forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: BATMAN 6 - Muk

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 10/11/2018 : 09:26:40


Svako toliko pojave se scenarist i crtač čija suradnja proizvede nešto čarobno. Jeph Loeb i Jim Lee upravo su takva kombinacija, a njihov je svježi pristup na mjesečnim pustolovinama legendarnog Batmana izazvao jednoglasno oduševljenje fanova te istovremeno nedostižnu prodaju.

Ali nisu samo ova dva velika imena doprinijela tome. Nego i priča koju su odlučili ispričati. Iako se sama priča rijetko odvaja od fokusa na Batmanu, to je istovremeno priča o Muku, čovjeku koji točno zna u koji živac treba dirnuti ne bi li Mračnom Vitezu zakomplicirao život. Muk stiže u Gotham i istog trena krene vući konce, kojima čini da svi ti groteskni zlikovci čine njegovu volju. Svi osim Catwoman, koja se odjednom nađe sve više uvučenom u Batmanov privatni život.

Stari će odnosi biti preispitani, nastat će novi savezi, no Batman će ostati u centru, a svakim se poglavljem Muk sve više približava svojoj osveti – dugu koji je godinama čekao na naplatu.

Batman 6 • Muk • 384 stranica • Kolor • 212 x 320 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Jeph Loeb • Crtež Jim Lee • Prijevod Robert Solanović • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2018. • Cijena 300 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/batman-6-muk/529/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Peyo Posted - 08/07/2023 : 20:04:17
Možda nekom bude zanimljivo, bilo u 3 ujutro na TV NOVA:

https://mojtv.hr/film/130429/batman-hush-.aspx
doom Posted - 23/06/2021 : 10:15:02
quote:
Originally posted by Peyo

Heh, Doome kao da si recenzirao reviju donjeg rublja i fetiš odjeće, a ne ovaj strip.


kad vidim kojim se trivijalnostima i posvetama bavio loeb u pogovoru na kraju knjige, mislim da je sasvim pozeljno da i ja bacim neku o outfitu, a i zanimljivije

quote:
Originally posted by Paka01

Leejevu Black Canary imaš u All-Star Batmanu


evo bacio pogled, to je vec dosta bolje. ipak je to black canary, tesko da moze bolje od nje. ona i zatanna su uvijek najbolje sredjene. mada mozda mi se cak vise dopada rossova black canary sa onim skoro pa mature look-om. a i na svu srecu ima dosta dobrih cosplaya pa nebi trebalo biti tesko naci reference crtacima
Paka01 Posted - 22/06/2021 : 20:12:19
quote:
Originally posted by doom

Nisam zadovoljan bas sa seksipilom u crtezu. Nisu dovoljne samo sise, meni su recimo noge jos vaznije tako da sam ocekivao puno visokih potpetica, a ono nista. Vizualno nezanimljiv izgled cizmi kod catwoman i huntress sto na kraju izgleda nekako nezgrapno i komplicirano. Steta sto jos nismo vidjeli black canary sa onom mrezom preko bedara ili power woman, ali dobro, loeb je ionako vec pretjerao sa kolicinom likova.



Leejevu Black Canary imaš u All-Star Batmanu
Peyo Posted - 22/06/2021 : 19:10:23
Heh, Doome kao da si recenzirao reviju donjeg rublja i fetiš odjeće, a ne ovaj strip.
doom Posted - 22/06/2021 : 18:16:55
Nisam zadovoljan bas sa seksipilom u crtezu. Nisu dovoljne samo sise, meni su recimo noge jos vaznije tako da sam ocekivao puno visokih potpetica, a ono nista. Vizualno nezanimljiv izgled cizmi kod catwoman i huntress sto na kraju izgleda nekako nezgrapno i komplicirano. Steta sto jos nismo vidjeli black canary sa onom mrezom preko bedara ili power woman, ali dobro, loeb je ionako vec pretjerao sa kolicinom likova.
Chui Posted - 10/01/2021 : 22:37:27
Nakon Tima Salea teško mi je probavit ovaj crtež pa nisam još pročitao. Nadam se pronaći ga u knjižnici pa ćemo vidjeti za dalje.
Poli Posted - 10/01/2021 : 00:40:43

Damned if you do, damned if you don't. Either way si u riti. :D :D


Shaner Posted - 09/01/2021 : 22:45:47
quote:
Originally posted by Peyo

Nemoj da pišeš loše o Year 100 da se ne svađamo.


quote:
Originally posted by Red Marquis

Shaneru, ako ti se svide Prokleti, odričem te se javno i stavljam na hide


Možda najbolje da ne napišem ništa, pa se vi izjedajte od neizvjesnosti jesu li mi se svidjeli.

