forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Ex Machina 1 i 2

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 10/11/2018 : 09:28:30


Nakon što bizarna nesreća inženjeru građevine Mitchellu Hundredu podari nevjerojatne sposobnosti, Hundred postaje prvi živući američki superjunak. No kako mu s vremenom dojadi riskirati vlastiti život shvaćajući kako tako samo održava status quo i ne doprinosi nikakvoj značajnoj društvenoj promjeni, Mitch odustaje od borbe protiv kriminala u kostimu i kandidira se za gradonačelnika New Yorka, pobijedivši skoro pa jednoglasno. I tu počinje prava pustolovina!

Znanstvena fantastika, drama i akcija isprepliću se u ovom se eksplozivnom i od kritike hvaljenom, napetom serijalu autora Briana K. Vaughana (Y: Posljednji muškarac) i dobitnika nagrade Eisner, Tonyja Harrisa (Starman). Prva knjiga Ex Machine u svoj raskoši sakuplja prvih jedanaest epizoda popularnog serijala skupa sa hrpom dodatnog materijala te uvodnikom Brada Meltzera!

Ex machina 1 • Ex machina: knjiga prva • 272 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Vaughan • Crtež Tony Harris • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Goran Pavlov • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2018. • Cijena 180 Kn

Ex machina 2 • Ex machina: knjiga druga • 272 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Vaughan • Crtež Tony Harris • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Goran Pavlov • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2018. • Cijena 180 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/ex-machina-1-ex-machina-knjiga-prva/534/
http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/ex-machina-2-ex-machina-knjiga-druga/535/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
naker Posted - 13/06/2023 : 17:03:48
Superheroj sa neortodoksnom moći komuniciranja sa elektronskim i mehaničkim uređajima odlučuje da se penzioniše kako bi sledio političku karijeru, jer ceni da će više pomoći običnim ljudima pragmatičnim putem kao gradonačelnik umesto koristeći svoje moći. Opisao bih strip kao "prizemnu superherojštinu" gde se na superherojstvo gleda sa realnog stanovišta, i ovaj strip u suštini treba doživeti kao političku dramu. Teksta ima puno, dijalozi i diskusije su složeni, i obiluju pravnom i političkom terminologijom. Akcije za sada ima veoma malo, i ovo nije strip za dokono čitanje jer zahteva određen stepen koncentracije pošto se strip bavi pitanjima kao npr. pravo na privatnost, smrtna kazna itd. Kretanje radnje je takođe tako posloženo da strip startuje kada je Mitchel već na vlasti kao razočarani ex-superheroj, da bi narativ onda često skakao unazad gde se saznaje više o njegovom gorkom iskustvu kao superheroj i razlozima zbog čega ima loše odnose sa svojim bivšim saradnicima i pomagačima, i u kojoj meri je njegova rola kao "The Great Machine" tj. jedini svetski superheroj uticala na njega samog i svet oko njega.

Dobar početak, zanimljiv alternativni pogled na 9/11, uz skroz korektan crtež. Prvi specijal takođe solidno odrađen. Videćemo šta će dalje biti

