forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Ultimate Mister No-Mister no fanovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
quaresma Posted - 10/11/2008 : 19:13:15

Mister No - tekst o junaku

Mister No - recenzije

Mister No - facebook

Mister No - Sergio Bonelli Editore

Posto imaju teme za sve bolje junake,za Mister Noa mislim nema...

U djetinjstvu najvise sam volio Zagora i Mikija jer kao klinac daj mu samo pistolje,da se puca i ravno ti do mora

Malo poslije poceo sam sa Noom i ono sto mi se dopada je sto je strip realan...Nije kao Zagor i Blek koji prebiju 20 ljudi jednim prstom i kao ostali koji uvijek namlate druge,vec je junak koji u vecini slucajeva dobije batina

Dzeri Drejk je amerikanac koji doseljava u Amazoniju,tacnije Manaus da odmori od americkog zivota i problema koje ima a ovamo upada u jos vece jer ga pustolovine prate iz dana u dan

On je pilot naivac,osoba koju u vecini slucajeva prevare slatke rijeci musterija zbog kojih uvijek zapadne u probleme koje rijesava sa svojim prijateljom Krugerom

Eto da ne duljim vise,nadam se da je topic ok i da ima jos fanova Nooa
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ReemCP Posted - 05/10/2019 : 15:48:40
quote:
Originally posted by manhunter

Sve to stoji što ti kažeš. Ja sam se samo osvrnuo na ono zašto nije lako da neko sebi kaže da je dosta.

U biti, slažemo se u svemu :)

quote:
Originally posted by dzoni

nacrtajte vi istu stranicu kao dizo koji ima 87 godina...mislim da cete losije nacrtati nego on u 87....nije nista nesto posebno lose u toj stranici..malo lica deluju drugacije al nista sto vec ne vidjamo u svim crtezima kod svih crtaca...

Naravno da ćemo lošije nacrtat, barem ja koji sam teški antitalent za bilo kakvo crtanje. Ali samo smo komentirali tu tablu koja nam i nije najbolje sjela. Iako respekt Disu za to i u skoro 90-oj godini života da uopće čovjek još crta.
dzoni Posted - 05/10/2019 : 15:25:36
nacrtajte vi istu stranicu kao dizo koji ima 87 godina...mislim da cete losije nacrtati nego on u 87....nije nista nesto posebno lose u toj stranici..malo lica deluju drugacije al nista sto vec ne vidjamo u svim crtezima kod svih crtaca...
manhunter Posted - 05/10/2019 : 13:52:04
Sve to stoji što ti kažeš. Ja sam se samo osvrnuo na ono zašto nije lako da neko sebi kaže da je dosta.
ReemCP Posted - 05/10/2019 : 13:29:58
Jasno mi je to, mislio sam kao rezultat crteža kakvi ispadnu po nas koji poslije to kupujemo u stripu.. a ne znam, meni svakako to nije baš po guštu da Pilot tako izgleda, iako ga je legenda crtala i trebala bi nam bit kao čast što još to radi. Ali meni to ne paše, što ću kad tako razmišljam.
manhunter Posted - 05/10/2019 : 13:14:08
Nema ovde rezultata, ljudi koji vole da crtaju ili slikaju rade to zato što VOLE da rade to, a ne da bi nekome pokazali rezultate. Štaviše, mislim da su oni sebi najveći kritičari.

Njima je to smisao postojanja i crtanje jedne epizode godišnje im daje osećaj vrednosti.
ReemCP Posted - 05/10/2019 : 12:39:27
A mene to podsjeća na borce (ako mogu tako povući paralelu) gdje je izgledno da su za penziju, iako oni ne žele ići i žele se još boriti jer vole to, jer ih to ispunjava, jer je to njihov život iako je želja i htijenje jedno, ali tijelo više nažalost ne sluša.. i rezultati često budu katastrofalni.
Vlladimir Posted - 05/10/2019 : 12:32:30
quote:
Originally posted by manhunter

Jeste. Crtaš i slikaš celog života zato što to VOLIŠ i onda odjednom kažeš sebi "Dosta je, nisam ja više za to". I onda sediš na stolici, gledaš u zid i čekaš da umreš... Predlažem vam da to uradite kad ostarite, da vidim kako ćete se osećati.

Upravo tako.
manhunter Posted - 05/10/2019 : 12:28:14
Jeste. Crtaš i slikaš celog života zato što to VOLIŠ i onda odjednom kažeš sebi "Dosta je, nisam ja više za to". I onda sediš na stolici, gledaš u zid i čekaš da umreš... Predlažem vam da to uradite kad ostarite, da vidim kako ćete se osećati.

Nisu ti ljudi računovođe ili prodavci, pa da jedva čekaju da odu u penziju, oni žive da rade to što rade.
I ovakav Diso koji crta sa dva prsta je bolji od mnogo sranja koje nam Bonelli servira. A da je loše nacrtano, jeste. Što samo pokazuje koliki je to majstor bio.
ReemCP Posted - 05/10/2019 : 11:49:38
Aha, vidio sam to i koliko god ga volim i u Zagoru mi je no.1, ali eto. Nekad je bolje stat na vrijeme..
legaz Posted - 05/10/2019 : 11:47:56
quote:
Originally posted by ReemCP

Treba u životu znat prepoznat trenutak i reći: "Dosta je bilo, nisam ja više za to"..

Na žalost ni Feri to nije znao.
ReemCP Posted - 05/10/2019 : 11:20:10
Treba u životu znat prepoznat trenutak i reći: "Dosta je bilo, nisam ja više za to"..
Jozzinelli Posted - 05/10/2019 : 04:42:54
quote:
Originally posted by wesskowaz

Uzas kako je lice nacrtao. Da ne idemo dalje.