Red Marquis Posted - 09/01/2021 : 21:22:30
Shaneru, ako ti se svide Prokleti, odričem te se javno i stavljam na hide
Peyo Posted - 09/01/2021 : 19:55:33
Nemoj da pišeš loše o Year 100 da se ne svađamo.
Shaner Posted - 09/01/2021 : 19:38:22
quote:
Originally posted by Tonto

quote:
Originally posted by Peyo

I opet Shaner pogađa metu.

Samim tim ta civilno seksualna veza sa Mačkom provalnicom mi je nekako neprirodna/nategnuta.


To ne bira pamet, nego srce...


Još samo da netko napiše priču u kojoj umire sred birtije od srčane kapi.


quote:
Originally posted by Tonto


Mene čudi da se Shaner uopće bačka sa šimišovima, ne bi nikad rekao da će ga to zanimati.


Kad se rasprodao TLH htio sam vidjeti na šta to liči, pa mi je bio vizualno simpatičan, pa sam odlučio da moram ponoviti i YO, pa sam se sjetio drvlja i kamenja sasutih na pretenciozne Proklete i rekoh to mora biti nešto za mene , pa su mi nahvalili Godinu stotu, pa sam shvatio da je najbolje da ponovim i TDKR i TKJ i onda je još došao vukozec sa svojim 10x10 izazovom i sudbina mi je bila zapečaćena. U siječnju samo Batman za mene.

Tonto Posted - 09/01/2021 : 18:18:51
quote:
Originally posted by Peyo

I opet Shaner pogađa metu.

Samim tim ta civilno seksualna veza sa Mačkom provalnicom mi je nekako neprirodna/nategnuta.


To ne bira pamet, nego srce...

Mene čudi da se Shaner uopće bačka sa šimišovima, ne bi nikad rekao da će ga to zanimati.
Peyo Posted - 09/01/2021 : 18:05:35
I opet Shaner pogađa metu.

Što se tiče veze šiška i mačke otpočetka mi je bila nelogična/neprihvatljiva. Doduše u ranijim šišovima kao BW on se uvijek motao/natezao sa kojekakvim radodajkama. Mačka je s druge strane bila nekakva konfuzna osoba više na neku lezbo varijantu. Samim tim ta civilno seksualna veza sa Mačkom provalnicom mi je nekako neprirodna/nategnuta.
Shaner Posted - 09/01/2021 : 17:36:38
Loeb po treći put koristi sličan koncept i to ovaj put najmanje zanimljivo. Kao da misli da samim tim što je u pitanju whodunnit, svi gore od znatiželje, i uopće se ne trudi učiniti da nam zapravo bude stalo do odgovora. Bar je takav moj dojam, moguće da je Batmanovim fanovima dovoljno da su njima dragi likovi prisutni i već su "unutra". Batman, kojega se i ovdje više puta naziva detektivom, rješavanju slučaja pristupa metodom pokušaja i pogreške i tako dok ne pogodi, što teško da je odlika dobrog detektiva. Odnos s Catwoman bi imao veću težinu da su na kraju ostali zajedno. I to ne u varijanti procvjetale ljubavi, već s uključenim dvojbama i nesigurnostima. Mom sveukupno slabom dojmu sigurno doprinosi i vizualni dio koji, iako se Leeju ne može osporiti vještina, apsolutno nije po mom guštu, pogotovo što se tiče likova, a tu je i kolor kao sol na ranu. Od prvih šest Fibrinih Batmana, meni najslabiji (TDKSA naravno ne računam).
sawitch Posted - 06/12/2020 : 00:22:04
Upravo zavrsen i Muk. Steta sto nemamo bolju rec za Hush ali OK. Odlican strip. Crtez vrhunski. Definitivno ostaje u kolekciji grdosija. Ono brdo pratecih strana sam preskocio kao i uvek. Samo pregledao prelepe crteze.
koze123 Posted - 20/03/2020 : 10:15:53
Očigledno si zapljunuo da napišeš svaku glupost ne bi li sačuvao svoj stav, a izgleda da ni obrazloženje ne možeš da pročitaš/razumeš do kraja. Neću više vremena trošiti na tebe, idi čitaj ovakve bljuvotine ako ti je to dobro, a batali nas sa subjektivnošću/objektivnošću i kritičarima, kao i poređenjem sa remek-delima (koje ne dozvoljavaš). Posebno kada je u pitanju redovan Betmen, što Sove i Y1 nikako nisu, jelte .

