forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No-Mister no fanovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
quaresma Posted - 10/11/2008 : 19:13:15

Mister No - tekst o junaku

Mister No - recenzije

Mister No - facebook

Mister No - Sergio Bonelli Editore

Posto imaju teme za sve bolje junake,za Mister Noa mislim nema...

U djetinjstvu najvise sam volio Zagora i Mikija jer kao klinac daj mu samo pistolje,da se puca i ravno ti do mora

Malo poslije poceo sam sa Noom i ono sto mi se dopada je sto je strip realan...Nije kao Zagor i Blek koji prebiju 20 ljudi jednim prstom i kao ostali koji uvijek namlate druge,vec je junak koji u vecini slucajeva dobije batina

Dzeri Drejk je amerikanac koji doseljava u Amazoniju,tacnije Manaus da odmori od americkog zivota i problema koje ima a ovamo upada u jos vece jer ga pustolovine prate iz dana u dan

On je pilot naivac,osoba koju u vecini slucajeva prevare slatke rijeci musterija zbog kojih uvijek zapadne u probleme koje rijesava sa svojim prijateljom Krugerom

Eto da ne duljim vise,nadam se da je topic ok i da ima jos fanova Nooa
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 17/07/2019 : 18:55:42
A da bar Veseli stavi neku najavu kad završi serijal, da će to ići popunjavati, ili da se Strip-agent oglasi po tom pitanju. Ovako će se uzimat LL, što se može iako pojma nemam kakve su te priče i jel vrijede čemu, ali od MNO-a bi baš volio sve imati.
1Euro Posted - 17/07/2019 : 18:45:47
quote:
Originally posted by ReemCP

A ja nisam znao da su sve te epizode "ispiratizirali" a i pitaj boga tko to danas ima, na aukcijama je jasno da to ne smije ići.

da. Vjerovatno ih je dosta teško nabaviti....sigurno ih nečemo moči kupiti na ovim aukcijama, jer su pirati zabranjeni....

ReemCP Posted - 17/07/2019 : 18:43:13
A ja nisam znao da su sve te epizode "ispiratizirali" a i pitaj boga tko to danas ima, na aukcijama je jasno da to ne smije ići.
1Euro Posted - 17/07/2019 : 18:38:28
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:
Originally posted by 1Euro

ReemCP svaka čast!!!!

Upravo to tražim!!! Siguran sam, da če i drugima dobro doči ova informacija!

Jedno je kada možeš kombinirati LMS, LL, SA, Vanini,..a drugo je kada se radi o neobjavljenim brojevima, tu alternative nema osim originalno italijansko izdanje.....

Ima alternative. Objavljeni su pirati svih tih brojeva.

to nisam znao....dok ti i ReemCP niste rekli.
sumohrvat Posted - 17/07/2019 : 16:50:27
quote:

ReemCP svaka čast!!!!

Jedno je kada možeš kombinirati LMS, LL, SA, Vanini,..a drugo je kada se radi o neobjavljenim brojevima, tu alternative nema osim originalno italijansko izdanje.....

Ima alternative. Objavljeni su pirati svih tih brojeva.
ReemCP Posted - 17/07/2019 : 15:59:53
Dobro kažeš, dok god je nešto netko objavio, već možemo s tim izdanjem "pokrpati" kolekciju, ali ove neobjavljene priče zaista predstavljaju problem. Iako je Zlatan mislim spominjao da je netko bio radio prije čak pirate tih epizoda, tako nešto.

Dobro što imamo LL kao alternativu. Iako bi više volio da SA nastavi taj niz ili Veseli kad dođe do kraja serijala pa da objavi to u kiosk, pristupačnijem izdanju
1Euro Posted - 17/07/2019 : 15:48:21
ReemCP svaka čast!!!!

ReemCP Posted - 17/07/2019 : 15:30:40
@1Euro - evo ti jedna slika gdje ćeš još lakše shvatit ja sam se pitao kad bi LL otprilike došao do tog perioda jer bi onda kupovao njihove knjige da popunim tu prazninu između SA i VČ. Ovo što je od Vanninija objavljeno isto nemam, pa sve računam kao prazninu koju bi popunio sa LL. Dalje sve imam od Veselog, a sad su se spojili i sa onim SA Maxijima do samog kraja serijala

1Euro Posted - 17/07/2019 : 14:49:51
quote:
Originally posted by sumohrvat

quote:

quote:
Originally posted by delboj

Slijedi 260. Nije SA sve objavio.

aaaa, ok!!!!

