forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Veseli četvrtak Zagor Kolekcionarsko izdanje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tex Willer Posted - 26/10/2008 : 14:38:46
Ideja odlicna,ali...
Obzirom da se zna ko je za koji deo posla zaduzen,prepoznace se oni koji nisu odradili ili uticali da se posao odradi tako da ovo stvarno bude kolekcionarsko izdanje.

1)Po visini druga knjiga strci za jedno pola cm iznad prve,sto bas i ne odaje lep utisak.

2)Naslovne unutar izdanja su zalepljene tako da mi bar polovina naslovnih strci za 0,5 cm,odnosno vidi se u unutrasnjem delu oko 0,5 cm stranice koja je ispod i na koju je naslovna nalepljena kao da je lepio neki petogodisnjak

3)Naslovna koja treba da ide izmedju stranica 294 i 295 druge knjige je nema. Ne verujem da je zamisljeno da ona ide u trecoj knjizi jer su sve ostale na mestima gde trebaju da budu,tako da nema razloga da ove nema.
Ne nedostaje samo u mom izdanju,nijedan od mojih prijatelja(njih petorica) koji su je uzeli je nema.
Hoce li je biti bar u trecoj knjizi?

4)U prvoj knjizi nemam stranicu na kojoj su naslovne iz prve serije Collana Lampo,ali je to izgleda samo u mom.

Sve u svemu prilicno zbrzano i izdanje koje definitivno samo cenom moze da podseti na izdanja Libellusa(koja uzgred pruzaju kvalitet srazmeran ceni),a samo je trebalo pogledati kako se to radi ili mozda pitati za savet one koji to znaju.

Da budem jasan do kraja,ne govorim o zamisli,prevodu,tekstualnim dodacima,ekstra naslovnoj i sl. To je sve zamisljeno jako lepo,ali realizacija je jako losa.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kasper Posted - 10/03/2023 : 14:33:04
quote:
Originally posted by john connor

Trebalo bi da ponove tu mrljavu knjigu br 30, i da u ovom dizajnu ponove sve one crnomatirane nikakve.



mislim da to dolazimo do jednog zanimljivog momenta, cesto izdavaci ne priznaju greske. fibra i libellus bi to ponovili (knjiga 30), ostali ne
john connor Posted - 10/03/2023 : 14:26:55
Trebalo bi da ponove tu mrljavu knjigu br 30, i da u ovom dizajnu ponove sve one crnomatirane nikakve.
kasper Posted - 10/03/2023 : 14:13:36
quote:
Originally posted by sawitch

Sta je razlika u odnosu na prethodnu knjigu?



i prosla knjiga je bila dobro uradjena, samo sto je ona znacajno tanja. a ova je em debela, em super napravljena, prava milina. imam 45 godina, izuzetno mi je vazno da kad citam nesto da to bude lepo izdanje, da pored citanja imam i taj dodatni mir
a knjiga 30 je bila uzas, nesto mi je tu sken bio mrljav i slicno
sawitch Posted - 10/03/2023 : 13:52:31
Sta je razlika u odnosu na prethodnu knjigu?
kasper Posted - 10/03/2023 : 13:27:20
uh, nemam reci kako je ovo dobro odradjeno izdanje, vc knjiga 32. dabogda svakog zagora kojeg volim imao ovako
tomas.hokenberi Posted - 05/03/2023 : 15:39:48
Ja sam nastavio. Ne znaci mi previse ritam izlaska.
john connor Posted - 05/03/2023 : 13:21:38
Ne znam nikoga ko je nastavio sa ovim, ustvari sa bilo kojim nazovi kolekcionarskim izdanjem.
sawitch Posted - 05/03/2023 : 04:43:03
quote:
Originally posted by ZoranC

quote:
Originally posted by sawitch

Sreca za najizdrzljivije :)


Jesi li ti jedan od tih?
Hajde ne mora se od svega izbaciti po deset izdanja godišnje, al, brate, 2-3 bi bile ok. Da sam dvadesetogodišnjak prošlo bi, ali ovako ne.
Ipak, sretno onima koji još plove.



Ma otkud. Odavno prodao sve od VC
Bruce Springsteen Posted - 04/03/2023 : 21:27:40
quote:
Originally posted by alexts

Zagor realno treba da ima mesečno izdanje od 300 strana, koje će da ide od samog početka, crno-belo, mek povez, boneli format.
Tako nešto ne postoji, a mnogi bi uzimali, uprkos svim edicijama knjiga.



