset minuta mogu s kontrašon pit piće i normalno ćemat. Moja žena kaže da kad bi se ona mogla tako brzo smirit, nikad je nebi bolila glava.🤣🤣


čini mi se jednom, nešto oko libellusa. valjda. nemam pojma.

ugl, nisam ni ja od onih šta drže žestinu mjesecima ili pamte do groba.
posvađaš se, bilo pa prošlo i ideš dalje. ako ne mislimo isto na jednoj temi naći ćemo se na 10 drugih di mislimo. 10:1 za nas.

a ako netko neće, ok. ima nas svakakvih.


p.s.
logo ne lupetaj, nitko se neće upecati... pusa.





manhunter Posted - 06/11/2022 : 19:16:20
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by verab

logo, agresivan si i stokaš ljude po forumu. nisu to epiteti ni vrijeđanje nego istina.



Došao si sa trolanjem, onda si nastavio izrugivat se sa mmihocijem, pa si meni pristupi ad hominem, epiteti "blento", "agresivac", spominjao si mi mamu, nabijao na penis i ti mene nazivaš - "agresivcem". Na dva topica ti već pokušavam dati do znanja da prestaneš sa uvredama i izrugivanjem onih koji ne misle kao ti.

To što ti radiš je obrnuti pristup vlastitoj agresiji.

Vrh je optuživanje drugog za stokanje jer je odgovorio na tvoj post. Haloooo pa ovo je forum ako nećeš diskusiju idi na Instagram.

Ali baš mene briga za tvoje psihičko stanje i nedostatak komunikacijskih vještina da verbaliziraš svoje stavove pa sve pretvaraš u uvrede.

Čak i moderator očito ima razumijevanje za tvoj problem, kod tebe čak nema suptilnosti u "bockanju" sugovornika već ti se tolerira naniže moguće "ulično" prostačenje








Dosta sa ovim. Sada. Odmah.
risbozg Posted - 06/11/2022 : 19:08:10
quote:
Originally posted by mmihoci

quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by mmihoci

@verab

S ovim svojim iznošenjem poluinformacija, za meni si za sad, Fenomen, nekoliko koraka, korak ili koračić do najobičnijeg Lažljivca.

Da li je cijena "smiješna", pretjerana, visoka ili neopravdana se može raspravljati uz točne i precizne informacije.

Ovaj Nero u izdanju LL-a je diptih, dakle dvije epizode. I imam(o) šansu to kupiti za 212 kuna u prvih 2 mjeseca ili za 190 kuna na IL-u (ili možda uz neki dogovor ako neću ići na IL s LL-om ili mojom najdražom striparnicom za istih tih 190 kuna)

U Italiji jedna epizoda (dakle 80 strana) se prodaje za 17 eura. Dakle dvije za 34 eura što je nekih 255 kuna.

Kolega risbozg je u ovoj istoj temi predviđao i veće cifre od 350 do 499 kuna (vjerojatno iz zajebancije ali "dokaz" postoji, samo odeš na stranicu prije).

Vjerojatno i dalje ti je sve to smiješno, zabavno i dovoljno da vrijeđaš sve oko sebe jer tebi stripovi rastu na drvetu (ili ih kradeš). Dakle već si Lopovčine s velikim šansom da budeš i Lažljivac.




ja sam računao da bude trobroj..i skoro sam i pogodio ..bio bi 400 - 320 - inteliber - 285 .


Sumnjam. Da je cijena kao u Italiji možda bi bilo tako kako navodiš.
Tu mi se čini da je u pitanju neki drugi dogovor i to direktno s autorima (možda uz neki blagoslov Bonelli-ja ali ne bih rekao).



Kaj sumnjaš..pa možeš i sam izračunat prema trenutnoj cijeni stripa.
logo111 Posted - 06/11/2022 : 18:59:24
quote:
Originally posted by verab

logo, agresivan si i stokaš ljude po forumu. nisu to epiteti ni vrijeđanje nego istina.



Došao si sa trolanjem, onda si nastavio izrugivat se sa mmihocijem, pa si meni pristupi ad hominem, epiteti "blento", "agresivac", spominjao si mi mamu, nabijao na penis i ti mene nazivaš - "agresivcem". Na dva topica ti već pokušavam dati do znanja da prestaneš sa uvredama i izrugivanjem onih koji ne misle kao ti.

