forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Interliber 2018

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
tihomirduras Posted - 01/10/2018 : 11:14:33



O sajmu
Zagrebački velesajam i ove godine u studenom postaje in mjesto u gradu. Najomiljeniji sajam za sve generacije INTERLIBER vraća se od 13. do 18. studenog na radost svih knjigoljubaca.

Interliber je najveća književna manifestacija u Hrvatskoj i platforma za promociju knjiga, pisaca, čitanja, znanosti i znanja koja okuplja najznačajnije nakladnike i knjižare.


Paviljone Interlibera više od 300 izlagača popunit će knjigama najrazličitijih žanrova, a sajam će nadopunjavati uvijek zanimljivi i raznovrsni sadržaji za sve uzraste, od predstavljanja novih knjiga, druženja i razgovora s književnicima, susreta nakladnika, knjižara i knjižničara, do književnih čitaonica i radionica, okruglih stolova, kvizova, dodjela književnih nagrada, aukcije starih i rijetkih knjiga...

U vrijeme kada se trendovi izmjenjuju gotovo svakodnevno potreba za cjeloživotnim obrazovanjem je veća nego ikada. Interliber na jednom mjestu nudi najopsežniju ponudu stručne i poslovne literature, udžbenika i ostalih pomagala za daljnju izobrazbu.

Kroz šareni svijet knjiga najmlađe će čarobnim štapićem voditi sami autori. Upoznat će svoje junake, otkriti neke nove svjetove. Izaberite knjige koje ćete im čitati za laku noć. Pronađite nešto i za sebe jer djeca uče o ljubavi prema knjizi promatrajući roditelje koji čitaju.

Brojni naslovi svjetski poznatih bestselera i književne spisateljske zvijezde samo su komadić slasnog kolača koji se nudi na najboljem književnom sajmu u okruženju, a rado ga posjećuju i svoj interes i zadovoljstvo na njemu pronalaze jednako i djeca i poslovni ljudi i umirovljenici.


WORLD EDUCATION FAIR - SAJAM SVJETSKOG OBRAZOVANJA

Novost na ovogodišnjem Interliberu je World Education Fair - Sajam svjetskog obrazovanja koji se održava 16. i 17. studenog 2018. (petak, subota) u Kongresnoj dvorani Zagrebačkog velesajma.

Na World Education Fairu svi zainteresirani za obrazovanje u inozemstvu moći će dobiti informacije o studiranju, srednjim školama, jezičnim tečajevima u inozemstvu i Work&Travel USA programu studentske kulturalne razmjene u SAD-u. Tako će se po četvrti puta hrvatskim srednjoškolcima i studentima, ali i njihovim roditeljima i svima koji žele saznati više o obrazovanju u inozemstvu pružiti jedinstvena prilika da pitaju sva pitanja i uživo se susretnu s predstavnicima i profesorima sjajnih inozemnih sveučilišta, privatnih srednjih škola i centara za učenje stranih jezika iz Velike Britanije, Nizozemske, Danske, Švicarske, Austrije, Poljske i drugih.

Tijekom WEF-a svi posjetitelji će imati priliku i poslušati zanimljive radionice i predavanja na temu obrazovanja u inozemstvu, ali i ostvariti popuste na jezične tečajeve i saznati kako doći do dobrih stipendija.

ŠKOLICA ZNANSTVENOG KVARTA

Znanstveni kvart predstavlja školicu s programom druženja sa znanstvenicima, radionicama za niže razrede osnovne škole te u popodnevnim satima otvorene radionice uz edukativno-zabavne pokuse za djecu od 5 do 10 godina.

BESPLATAN ULAZ

Ulaz na Interliber je besplatan za sve posjetitelje.

"Ulicama" Zagrebačkog velesajma za vrijeme trajanja Interlibera svake godine prošeta oko 130.000 zaljubljenika u knjigu.

Sajam se održava pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske i gradonačelnika Grada Zagreba.

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
adriano Posted - 23/11/2018 : 11:49:49
Uzeo sam onu njegovu historijsku citanku i sar. Marlboro. Ima duhovitih dijelova.
velka031 Posted - 21/11/2018 : 22:16:47
quote:
Originally posted by zeljko

Kako možete čitati pamflete jednog skrenutog lika



Uglavnom mi je Jergovićevo pisanje ok...
Ali ovo su stvarno gluposti. Interliber je odličan sajam.
Ernie Pike Posted - 21/11/2018 : 21:25:17
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by Ernie Pike

Ekipa na svim štandovima je bila izvrsna.

