forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Zagor zlatni klasik - izbacivanje stranica.

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
murdo Posted - 18/12/2018 : 00:27:48
I tako čitam ja Zagora, zlatni klasik Jack Mohikanac,i dođem na 81 stranicu gdje piše "već smo vam rekli: zove se Jack Elworth...", tražim ja gdje su to rekli i nađem u Zagoru Extra, stranica 54, koje nema u zlatnom klasiku.I čitam dalje, dođem do strane 91 u zlatnom klasiku, pala je noć na tvrđavu... Ili možda ne? Sljedećih tridesetak stranica razlika između zagora extra i zlatnog klasika je kao noć i dan, u extri je noć u zlatnom k..... dan.


25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
jaki Posted - 21/12/2018 : 22:53:10
Po meni je logicno da kod izdanja koje je koncipirano kao cjelovita prica se maknu ti prijelazi izmedju brojeva.
zlatan bihac Posted - 21/12/2018 : 20:23:13
quote:
Originally posted by Dexters

Zlatni klasik 2 ima 158 str, bez vidljivog prelaza jednog stripa u drugi.


2 stranice, odnosno 6 pasica manje u odnosu na extra i klasik izdanje...

fazon je u tome sto se klasik 2 proteze kroz brojeve 2,3 i 4 extra, pa imamo i vise tih prelaza..pa ako su oni izbaceni, to je 4 pasice manje...ostaju znaci 2 pasice koje su eventualno izbacene...
Dexters Posted - 21/12/2018 : 19:29:23
Zlatni klasik 2 ima 158 str, bez vidljivog prelaza jednog stripa u drugi.
zlatan bihac Posted - 21/12/2018 : 19:14:19
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by zlatan bihac





da, pasica onda...

imam LMS 99, pa ću baš provjeriti nedostaje li nešto u odnosu na zlatni klasik. ali ovo za jack mohikanac je baš idiotski što su talijani uradili. mogu pretpostaviti da u ludensu to nisu ni znali, ali evo naši vrijedni forumaši su raskrinkali tu idiotariju.





ma ne moras gledati lms...pogledaj samo u zlatnom klasiku negdje oko stranice 96, da li se vidi da je kraj epizode, odnosno pocetak nove..
ako toga nema, onda ne fali nista...
I like girlz Posted - 21/12/2018 : 18:03:10
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by jaki

Stvar je u tome što to nije kasapljeno izdanje:)
To je pravo izdanje:)



itekako je kasapljenje... pravo izdanje je ono gdje imaju sve stranice i svi ferrijevi potpisi na vinjetama.


Znači zagor zenith gigante nije pravo izdanje?



ako ima iste kretenizme koji su već spomenuti u zlatnom klasiku, za mene nije.
I like girlz Posted - 21/12/2018 : 18:01:57
quote:
Originally posted by zlatan bihac

mislis + 1 pasicu? vinjeta je slika, odnosno dio pasice....ako je tako, 161+1 pasiica, moguce da nije nista izbaceno, to jest, da te dvije pasice sta fale su one pasice gdje zavrsava prvi i gdje je naslov drugog stripa...kod klasika je to sve tako stavljeno kao u extra, dok kod zlatnog klasika mozda nema tog prelaza vidljivoga iz jednog u drugi strip ....



da, pasica onda...

imam LMS 99, pa ću baš provjeriti nedostaje li nešto u odnosu na zlatni klasik.

ali ovo za jack mohikanac je baš idiotski što su talijani uradili. mogu pretpostaviti da u ludensu to nisu ni znali, ali evo naši vrijedni forumaši su raskrinkali tu idiotariju.
jaki Posted - 21/12/2018 : 17:30:31
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by jaki

Stvar je u tome što to nije kasapljeno izdanje:)
To je pravo izdanje:)



itekako je kasapljenje... pravo izdanje je ono gdje imaju sve stranice i svi ferrijevi potpisi na vinjetama.