p.s. Sviđa mi se što je Vaughan ozbiljno pristupio imenovanju svojih likova: Hundred, Journal, Kremlin..
sawitch Posted - 02/06/2023 : 20:34:28
Ma i od toga gledam sta cu i gde cu. Nemam bas mnogo sta moze leteti. Imam nesto preko 1000 stripova. Suzio sam maksimalno.
kasper Posted - 02/06/2023 : 15:43:14
oatavi em, skroz je dobro opet je citati. siguno imas nesto drugo u kuci sto moze da leti pre em
sawitch Posted - 02/06/2023 : 14:07:28
Meni je Ex Machina neuporediva sa Sagom. Iako nece ostati u kolekciji EM je OK za procitati. Ali Saga je gomila sizofrenije..
Chui Posted - 02/06/2023 : 13:42:26
Meni je Ex machina baš dobro sjela, ostala u kolekciji. Bolje i od Sage koja mi se rasplinula u drugoj knjizi pa mi se nije dalo dalje, a ostalo njegovo nisam čitao.
DiSkAcH Posted - 02/06/2023 : 07:48:40
Baghdad je i meni debelo najslabiji Vaughn. Ostalo mi je sve odlično.
Čovjek zna napraviti najfiniji hamburger. ;)
Paka01 Posted - 01/06/2023 : 21:47:46
Ovi pozitivni komentari na Vaughana su mi kao pogled u paralelnu dimenziju
AleksandarN Posted - 01/06/2023 : 21:38:23
Sto se mene tice iako niko ne pita: Y mi je za sada najbolji od Vaughan-a (seriju sam batalio posle 3 - 4 epizode, nije to to). Citao sam sam Bagdad (dobar ali nije ostavio neki utisak, ponovicu gradivo), Saga (odvratan crtez ali prica zarazna kao sto je napisao AdamEer tako da sam uzivao). Paper Girls jos nisam citao, ni Ex Machina. Imam sve u kolekciji pa kad dodje na red. Runaways nemam, nisam citao i nije mi zanimljivo kao i ostalo sto je radio za Marvel.
AdamEer Posted - 01/06/2023 : 20:26:09
Izgleda da je i kod mene sve naopako

Generalno mi je Vaughan jedan od dražih autora, čovjek zna napraviti pageturnere naizgled kao od šale, pri čemu većina napetosti i uzbuđenja dolazi iz likova i njihove karakterizacije, a manje od same radnje i akcije.

Što meni 100% odgovara.

Ono što mi kod njega ponekad zasmeta jesu te konstante pop culture reference, od kojih su neke na mjestu, ali neke, brate, i nisu; znaju vrlo brzo biti zastarjele, a i neprikladne određenoj vrsti žanra.

Upravo kod Sage mi često kvare užitak, jer likovi pričaju kao da su upravo izašli negdje iz Brooklina (ili bolje rečeno neke moderne HBO-serije koja se odvija u Brooklinu), a ne iz tamo neke galaksije far far away.

Najbolji Vaughan od ovih koje sam čitao mi je definitivno Y THE LAST MAN. Od početka do kraja nema slabe tačke. I kraj koji je vrhunski.

Onda, EX MACHINA. Superherojština + svakodnevna politika daju iznenađujuće eksplozivnu kombinaciju. Plus, Tony Harris rastura.

SAGA ima taj veliki minus koji sam već spomenuo, ali i dalje je prokleto zarazna. A i Fionin nevjerovatni crtež mi je za mrvicu smanjio animozitet prema digitalno crtanim stripovima.

PRIDE OF BAGHDAD je daleko od lošeg, ali nije me ni blizu toliko impresionirao kao ovdje neke.

PAPER GIRLS mi je najslabiji od svih njih - možda zato što sam ga relativno brzo preletio, pa mi je poprilično konfuzno djelovao. Možda novo čitanje poluči bolje rezultate.
naker Posted - 31/05/2023 : 23:05:34
Neke stvari odradile bolje i od Stranger Things-a, vrh su Dostavljačice

Ex Machina uskoro dolazi na red za čitanje
DiSkAcH Posted - 31/05/2023 : 19:46:52
quote:
Originally posted by mike

Saga je the best.



+1



Ali i Ex Machina je bombon.
Isto tako vidim da se slabo spominju i Dostavljačice Novina, a one su tek pravi bombončić. ;)
mike Posted - 31/05/2023 : 19:36:24
Saga je the best.
kasper Posted - 31/05/2023 : 13:38:47
quote:
Originally posted by Lord Vader89
...ili nedajboze Sage, ako se Saga uopste igde uzima u obzir za bilo sta



ne uzima se, naravno
Lord Vader89 Posted - 31/05/2023 : 13:36:10
ma jeste super, ali za jednokratnu upotrebu sasvim dosta
svakako bolji od Y, ili nedajboze Sage, ako se Saga uopste igde uzima u obzir za bilo sta
kasper Posted - 31/05/2023 : 13:05:06
ne slusajte lorda, imru, paku, vukozeca, super je ex machina

Paka01 Posted - 31/05/2023 : 13:01:53
quote:
Originally posted by Lord Vader89

ma vise mislio u smislu ako bi se biralo sta zadrzati od njega eventualno
(plus koincidencija, to jeste jedini njegov strip koji imam u posedstvu xD)



Kod mene ista stvar.
Strašno precijenjen autor po mom mišljenju, Baghdad mu je jedini strip kojem se vraćam s vremena na vrijeme.
vukozec Posted - 31/05/2023 : 12:56:37
quote:
Originally posted by sawitch

Bas vuce da citas dalje.