+1
alexts Posted - 04/03/2023 : 20:34:09
Zagor realno treba da ima mesečno izdanje od 300 strana, koje će da ide od samog početka, crno-belo, mek povez, boneli format.
Tako nešto ne postoji, a mnogi bi uzimali, uprkos svim edicijama knjiga.
ZoranC Posted - 04/03/2023 : 20:05:41
quote:
Originally posted by sawitch

Sreca za najizdrzljivije :)


Jesi li ti jedan od tih?
Hajde ne mora se od svega izbaciti po deset izdanja godišnje, al, brate, 2-3 bi bile ok. Da sam dvadesetogodišnjak prošlo bi, ali ovako ne.
Ipak, sretno onima koji još plove.
sawitch Posted - 04/03/2023 : 19:48:31
Sreca za najizdrzljivije :)
Elderane84 Posted - 04/03/2023 : 19:45:26
Davno prodao sve sto sam imao. Kad god najave novu knjigu, bude mi zao, ali s obzirom da prodje 2-3 godine do sljedece, prodje me to brzo.
matori paraliticar Posted - 04/03/2023 : 19:26:58
Edicija za ljude sa celicnim zivcima :)

Nisam se srecom upecao na skupljanje ovoga
ali imam dve knjige ipak.
ZoranC Posted - 04/03/2023 : 19:05:22
Kako sam samo tako volio ovo izdanje od VČ. Jedina pitanja koja sam svojevremeno pitao na njihovom topicu (dw forum) bila su "kad će nova knjiga?"
Onda su počele frustracije jer su od "uskoro" do objave znali proteći mjeseeeeci.
I onda ga skroz uprskaše promjenom dizajna i ritmom.
I ode moja kolekcija opet u Srbiju. Šteta.
velka031 Posted - 03/03/2023 : 22:20:57
Nepune 3 godine prošlo?
wesskowaz Posted - 03/03/2023 : 21:21:33
going going Posted - 28/06/2020 : 20:34:22


Gledam sad ovu knjigu, svoje nekadasnjeg omiljenog kolekcionarskog izdanja, koliko sam se radovao svakoj novoj knjizi i gutao ih za par dana citanja.

I da li je moguce da nikom iz urednistva Veselog cetvrtka nije palo na pamet da pomere logo Veseli cetvrtak u donji desni ugao ili u gornji desni ugao da ne bi zaklonili ovako bitan detalj naslovne strane.
Znam da je tadasnji dizajn biblioteke predvidjao da u tom uglu bude logo, ali zar nije mogla mala izmena da se napravi ili da mesto logoa bude fleksibilno da moze da se postavi i negde drugde, a ne da ovako bas glupo ostane na istom mesut i kvari utisak naslovne strane?

Znam da mnogi nisu ljubitelji Laurentijevih naslovnih strana za ovu biblioteku, ali meni su jako dobre, drugacije i sveze i odlicno kolorisane. Svaka cast urednistvu sto su bas njega odabrali. Mada mi se cini da se na prethodnih par knjiga i Laurenti malo srozao s kvalitetom.
going going Posted - 28/06/2020 : 20:30:40
edit
teller Posted - 19/05/2020 : 20:01:02
Uzimam Libellus i Ludens knjige pa bi bilo previse i ovo.. ali je lijepo izdanje.
going going Posted - 19/05/2020 : 18:24:33
quote:
Originally posted by legaz

Čitate vi to ili gledate rikne?



Gutao sam ove knjige kao lud kad sam bio klinac kad su pocele da izlaze od prvog broja sve do #21 knjige. Tada sam malo zakocio. I sporadicno kupovao.
Kazem ovo mi je bila omiljena Zagorova edicija nekad.
ZoranC Posted - 19/05/2020 : 14:23:14
quote:
Originally posted by legaz

Čitate vi to ili gledate rikne?

Naravno da se citalo dok se imalo. Ne kronoloski, ali uvijek kad mi se citala neka posebna avantura, citao sam KIZ, a ne (nece mi se vjerovati) LL. Ponavljam se, ali opet: c/b, kompletne price, odlican tanki papir i tisak.
wesskowaz Posted - 19/05/2020 : 14:09:33
quote:
Originally posted by legaz

Čitate vi to ili gledate rikne?



Meni to nije nikad bilo bitno, čak su mi ove nove rikne bolje od starih, ali ljudi traže da za novac koji daju ne bude eksperimentisanja i papazjanija.
wesskowaz Posted - 19/05/2020 : 14:07:22
Dostupno na trafika.online.
Verovatno će uskoro i u striparnicama.
sawitch Posted - 19/05/2020 : 13:07:00
Kad ovo izlazi uopste?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000