Znači zagor zenith gigante nije pravo izdanje?
zlatan bihac Posted - 21/12/2018 : 17:23:13
mislis + 1 pasicu? vinjeta je slika, odnosno dio pasice....ako je tako, 161+1 pasiica, moguce da nije nista izbaceno, to jest, da te dvije pasice sta fale su one pasice gdje zavrsava prvi i gdje je naslov drugog stripa...kod klasika je to sve tako stavljeno kao u extra, dok kod zlatnog klasika mozda nema tog prelaza vidljivoga iz jednog u drugi strip ....
I like girlz Posted - 21/12/2018 : 17:01:58
quote:
Originally posted by zlatan bihac

s obzirom da nemam nijedan zlatni klasik, nisam u mogućnosti da ih uporedim sa extra ili klasikom, ali sam upoređivao malo extra i klasik, i to prva dva klasika...

klasik broj 1 ima 160 stranica dok je u extra izdanju 162 stranice (govorimo o samom stripu, bez uvoda, teksta, sl)...ludens je u odnosu na slobodnu dalmaciju iz prvog klasika izbacio 6 pasica, što dođe cijele 2 stranice...pasice kojih nema u klasiku nalaze su u extra zagoru brojem 1 i to na stranicama:

78,pasica 2
79, pasica 3
80, pasica 1
85, pasica 3
86, pasica 3
87, pasica 1.

zagor klasik 2 je također na 160 stranica stripa, ali tu nije bilo nikakvog izbacivanja, u odnosu na extra ediciju...

sad ko ima oba zlatna klasika, samo da napiše tačan broj stranica kod oba, da se vidi razlika, ako je ima, u broju stranica, u odnosu na extra i klasik.


dakle, LUDENS je taj koji je izbacio iz klasika 2 stranice, jer su imali od slobodne dalmacije materijal, ali su ipak odlučili da skrate strip za dvije stranice...zašto? možda da bi im ispalo taćno 160 stranica, koliko su i specijali imali i koliko ima klasik broj 2..ne znam...

e sad me zanima zašto je kod zlatnog klasika izbačena poneka stranica, kao što tvrdi autor ovog topica? možda zbog reklama?




zlatni klasik broj 1. ima 161 stranicu + jednu vinjetu na 162 stranici.

po ovom što si napisao, izgleda da neko ko želi neki zagor the best of... mora čekati neko drugo izdanje ili drugog izdavača.
I like girlz Posted - 21/12/2018 : 17:00:31
quote:
Originally posted by jaki

Stvar je u tome što to nije kasapljeno izdanje:)
To je pravo izdanje:)



itekako je kasapljenje... pravo izdanje je ono gdje imaju sve stranice, svi ferrijevi potpisi na vinjetama i gdje noć ne postaje naprasno dan.
zlatan bihac Posted - 21/12/2018 : 16:45:22
s obzirom da nemam nijedan zlatni klasik, nisam u mogućnosti da ih uporedim sa extra ili klasikom, ali sam upoređivao malo extra i klasik, i to prva dva klasika...

klasik broj 1 ima 160 stranica dok je u extra izdanju 162 stranice (govorimo o samom stripu, bez uvoda, teksta, sl)...ludens je u odnosu na slobodnu dalmaciju iz prvog klasika izbacio 6 pasica, što dođe cijele 2 stranice...pasice kojih nema u klasiku nalaze su u extra zagoru brojem 1 i to na stranicama:

78,pasica 2
79, pasica 3
80, pasica 1
85, pasica 3
86, pasica 3
87, pasica 1.

zagor klasik 2 je također na 160 stranica stripa, ali tu nije bilo nikakvog izbacivanja, u odnosu na extra ediciju...

sad ko ima oba zlatna klasika, samo da napiše tačan broj stranica kod oba, da se vidi razlika, ako je ima, u broju stranica, u odnosu na extra i klasik.


dakle, LUDENS je taj koji je izbacio iz klasika 2 stranice, jer su imali od slobodne dalmacije materijal, ali su ipak odlučili da skrate strip za dvije stranice...zašto? možda da bi im ispalo taćno 160 stranica, koliko su i specijali imali i koliko ima klasik broj 2..ne znam...

e sad me zanima zašto je kod zlatnog klasika izbačena poneka stranica, kao što tvrdi autor ovog topica? možda zbog reklama?
zlatan bihac Posted - 21/12/2018 : 15:09:00
a evo i ovdje, tekst star više od 15 godina koji je to sve objasnio..vjerujem da ima dobar broja onih koji ga nisu pročitali pa samim tim im i nisu neke stvari najjasnije...

https://www.stripovi.com/magazin/tuttozagor-requiem-za-jednu-seriju-reprinta/19/
zlatan bihac Posted - 20/12/2018 : 20:54:31
bilo je tih nekoliko edicija gdje su ispravljane greske iz te prve serije...tutto je samo jedna od njih...zadnja je bila ona verzija od republike koja je isla u koloru i ciju verziju libelus koristi...zanimljivo je da je tek u tom izdanju promjenjena ona greska sa slovom M na zagorovoj majici iz price povratak supermikea..prije toga je bilo 4-5 edicija i u svima je ta greska bila...


