forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: 100 metaka 3, 4 i 5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 10/11/2018 : 09:18:04


Sudac, porota i izvršitelj

Kako daleko biste išli zbog osvete? Da imate priliku za smrtonosnu odmazdu uz garanciju da vas zakon ne može dostići, biste li je prihvatili?

To je mogućnost koju nudi agent Graves, u vidu posebne aktovke koja sadrži pištolj i sto metaka kojima se ne može ući u trag. Onima koji oštećeni i potlačeni žive na rubu društva ta je ponuda jedinstvena prilika da izravnaju račune. No, iza dileme treba li povući obarač ili ne, leži dublje i još teže pitanje: tko je to omogućio … i zašto?

Mračni svijet 100 METAKA scenarista Briana Azzarella i crtača Eduarda Rissa sad je prvi put dostupan u pet tvrdoukoričenih izdanja koja donose 100 brojeva njihova slavljenog serijala.

100 metaka 3 • 100 metaka: knjiga treća • 528 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Azzarello • Crtež Eduardo Risso • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2018. • Cijena 250 Kn

100 metaka 4 • 100 metaka: knjiga četvrta • 512 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Azzarello • Crtež Eduardo Risso • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2018. • Cijena 250 Kn

100 metaka 5 • 100 metaka: knjiga peta • 496 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Azzarello • Crtež Eduardo Risso • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2018. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/100-metaka-3-100-metaka-knjiga-treca/536/

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/100-metaka-4-100-metaka-knjiga-cetvrta/537/

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/100-metaka-5-100-metaka-knjiga-peta/538/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
john connor Posted - 26/06/2023 : 21:54:32
100 Bullets au mi slabiji sa svakim novim citanjem. Ta glavna prica mi je i najslabija. A iskreno ovo ima draz samo u originalu citati, ne moze se adekvatno prevesti, ne vidim kako, a original trejdovi su najlepse uradjeni po meni, takve nisam video jos.

Ono sto meni i dalje vredi je od 4. do 8.trejda, to je stvarno visok nivo price i crteza, posle pada.
supermark Posted - 26/06/2023 : 08:06:07
Napokon pročitao i ja ovo
Potamanio 5 knjiga u 10 dana, kad te priča uhvati onda te ne pušta do kraja

Plusevi:
-priča koja drži pažnju od početka do kraja
-pozadinske pričice koje genijalno nadopunjuju glavnu priču
-crtež
-definitivno Fibrino izdanje, za koplje iznad svih ostalih koje sam vidio

Minusi:
-zna li netko odgovor zašto su Loop i, pogotovo, Lizzie bili toliko važni minutašima? Uglavnom to i još par pitanja na koje ne saznamo odgovore (ili su meni promakli)
-apostrofi me ubili (koliko sam shvatio, tako je i u originalu), sleng me ubio (koliko sam shvatio, tako je u originalu), pojedini me prijevodi ubili (bebo, jebo i sl), neke greške me naživcirale (stara škola)

U svakom slučaju, pročitati ću ovo još jednom
Kod ovakvih kompleksnih priča je strip svakim čitanjem sve bolji
going going Posted - 23/05/2023 : 00:06:20
quote:
Originally posted by jaki

normalno.
tako je i meni bilo s beloputaškim izdanjem.
bolje razumim sleng crnaca nego srba.




Je l si siguran?

kasper Posted - 22/05/2023 : 22:22:23
quote:
Originally posted by anto

isto kao i kasper,ako nešto mogu da zamerim Fibri kroz sve ove godine i stotine izdanja,je katafakingstrofalan prevod na 100 metaka.



na cem je bio savic dok je vario ovaj prevod, ko ce ga znati
anto Posted - 22/05/2023 : 22:05:42
isto kao i kasper,ako nešto mogu da zamerim Fibri kroz sve ove godine i stotine izdanja,je katafakingstrofalan prevod na 100 metaka.
jaki Posted - 21/05/2023 : 17:42:46
ježim se od domačih i "domaćih" slengova u stripovima.
Osim u humorističnim stripovima.
risbozg Posted - 21/05/2023 : 15:32:13
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by jaki

normalno.
tako je i meni bilo s beloputaškim izdanjem.
bolje razumim sleng crnaca nego srba.




