forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 HATFIELD - Sava Stankov

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
stans Posted - 01/12/2018 : 11:44:35


Amerika posle građanskog rata.
Netrpeljivost Juga i Severa prelila se na dojučerašnje prijatelje i saborce Devil Anse Hatfielda i Randalla McCoya.
Dva porodična klana na obali reke Tug River, Hatfieldovi iz Zapadne Virdžinije i McCoyevi iz Istočnog Kentakija uvučeni su u bespoštedni rat.
Preplitanje životnih sudbina, ljubavi i mržnje, intrige i ubistva, dovele su gotovo do istrebljenja obe porodice...

Tehnički podaci

Strip album tvrdi povez
Format: A4
Strana: 149
Štampa: crno-belo

Kvalitet štampe, papir i povez je kao Darkwoodov Tarzan Jugoslovenske produkcije.
Zainteresovani kupci mogu pregledati strip u knjižari Bulevar Books u Novom Sadu.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
njofra32 Posted - 26/12/2020 : 21:43:24
Odličan crtež, odlična priča.
going going Posted - 26/12/2020 : 18:55:30
quote:
Originally posted by Manny

Postoji u američkom folkloru poznata zavada između familija Hetfild i MekKoj, datira negde iz druge polovine XIX veka posle građanskog rata. Sve je počelo oko neke svinje i da li ju je jedan Hetfild ukrao ili ne, da bi se par godina kasnije dogodilo ubistvo, prvo je stradao jedan Hetfild, potom tri MekKoja, i tako je začarani i zli krug započet. Sava Stankov, novosadski slikar a od sada zvanično i strip autor, odlučio se da ovu priču uzme za potku svog vestern trilera, s tim što ne pretenduje da pravi istorijsku rekonstrukciju, nego pre jedan lični psihološki triler koji počinje kad Devil Ans Hetfild zakočarači na teritorij MekKojeva, nakon čega oni kreću u poteru za njim. Slično brojnim filmovima potere, i ovaj crtani roman je konstantno napet, gonioci su stalno za petama gonjenom, i listovi sami lete. Sava odlično crta i verno dočarava predele granice Zapadne Virdžinije i Kentakija, pogotovo su dojmljive scene u šumi. Napetost na je na granici horora što možda i nije neočekivano s obzirom na Savin crtež koji je veoma grub i pun šrafiranih površi, kao da je Sava Stankov kidnapovao Edija Kembela nakon rada na Murovom "Iz Pakla" i rekao mu da na brzinu nacrta ovu priču. Tako su neke table dobile i grubost i jačinu i neki zlokobni mrak primeren temi. Ako bi se negde mogla tražiti mana, to bi bilo da ovaj pristup ide nauštrb jasnih kontura lica, te se na nekim mestima ne prepoznaje uvek ko je ko. Opet, to možemo čitati i kao metaforu, ne gubimo li svi identitet kad se nađemo u grupi, pogotovo kada smo na pogrešnoj strani?
Hetfild nije strip za sve uzraste, Sava ga je ostavio sirovim i autentičnim, kao Batalja nekoć kada je pisao o Čoveku iz Nove Engleske. Na kraju priče, ostalo je pitanje ko je ovde bio negativac, i ko na kraju o tome odlučuje. Dobar strip.



Odlicna analiza.