Na žalost, ove godine sam skupio možda 3 sata sajma u dva dana. Prvi dan sam kupio sve što sam planirao od stripova, a drugi dan se bavio knjigama i kupio još stripova na SA štandu.
Sreo sam malo forumaša, popričao sam s Markom, Jakiem i Supermarkom koji su bili na štandovima i pozdravio se s Tintonom i Cageom. Obično se sretnem s Peyom da prokomentiramo liste za kupnju i nova izdanja, ali ni to nisam uspio ove godine.

Najdraži ulovi s ovog IL su T&L 7, Jonas Fink i KP 1.


Valjda ce mo i pice popiti nekad:)



Valjda
DiSkAcH Posted - 21/11/2018 : 06:24:52
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by DiSkAcH
Ne pričam o sajmu nego općenito, ja sam radio u trgovini.
Dobivao sam prijetnje smrću, čekat će me poslje posla, psovanje (ovo sve jer mu se kupljeni uređaj npr pokvario i/ili nešto slično što samnom nema veze), bacanje smeća po dućanu...jedna žena se jednom fino naslonila ispred mene i počela grickalicom rezat nokte, ja se skamenio gledajući u nevjerici...hvala, dosta mi za cijeli život (ovo su bili brzinski primjeri iz glave)


na mene su kinezi potegli pištolj...oćeš još ili ti je ovo dosta
radim u hotelu...skoro 20 godina...tvoji navodi su mila majka šta sam ja sve doživio...ljudi su stoka...i domaći i strani...pogotovo dinamovci



A sad si me sjetio da mi je kolega koji je prije radio u ugostiteljstvu pričao horor priče....mogu mislit kako je tek ženama u ugostiteljstvu Uvijek ima gore...
Ali da, ljudi su općenito baš grozni.

I da, ja općenito na ovakvim festivalima/sajmovima nisam imao nikakvih problema sa nikim od prodavača, svi su ljubazni i susretljivi (doduše ja dolazim sa popisom i eventualna pitanja su jel ima ovoga ili onoga i more li to još malo niže )
globinjo Posted - 21/11/2018 : 00:06:24
quote:
Originally posted by DiSkAcH
Ne pričam o sajmu nego općenito, ja sam radio u trgovini.
Dobivao sam prijetnje smrću, čekat će me poslje posla, psovanje (ovo sve jer mu se kupljeni uređaj npr pokvario i/ili nešto slično što samnom nema veze), bacanje smeća po dućanu...jedna žena se jednom fino naslonila ispred mene i počela grickalicom rezat nokte, ja se skamenio gledajući u nevjerici...hvala, dosta mi za cijeli život (ovo su bili brzinski primjeri iz glave)


na mene su kinezi potegli pištolj...oćeš još ili ti je ovo dosta
radim u hotelu...skoro 20 godina...tvoji navodi su mila majka šta sam ja sve doživio...ljudi su stoka...i domaći i strani...pogotovo dinamovci
jaki Posted - 20/11/2018 : 22:39:49
quote:
Originally posted by Ernie Pike

Ekipa na svim štandovima je bila izvrsna.

Na žalost, ove godine sam skupio možda 3 sata sajma u dva dana. Prvi dan sam kupio sve što sam planirao od stripova, a drugi dan se bavio knjigama i kupio još stripova na SA štandu.
Sreo sam malo forumaša, popričao sam s Markom, Jakiem i Supermarkom koji su bili na štandovima i pozdravio se s Tintonom i Cageom. Obično se sretnem s Peyom da prokomentiramo liste za kupnju i nova izdanja, ali ni to nisam uspio ove godine.

Najdraži ulovi s ovog IL su T&L 7, Jonas Fink i KP 1.