A tek od ovog purgerisanja me uvati alergija



kaj niš ne kužiš..
lwood Posted - 21/05/2023 : 14:28:03
quote:
Originally posted by jaki

normalno.
tako je i meni bilo s beloputaškim izdanjem.
bolje razumim sleng crnaca nego srba.




A tek od ovog purgerisanja me uvati alergija
lwood Posted - 21/05/2023 : 14:25:59
100 bullets valja prva i to je to.
Paka01 Posted - 21/05/2023 : 14:23:17
100 Bullets čitati samo u originalu!
alexts Posted - 21/05/2023 : 13:31:18
niš bre ne kužite
sawitch Posted - 21/05/2023 : 12:03:53
Stvarno je pocesto bilo zaustavljanja i vracanja nazad da se pokapira
kasper Posted - 21/05/2023 : 11:29:55
nije problem meni hrvatski sleng, nego los prevod pa samim tim i sleng
velika steta,najvise sto fibri zameram za sve ove godine je prevod 100 metaka. gde su bili pezic, bob i ostali?
jaki Posted - 21/05/2023 : 11:25:40
normalno.
tako je i meni bilo s beloputaškim izdanjem.
bolje razumim sleng crnaca nego srba.
sawitch Posted - 21/05/2023 : 00:10:11
Nikako. Slengovanje po HR mi je pakao za razumevanje i za zivce :) To mi je jedina mana ovoga..
Dzonka Posted - 20/05/2023 : 20:54:59
Saviću, kako je tebi 'čučnuo' prevod?
sawitch Posted - 20/05/2023 : 19:39:05
Upravo procitao ceo serijal. Nikad ranije nisam otvorio ovo. Pa vrhunska prica.. Ovo je pod moranjem za kolekciju..
vukozec Posted - 10/09/2021 : 11:39:54
quote:
Originally posted by vukozec


U početku obećava, onda počne obećavati nešto skroz drugo, no i dalje ima potencijala. Međutim taj potencijal se razvije prilično slabašno. Na kraju četvrte knjige imam dojam da besciljno lovi vlastiti rep, pokušavajući to zamaskirati najjeftinijim trikom: pretjeranim nasiljem. Raportiram kad pročitam zadnju knjigu.



Nisam raportirao nakon kompletiranja cijelog serijala, a obećao sam.
Nemam što dodati, gornji citat odlično opisuje moj kompletni dojam.
don_draper Posted - 30/07/2021 : 21:19:12
I konačno sam se nekako dočepao kraja!
Nažalost, sami kraj nije popravio manjakvosti ovog serijala, dapače malo ih je i produbio.
Azzarello je svoj intrigantan koncept provozao kroz stotine zapleta, perspektiva i likova da bi na kraju sve ispao jedan nejasan miks svega, ali ovdje je ispalo "puno baba kilavo dijete".
Glavna radnja i pomalo nagli završetak su mi došli kao hladan udarac nakon što sam prešao cca 2000 stranica i više ovoga. Ostao je gorak okus u ustima jer suštinski nema nikakvog wow factora, nikakve ingenioznosti i dosta je pokvaren zbog prethodnih promašaja.
Ono što drži ovu knjigu (a i ostatak serijala) su:
Rissov crtež i kadriranje, jednostavno visokokvalitetno
Side plotovi u kojima poniremo dublje u zamršeni svijet likova i njihovih konflikata i nevolja u životu. Tu ih je Azzarelo dobro istestirao i provukao, ali kad krene o Trustu i Minutašima, onda je to već malo lošije.
Sve u svemu, osrednji zadnji dio, ima svojih momenata, ali budući da dojam uvelike ovisi o mlakom završetku, ipak je jasan iz gore napisanog moj konačni dojam.
5.knjizi na mišiće 3/5
Serijal u konačnici neću ocjenjivati. Neke stvari su me vukle na daljnje i čitanje i ima nekih specifičnosti koje su mi bile sjajne, ali ponavljam da je glavni zaplet bio ispod nekog standarda. Šteta. Ali kad se to ogoli, ostaje zanimljiv moralno zamršen strip.
don_draper Posted - 12/07/2021 : 23:11:15
4.knjiga