Jel netko drugi objavio ovo što slijedi dalje od 259....možda VČ? Ili nas čekaju NEOBJAVLJENE PRIČICE!!!!

Pa dobro ljudi, jel toliki problem otići na pretraživanje ili naći usporedni popis. Nakon 259 ide jedno desetak neobjavljenih brojeva pa onda 7 brojeva koje je objavio Vanini pa jos desetak brojeva koji nisu objavljeni pa kreće veseli cetvrtak koji je stigao trenutno taman do brojeva koje je strip agent objavio u maxijima. Dakle,do kraja....

pa to te pitam!!!!! Kome treba pretraživati kad asu na forumu ovakvi znalci. TKO PITA NE SKITA!
1Euro Posted - 17/07/2019 : 14:49:02
quote:
Originally posted by corto33

Matematički ako je Libellus sad u tih 12 godina objavio nekih 230 epizoda redovne serije, trebače im još nekih 8 godina da dovrše serijal do 379. broja.

ha, do tada če Italijani izdati tko zna koliko još ovih MISTER NO RITORNO brojeva, tako da če imati Libellus zagarantiran posao sa Mister Nojem 10+ godina!
corto33 Posted - 17/07/2019 : 14:38:17
Matematički ako je Libellus sad u tih 12 godina objavio nekih 230 epizoda redovne serije, trebače im još nekih 8 godina da dovrše serijal do 379. broja.
sumohrvat Posted - 17/07/2019 : 14:37:13
quote:

quote:

aaaa, ok!!!!

Jel netko drugi objavio ovo što slijedi dalje od 259....možda VČ? Ili nas čekaju NEOBJAVLJENE PRIČICE!!!!

Pa dobro ljudi, jel toliki problem otići na pretraživanje ili naći usporedni popis. Nakon 259 ide jedno desetak neobjavljenih brojeva pa onda 7 brojeva koje je objavio Vanini pa jos desetak brojeva koji nisu objavljeni pa kreće veseli cetvrtak koji je stigao trenutno taman do brojeva koje je strip agent objavio u maxijima. Dakle,do kraja....
1Euro Posted - 17/07/2019 : 14:24:36
quote:

aaaa, ok!!!!

delboj Posted - 17/07/2019 : 13:36:22
1Euro Posted - 17/07/2019 : 13:34:30
quote:

quote:
Originally posted by DODSFERD

.. a u Italiji je izvorno objavljena u travnju i svibnju 1994. godine u brojevima 227 i 228 redovnog serijala.

Dobro kod njih to ide, znači "zagazili" smo u SA period. Što misliš, koliko će trebat vremena da njega još izguraju? Mislim na te od SA kiosk izdanja..

Sad su znači na #228, a taj zadnji od SA je #259.

quote:
Originally posted by lwood

12 000 za LMS je čisto preseravanje. Pogotovo nakon Libellusa.

Da, u odnosu na LL pogotovo, ali i ako pričamo o nekom kolekcionarstvu, isto pretjerano. Ispada nekih 55 kn/komad, a sad da baš svaki toliko vrijedi, sumnjam.

šta sljedi nakon SA 259....idu specijalci? Maxiji? Ima još nekih drugih priča? Zar nije SA sve objavio?
ReemCP Posted - 17/07/2019 : 12:29:49
quote:
Originally posted by DODSFERD

.. a u Italiji je izvorno objavljena u travnju i svibnju 1994. godine u brojevima 227 i 228 redovnog serijala.

Dobro kod njih to ide, znači "zagazili" smo u SA period. Što misliš, koliko će trebat vremena da njega još izguraju? Mislim na te od SA kiosk izdanja..

Sad su znači na #228, a taj zadnji od SA je #259.

quote:
Originally posted by lwood

Da, u odnosu na LL pogotovo, ali i ako pričamo o nekom kolekcionarstvu, isto pretjerano. Ispada nekih 55 kn/komad, a sad da baš svaki toliko vrijedi, sumnjam.
lwood Posted - 16/07/2019 : 21:52:09
quote:

quote:

da Džungla specijalac...ali zar nije bio još jedan specijalac? Taj prodavač koji prodaje za 12.000 kuna ZoAlex (ili tako nešto) je napisao da prodaje čitav komplet + 2 specijalca. Koji bi bio taj drugi?

