forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Predgovor u Ken Parkeru (Strip-Agent / Fibra)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Barney Posted - 11/12/2018 : 12:42:45
Prije svega ako već postoji tema ili sam otvorio topic na pogrešnom mjestu, molim Vas prebacite tamo gdje pripada, jer ja se slabo snalazim po forumu.

Dizajn stripa je izvrstan.
Ali ima dvije stvari koje su me kod prvog broja ubole u oko. Jedna je manji problem a druga veći.
Prva je mat korice. Na ovako prekrasan dizajn, one sjajne korice kao što su kod PSDZ, bilo bi puno bolje, ljepše. Samo moje mišljenje. Možda griješim. Ali to je svakako manji problem.

Veći problem je nedostatak predgovora unutar stripa.
Svaka epizoda ima predlist sa pripadajućom c/b naslovnicom, a druga strana tog predlista je prazna!
Već postoje predgovori koji su ubačeni u Libellus/Fibra izdanje. I izvrsni su. Korisni.
Zašto se isti ne ubace i u ovo kiosk izdanje? Podigli bi Kena na još jednu razinu više.
I još uvijek nije prekasno da se u nastavku serijala ubace predgovori.
21   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zlatan bihac Posted - 12/12/2018 : 00:49:29
nisam bas neki ljubitelj predgovora, ali opet, ako vec postoje, pa zar ih nije bolje staviti nego ostaviti prazan list...kakva je to logika...jedino, ako su ti tekstovi kostali, to jest ako je autor istih trazio extra iznos i za njih...
ReemCP Posted - 11/12/2018 : 23:01:26
Meni su fora ti uvodnici u izdanjima VČ-a, DW-a i Čarobne. A ovdje se zaista moglo napravit predgovor samo u ovom prvom broju (u ostalima nema potrebe), čisto da novi čitatelj vidi što ga očekuje i da ga možda taj tekst donekle i navuče na Kena.

Recimo, kao kod Cassidya, onaj kratki uvod kod njega je meni super, kao kratko upoznavanje sa likom: https://s33.postimg.cc/mamqj2de7/image.png - kao neki teaser.
vice Posted - 11/12/2018 : 20:57:36
Osobno volin dodatne tekstove, primjerene dužine (that's what she said), al me istovremeno boli k za to. Stoga me ne smeta nedostatak istih.
Obi-wan Posted - 11/12/2018 : 20:32:43
Ne marim puno za te uvode. Pročitam preko volje da ispoštujem cjelinu. U 90% slučajeva su mi gnjavaža...
Definitivno smatram da kiosk izdanje to ne treba.
Curunir Posted - 11/12/2018 : 19:15:30
quote:
Originally posted by Dexters

Pretpostavljam da sam u manjini, ali osobno preferiram strip u "sirovom" obliku, dakle bez uvodnih/završnih tekstova, analiza i slič. Jedino što donekle mogu probaviti su bilješke o autorima.



Identično (isto i za filmove)
cronos six Posted - 11/12/2018 : 18:46:37
quote:
Originally posted by Markos

Nemam ja veze s prodajom, moj dio posla je urednički, ali Berni mi je obećao da će ovo ići do kraja, inače se ja ne bih upuštao u cijeli projekt, tako da se svakako ne biste trebali bojati ima li za ovo izdanje zime ili ne.




Cenim
supermark Posted - 11/12/2018 : 16:33:03
Predgovori su odlicni
Vidi se da je pisac unio sebe u tekstove
Oni koji imaju prilike neka obavezno pročitaju navedene predgovore
Barney Posted - 11/12/2018 : 15:56:09
Razlika između kolekcionarskog i kiosk izdanja svakako postoji. Prije svega jer je ovo trobroj i još su k tome meke korice. I dizajn je drugačiji. Kvaliteta je lošija.

Nisam siguran da mu je bolje ostaviti prazan list koji ružno izgleda nego dati ljudima da na tom mjestu čitaju predgovor. Mislim da tim potezom ne ide na ruku nikome, pa ni sebi.

Imam HC komplet i puno sam naučio iz tih predgovora. I obavezno svaki pročitam.
Na žalost nemaju svi novaca za luksuzna izdanja.
Ali ok. Ako je tako odlučio, valjda je u pravu.
zeljko Posted - 11/12/2018 : 15:47:07
quote:
Originally posted by Dexters

Pretpostavljam da sam u manjini, ali osobno preferiram strip u "sirovom" obliku, dakle bez uvodnih/završnih tekstova, analiza i slič. Jedino što donekle mogu probaviti su bilješke o autorima.


iskreno ja ih preskacem
osim u psdz

ona sitma slova u vc uvodnicima su komedija
takodjer sam i preskakao tekstove o nathanu u almanasima
tek kasnije procitam
nenno Posted - 11/12/2018 : 15:38:42
znamo da se o ukusima ne raspravlja, ali eto moje mišljenje - mat korice su mi inaće ljepše i to mi je drago da je tako na KP-u, ali ja bi osobno stavio predgovor (i to makar u prvi broj kojim bi predstavio serijal, u ostalim brojevima to ne bi forsirao)....
jaki Posted - 11/12/2018 : 15:35:58
RAKOSI4 Posted - 11/12/2018 : 15:35:27
Mat su najbolje
anto Posted - 11/12/2018 : 15:27:19
mat korice su daleko lepše od sjajnih.
Dexters Posted - 11/12/2018 : 14:40:02
Pretpostavljam da sam u manjini, ali osobno preferiram strip u "sirovom" obliku, dakle bez uvodnih/završnih tekstova, analiza i slič. Jedino što donekle mogu probaviti su bilješke o autorima.
Markos Posted - 11/12/2018 : 14:27:23
Nemam ja veze s prodajom, moj dio posla je urednički, ali Berni mi je obećao da će ovo ići do kraja, inače se ja ne bih upuštao u cijeli projekt, tako da se svakako ne biste trebali bojati ima li za ovo izdanje zime ili ne.

ivanl Posted - 11/12/2018 : 14:24:38
quote:
Originally posted by Markos

Moje mišljenje je da su mat korice puno ljepše.

Što se predgovora tiče, ja sam inicijalno bio za da ih stavimo, ali Bernard je bio protiv. "Mora biti razlika između kolekcionarskog i kiosk izdanja". I imao je pravo.


Stoji. I za mat korice i za kolekcionarsko/kiosk izdanje.
DiSkAcH Posted - 11/12/2018 : 14:21:43
Ja bi rekao da treba provjerit prodaju nakon jedno 10-ak brojeva, prvi broj će u većini slučajeva ići dobro ;)
doktor78 Posted - 11/12/2018 : 14:08:33
Pitanje za Marka: Koliko ste zadovoljni prodajom 1.broja?
Sudeći po vrlo pozitivnim reakcijama ovdje na forumu, mislim da za ovo izdanje nema zime
teller Posted - 11/12/2018 : 13:35:20
I ja prihvacam obrazlozenje...
Prekrasno izdanje..samo ga jos na tri2 trafike u slo uvesti i drzati mjesecni ritam...
zeljko Posted - 11/12/2018 : 13:19:04
Što jes jes
Posteno i profesionalno
Da se ne devalvira drugo izdanje
Markos Posted - 11/12/2018 : 13:00:44
Moje mišljenje je da su mat korice puno ljepše.

Što se predgovora tiče, ja sam inicijalno bio za da ih stavimo, ali Bernard je bio protiv. "Mora biti razlika između kolekcionarskog i kiosk izdanja". I imao je pravo.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000