forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: 100 metaka 3, 4 i 5

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 10/11/2018 : 09:18:04

Sudac, porota i izvršitelj

Kako daleko biste išli zbog osvete? Da imate priliku za smrtonosnu odmazdu uz garanciju da vas zakon ne može dostići, biste li je prihvatili?

To je mogućnost koju nudi agent Graves, u vidu posebne aktovke koja sadrži pištolj i sto metaka kojima se ne može ući u trag. Onima koji oštećeni i potlačeni žive na rubu društva ta je ponuda jedinstvena prilika da izravnaju račune. No, iza dileme treba li povući obarač ili ne, leži dublje i još teže pitanje: tko je to omogućio … i zašto?

Mračni svijet 100 METAKA scenarista Briana Azzarella i crtača Eduarda Rissa sad je prvi put dostupan u pet tvrdoukoričenih izdanja koja donose 100 brojeva njihova slavljenog serijala.

100 metaka 3 • 100 metaka: knjiga treća • 528 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Azzarello • Crtež Eduardo Risso • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2018. • Cijena 250 Kn

100 metaka 4 • 100 metaka: knjiga četvrta • 512 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Azzarello • Crtež Eduardo Risso • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2018. • Cijena 250 Kn

100 metaka 5 • 100 metaka: knjiga peta • 496 stranica • Kolor • 160 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Brian Azzarello • Crtež Eduardo Risso • Prijevod Tatjana Jambrišak • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.11.2018. • Cijena 250 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/100-metaka-3-100-metaka-knjiga-treca/536/

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/100-metaka-4-100-metaka-knjiga-cetvrta/537/

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/100-metaka-5-100-metaka-knjiga-peta/538/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 22/02/2019 : 10:59:27
Obilje?
Harem je obilje!!
kasper Posted - 22/02/2019 : 10:52:06
sto je najbolje ceka me obilje u nastavcima 4 i 5.
sad sta je to obilje, ima tu neka scena iz kuce. stavili mi neke cokolade i bombone u kesu, stavili kesu u sobu koja je zakljucana. sad nekako soba bila otljucana usao sin i naravno prvo uzeo cokolade i sokove. bas dosta cokolada bilo, pa sin otvorio vise cokolada i uzivao u njima nesmetano. sad kad sam video sta se desava, imao je kranje smirenu facu i uzivao je u obilju, mene nije primecivao. nije mu to dugo posle trajalo al to je moja definicija obilja!
kasper Posted - 22/02/2019 : 10:46:35
naslonicu se na svoj post o prva dva dela

http://forum.stripovi.com/topic.asp?whichpage=-2&TOPIC_ID=48770&REPLY_ID=2088203

e sada, ovaj treci nastavak mi je bio ko neka sok terapija. pa ovo je tacno ono sto me gadja u srce. obilje desavanja bas kakvog volim, ulica, ljudi na granici zakona, isprepleteni zivoti, obrti, emocije. poznaje azarelo materiju, razbi covek samo tako. ovo sa trustom, ne ljudima koji su u trastu, vec ta neka pozadinska prica mi je glupa i suplja, al ne mozes ima sve.
sve u svemu, ooodlicno!
Zula Posted - 10/01/2019 : 18:32:55
100 metaka - a 5 knjiga.

Svega tu ima, u svih tih 100 metaka. Izvrsnih crteža, neobičnih kadrova i sjena, ali ne stalno, već kad se crtaču prohtije, „kad želim mogu, ali baš i ne želim stalno“.

Sadržaj glavne linije mi je manje dobar (ili manje jasan) dok su me više „pogodili“ svi usputni događaji i likovi. Sjajnih tu malih priča ima, i kao da se u njima natječu sadržaj i crtež.

Najdraže se mi epizode u kojima se dva sadržaja isprepliću svake dvije stranice te kao puzzle uklapaju jedan u drugi.

Prijevod je pravi pothvat u ovom stripu, jako blizu „nemoguće misije“. 2500 stanica nekog slenga koji je apsolutno razumljiv vjerojatno samo autoru. Prilagođavali ga našem jeziku ili ga prevodili doslovno, uvijek će biti nedovoljno savršeno. Za prevesti ovakav strip potrebno je ili 5-6 stručnjaka za jezik, kulturu, povijest, strip, muziku, film… (po mogućnosti da je netko od njih Azzarellov suvremenik i prijatelj koji je živio u Americi u vrijeme pisanja scenarija) ili da 100 metaka Azzarello sam prevede na hrvatski jezik.