Evo sad čitam sve tvoje postove na temi - disusija bi postojala kada bi mogao da se decentriraš od svog zatucanog gledišta, pokušaš da shvatiš šta drugi žele da kažu i završiš na "agree to disagree" rečenici (kao što svi normalni ljudi mogu, kada dolazi do razilaženja stavova). No, to je prešlo od samog početka u neku vrstu vređanja različitih stavova, pa je jasno da je svaki pokušaj iole normalne komunikacije i takozvane "diskusije" naišao na barijeru.
alexts Posted - 20/03/2020 : 00:12:38
alexts Posted - 20/03/2020 : 00:08:14
50% tvog posta neću komentarisati kao besmislenu glupost, a drugu polovinu hoću, iako nije ni smislenija, ni pametnija, ali diskusije radi

quote:
Originally posted by koze123


Prenaglašavanje ženskih likova mi je preterano, govorim naravno o predstavljanju istih kao seksualnih objekata - nije da mi smeta (superherojski strip je u pitanju), ali poredim sa svedenijim prikazom koji ima recimo Janin ili neki drugi autor i kažem da mi se to više sviđa.

Ženski likovi su predstavljeni naglašeno seksualno, isto onoliko koliko i muški heroji. Razmisli o tome.


Čitava veza sa Catwoman je predstavljena krajnje banalno i dosadno, da, kao ljubav dva srednjoškolca, nespretno napisana i ne baš pametno osmišljena.

Ta "veza" postoji decenijama u stripu, nema tu šta da se "pametno osmišljava".

Uz sve to je nabacana i Lovkinja - misliš li da je njen lik dobro iskorišćen? Ili lik Poison Ivy ili Rejš al Gula? Ili ti se pak čini da su samo ubačeni ne bi li se prosečan čitaoc namamio?

Niko ne ubaca gomilu likova kao komercijalan mamac - to je mač sa dve oštrice, može da deluje i odbijajuće. Uglavnom ljudi kupuju strip, jer već prate serijal, ako se odlučuju za trejd, onda je to zbog autora ili preporuka/kritika, nikako zbog sporednih likova.

To je recimo moje viđenje. Jer ovde po meni nema k od kvaliteta,

To jeste tvoje viđenje, a moje viđenje tvog viđenja je da je neubedljivo i loše obrazloženo.


a budući da se često o ovom stripu govori kao o jednom od najboljih stripova o Betmenu, sa punim pravom mogu da ga poredim sa stripovima kao što su Y1, DKR a bogami i Sovama, koje su za 5 klasa bolje.

Y1 i DKR su remek-dela. Po pravilu se recenzirana dela ne porede sa remek-delima, jer je to glupo. Za svaki film koji dobije neku nagradu ili dobru kritiku, možeš reći - da, ali nije kao Građanin Kejn.

Uz to - naglasi(mo) - Muk je redovan Betmen, sakupljen u trejd. Za redovan serijal je natprosečan.


koze123 Posted - 19/03/2020 : 19:00:56
Ovu glupost o subjektivnosti/objektivnosti ne bih ni komentarisao koliko je besmislena.

Prenaglašavanje ženskih likova mi je preterano, govorim naravno o predstavljanju istih kao seksualnih objekata - nije da mi smeta (superherojski strip je u pitanju), ali poredim sa svedenijim prikazom koji ima recimo Janin ili neki drugi autor i kažem da mi se to više sviđa.