To što ti radiš je obrnuti pristup vlastitoj agresiji.

Vrh je optuživanje drugog za stokanje jer je odgovorio na tvoj post. Haloooo pa ovo je forum ako nećeš diskusiju idi na Instagram.

Ali baš mene briga za tvoje psihičko stanje i nedostatak komunikacijskih vještina da verbaliziraš svoje stavove pa sve pretvaraš u uvrede.

Čak i moderator očito ima razumijevanje za tvoj problem, kod tebe čak nema suptilnosti u "bockanju" sugovornika već ti se tolerira naniže moguće "ulično" prostačenje



Renky Posted - 06/11/2022 : 18:56:37
quote:
Originally posted by verab
S cca. 97% forumaša imam najnormalniju komunikaciju, glatku bez ikakvih problema, svađa... čak kad se i ne slažemo oko nečeg, čak kad se na tren i porječkamo, bože moj ljudi smo,  u drugom to izgladimo. Jel' tako Renky?    



Al’ smo se štogod kontreštali ili misliš na nekidašnje dopisivanje? Ako je ovo drugo, tim prije čudnovato mi sve ovo zvuči... nepotrebno.😉

Po pitanju svađe i živaca, ja planem za ugrist i već za deset minuta mogu s kontrašon pit piće i normalno ćemat. Moja žena kaže da kad bi se ona mogla tako brzo smirit, nikad je nebi bolila glava.🤣🤣
mmihoci Posted - 06/11/2022 : 18:49:40
quote:
Originally posted by risbozg

quote:
Originally posted by mmihoci

@verab

S ovim svojim iznošenjem poluinformacija, za meni si za sad, Fenomen, nekoliko koraka, korak ili koračić do najobičnijeg Lažljivca.

Da li je cijena "smiješna", pretjerana, visoka ili neopravdana se može raspravljati uz točne i precizne informacije.

Ovaj Nero u izdanju LL-a je diptih, dakle dvije epizode. I imam(o) šansu to kupiti za 212 kuna u prvih 2 mjeseca ili za 190 kuna na IL-u (ili možda uz neki dogovor ako neću ići na IL s LL-om ili mojom najdražom striparnicom za istih tih 190 kuna)

U Italiji jedna epizoda (dakle 80 strana) se prodaje za 17 eura. Dakle dvije za 34 eura što je nekih 255 kuna.

Kolega risbozg je u ovoj istoj temi predviđao i veće cifre od 350 do 499 kuna (vjerojatno iz zajebancije ali "dokaz" postoji, samo odeš na stranicu prije).

Vjerojatno i dalje ti je sve to smiješno, zabavno i dovoljno da vrijeđaš sve oko sebe jer tebi stripovi rastu na drvetu (ili ih kradeš). Dakle već si Lopovčine s velikim šansom da budeš i Lažljivac.




ja sam računao da bude trobroj..i skoro sam i pogodio ..bio bi 400 - 320 - inteliber - 285 .


Sumnjam. Da je cijena kao u Italiji možda bi bilo tako kako navodiš.
Tu mi se čini da je u pitanju neki drugi dogovor i to direktno s autorima (možda uz neki blagoslov Bonelli-ja ali ne bih rekao).
verab Posted - 06/11/2022 : 18:35:02
logo, agresivan si i stokaš ljude po forumu. nisu to epiteti ni vrijeđanje nego istina.
logo111 Posted - 06/11/2022 : 18:22:30
quote:
Originally posted by verab

quote:
Originally posted by manhunter

Verab, nema potrebe za ovakvim rečnikom. Smanji doživljaj, a i ostali sa tobom. Hvala.


Nema potrebe slažem se, no problem je što agresivac iz nekih samo njemu znanih razloga ima potrebu stalno stokati i kenjati po meni... za tim očito ima potrebe. Ali o toj potrebi nećemo... neka je.



Prešutio sam ona tvoja prostačenja jer to nije moj način razgovora.

Što tebi još nije jasno u tome da smiriš doživljaje.

I opet epiteti i opet vrijeđanje....koji ti problem imaš i do kada će se to tolerirati ?
verab Posted - 06/11/2022 : 18:15:07
quote:
Originally posted by manhunter

Verab, nema potrebe za ovakvim rečnikom. Smanji doživljaj, a i ostali sa tobom. Hvala.


