forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 ČAROBNA KNJIGA predstavlja ZVER

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Melusine Posted - 14/12/2018 : 10:33:35
Čarobna knjiga sa ponosom predstavlja šestu knjigu RIZNICE BONELLI - ZVER (Bruno, Siniskalki).



Kalifornija, krajem šezdesetih godina. Surovi ubica biva uhapšen, osuđen i kažnjen. Slučaj zaključen?

Više od deset godina kasnije, neko u FBI-u počinje ponovo da ga istražuje, otkrivši da svaki protagonista u ovoj priči ponešto krije...

Započinje halucinantno putovanje u same korene zla, između pakla i prokletstva.

„Zver”će biti na Letećem startu od 13. 12. do 16. 12. u striparnici „Čarobna knjiga” u Dečanskoj 5 u Beogradu, striparnici „Alan Ford” na Novom Beogradu, Klubu čitalaca Čarobne knjige „Bulevar Books” u Novom Sadu i na našem sajtu po ceni od 870 dinara.

Posle Letećeg starta, cena u našim klubovima čitalaca i na sajtu biće 1.000 dinara, a u ostalim knjižarama 1.299 dinara.
15   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DzekDenijels Posted - 20/03/2021 : 23:41:01


Pored svih (ne)kvalitetnih izdanja Bonelli radi jedan žanr koji se meni baš sviđa.
A to je NOIR.
Osim nostalgičnih priča Nick Raider-a i modernih Julie, Demiana, Cassidy-ja, u nekim svojim edicijama se forsira baš taj kriminalistički žanr.
Romanzi a fumetti su jedna od njih, i po meni to sasvim solidno izgleda.

Ono što mi se odmah svidelo je teška tema, kojoj je autor prišao veoma studiozno proučavajući gomilu slučajeva serijskih ubistava koje su na žalost ostavile svoj trag u istoriji.
Priča počinje lagano, jednom uobičajenom policijskom akcijom koja pokreće lavinu događaja koja će nas uvući u kompleksnu priču otkrivanja pravog identiteta zločinca.
Kroz pregršt događaja i obrta autor nas upoznaje sa glavnim likovima, njihovim životima i motivima, ambicijama i strahovima, policijom, tadašnjim društvom.

Ovde ništa nije crno-belo, i onako kako se na prvi pogled čini.
Kriminalci postaju nevino osuđeni, a “heroji” se pretvaraju u zločince.
Atmosfera je odlična, priča dinamična a ponekad i nepredvidiva.

Crtež mi se dopao.
Detaljan je , dinamičan, sa odličnim kadriranjem i senkama.

Sve u svemu veoma solidan strip (bar za mene).
Pretpostavljam zbog toga što gotovo nikada nemam prevelikih očekivanja od Bonelli-ja.
Izdanje ČK solidno, što bi rekli “value for money“.
Preporuka za čitanje.
Ostaće u mojoj kolekciji.
jaki Posted - 09/01/2020 : 15:57:25
Još jedno ugodno mi iznenađenje od Bonellija.
Dobar strip.
anto Posted - 01/01/2019 : 12:26:27
Ovi romanzi fumetti bonelli su mi za sada uglavnom bili ispod očekivanja - nije da su loši,ali sam kod većine očekivao više,a posebno nakon prilično pozitivnih komentara sa kojima sam se retko slagao.
Tako da je lestvica spuštena,što je urodilo plodom sa ovim romanom u stripu - nešto zbog toga,a nešto što je zaista ovo jedan od boljih naslova iz pomenute edicije.

Iz jedne obične policijske akcije se iznedrilo veliko hvatanje serijskog ubice,a policajac koji je učestvovao u hapšenju,Bred Ist,ekscentirčni pandur,je postao preko noći slavan.
Jedanaest godina nakon događaja (koji se zbio 1969.godine),isplivaće činjenice koje će dovesti do otvaranja dosijea Monstruma iz Sakramenta i preispitivanja da li je pre više od deset godina uhapšen pogrešan čovek;sa druge strane,ponovo se dešavaju ubistva koja liče na ta negdašnja.

Strip na tragu Finčerovog Zodijaka - iako scenario ima svojih uspona i padova,generalno sam zadovoljan sa istim - čak iako sam provalio ko je ubica dosta rano,to nije pokvarilo opći dojam o priči,jer je kraj svakako neočekivan.
Siniskalkijev crtež je korektan,mada i on ima svoje uzlazne i silazne trenutke.

4/5
Jocko Posted - 16/12/2018 : 16:26:35
Meni je naslovna skroz okej

Samo razumem one koji sude na osnovu korica da li strip odgovara njihovom ukusu ili ne (šteta što u tom pogledu nema i neka priložena tabla, doduše ima na netu).
Dukidule Posted - 16/12/2018 : 16:05:29
quote:
Originally posted by Jocko

quote:
Originally posted by Dukidule

Za koji cent više od 7 eura ovakvu stripčinu, 288 stranica, u najboljem strip formatu, tvrdih korica, od ovog izdavača!?
Pa to nema nigdje!
I da se tu sad češem oko naslovnice?



Samo komentarišemo naslovnu (i crtež), a priču ne možemo jer nismo čitali. A da je vrhunski odnos cene i količine/kakvoće, to niko ne spori.




Pa kako vidim, ti se nisi nešto negativno ni "očešljao" o naslovnoj?
quote:
Originally posted by Jocko

Meni naslovna, iako drečava, baš super - u stilu GTA.

zlatan bihac Posted - 16/12/2018 : 01:24:50
ni meni se bas naslovna ne svidja previse...nije mi se svidjela ni ona prethodna keller/mcgregor naslovna...ali mi je drago da ide ova edicija dalje, i veselim se narednim brojevima...
Jocko Posted - 16/12/2018 : 00:33:48
quote:
Originally posted by Dukidule

Za koji cent više od 7 eura ovakvu stripčinu, 288 stranica, u najboljem strip formatu, tvrdih korica, od ovog izdavača!?
Pa to nema nigdje!
I da se tu sad češem oko naslovnice?



Samo komentarišemo naslovnu (i crtež), a priču ne možemo jer nismo čitali. A da je vrhunski odnos cene i količine/kakvoće, to niko ne spori.



vice Posted - 15/12/2018 : 23:35:48
Naslovnica je totalno giallovska (uz vrištanje žute boje). Prva liga!
Dukidule Posted - 15/12/2018 : 23:08:28
Za koji cent više od 7 eura ovakvu stripčinu, 288 stranica, u najboljem strip formatu, tvrdih korica, od ovog izdavača!?
Pa to nema nigdje!
I da se tu sad češem oko naslovnice?
Jocko Posted - 15/12/2018 : 19:09:52
Meni naslovna, iako drečava, baš super - u stilu GTA.

Crtač Siniša bio mnogo bolji u prvim epizodama na Dilanu, noviji radovi mu mrljavi...
risbozg Posted - 15/12/2018 : 18:50:41
Odlično.."Riznica Bonelli" čista desetka za Čarobnu knjigu
DiSkAcH Posted - 15/12/2018 : 18:46:28
Naslovnica mi se ne sviđa,priča zvuči OK, ali neću preskočit kao nijednu Riznicu Bonelli do sada ;)
velka031 Posted - 14/12/2018 : 23:00:40
Baš me zanima.
going going Posted - 14/12/2018 : 19:42:52
Ovo deluje bas interesantno!
ivanl Posted - 14/12/2018 : 12:16:09
Nice!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000