forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Jeremiah

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
soulfly tribe Posted - 19/06/2009 : 21:06:45
zna li netko da li će strip agent početi objavljivati Jermiaha od početka?Ili barem epizode između 10-20 broja koje brijem nisu uopće objavljivane kod nas?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
BaldriGk Posted - 07/11/2019 : 20:08:22
Pozdrav, da li netko ima informacije da li SA planira nastaviti s integralima?! ČK ih sad šije za 3...
fandango Posted - 21/10/2019 : 08:17:03
Tek sam sad skuzio da ste nastavili diskusiju, u biti ste mi dodatno potvrdili ono sto sam vec odlucio - zahvaljujem jos jednom forumskom trustu stripovskih mozgova
anto Posted - 12/10/2019 : 18:40:04
quote:
Originally posted by corto33

quote:
Originally posted by kasper

cek bre, ko na kraju nosi tog izaslanika ?

Kod ČK je pogrešan prevod, treba izaslanik da nosi dečaka a ne obrnuto :)

o tome pričam - em je ceo prevod malo neprirodan,em ovakvih grešaka nije baš malo.
Vladimir D.Janković bi valajlo da se malo potrudi pri prevođenju.
kasper Posted - 11/10/2019 : 17:45:02
quote:

quote:

celo izdanje ima naopak prevod.
jaki Posted - 11/10/2019 : 17:21:23
quote:

quote:

Nisam ubra
corto33 Posted - 11/10/2019 : 17:03:42
quote:

jaki Posted - 11/10/2019 : 14:20:12
quote:
Originally posted by DiSkAcH

kad se vratim doma bacim pogled, ali kolko ja znam nije, u oba izdanja sjajni papir.

A di je sad Jaki kad ga trebamo?

jaki je tu
U SA je mat papir.
Ja sam kupio od SA jer je mat papir,malo manji format od A4(što mi odgovara) i na hrvatskom je jeziku.Na IL se mogu kupiti povoljnije od službene cijene ali je isto malo skuplje od ČK izdanja.
DiSkAcH Posted - 11/10/2019 : 12:35:40
quote:

meni se ck izdanje ne svidja. da je sa jefitin ko ck mozda bih to uzeo ako je prevod dobar

Na Interliberu ti je S-A izdanje jeftinije, ali i dalje skuplje od ČK.
Mislim da su prva tri po 100kn, a ostatak 120-140, nisam siguran. Ja ČK izdanja nabavljam preko Osma po 85Kn.
Meni se više sviđa ČK, veće, jeftinije i izlazi redovno, dok je S-A imao veliku pauzu pa su naglo izdali 4 komada, pa sad opet čekanje do ko zna kada...

ČK je ubrzo na 10 integrala, dok je S-A na 7 plus nešto ovih pojedinačnih, ali su dva broja rasprodana pa ih je malo teže naći, ali meni su integrali općenito draži.
kasper Posted - 11/10/2019 : 12:01:36
meni se ck izdanje ne svidja. da je sa jefitin ko ck mozda bih to uzeo ako je prevod dobar
DiSkAcH Posted - 11/10/2019 : 11:58:57
quote:

sa je mat papir?

kad se vratim doma bacim pogled, ali kolko ja znam nije, u oba izdanja sjajni papir.

A di je sad Jaki kad ga trebamo?
kasper Posted - 11/10/2019 : 10:14:11
sa je mat papir?
DiSkAcH Posted - 11/10/2019 : 09:01:16
Evo vam usporedbe, ČK ima malo veće margine ali je je i crtež ipak veći:

KuntaKinte Posted - 09/10/2019 : 10:28:42
Kod Džeremaje postoji još jedan problem, bar za mene kao picajzlu koja ima malo izoštreno oko za te stvari: u poslednja dva integrala na nekim stranama font nije crne boje, već je sive, nekad čak i svetlije sive i ponekad malo razmazan.
Očigledno je da kad su nešto zajebali kod filmovanja ili u pripremi za štampu. Ako nije u pitanju digitalna štampa, a izgleda da nije, kanal sa fontom su "tretirali" kao sliku i crna nije samo crna već ima i ostalih kanala boje. Ifjunouvotajmin.
Peyo Posted - 09/10/2019 : 10:18:47
Svojedobno sam uspoređivao 1. integral pa pišem ovo po sjećanju.

Čini mi se da je tabla ipak malo veća kod Džeremaje (bez obzira na bijeli prostor).