Kada je reč o tekstu, opet je ja mislim prilično jasno - na početku nema teksta skoro uopšte, sve se svodi na bam tras makljanje, da bi na samom kraju Leb skapirao da ima i neku priču! I šta sad, ima 10 strana da veže sve repove, hajde da ne rasporedimo tekst već da sve bacimo na nekoliko stranica. I tu ćemo na prilično konfuzan način rasplesti priču koja sama po sebi i nije toliko konfuzna - ali hajde zarad pretencioznosti da ubacimo Nigmu i kojekakve gluposti na kraj.

Čitava veza sa Catwoman je predstavljena krajnje banalno i dosadno, da, kao ljubav dva srednjoškolca, nespretno napisana i ne baš pametno osmišljena. Uz sve to je nabacana i Lovkinja - misliš li da je njen lik dobro iskorišćen? Ili lik Poison Ivy ili Rejš al Gula? Ili ti se pak čini da su samo ubačeni ne bi li se prosečan čitaoc namamio? To je recimo moje viđenje. Jer ovde po meni nema k od kvaliteta, a budući da se često o ovom stripu govori kao o jednom od najboljih stripova o Betmenu, sa punim pravom mogu da ga poredim sa stripovima kao što su Y1, DKR a bogami i Sovama, koje su za 5 klasa bolje.
koze123 Posted - 19/03/2020 : 18:48:37
Ne vidim što te vređa što mi je strip sranje, tebi se sviđa super, blago tebi, meni je glupost. A ovaj post ti je besmislen. Pročitaj opet šta sam napisao pa će ti biti možda jasnije, mislim da sam prilično artikulisano objasnio zašto smatram da je strip loš.
alexts Posted - 19/03/2020 : 18:27:27
Konfuzan - nedorečen, neobrazložen, proizvoljan i subjektivan (prvo mu smeta što nema teksta, a posle ga tekst guši, žene iz stripa mu nisu privlačne...) je jedino prethodni post, sam strip ne.
koze123 Posted - 19/03/2020 : 14:25:10
Evo još jedno mišljenje - Muk je glupost.

Retko koji scenarista dobije mogućnost da jednu priču piše godinu dana, toliko odrešene ruke da ubaci sve žive likove koje želi, da izmeni tok radnje koliko želi kao što je Džef Leb dobio prilikom pisanja Muka. I zasluženo, jer je Leb poznat scenarista koji uglavnom zna šta radi. Ali ovde je igrao na prilično sigurnu kartu - papazjanija likova kojima jeste i nije mesto u priči, da bi ispričao jednu izuzetno pretencioznu priču, koju je pritom ispričao na konfuzan način. Dakle, prvih 10 poglavlja vrlo malo teksta, čisto makljanje na skoro svakoj stranici, i u poslednjem poglavlju, na poslednjih 5 strana da bi razrešio priču ubacuje se abnormalno mnogo teksta što ume da guši čitaoca. Niti je dobro povezana radnja i svi njeni krajevi, niti je scenario za ovaj strip generalno dobar. Čak ni idejno nije ništa specijalno, jer da, ko je Muk treba da bude misterija do samog kraja, zato i taj lik "umire" na pola stripa da bi bilo veće iznenađenje na kraju.

Ne bih pisao o svakom poglavlju pojedinačno ali evo nešto dobro: poglavlje sa Džokerom je vrlo dobro, gura Betmena do granice da ubije i lomi ga na komade, samo da bi ga spasio Džim iz ambisa tame u koji je jednom nogom zakoračio. Čitava romansa sa Catwoman je toliko isforsirana i loše predstavljena, kao klinački par koji ne zna šta oće, Poison Ivy je nedovoljno upotrebljena itd itd. You get the picture.

Svetla tačka je Li koji je fenomenalno nacrtao strip, posebno kada su u pitanju akvareli i menjanje stila u sred radnje. Kapa dole za to. S druge strane preterano seksualizovani ženski likovi mi nisu nešto privlačni, baš zbog te preteranosti. Lepši su mi npr. ženski likovi koje crta Janin i drugi crtači u sadašnjem Rebirthu, svedeniji, ali to je sve do ukusa.