Vidio sam to za 12 tisuća kuna unazad nekih 10 dana da se prodavalo na aukciji, mislim da je isto pretjerano. Pa za taj period Mister Noa i iste novce je bio u ponudi komplet 1-86 knjige LL koji pokriva sve priče i ništa nije izbačeno, puno bolja solucija.

Ali isto bi se složio sa Cortom, tu negdje bi trebalo bit realno. Evo što sam uspio izguglat, neprodani kompleti sa aukcija:

4000 kn
https://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-lms-komplet/7151411/

2900 kn
https://www.stripovi.com/aukcije/mister-no-komplet-lms/9446770/

Svi spominju ta 2 specijalca, možda je drugi onaj iz ZS hmm..

DODSFERD Posted - 16/07/2019 : 21:09:27
Zadnje izdanje u ovoj našoj novoj turi koja bi do kraja mjeseca trebala biti u prodaji bit će 104. knjiga Mister Noa, našega omiljenog pilota, a naslov joj je “NEUSTRAŠIVI”.

Scenarij ove pustolovine na 124 stranice potpisuju Maurizio Colombo i Luigi Mignacco, crtež Mauro Bianchini i Rossano Rossi, naslovnica je djelo Roberta Disa, a u Italiji je izvorno objavljena u travnju i svibnju 1994. godine u brojevima 227 i 228 redovnog serijala.

Što se domaćeg rada ovom prilikom tiče on je vrlo jednostavan (a naročito ako ste ga pošteno odradili za knjigu 103.) jer se odnosi samo na našu 26. knjigu redovnog serijala koja nosi naslov “Mister No ide u rat”.

Na kraju još samo podatak da će tijekom prva dva mjeseca Mister No 104 koštati 120 kuna, a potom će mu cijena biti regularnih 150 kn.

Bacite pogled:

DODSFERD Posted - 16/07/2019 : 21:07:24
Predzadnja knjiga u ovoj našoj novoj (7. ovogodišnjoj) turi koja bi do kraja mjeseca trebala biti vani nosi naslov “JUNACI BEZ SLAVE” i riječ je o 103. knjizi Mister Noa koja je izvorno u Italiji objavljena u veljači i ožujku 1994. godine u brojevima 225 i 226 redovnog serijala.

Scenarij ove pustolovine koja se proteže na 196 stranica napisao je Luigi Mignacco, crtež potpisuju Domenico i Stefano Di Vitto, a naslovnice su djelo Roberta Disa.

Što se domaćeg rada tiče, uz napomenu da se u ovoj knjizi ponovno pojavljuju Alan Chambers i Jimmy Collins, predlažemo vam da prije čitanja “Junaka bez slave” bacite malo pogled na sljedeće knjige:

“Mister No ide u rat” (MNo 26)
“Krv na snijegu” (MNo 35)
“Mafija ne prašta” (MNo 37)
“Grad zločina” (MNo 41)
“Mau-Mau” (MNo 80)

Na kraju još samo podatak da će Mister No 103 tijekom prva dva mjeseca koštati 148 kuna, a potom će mu cijena biti standardnih 185 HRK.

Bacite pogled:

DODSFERD Posted - 16/07/2019 : 21:05:27
ZVIJEZDA” je naslov šestoga našeg izdanja - od njih ukupno osam koliko će ih biti u novoj turi - koje bi do kraja ovog mjeseca trebalo biti u prodaji, a riječ je o 102. knjizi Mister Noa koja je izvorno u Italiji objavljena u prosincu 1993. i siječnju 1994. godine u brojevima 223 i 224 redovnog serijala.

Scenarij ove pustolovine na 164 stranice napisao je Luigi Mignacco, crtež potpisuje Gino Pallotti, a naslovnicu Roberto Diso.

Na kraju još samo informacija da će “Zvijezda” tijekom prva dva mjeseca koštati 140 kuna, a potom će joj cijena biti regularnih 175 HRK.