Koliko se sjećam i boja je malo snažnija, jarkija kod Džeremaje, dok je kod Jeremiaha nešto bljeđa (po meni bljeđa nego što bi trebalo), ali opet nije to nešto za preveliku zamjerku.
kasper Posted - 09/10/2019 : 09:37:06
quote:
Originally posted by fandango

Hvala, momci - iako samo dva odgovora, ovo mi je i vise nego dovoljno!

sad ne znam da li ti je tu i sama tabla veca, mislim da je to 2cm belog prostora.
fandango Posted - 09/10/2019 : 09:27:57
Hvala, momci - iako samo dva odgovora, ovo mi je i vise nego dovoljno!
anto Posted - 08/10/2019 : 14:51:20
nije dobar ni u jednom - u stvari,u zadnjem i u trećem integralu je ok.
ali dobro,nije baš ni toliko loš - može da se "proguta".
KuntaKinte Posted - 08/10/2019 : 10:10:46
Džeremaja je većeg formata, za dva tri santimetra, ali je prevod u prvih nekoliko integrala ne baš dobar.
fandango Posted - 08/10/2019 : 08:47:55
Pitanje za sve koji su imali prilike usporediti i/ili procitati integrale Jeremiahe i Dzeremaje: mozete li meni neodlucnom usporediti malo kvalitetu izdanja, opremu, prijevode i slicno. Hvala unaprijed!
anto Posted - 11/08/2019 : 15:46:52
Herman:Džeremaja,osmi tom (Čarobna knjiga)

Uf što mi je legla ova osma knjiga;a verovatno je nešto i do toga da sam ovde još više snizio očekivanja u odnosu na prethodne integrale.
U svakom slučaju,sve tri epizode su mi jako,jako dobe,a prevod Vladimira D. Jankovića ne toliko loš.

Epizoda 22:Puška u vodi
Spasavajući sa dna praznog rezervoara izvesnog mladića,Džejsona,isti ih u znak zahvalnosti vodi (Džera i Kurdija) do svoje kuće,u kojoj živi sa opičenom porodicom (pohotnom majkom,ludom braćom,simpatičnom bratanicom...),pri čemu su međusobni odnosi kranje složeni.Jedno veče mala Lizi odvodi Kurdija do obližnje močvare u kojoj pronalaze praznu pušku.

Epizoda 23:Ko je plava lisica?
U bordelu grada u koji stižu naši junaci se dešavaju čudne,najverovatnije nezakonite stvari.Kurdija su prebili lokalne siledžije,a Džeramaja,tražeći posao se upliće u kriminalne radnje,koje su vezane za pomenutu javnu kuću.

Epizoda 24:Poslednji dijamant
Dž&K su opet u Langtonu,gde živi tetka Marta,i koji se od njihovog zadnjeg prbivanja znatno izgradio.I dok Kurdiša pokušava da se uvuče u gaće zgodnoj Snou,Džeremajiša pomaže pijanom prolazniku za koga se ispostavlja da je pandur,i tako biva uvučen u sranje vezano za pljačku i porodične stvari koje se neće lepo završiti.Tu negde je i stari dobri,Stounbridž.
*zadnjih desetak stranica su nešto lošnjikave - da li su pitanju loši materijali,greška štamparije ili nešto treće,ne bih znao da kažem.

za sva tri albuma 4.5/5
corto33 Posted - 29/07/2019 : 22:20:21
quote:
Originally posted by DiSkAcH

Ma ja se nadam da će i ČK i S-A odradit serijal do kraja u ovim integralima, a ne sada stati.

Biće zanimljivo vidjeti kakvu će ČK naslovnu odabrati za 9. integral sad kad jim je ponestalo originalnih:
https://www.bedetheque.com/serie-12827-BD-Jeremiah-Integrales.html
DiSkAcH Posted - 29/07/2019 : 15:00:24
Ma ja se nadam da će i ČK i S-A odradit serijal do kraja u ovim integralima, a ne sada stati.
nenno Posted - 29/07/2019 : 07:58:53
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by nenno

quote:

U Septembru izlazi 37. album:

https://www.facebook.com/HermannBD/photos/a.148392752034508/1051927531681021/?type=3&theater

koliko sada kasni Strip-agent - 3 albuma....?

Psina i njegova plavuša je zadnji album koji je kod nas objavljen. On je 33. album po redu.

Ali nije ga objavio Strip-Agent, već Udruga Crtani romani šou.

Hvala mr. Bushido, inaće, zanimljiva naslovnica novog albuma
mogorovic Posted - 29/07/2019 : 00:36:21
quote:

https://www.facebook.com/HermannBD/photos/a.148392752034508/1051927531681021/?type=3&theater

Mr. Bushido Posted - 28/07/2019 : 20:58:11
quote:
Originally posted by nenno

quote:

koliko sada kasni Strip-agent - 3 albuma....?

Psina i njegova plavuša je zadnji album koji je kod nas objavljen. On je 33. album po redu.

Ali nije ga objavio Strip-Agent, već Udruga Crtani romani šou.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000