Ocjena: pogodilo me 85/100 metaka

p.s. Prve dvije knjige pročitao sam odmah po izlasku pa je prošlo dosta vremena do izlaska sljedeće 3. I onda sam prije 3. knjige ponovo pročitao 2. i to me se ponovno čitanje najviše dojmilo. Bez žurbe, s uživanjem sam otkrivao ono što sam zaboravio ili zanemario u prvom čitanju. I onda je na red došla 3. knjiga… i shvatio sam da ako samo ganjam sadržaj i konačan kraj preskačem puno toga dobroga u ovom stripu. Pa sam nakon svake knjige pročitao neki drugi strip, da malo usporim i sredim dojmove. No, na kraju sam 5. knjigu ipak požurio…
Peyo Posted - 30/12/2018 : 00:15:37
Kladim se da ne postoji topic na kojem se ovoliko jebalo !
vope Posted - 29/12/2018 : 19:59:20
Jebatga...
Peyo Posted - 29/12/2018 : 19:31:38
quote:
Originally posted by vope
Govorio sam o jebo i jebote kao psovki/uzrečici a ne kao sastavnom dijelu rečenice. A može i jebemu!

Ma šalim se, ti to maltene shvatio ozbiljno.

Inače, koristi se i varijanta jeba te...

Prolazi i jebem mu ...
Kerempir Posted - 29/12/2018 : 17:55:03
Jebo prijevod 😀
vope Posted - 29/12/2018 : 17:54:34
quote:
Originally posted by Peyo

Jebo te nisi u pravu !

Evo npr. Edo Maajka:
jebo vladu (jebo)
politiku (jebo)
u saboru (jebo)
sve njih redom

Govorio sam o jebo i jebote kao psovki/uzrečici a ne kao sastavnom dijelu rečenice. A može i jebemu!
Peyo Posted - 29/12/2018 : 14:11:31
Jebo te nisi u pravu !

Evo npr. Edo Maajka:
jebo vladu (jebo)
politiku (jebo)
u saboru (jebo)
sve njih redom
vope Posted - 29/12/2018 : 10:59:14
Bio sam skeptičan oko prevoda jer sam čitao original i jedva se probio kroz njega ali ovo je skroz OK, mnogo bolje nego sam mislio da će da bude. Jedina stvar koja mi baš smeta jeste prevod psovke/uzrečice "fuck" kao "jebo". Pa niko na ovim prostorima ne kaže - jebo, ostaješ praktično nedorečen, jebote. Tu je prevodioc mogao bar malo da olabavi i da ga pušti iz usta kako valja, i to spojeno kako svevišnji zapovijeda - JEBOTE!
Baš mi smeta.
ivanl Posted - 23/12/2018 : 15:06:20
quote:
Originally posted by kasper

naravo da se treba dati sansa kriminalu. taj je u samom vrhu svetskog stripa

Jače 'zajeban' strip u pozitivnom smislu...
Kerempir Posted - 19/12/2018 : 22:21:09
Dovršio danas, strip ko droga, jako dinamičan, nije se ispuštalo do kraja. Odličan crež i kolor, a što se tiče radnje, nakon odličnog početka krenulo je čudno. Ono što zamjeram, trust mi je u konačnici prelako pao, i to mi nikako ne sjeda. Nadalje spletke svatko sa svakim, e to mi je postalo vrlo zamršeno pa i neuvjerljivo. Neke stvari mi i dalje nisu jasne, čiji igrač je bio shepperd, zašto su se natezali oko dizz itd., valjda ću naći odgovore u novom čitanju.
kasper Posted - 19/12/2018 : 12:53:30
quote:
Originally posted by Kerempir

Definitivno mi je na popisu, i sam jedva čekam

aj pa da nas bude vise
Kerempir Posted - 19/12/2018 : 12:52:08
Definitivno mi je na popisu, i sam jedva čekam
kasper Posted - 19/12/2018 : 10:52:21
naravo da se treba dati sansa kriminalu. taj je u samom vrhu svetskog stripa
DiSkAcH Posted - 19/12/2018 : 10:40:35
U, probaj Kriminal, ja sam ga posudio u knjižnici i oduševio se, odmah ga i kupio i sad napeto čekam još slj. tri komada ;)
Kerempir Posted - 19/12/2018 : 09:56:13
Stigao mi komplet 100 metaka. Izdanje je fantastično, toliko superiorno onom od Belog puta, pa mi nije nimalo žao što sam ovaj put prekršio svoje pravilo da ne dupliram iste brojeve. Doduše u trećoj knjizi su se odvojile neke stranice, ali lako ću to zamijeniti kada dođem u Zagreb. (uostalom Fibra mi je već zamijenila i prije dva felerična stripa bez ikakvih problema). Definitivno je fora kako naslovnice svih pet brojeva čine jednu sliku i dijelom me to ponukalo da kupim prvi broj premda sam ga imao kompletiranog.