Bacite pogled:

stinky Posted - 12/07/2019 : 11:38:55
bih, ali nema toga u knjižnici
kasper Posted - 12/07/2019 : 10:42:51
to to
procitaj ll kanadske pobunjenike i lov na coveka
stinky Posted - 12/07/2019 : 10:36:12
quote:
Originally posted by kasper

nolita je napravio gresku, nije trebao uopste da se upusta u rad na teksu (rezultati polovicni)

Nolittu sam najmanje čitao na texu. imam sada doma jedan njegov tex, a prije par dan sam pročitao Panamu (i da: polovično je to). vidjet ću, ali moglo bi biti to što kažeš.

tex nije junak senzibiliteta, dok mno upravo jest, on je cortovski tip i nolitta je neka vrsta suvislijeg pratta.
kasper Posted - 12/07/2019 : 10:26:33
quote:
Originally posted by stinky
jedino što se ne slažem da je "sirovo", naprotiv, istovremeno je i jako jako produhovljeno, te baš zato i možeš to sada čitati s uživanjem. ima savršen spoj zabavnog i senzibiliziranog, meni osobno iznad kena parkera kojega mnogi doživljavaju u tom spoju.

naravno, mislio sam sirovi mister no u slislu da nije brusen dodatnim ratnim, detektivskim, mladalackim, ebemligakakvim ulogama.
mn je nastao tako sto je nolitin talenat spojim inspiraciju koju je dobio odlaskom u manaus/juznu ameriku sa klasicnim delima koja su bila dominantna u tom periodu. taj spoj je bio prirodan i nekako od srca i tu se vidi i ta produhovljenost o kojoj pricas. al pose ritula canzas, gubi se inspiracija (sto je prirodno, ne moze doveka) i onda se ide na kalkulisanje radnje. nije ni to nekad lose, al se oseti pad (makar kod mene).
nolita je napravio gresku, nije trebao uopste da se upusta u rad na teksu (rezultati polovicni), trebao je da se posveti mn i putovanjima gde bi punio baterije.
ReemCP Posted - 12/07/2019 : 10:20:33
quote:
Originally posted by maelstrom

ReemCP, moraš uzeti u obzir da stari stripovi, među kojima pogotovo originalni ZS i LMS imaju najveću kolekcionarsku vrednost, a samim tim i dosežu najveće cene.Tako je to svuda u svetu.Tu sam izgled i kvalitet stripova nisu nešto bitni.
Dakle, ne skuplja neko stripove samo da bi ih čitao ili da bi imao svaki broj pojedinačno ma kako to bilo sklepano, već ima ljudi koji hoće da njihova kolekcija što više vredi i da ima što veću kolekcionarsku vrednost.

Zatim, još jedna stvar, cenu ovih starih stripova itekako određuje i očuvanost istih.Razlika između dva ista stripa bolje i lošije očuvanosti nekada može da bude ogromna, odnosno da taj bolje očuvani strip vredi možda čak i 10 puta više.

Sve su to stvari koje se moraju uzeti u obzir, zato neko poređenje u ovom slučaju LMS-a i Libellusa nema smisla.Veseli četvrtak i Libellus na primer, to je druga priča, tu se mogu izvlačiti poređenja.

Dobro, ja sam nekako više gledao što je sadržajnije isplativije za ovog junaka, ne misleći pri tome na to kolekcionarstvo koje u slučaju LMS-a realno ima nedostataka. Ali jasno mi je da vrijede unatoč tomu zbog činjenica koje se napisao. Samo eto, nisam znao da toliko vrijede LMS-ovi od Mister Noa.

I sam imam doma prvi broj "Dijamantsku klopku" (i još njih 10-tak), a mislio sam i mislim da ne vrijedi taj strip puno, možda nekih 10-15 kn. Jer koliko sam vidio ponudu na više strana, stvarno ih se može dosta relativno lako skupiti. Ne znam jel tu postoji onih "problematičnih" koji su rjeđi brojevi (možda pred kraj samog serijala). Ali opet mi je 12 tis. nekako pretjerano za komplet. I ta vrijednost je relativna, i pitanje kojeg vijeka. Za 10-15 godina možda neće ništa vrijedit, pregazilo/pregazit će je vrijeme, ljudi koji su je orginalno skupljali će polako izumirati, a nove generacije baš briga za tamo neki "stari papir".

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000