Što se tiče toga kako je strip izrežiran - same table su uglavnom splashovi sa mnogo BAM TRAS LOM itd. tako da tu ne vidim bilo kakvog prostora za hvaljenje. Velika je šteta što kritičari smatraju ovaj strip među najboljim Betmenovim stripovima, ali to je daleko od istine.
pcoro Posted - 22/01/2020 : 11:40:03
Meni koncept goodreadsa nije loš. Kad se radi o nečemu što mi nije poznato, tad ću radije tražiti mišljenje nekog tko ima sličan ukus kao ja, ali kad se radi o nekom serijalu koji pratim, tad mi ga vrijedi konzultirati.

Recimo, volim Hellboya i B.P.R.D. i kad izađe novi nastavak pogledat ću što goodreads kaže o njemu. Makar, realno, kakav god bio ocjena će vjerovarno biti od 3.6 do 4.4 pa ispada da i neće bit od pomoći
swamp thing Posted - 22/01/2020 : 10:08:27
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by swamp thing


Ne znam čemu tolika opterećenost recenzijama i ocjenama čitalaca na kojekakvim sajtovima, kakve to veze ima sa subjektivnim sudom? Naročito što su današnji "kritičari" većinom neuka potplaćena gamad koja ima puno pratilaca na kojekakvim blogovima, potkastima i koječemu pa im to kao daje neki kredibilitet. Marvelovi filmovi redom imaju nenormalno visoke ocjene na filmskim sajtovima, dok su meni većinom poprilično dosadni i neupečatljivi, najbolje da mi dođe neki lik i kaže da sam neznalica jer Crni Panter ima ocjenu 88 na Metaskoru, a meni nije ni za 60.
Haš je meni kao ti Marvelovi filmovi - za zaborav. Ima tu simpatičnih ideja i momenata, crtež koji je veoma dobar (mada meni Li nije po ukusu, iako vrhunski crtač), ali na kraju je to sve čisto samo - ok, može proći.
Mislim da je za te visoke ocjene zaslužan Li, priča je mediokritet teški, sa nikakvim "tvistom".
Ovo za poređenje sa najboljim djelima stoji, to sam i ja primijetio da ljudi često rade, ali opet od stripa očekujem da se tokom čitanja bar dobro zabavim, od Haša sam toga dobio premalo. A i taj pojam "zabavno" je subjektivna stvar, kažu ljudi "gledao sam Kapetana Ameriku, onako, zabavno, za mozak na pašu". Mozak na pašu mogu i gledajući u zid, filmska/stripovska/književna zabava mi je ipak nešto više.



Nema "opterećivanja" ocenama čitalaca (i kritičara), ali pozitivne reakcije uvek pokazuju da su autori pogodili metu, bar kod ljubitelja Betmena, a pretpostavljam da američki čitaoci u glavnom to jesu.

Meni mišljenje drugih može biti nekakav putokaz, dok nešto sam ne pročitam, ali ako pričamo o kvalitetu piva, važnije mi je mišljenje ljudi koji redovno piju pivo, pili su razne vrste piva i ljubitelji su istog, od mišljenja nekog ko je popio 4-5 piva u životu.

Tako i za stripove iz serijala o Betmenu.


Opet, "pogodak u metu" kod čitalaca MENI ne znači apsolutno ništa. Tih pogodaka u metu sam se nagledao i načitao poprilično, pa ostao razočaran.
Kritike sam i ja nekad doživljavao kao ti, kao neki sud stručnjaka za medij, koji ga posmatra sveobuhvatnije nego prosječni konzument, danas je to šprdačina.
Ako već hoću da provjerim vrijedi li pogledati neki film ili pročitati strip, provjeriću kod likova koji imaju sličan ukus mom, to mi je neka smijernica. Evo, na ovom sajtu kupim preporuke za stripove, a ne sa gudridsa, cbr-a ili amazona.
Dr. Zistis Posted - 22/01/2020 : 08:13:39
Muk odlican, pravi Batman...jos je prelepo nacrtan, pravi praznik za oci

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000