Valjda ce mo i pice popiti nekad:)
supermark Posted - 20/11/2018 : 21:38:49
Imaš na aukcijama po 50kn iste te knjige
tom666 Posted - 20/11/2018 : 20:41:24
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by lukaku44496

Ima li išta Usagija kod strip agenta




ima po 10 i 20kn
brojevi 4-7



Uspio sam kupiti samo knjigu 9 Usagija.
Da li netko prodaje ili zna gdje kupiti ostale?
Hercule Poirot Posted - 20/11/2018 : 19:52:19
quote:
Originally posted by sumohrvat

Ove godine imam isključivo pozitivna iskustva sa svim prodavačima na svim štandovima koje sam posjetio. Možda je tome doprinijela i prisutnost dvije boce domaće rakije s kojima sam prilazio štandovima
Ne znam iskreno koga više nahvalit kad je ljubaznost u pitanju. Od ekipe iz Fibre, Doka na Libellusovom štandu, onih Columbovih tovara do Olivere Ćirković 😀😀😀😀😀


zeljko Posted - 20/11/2018 : 19:49:46
Kako možete čitati pamflete jednog skrenutog lika
logo111 Posted - 20/11/2018 : 19:48:52
quote:
Originally posted by doktor78

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Aco

Mislim da je kod stripova malo bolja situacija nego kod knjiga ;-)

https://www.jergovic.com/sumnjivo-lice/interliber-je-bio-trznica-starog-papira-a-ne-sajam-knjiznih-noviteta/?fbclid=IwAR1O8FaBtpyAImnaKMv02XEaP6pabfU3OLfxX9MFcJ05Jpdk0HJhI4iOWaI



Svake godine pročitam isti članak od Jergovića, nemam volje još jednom :)


Da, u pravu si. Svake godine jedno te isto: u Hrvatskoj nema pravih nakladnika, jedini pravi sajam u okruženju je onaj u Bg (o Šešelju i njegovom ogromnom štandu "Velika Srbija" na tom istom sajmu naravno ni riječi), jedini pravi izdavač u Hrvatskoj je Fraktura (koja je , koje li slučajnosti, izdavač baš Jergovićevih djela), itd.



Od Jergovića ništa novo - pljuje po IL i usput lupeta gluposti.
doktor78 Posted - 20/11/2018 : 19:44:03
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by Aco

Mislim da je kod stripova malo bolja situacija nego kod knjiga ;-)

https://www.jergovic.com/sumnjivo-lice/interliber-je-bio-trznica-starog-papira-a-ne-sajam-knjiznih-noviteta/?fbclid=IwAR1O8FaBtpyAImnaKMv02XEaP6pabfU3OLfxX9MFcJ05Jpdk0HJhI4iOWaI



Svake godine pročitam isti članak od Jergovića, nemam volje još jednom :)


Da, u pravu si. Svake godine jedno te isto: u Hrvatskoj nema pravih nakladnika, jedini pravi sajam u okruženju je onaj u Bg (o Šešelju i njegovom ogromnom štandu "Velika Srbija" na tom istom sajmu naravno ni riječi), jedini pravi izdavač u Hrvatskoj je Fraktura (koja je , koje li slučajnosti, izdavač baš Jergovićevih djela), itd.
Dexters Posted - 20/11/2018 : 18:00:21
Ono što radi šest-sedam ozbiljnih izdavača, među kojim se Fraktura i Fibra izdvajaju kao dva velika, koja bi se mogla uspoređivati s nakladnicima izvan Hrvatske, predstavlja kontinuirani kulturni i izdavački incident. by Jergović

A ja kažem: pohvala cinika vrijedi dvostruko. Dobra reklama
velka031 Posted - 20/11/2018 : 17:53:06
quote:
Originally posted by Shtef

Zelio bih samo zahvaliti i ovim putem starijem gospodinu na standu Strip agenta, na strpljenju i pomoci u nabavci trazenih stripova. Iz vlastitog iskustva znam da je ubitacno stalno odgovarati na ista pitanja.
Stoga, jos jednom, HVALA!!!



Pridružujem se, čovjek je legenda
Ernie Pike Posted - 20/11/2018 : 17:51:54
Ekipa na svim štandovima je bila izvrsna.

