forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 BOOKGLOBE PREDSTAVLJA: PLAVE BLUZE 4 i 5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tally Posted - 12/11/2018 : 15:11:39


PLAVE BLUZE
jedan je od strip-serijala u kojemu autori posebnu pažnju posvećuju povijesnoj autentičnosti. U časopisu Guerres & Histoire, francuskom magazinu posvećenom povijesti i ratovanju, scenarist Raoul Cauvin pojasnio je koliko su raznoliki, bogati i kompleksni izvori inspiracije i dokumentacije kojom se služe za realizaciju svakog novog albuma. Pomažu se knjigama — povijesnim, publicističkim, fikcijom — te Internetom, filmom i televizijskim uradcima. Cauvin se savjetuje s povjesničarima iz udruge Confederate Historical Association of Belgium. Crtač Lambil (Willy Lambillotte) oslanja se na knjige povjesničara Williama C. Davisa The Comman- ders of The Civil War i poznate francuske strip-scenaristice Laurence Harlé La Cavalerie Américaine te na fotogra je Francisa Trevelyana Millera. Brojna stvarna zbivanja i osobe inspiracija su autorima za zaplete u pojedinim albumima. Epizoda CRNO-BIJELI PLAVCI (točniji, ali nezgrapniji naslov bio bi PLAVCI U CRNO-BIJELOJ TEHNICI) nadahnuta je likom Mathewa Bradyja, jednim od prvih američkih fotografa. Rođen 1822. u državi New York od ranih je dana pokazivao zanimanje za umjetnost, posebno slikarstvo koje uči od Samuela Morsea, a ovaj ga je upoznao s ranim francuskim fotografskim procesom dagerotipijom i zarazio strašću prema fotogra ranju. Brady je 1844. u New Yorku otvorio studio u kojemu je tijekom karijere portretirao mnoge poznate ličnosti, te brojne znane i neznane časnike i vojnike s obaju zaraćenih strana jer je početkom Građanskog rata zatražio od predsjednika Lincolna dopuštenje da putuje s vojnim postrojbama i fotografira bitke. Usprkos golemoj popularnosti američka vlada izigrala ga je pa su svi troškovi ratnog fotogra ranja pali na njegova leđa te je 1887. godine umro zaboravljen i u bijedi. Njegov su pogreb financirali veterani 7. njujorške dobrovoljačke pješadijske regimente.

Četvrti Integral svezak sadrži epizode:
EPIZODA 10 - PLAVCI I BLUZE
EPIZODA 11 - CRNO-BIJELI PLAVCI
EPIZODA 12 - PLAVCI I KOZACI
---------------------------------------
144 kolor stranice / 159 kn





PLAVE BLUZE
jedan je od najpopularnijih vestern strip-serijala u Europi, a nedvojbeno i kod nas. Koliko čitatelja — toliko načina čitanja i tumačenja ovoga naizgled jednostavnog karikaturalno crtanog stripa. Nekima je to uzbudljiva povijesna priča iz razdoblja Američkog građanskog rata, dok drugi u njemu prepoznaju, vjerojatno pomalo zavedeni karikaturalnim crtežom i ponekim slapstick gegom obvezatnim u svakoj epizodi, humorističnu razbibrigu. I jedni i drugi donekle su u pravu, baš onoliko koliko su u pravu oni uvjereni kako su Hašekov Doživljaji dobrog vojnika Švejka u svjetskom ratu ili Hellerov Kvaka 22 ratni romani, a Altmanov M*A*S*H ili Coppolin Apokalipsa danas ratni lmovi. Doista, u svakom od tih djela autori se bave ratom, ratovanjem i ljudskim sudbinama u ratu, no njihov je temeljni motiv duboko human i beskompromisan antiratni poklič usmjeren protiv svih sila koje manipulacijama, lažima i prisilom žrtvuju nevine i nezaštićene u ratnoj klaonici. Nedvojbeno je kako je Cauvin prvi naslov serijala zamislio kao komično-parodijski strip u duhu izuzetno popularnog serijala Lucky Lukea, a Salverius ga nacrtao u karikaturalnom stilu, no već s drugom epizodom odlučuju se naraciju učiniti drastično realističnijom kako bi dojmljivije dočarali svu dramatičnost i tragičnost bratoubilačkog sukoba.

Peti Integral svezak sadrži epizode:
EPIZODA 13 - PLAVCI U BLATU
EPIZODA 14 - ŽUTOKLJUNAC
EPIZODA 15 - RUMBERLY
---------------------------------------
144 kolor stranice / 159 kn


Dostupno u svim boljim knjižarama te web shopovima.
-------------------------------------------------------------------
https://shop.strip-agent.hr/
14   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Dwayne_Looney Posted - 07/05/2022 : 18:35:21
quote:
Originally posted by anto

u stvari,krajnje je vreme da malo sredim kolekciju,ne znam za vas,ali kod mene ovo polako ide u ludake.