Od jučer pročitao prva dva broja, i pomalo sam se prisjećao radnje, a danas već idem sa trećim brojem. Dosad su mi jako pozitivni dojmovi, i što se tiče priče i crteža. Primjetio sam da su se ljudi žalili na gangsta spiku, ali meni nije smetalo, nije mi trebalo duže od sekunde da shvatim što pričaju, jedinu zamjerku imam u prvom broju (stranica 129), gdje onaj policajac gleda sliku tipa kojeg će ubiti, a agent Graves se zloguko cereka ko sam sotona. To cerekanje mi ne ide u skladu sa karakterom lika koji je inače totalno cool.

Btw, kako sam i mislio, strip je dovoljno originalan da se ne da ni približno usporediti ni s Scalped, ni s Preacherom (pa ni s Punisherom ili Hitmanom, zašto se još nitko nije sjetio povući i te paralele). No kako vidim koliko se hvali kriminal, možda dam šansu istome.
DiSkAcH Posted - 15/12/2018 : 18:45:03
A i ja sam pred par strana napisao da su mi Skalpirani top, pa onda ide Kriminal, pa onda Metci, a ako ćemo i Preachera ubacivat onda on ide iza Kriminala i ispred Metaka.
Ali svi su mi odlični. Da su izmajmunirali tu priču u Metcima jesu, moglo se to i skratit, ali eto...100 metaka 100 brojeva pa je fora :D
Kerempir Posted - 15/12/2018 : 10:35:35
Evo naručio 100 bullets sad preko ove zimske akcije.

Zanima me zašto se uopće uspoređuje preacher i scalped? Imaju sličice, oblačiće sa tekstom i to ti je to...

Preacher je precijenjen, i u pojedinim dijelovima vrlo zamoran, premda u cjelini ok, scalped ima odlično iznijansirane likove koji, uz neke iznimke, nisu ni skroz bijeli ni crni, već su na tankoj liniji između, neki propadne, neki nađu iskupljenje, a a ta slika getoizirane manjine mi je lijepo prikazana. Što je tu tak ne normalno, ne znam.

ivanl Posted - 15/12/2018 : 03:06:32
Preacher, Scalped i Bullets su sjajni 'serijali' svaki na svoj nacin. Prvi ima nenormalnu ali odlicnu pricu, koju cak i nemusti crtez ne ubija, pa ma kako nenormalna i nasilna bila. Drugi ima i pricu i crtez odlican pa ma kako to nenormalno i nasilno bilo. U trecem crtez 'rastura' iako je radnja ponekad previse razgranata, opsirna i ma kako nenormalna i nasilna bila...
Peyo Posted - 14/12/2018 : 22:24:35
quote:
Originally posted by anto

I smetalo mi je u prve dve,tri knjige sve to;ali kad sam isčitao ceo serijal do kraja,ispostavilo se da je Aron ipak celu priču okrenuo na pozitivu - zato ti i preporučujem da pročitaš svih pet knjiga.

Hvala na informaciji, ja ne odustajem lako i svakako ću ih pročitati pa mi se možda promijeni utisak.

quote:
Originally posted by kasper

ja ne volim te sto ne vole skalpirane

A ako mi se naknadno i svide, onda ću i dalje tvrditi da ih ne volim jer ne želim da me kasper zavoli .
kasper Posted - 14/12/2018 : 15:44:53
ja ne volim te sto ne vole skalpirane
anto Posted - 14/12/2018 : 15:38:01
quote:
Originally posted by Peyo

Anto, nisam rekao da su to loši stripovi, nego da samo da nisu po mom ukusu iako su dobili hrpu prestižnih nagrada.

Skoro same gadarije, psihopati, pretjerano nasilje, praktički bez pozitivnih likova itd. Tko voli nek' izvoli.

nisam ni mislio da si rekao da su loši stripovi,dobro sam te razumeo;nego,ti mene nisi skroz ukapirao.
Ni ja ti nisam ljubitelj preteranog nasilja i svega to što ti ne gotiviš, veruj mi!
I smetalo mi je u prve dve,tri knjige sve to;ali kad sam isčitao ceo serijal do kraja,ispostavilo se da je Aron ipak celu priču okrenuo na pozitivu - zato ti i preporučujem da pročitaš svih pet knjiga.
Peyo Posted - 14/12/2018 : 13:54:36
Anto, nisam rekao da su to loši stripovi, nego da samo da nisu po mom ukusu iako su dobili hrpu prestižnih nagrada.

Skoro same gadarije, psihopati, pretjerano nasilje, praktički bez pozitivnih likova itd. Tko voli nek' izvoli.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000