Na žalost, ove godine sam skupio možda 3 sata sajma u dva dana. Prvi dan sam kupio sve što sam planirao od stripova, a drugi dan se bavio knjigama i kupio još stripova na SA štandu.
Sreo sam malo forumaša, popričao sam s Markom, Jakiem i Supermarkom koji su bili na štandovima i pozdravio se s Tintonom i Cageom. Obično se sretnem s Peyom da prokomentiramo liste za kupnju i nova izdanja, ali ni to nisam uspio ove godine.

Najdraži ulovi s ovog IL su T&L 7, Jonas Fink i KP 1.
tinton Posted - 20/11/2018 : 17:46:26
Navodno joj je sumo i zapjevao, uz čašicu kajsije.

risbozg Posted - 20/11/2018 : 17:23:51
olivera je.............olivera
sumohrvat Posted - 20/11/2018 : 16:55:54
Ove godine imam isključivo pozitivna iskustva sa svim prodavačima na svim štandovima koje sam posjetio. Možda je tome doprinijela i prisutnost dvije boce domaće rakije s kojima sam prilazio štandovima
Ne znam iskreno koga više nahvalit kad je ljubaznost u pitanju. Od ekipe iz Fibre, Doka na Libellusovom štandu, onih Columbovih tovara do Olivere Ćirković 😀😀😀😀😀
risbozg Posted - 20/11/2018 : 16:40:48
quote:
Originally posted by vice

Ja iman samo jedno pravilo za prodavače: ne odvratiš li mi s pozdravom nakon šta ti se ja fino javim, možeš komotno odjebat.

Evo s ovog Interlibera, "cijenjena" gđa Jambrišak ne zna na onom štandiću odvratit na "dobar dan" nego mutavo gleda u tebe. Nije mi palo na pamet kupit nešto nakon toga.



+1
vice Posted - 20/11/2018 : 16:38:28
Ja iman samo jedno pravilo za prodavače: ne odvratiš li mi s pozdravom nakon šta ti se ja fino javim, možeš komotno odjebat.

Evo s ovog Interlibera, "cijenjena" gđa Jambrišak ne zna na onom štandiću odvratit na "dobar dan" nego mutavo gleda u tebe. Nije mi palo na pamet kupit nešto nakon toga.
DiSkAcH Posted - 20/11/2018 : 16:27:58
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by jaki

Teško je biti ljubazan i uslužan cijeli dan pa tako puta 6.
A ljudi ima svakakvih..Koliko puta su meni izmješali i oborili sve živo i neživo sa štanda pa onda ja moram opet poslagati.
Najlakše mi je kad netko dođe sa spiskom i onda on čita brojeve a ja gledam hrpte(na macu su mi uvijek složeni po brojevima) i samo vadim što ima ali ima kupaca koji ne žele da im ja tražim već hoće sami tražiti i vaditi pa to traje pola sata,zauzima mjesto na štandu i pravi gužvu te na kraju pomiješa mi sve stripove.
A neki ne vjeruju kad im kažem da nekog broja nema pa hoće sami provjeriti po gomili stripova...
Ali takav je život na štandu:)




U koju ja skupinu spadam?

Ali to što kažete...rad sa ljudima
Ja sam radio kao prodavač dosta dugo i imam vjerojatno PTSP od ljudi, prestrašno kavkih ih sve ima i sa kojim prohtjevima. I naravno uvijek se divim ljudima koji imaju debele živce i volje pokazivat i objašnjavat nekome ko ih ugnjavi u većini slučajeva za*urac jer ne kupi niš...




Kad si prodavač moraš se znati prilagoditi kupcu. Jer neki kupci možda ne vole da ih prodavači puno zapitkuju, vole sami razgledati i razmisliti, a neki vole da se druže i da prodavači obigravaju oko njih. Introverti vs ekstroverti i to. Nije baš uputno kupcu davati do znanja da ti ide na živce jer nije ništa kupio: taj će možda razgledati još malo po sajmu, pa se vratiti kad si u glavi posloži budžet, ili čovjek prelomi preko noći pa se vrati. Uglavnom, strpljenje i prilagodljivost su poželjne vrline u prodavača :)