Malo blaži slučaj kod mene, kupujem svašta, zaostaci se gomilaju. Imam prva tri integrala Plavih bluza, nabavljena tamo 2016. na Interliberu, ali još neotvorena.
anto Posted - 07/05/2022 : 18:14:58
u stvari,krajnje je vreme da malo sredim kolekciju,ne znam za vas,ali kod mene ovo polako ide u ludake.
anto Posted - 07/05/2022 : 18:05:57
majko mila,ono kad se čovek skroz pogubi - Plave bluze pratim redovno;sad vidim da nemam upis (komentar) za 4.i 5. knjigu,niti ovde niti na temi Plave bluze u BD podforumu.A za 6.knjigu imam.
Što znači,najverovatnije,da sam nekako preskočio ta dva integrala,ili sam ih nabavio a preskočio da ih pročitao (svakako je u pitanju neko preskakanje).
Mogu to i proveriti,ali to znači otići do tasta u stan,zasukati rukave i proveriti u svoj toj gomili da li su stripovi kupljeni - majke mi,lakše mi da ih kupim ponovo,pa makar ih i duplirao.

edit:sad gledam slike integrala - nisu kupljeni sto posto (a šestica jeste);dobro je da je jaki postavio komentar i tako me opomenuo da ih nabavim.
jaki Posted - 07/05/2022 : 14:37:29
Odličan peti integral.
Humor na kvadrat.
ivanl Posted - 19/11/2018 : 10:33:16
quote:
Originally posted by teller

i baš kad izdaju 8 integral pokrenut če Plave Bluze Čarobna Knjiga i u 2-3 godine završit serijal..svih 21 integrala.
samo nagađam ali nije nemoguće nimalo.


Otkud ti to?
Combatrock Posted - 15/11/2018 : 23:06:43
quote:
Originally posted by ivanl

Heh. 21 integral...dobro, samo ce par rijetkih drhturecim glasom staraca pricati o zavrsetku ovog serijala, ovim ritmom. Onima ostalima 'pod plocom' to i onako nece biti vazno.



A tih par drhtecih ce pricati i kolike su sanse da VC izda debelog Mr Noa obecanog pre 47 godina.
teller Posted - 15/11/2018 : 21:09:58
i baš kad izdaju 8 integral pokrenut če Plave Bluze Čarobna Knjiga i u 2-3 godine završit serijal..svih 21 integrala.
samo nagađam ali nije nemoguće nimalo.
I like girlz Posted - 15/11/2018 : 09:00:05
a mogao je komotno još jedan integral ići u paketu... da se iskupe za toliko dugu pauzu :)
rommel Posted - 14/11/2018 : 10:30:52
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by ivanl

Heh. 21 integral...dobro, samo ce par rijetkih drhturecim glasom staraca pricati o zavrsetku ovog serijala, ovim ritmom. Onima ostalima 'pod plocom' to i onako nece biti vazno.



ja jedino mogu da se nadam da će se nešto po tom pitanu promijeniti... na ovaj ili na onaj način.


naučiš francuski ili njemački - brše je a izdali su sve, čak je i korisnije - jer i engleska izdanja čemo teško doživjeti a bookgloobe ih izgleda prati samo sporije....imam skoro sve švapske i mogu reći da meni strip unatač velikom broju naslova nije popustio u kvaliteti (ili sam već terminalno zaražen njime...uz Sammyja jedan od najdražih mi komičnih stripova
I like girlz Posted - 14/11/2018 : 08:41:45
quote:
Originally posted by ivanl

Heh. 21 integral...dobro, samo ce par rijetkih drhturecim glasom staraca pricati o zavrsetku ovog serijala, ovim ritmom. Onima ostalima 'pod plocom' to i onako nece biti vazno.



ja jedino mogu da se nadam da će se nešto po tom pitanu promijeniti... na ovaj ili na onaj način.
ivanl Posted - 13/11/2018 : 11:45:59
Heh. 21 integral...dobro, samo ce par rijetkih drhturecim glasom staraca pricati o zavrsetku ovog serijala, ovim ritmom. Onima ostalima 'pod plocom' to i onako nece biti vazno.
I like girlz Posted - 13/11/2018 : 09:09:05
hvala vam konačno na ovome, toliko čekanja i čekanja, da sam već bio izgubio svaku nadu da će izaći...

samo iskreno sam očekivao još makar jedan integral, ali eto... nadam se da će ovo izdanje konačno ubrzati, inače ne znam kako bi ga ikad dovršili...



@ivannl

dosad izašla 62 albuma, pa računaj :)
teller Posted - 13/11/2018 : 08:29:48
mogo bi uzet..nije preskupo.
ivanl Posted - 13/11/2018 : 00:39:00
Bravo! Ide i ovaj serijal. Koliko uopce ima ovog materijala? Bravo i za poboljsani papir i cijenu nesto nizu!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000