Nema potrebe slažem se, no problem je što agresivac iz nekih samo njemu znanih razloga ima potrebu stalno stokati i kenjati po meni... za tim očito ima potrebe. Ali o toj potrebi nećemo... neka je.
risbozg Posted - 06/11/2022 : 18:14:56
quote:
Originally posted by mmihoci

@verab

S ovim svojim iznošenjem poluinformacija, za meni si za sad, Fenomen, nekoliko koraka, korak ili koračić do najobičnijeg Lažljivca.

Da li je cijena "smiješna", pretjerana, visoka ili neopravdana se može raspravljati uz točne i precizne informacije.

Ovaj Nero u izdanju LL-a je diptih, dakle dvije epizode. I imam(o) šansu to kupiti za 212 kuna u prvih 2 mjeseca ili za 190 kuna na IL-u (ili možda uz neki dogovor ako neću ići na IL s LL-om ili mojom najdražom striparnicom za istih tih 190 kuna)

U Italiji jedna epizoda (dakle 80 strana) se prodaje za 17 eura. Dakle dvije za 34 eura što je nekih 255 kuna.

Kolega risbozg je u ovoj istoj temi predviđao i veće cifre od 350 do 499 kuna (vjerojatno iz zajebancije ali "dokaz" postoji, samo odeš na stranicu prije).

Vjerojatno i dalje ti je sve to smiješno, zabavno i dovoljno da vrijeđaš sve oko sebe jer tebi stripovi rastu na drvetu (ili ih kradeš). Dakle već si Lopovčine s velikim šansom da budeš i Lažljivac.




ja sam računao da bude trobroj..i skoro sam i pogodio ..bio bi 400 - 320 - inteliber - 285 .
mmihoci Posted - 06/11/2022 : 17:59:03
Tiraž je 300 komada i većina ako ne i sve će otići za 212 ili 190 kuna.
U Italiji bi to koštalo 34 eura. Dakle, više nego kod LL-a u ovom periodu od prva 2 mjeseca.

A poslije nekih 10-tak kuna više ako koji primjerak ostane.

Ne razumijem tvrdnje da je to bezobrazno ili neopravdano skupo.
logo111 Posted - 06/11/2022 : 17:46:13
# Udarnik

I sam si u svojoj analizi došao do zaključka da konkretno Nero nije preskup. U odnosu na ranija slična LL izdanja, u odnosu na neke Fibrina izdanja, u odnosu na cijenu originala u ITA.

Nisam rekao da nije Fibra generalno jeftinija kad je. No na cijenu utječu mnoge stvari čije inpute mi nemamo prava, otkupi, tiraži itd. no ovdje pričamo o konkretnom izdanju kojeg nitko ko želi neće kupovati po punoj cijeni.
mmihoci Posted - 06/11/2022 : 17:37:18
Ili pričekaj piratsko izdanje koje će imati Libellusov prijevod i sken ili od njih ili orginal.
Imaš par kolega na forumu koji ti mogu dati naputak kako se to radi.
manhunter Posted - 06/11/2022 : 17:37:13
Verab, nema potrebe za ovakvim rečnikom. Smanji doživljaj, a i ostali sa tobom. Hvala.
mmihoci Posted - 06/11/2022 : 17:34:59
Pa kupi onda talijansko za 17 eura po epizodi ako je cijena LL izdanja "bezobrazno" skupa.
udarnik007 Posted - 06/11/2022 : 17:24:01
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by verab

npr. nisi u mogućnosti otići na interliber...



Još uvijek imam e-mail.

Kad već dolaziš tu "poentirati" na cijenu LL izdanja - reci mi koja je to bitna velika razlika u cijeni ovog izdanja LL-a od 160 stranica kojeg na akciji mogu kupiti za 190 kuna ili Fibrinog "Svi do zadnjeg" od 80 stranica kojeg sam na akciji kupio za 100 kuna ?

I opet si daješ za pravo da se izruguješ sa drugima kao u ovom slučaju sa mmihocijem a već sam ti rekao da nisi kapacitet za to.