I mene crtez na osnovu ovih par oglednih tabli podseca i na Edija Kembela a mozda malo i na Toppija? I Trevisan svakako.
Manny Posted - 26/12/2020 : 16:29:21
Postoji u američkom folkloru poznata zavada između familija Hetfild i MekKoj, datira negde iz druge polovine XIX veka posle građanskog rata. Sve je počelo oko neke svinje i da li ju je jedan Hetfild ukrao ili ne, da bi se par godina kasnije dogodilo ubistvo, prvo je stradao jedan Hetfild, potom tri MekKoja, i tako je začarani i zli krug započet. Sava Stankov, novosadski slikar a od sada zvanično i strip autor, odlučio se da ovu priču uzme za potku svog vestern trilera, s tim što ne pretenduje da pravi istorijsku rekonstrukciju, nego pre jedan lični psihološki triler koji počinje kad Devil Ans Hetfild zakočarači na teritorij MekKojeva, nakon čega oni kreću u poteru za njim. Slično brojnim filmovima potere, i ovaj crtani roman je konstantno napet, gonioci su stalno za petama gonjenom, i listovi sami lete. Sava odlično crta i verno dočarava predele granice Zapadne Virdžinije i Kentakija, pogotovo su dojmljive scene u šumi. Napetost na je na granici horora što možda i nije neočekivano s obzirom na Savin crtež koji je veoma grub i pun šrafiranih površi, kao da je Sava Stankov kidnapovao Edija Kembela nakon rada na Murovom "Iz Pakla" i rekao mu da na brzinu nacrta ovu priču. Tako su neke table dobile i grubost i jačinu i neki zlokobni mrak primeren temi. Ako bi se negde mogla tražiti mana, to bi bilo da ovaj pristup ide nauštrb jasnih kontura lica, te se na nekim mestima ne prepoznaje uvek ko je ko. Opet, to možemo čitati i kao metaforu, ne gubimo li svi identitet kad se nađemo u grupi, pogotovo kada smo na pogrešnoj strani?
Hetfild nije strip za sve uzraste, Sava ga je ostavio sirovim i autentičnim, kao Batalja nekoć kada je pisao o Čoveku iz Nove Engleske. Na kraju priče, ostalo je pitanje ko je ovde bio negativac, i ko na kraju o tome odlučuje. Dobar strip.
stans Posted - 25/04/2020 : 22:34:07
Hvala Marko!
Članak je izašao u Politici, u Kulturnom dodatku, 24.4.2020.
delboj Posted - 25/04/2020 : 18:47:49
stans Posted - 07/02/2019 : 23:23:49
Od danas strip možete kupiti i u Darkwoodu.
stans Posted - 08/12/2018 : 13:35:59
Svi zainteresovani kupci mogu pogledati i kupiti strip u knjizari Alan Ford u Novom Beogradu.
Cena stripa je 1395 dinara.
mogorovic Posted - 02/12/2018 : 23:27:49
Dobar i hrabar uradak, na čak 149 stranica!
stans Posted - 02/12/2018 : 23:08:07
Hvala gospodine Kerac!
Vaši saveti su mi puno znacili. Javiću Vam se ovih dana, da popijemo rakijicu i da Vam poklonim strip.
Tonto Posted - 02/12/2018 : 22:06:03
quote:
Originally posted by Jocko

Sviđa mi se. Podseća na Kena Parkera (Trevisan, Milazzo?)





...i meni je odma Trevisan pao na pamet, lijepo izgleda.
cat claw Posted - 02/12/2018 : 20:47:30
Bravo.
ivanl Posted - 02/12/2018 : 20:44:27
quote:
Originally posted by Jocko

Sviđa mi se. Podseća na Kena Parkera (Trevisan, Milazzo?)






Ma ni u natruhama. Ni u sali.
alexts Posted - 02/12/2018 : 20:14:36
Deluje zanimljivo.
stans Posted - 02/12/2018 : 14:13:28
U Bulevar Booksu cena je 1600 din, kod mene je cena 1200 din ili 10 eura.
lifesence Posted - 02/12/2018 : 12:24:21
Cijena?
bisley Posted - 02/12/2018 : 04:50:14
quote:
Originally posted by Jocko

Sviđa mi se. Podseća na Kena Parkera (Trevisan, Milazzo?)





+1
Jocko Posted - 01/12/2018 : 23:03:19
Sviđa mi se. Podseća na Kena Parkera (Trevisan, Milazzo?)



cerichus Posted - 01/12/2018 : 21:46:16
Nije loše.
stans Posted - 01/12/2018 : 21:38:36
Hvala!!!
delboj Posted - 01/12/2018 : 21:36:56
Evo ovako, ne znam koliko je ovo trajno, ali poslužiće:



stans Posted - 01/12/2018 : 20:36:26
Poslao sam Vam poruku na PM.
delboj Posted - 01/12/2018 : 20:27:55
Ne valjaju ti linkovi, popravi to. Podigni na neki drugi server.
stans Posted - 01/12/2018 : 20:22:02
stans Posted - 01/12/2018 : 20:19:28

Jeste, samostalno je izdanje. Pokušaću da dodam nekoliko slika.
cerichus Posted - 01/12/2018 : 15:53:25
I može li neki preview?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000