Ne pričam o sajmu nego općenito, ja sam radio u trgovini.
Dobivao sam prijetnje smrću, čekat će me poslje posla, psovanje (ovo sve jer mu se kupljeni uređaj npr pokvario i/ili nešto slično što samnom nema veze), bacanje smeća po dućanu...jedna žena se jednom fino naslonila ispred mene i počela grickalicom rezat nokte, ja se skamenio gledajući u nevjerici...hvala, dosta mi za cijeli život (ovo su bili brzinski primjeri iz glave)
vice Posted - 20/11/2018 : 16:21:50
Jergović uvik isto piše, a taj njegov usiljeni cinizam istrošija se brže od dr. Houseovih fora u 8. sezoni.
vukozec Posted - 20/11/2018 : 16:18:18
quote:
Originally posted by Aco

Mislim da je kod stripova malo bolja situacija nego kod knjiga ;-)

https://www.jergovic.com/sumnjivo-lice/interliber-je-bio-trznica-starog-papira-a-ne-sajam-knjiznih-noviteta/?fbclid=IwAR1O8FaBtpyAImnaKMv02XEaP6pabfU3OLfxX9MFcJ05Jpdk0HJhI4iOWaI



Svake godine pročitam isti članak od Jergovića, nemam volje još jednom :)
vukozec Posted - 20/11/2018 : 16:16:06
quote:
Originally posted by DiSkAcH

quote:
Originally posted by jaki

Teško je biti ljubazan i uslužan cijeli dan pa tako puta 6.
A ljudi ima svakakvih..Koliko puta su meni izmješali i oborili sve živo i neživo sa štanda pa onda ja moram opet poslagati.
Najlakše mi je kad netko dođe sa spiskom i onda on čita brojeve a ja gledam hrpte(na macu su mi uvijek složeni po brojevima) i samo vadim što ima ali ima kupaca koji ne žele da im ja tražim već hoće sami tražiti i vaditi pa to traje pola sata,zauzima mjesto na štandu i pravi gužvu te na kraju pomiješa mi sve stripove.
A neki ne vjeruju kad im kažem da nekog broja nema pa hoće sami provjeriti po gomili stripova...
Ali takav je život na štandu:)




U koju ja skupinu spadam?

Ali to što kažete...rad sa ljudima
Ja sam radio kao prodavač dosta dugo i imam vjerojatno PTSP od ljudi, prestrašno kavkih ih sve ima i sa kojim prohtjevima. I naravno uvijek se divim ljudima koji imaju debele živce i volje pokazivat i objašnjavat nekome ko ih ugnjavi u većini slučajeva za*urac jer ne kupi niš...




Kad si prodavač moraš se znati prilagoditi kupcu. Jer neki kupci možda ne vole da ih prodavači puno zapitkuju, vole sami razgledati i razmisliti, a neki vole da se druže i da prodavači obigravaju oko njih. Introverti vs ekstroverti i to. Nije baš uputno kupcu davati do znanja da ti ide na živce jer nije ništa kupio: taj će možda razgledati još malo po sajmu, pa se vratiti kad si u glavi posloži budžet, ili čovjek prelomi preko noći pa se vrati. Uglavnom, strpljenje i prilagodljivost su poželjne vrline u prodavača :)
DiSkAcH Posted - 20/11/2018 : 16:04:59
quote:
Originally posted by jaki

Teško je biti ljubazan i uslužan cijeli dan pa tako puta 6.
A ljudi ima svakakvih..Koliko puta su meni izmješali i oborili sve živo i neživo sa štanda pa onda ja moram opet poslagati.
Najlakše mi je kad netko dođe sa spiskom i onda on čita brojeve a ja gledam hrpte(na macu su mi uvijek složeni po brojevima) i samo vadim što ima ali ima kupaca koji ne žele da im ja tražim već hoće sami tražiti i vaditi pa to traje pola sata,zauzima mjesto na štandu i pravi gužvu te na kraju pomiješa mi sve stripove.
A neki ne vjeruju kad im kažem da nekog broja nema pa hoće sami provjeriti po gomili stripova...
Ali takav je život na štandu:)




U koju ja skupinu spadam?

Ali to što kažete...rad sa ljudima
Ja sam radio kao prodavač dosta dugo i imam vjerojatno PTSP od ljudi, prestrašno kavkih ih sve ima i sa kojim prohtjevima. I naravno uvijek se divim ljudima koji imaju debele živce i volje pokazivat i objašnjavat nekome ko ih ugnjavi u većini slučajeva za*urac jer ne kupi niš...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000