Pa, Diso je beše uneo crte svog izgleda u lik Mister Noa?

Sad ide u korak s vremenom...
manhunter Posted - 05/10/2019 : 00:40:10
Za Disove godine, ovo je sasvim ok. Naravno da to nije kao ranije, ali svaka mu čast i na ovome.
Druge dve table imaju šmek onog starog MNoa. Naslovnica užas.
Vlladimir Posted - 05/10/2019 : 00:22:32
quote:
Originally posted by DODSFERD

Kako je ovo zbrljano kao da je rađeno s nogu. https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569847064049.jpg--.jpg?1569847064000

Hoće to kad imaš 87 godina i artritis.
Ali i takav, i u ovom kroki stilu, Diso još uvek rula.

Grđa je ova fušerana od naslovnice s obogaljenim Mister Noom i ovim lepim brkom. I ne samo to... jednom rečju - shlock.
ReemCP Posted - 04/10/2019 : 22:58:32
quote:

Kako je ovo zbrljano kao da je rađeno s nogu. https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569847064049.jpg--.jpg?1569847064000

Zato ove dvije preostale daju nadu da bi trebalo bit dobro.. ali ta koju si citirao je baš užas.
wesskowaz Posted - 04/10/2019 : 22:10:25
Uzas kako je lice nacrtao. Da ne idemo dalje.
shalilo6 Posted - 04/10/2019 : 21:01:24
Ovo je Diso pošteno sfušerija
DODSFERD Posted - 04/10/2019 : 20:19:14
solar Posted - 04/10/2019 : 17:32:49
Nove avanture #5
Scenarij: Luigi Mignacco
Crtež: Stefano Di Vitto, Roberto Diso
Naslovnica: Fabio Valdambrini

https://www.sergiobonelli.it/mister-no/2019/09/30/albo/la-citta-senza-memoria-1007086/

table:
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569847063695.jpg--.jpg?1569847064000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569847064049.jpg--.jpg?1569847064000
https://www.sergiobonelli.it/resizer/-1/-1/true/1569847064342.jpg--.jpg?1569847064000
ReemCP Posted - 28/09/2019 : 12:54:54
Cak mislim da nisu spomenuli ni lokaciju tog otocica gdje mu je ostao piper, ali onu uvalu gdje su ih docekali na kraju su spomenuli nekakav naziv, ali se sad ne sjecam. Nisam doma da provjerim..
DODSFERD Posted - 28/09/2019 : 12:50:19
Sada vidim da sam ovo napisao u svom komentaru: "Posebnost epizode je u tome što od prve do zadnje stranice nema vidljive naseljene lokacije, samo pusta divljina i beskrajno more".
Baš me zanima ima li još takvih epizoda na Mister Nou jer se ne sjećam drugog primjera, mislim da toga nema ni u onim afričkim epizodama.
ReemCP Posted - 28/09/2019 : 12:17:58
quote:

Možda je upravo zbog toga Dobar, loš, zao najbolji western svih vremena.

Tako je
quote:
Originally posted by Spock

Još u jednom trenutku mašta što će sve raditi s najljepšim ženama Manausa kada dobije nagradu.
Sve sam te sitnice ubacio u recenziju koja bi trebala biti sutra, najkasnije prekosutra gotova.

E da vidis, to sam zaboravio, to mora da je bilo kad mu je spomenuta ta lova koju je trebao dobit na kraju. U jednom trenutku se Mister No skrivao po brodu, a ovi ga trazili i kad je on odlucio sam rjesavati zlocince jednog po jednog, pomalo me ta situacija podsjetila na onaj Seagalov film "Pod opsadom".

Mislio sam da ce Mister No uspjet svladat jednog po jednog i oslobodit kapetana Vargasa i tajnog agenta, ali iznenada s ledja dobiva udarac i on sam postaje zarobljenik. Dio koji me iznenadio i jos pricu ucinio boljom, napetijom, neizvjesnijom kako ce se izvuci iz te zeznute situacije.
Spock Posted - 28/09/2019 : 00:49:42
quote:
Originally posted by ReemCP

Jedino sto se Mister No nakratko prisjeca (rijecima) Deborah Winter (prvog susreta), ostalo nema nikakvog spomena ili vinjete sa nekom zenskom

Još u jednom trenutku mašta što će sve raditi s najljepšim ženama Manausa kada dobije nagradu.
Sve sam te sitnice ubacio u recenziju koja bi trebala biti sutra, najkasnije prekosutra gotova.
DODSFERD Posted - 28/09/2019 : 00:39:39
Možda je upravo zbog toga Dobar, loš, zao najbolji western svih vremena.
ReemCP Posted - 27/09/2019 : 22:42:52
Jedino sto se Mister No nakratko prisjeca (rijecima) Deborah Winter (prvog susreta), ostalo nema nikakvog spomena ili vinjete sa nekom zenskom

Kad vec to spominjemo, sjetio sam se sto se tice filma, da u Carpenterovom Stvoru (The Thing 1982.) isto nema niti jednog zenskog lika, evo jedne trivije;

quote:
Stvor je jedan od onih rijetkih filmova koji ima likove samo jednog spola (Dobar, Loš, Zao; Pakao na Pacifiku, itd...). U cijelom filmu nema niti jednog ženskog lika, osim što se na početku može čuti ženski glas iz kompjutera (glas Adrienne Barbeau, tadašnje Carpenterove žene).

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000