Apsolutno mi se ne da pisati o ovome ali moram.
Dakle, cjenovno uspoređivati Libellusova i Fibrina izdanja
je čisto ludilo i bezobrazluk.
Neka kupi tko što želi, s tim nemam problema i isto
tako neka izdaje tko što želi ali za nešto što je
bezobrazno skupo treba to reći i gotovo! A izdanje
Nera je, Kao i većina Libellusovih izdanja bezobrazno skupa.
I sam kupujem dosta Libellusa ali zato ne osjećam potrebu
da se sebi ili nekome pravdam da su povoljni, da su ovo ili ono.
OK, kvaliteta je tu ali cijena je svejedno previsoka.
Nero je s punom cijenom na 160 stranica 265 kn!
Fibria Kolorka Gospođica Baudelaire koja je isti broj
strana je puna cijena 150 kuna, na akciji 120 kn i manje dok je
Nero s punim Interliber popustom 190 kn???
Kad uspoređujete Svi do zadnjeg kojem je puna cijena
za 80 strana 120 kn a s popustom 96kn onda ga usporedi s
Libellusovim Burleskinim Noirom koji je na 96 strana za
pišljivih 235 kn ili još bolje sa Zardom čijih čak 60 strana
košta tričavih 185 kn puna cijena. Popust izračunajte.
Ja fakat više neću o cijenama i kunem se da je ovo moj
zadnji takav post ali vas molim logo11, mmihoci nemojte
uspoređivati neusporedivo. Nije u redu, budite realni.
Što vas to košta?

PS
Jebiga, i ja ću uzeti Nera jer nema druge opcije,
makar bih volio da ima. Noir je imao opciju i uzeo
sam Makondovo izdanje bez razmišljanja.

verab Posted - 06/11/2022 : 17:19:43
quote:
Originally posted by mmihoci

@verab

S ovim svojim iznošenjem poluinformacija, za meni si za sad, Fenomen, nekoliko koraka, korak ili koračić do najobičnijeg Lažljivca.




Nero ima 160 str. cijena mu je 265 kuna. To je činjenica. I to je sve što sam napisao. (uz lol) Nikakva poluinformacija ili laž.
Jasno da postoje popusti i akcije, jasno da postoje prilike da ga se kupi jeftinije, da ti ga netko pokloni, da ga nađeš na zidiću, uloviš za 20 kuna na aukcijama... sve je to jasno, to nisam dovodio u pitanje.
Samo sam emotikonom reagirao na cijenu koja je otisnuta na koricama stripa. Je l' to zločin, protiv tvoje vjere, jesam li te s tim uvrijedio? Ako jesam oprosti. To mi nije bila namjera. 
quote:
Originally posted by mmihoci



vrijeđaš sve oko sebe




"sve oko sebe"? pa dobro mmihoci koji je tebi vrag? Koga ja to vrijeđam, nabroji mi te silne sve oko mene koje vrijeđam.... i onda meni kažeš da sam na korak do lažljivca?  
S cca. 97% forumaša imam najnormalniju komunikaciju, glatku bez ikakvih problema, svađa... čak kad se i ne slažemo oko nečeg, čak kad se na tren i porječkamo, bože moj ljudi smo,  u drugom to izgladimo. Jel' tako Renky?    
 
Ostaje onih 3 % (ne računajući jednog moderatora, nije manhunter:) s kojima sam se na njihovo inzistiranje nešto intenzivnije svađao na svega par topica (uglavnom libellusovih) i na te svađe odavno zaboravio, dok se npr. ovaj agresivac gore svađao s pola foruma na gotovo svim topicima, koji stalno stoka "neprijatelje" s kantom benzina i šibicama. i onda se meni ide lijepiti etiketa najveće zlice foruma... ako je i od agresivca previše je.

logojedinico sjaši mi s penisa. mmihoci, još jednom, isprike ako sam te uvrijedio, ili polu-uvrijedio s lol-om na cijenu... ili formalinom, ili s nečim trećim, četvrtim, petim...
supermark Posted - 06/11/2022 : 17:10:17
quote:
Originally posted by logo111

quote:
Originally posted by verab

160 str. 265 kn.




Daj mi molim te jedan razlog zašto bi strip koji je 190 kuna kupio za 265 kn.




Jer je ovo superinterliberovska cijena samo za prvi broj
Sve ostale brojeve se neće moći kupiti za tu cijenu

Ja se neckam uzeti ili ne, crtez me privlači, cijena odbija

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000