Mene baš i ne. Pročitao prvu knjigu, druga me nimalo ne vuče da ju potražim, sumnjam da tu ima išta što već nije rečeno u prvoj.
Imrahil Posted - 31/05/2023 : 12:28:49
Von je talenat da smisli finu priču i pogubi se skroz na kraju. Što kaže Sale, Bagdad dovoljan za posedovanje.
Lord Vader89 Posted - 31/05/2023 : 12:17:33
ma vise mislio u smislu ako bi se biralo sta zadrzati od njega eventualno
(plus koincidencija, to jeste jedini njegov strip koji imam u posedstvu xD)
sawitch Posted - 31/05/2023 : 11:21:19
I on mi je bio zanimljiv za procitati ali sam ga se odrekao. Nije me zakucao tako da bih ga ostavio u kolekciji.
Lord Vader89 Posted - 31/05/2023 : 09:32:48
od Vaughana dosta Bagdad da se ima pri ruci:)
sawitch Posted - 31/05/2023 : 08:47:09
Spucao ovaj komplet pa da dam utisak... Necu ga ostaviti u kolekciji ali da je zanimljiv za procitati, svakako da. Bas vuce da citas dalje. Podseca me dinamikom nekako na seriju LOST. Pocetak przi, onda neki pad u mini epizodi i na kraju moras krenuti sledecu jer te zanima sta ce se desiti. Svakako atipican superheroj, malo i iritantni konstantni preskoci u vremenu ali interesantna prica. Ne zalim investirano vreme, no kriterijumi za zadrzavanje su sada malo ostriji jer se nema vise mesta.
going going Posted - 04/01/2021 : 20:18:13
Do sada sam citao samo Bagdadski copor i taj strip me je odusevio. Apsolutna preporuka za sve je Bagdadski copor.
Imam prvi Fibrin tom Sage i to ce uskoro na red za citanje, cini mi se da ce mi se svideti i da cu nabaviti i nastavke, ali otom potom. Ex Machinu merkam, ali bice vremena za eventualnu nabavku, trenutno nije prioritet.
Red Marquis Posted - 04/01/2021 : 14:56:27
quote:

Meni je od njegovih pročitanih stripova Saga debelo na prvom mjestu, EX Machina na drugom, Y na trećem, a Baghdad na četvrtom s potencijalom da klizi dolje na ljestvici kako budem (ako budem) čitao neke druge njegove radove.


Ja u Bizaro svetu. Sve obrnuto kod mene
DiSkAcH Posted - 04/01/2021 : 11:08:49
quote:
Originally posted by Chui

Meni se baš svidio Ex Machina. Zabavno i nepretenciozno, svidio mi se taj spoj pomaganja svijetu paralelno kao wanna be super junak i kao praktičan političar. I likovi koji okružuju glavnog junaka su mi jako dragi bude mi stalo do njih kroz strip. Žao mi je što nema jedne cijele epizode posvećene 11.9. što je bio krucijalan događaj da on i postane gradonačelnik.
Očekivao sam doduše i više od glavne priče. Po epizodama varira od odličnih do solidnih. Ugodna i nepretenciozna posveta superjunačkom stripu za razliku od nekih pretencioznih pokušaja. Ostalo nisam niš čitao od dotičnog autora. Y čeka da ju skinem s police u knjižnici, a Saga mi je fantasy star wars SF, ne baš moj đir.



Meni je od njegovih pročitanih stripova Saga debelo na prvom mjestu, EX Machina na drugom, Y na trećem, a Baghdad na četvrtom s potencijalom da klizi dolje na ljestvici kako budem (ako budem) čitao neke druge njegove radove.
Želim reći, probaj Sagu. Imaš privju, pa probaj.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000