I idemo još malo u Azzarelovu petlju i struju svijesti i pokušaje kako napraviti priču veću od svega.
Priznat ću da je moje poznavanje serijala podosta isparilo uslijed silnih plot twistova i nejasnih odnosa među likovima, ali ovaj serijal se uvijek mogao izvući na svoje side plotove i jedinstveni ugođaj.
Ekspozicija, kadriranje i kolor su i dalje ovdje na visokoj razini i Risso isporučuje svoj dio posla.
Priča i svi ovi zapleti bi možda bili dobri da nisu na preko 500 stranica, nego skresani za jedno 100-200 str. Previše promjena strana i vrćenja u krug, ali opet i to je odrađeno sa stilom pa izaziva taj neki mazohizam da se čita dalje.
Neki likovi dobiju ovdje svojih 5 minuta slave i neki su dosta dobro okarakterizirani. Žao mi je da glavni zaplet koji opet nije do kraja postavljen (valjda će biti u 5.knjizi konačno) i koji ne drži koncentraciju nekako kvari užitak čitanja jer ima tu elemenata za stvarno kvalitetan krimi serijal.
Da se razumijemo, nije ovo loš serijal, samo je problematično kad glavni zaplet je najslabiji dio stripa. Inače bez toga sasvim zadovoljan pročitanim do sada.
Nabavit će se i 5.knjiga i možda na neko ponovljeno čitanje bez ovolikih pauza i manje prostora za zaborav ovo bude još i bolji serijal. Ali bojim se da je prošla šansa da ovo prozovem vrhunskim serijalom.
3.5/5
mike Posted - 27/01/2021 : 19:40:59
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by nonchalant

Kad tačno kreće taj pad u kvalitetu serijala?


u šestoj fibrinoj knjizi



vukozec Posted - 27/01/2021 : 19:40:57
Ne zbunjuj ljude zloćo :)

Možda ne bih to nazvao padom kvalitete, prije neispunjenim potencijalom.

U početku obećava, onda počne obećavati nešto skroz drugo, no i dalje ima potencijala. Međutim taj potencijal se razvije prilično slabašno. Na kraju četvrte knjige imam dojam da besciljno lovi vlastiti rep, pokušavajući to zamaskirati najjeftinijim trikom: pretjeranim nasiljem. Raportiram kad pročitam zadnju knjigu.
anto Posted - 27/01/2021 : 19:17:25
quote:
Originally posted by nonchalant

Kad tačno kreće taj pad u kvalitetu serijala?


u šestoj fibrinoj knjizi
don_draper Posted - 27/01/2021 : 18:36:03
quote:
Originally posted by vukozec

Prema opisu ne bih baš zaključio da daješ 4/5 ali dobro.


Istina da ne zvuci tako, ali Risso ovo dize s trojke i neke osrednjosti, jednostavno mi se tako stilski svidio.

A prica je dvosjekli mac. Ima ovih standalone prica koje su izuzetno zanimljive, ustvari toliko dobre da bi najrade da zanemari glavnu radnju i sve te urote i samo objavi 5 knjiga nasumicnih pojedinacnih slucajeva.

Nije ni to s Trustom toliko lose, ali toliko ga petlja, a nemam dojam da cu dobiti neku satisfakciju od toga na kraju.
nonchalant Posted - 27/01/2021 : 17:24:17
Kad tačno kreće taj pad u kvalitetu serijala?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000