samo sto je ovdje doslo do obrnute situacije...extra i klasik su iz tutto dok je zlatni klasik stara verzija koja je zbog nekih nedostataka prepravljana u italiji, a ovdje je ta prva verzija zamjenila tu tutto, novu verziju...

jedini je problem ta izbacena stranica, jer razlike u tim verzijama su bile sitnije prirode, u najgorem slucaju su prepravljane pojedine vinjete i pasice, dodavani neki predmeti, oblacici, tekst, ali je broj stranica i pasica ostao isti...
Dexters Posted - 20/12/2018 : 19:04:01
quote:
Originally posted by jaki

Noć/dan?
I ispravljane tj neispravljanje grešaka iz prvog izdanja?


Sam si već odgovorio, razlika između prepravljene tutto i originalne zenith edicije, dakle stvar osobnog ukusa (ispravite me ako postoji neka treća verzija).
jaki Posted - 20/12/2018 : 18:02:39
Noć/dan?
I ispravljane tj neispravljanje grešaka iz prvog izdanja?
Dexters Posted - 20/12/2018 : 17:56:59
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by globinjo

Tupi se godinama
Ludens objavljuje sta Talijani pošalju
Očito nekima treba desetljeće da im sjedne u glavu


pa nece valjda svaku put kada rade reprint, traziti od talijana materijale....nakon extra i klasika, nisu i za zlatni klasik opet trazili materijal, pa da opet moraju raditi prelom texta...

ne da mi se traziti po policama da vidim razliku izmedju extra i klasika....

ili su extra i klasik iz talijanske tutto edicije, a ovaj zlatni klasik, kao i one knjige od ludensa KI izdanje, iz regularne serije?


Za zlatni klasik jesu tražili nove materijale, jer su željeli (i dobili su) bolji otisak u odnosu na extra i obični klasik. Otisak je najvažnija tehnička odrednica stripa, važnija od glupih detalja poput ferrijevog potpisa.
zlatan bihac Posted - 20/12/2018 : 17:30:53
quote:
Originally posted by globinjo

Tupi se godinama
Ludens objavljuje sta Talijani pošalju
Očito nekima treba desetljeće da im sjedne u glavu


pa nece valjda svaku put kada rade reprint, traziti od talijana materijale....nakon extra i klasika, nisu i za zlatni klasik opet trazili materijal, pa da opet moraju raditi prelom texta...

ne da mi se traziti po policama da vidim razliku izmedju extra i klasika....

ili su extra i klasik iz talijanske tutto edicije, a ovaj zlatni klasik, kao i one knjige od ludensa KI izdanje, iz regularne serije?
jaki Posted - 20/12/2018 : 10:33:03
Stvar je u tome što to nije kasapljeno izdanje:)
To je pravo izdanje:)
I like girlz Posted - 20/12/2018 : 09:21:08
quote:
Originally posted by jaki

quote:
Originally posted by I like girlz

sve mogu donekle razumjeti, ali izbacivanje stranica/tabli... e to nikako ne mogu.

ako zaista ovakve materijale sa izbačenim stranicama i uklonjenim potpisima dobijaju iz italije, nisu trebali onda ovo izdanje ni objavljivati.


Ma čekajte,ko do sada nije skužio da u Ludensu nitko ne gleda na takve sitnice taj se jučer ulogirao prvi put na forum.
Uz sve te izdavačke mane zagor ipak izlazi i to sve edicije i to na kiosku pa....



fazon je što sam ja počeo kupovati pojedine brojeve ovog izdanja za ličnu kolekciju, tako da me sad ovo šokiralo.

i šta sad da radim, za taj novac mi se više ne kupuje ovako kasapljeno izdanje.
teller Posted - 19/12/2018 : 14:04:15
quote:
Originally posted by zeljko

zato ste vi u EU
a mi e u pm


sto je skoro isto...ta eu je jedno veliko sra*nje...vodi je pijanac...to sve govori..
jaki Posted - 19/12/2018 : 10:46:45
Uostalom ovo je + za one koji hoće kako je originalno izašlo
jaki Posted - 19/12/2018 : 10:45:54
quote:
Originally posted by I like girlz

sve mogu donekle razumjeti, ali izbacivanje stranica/tabli... e to nikako ne mogu.

ako zaista ovakve materijale sa izbačenim stranicama i uklonjenim potpisima dobijaju iz italije, nisu trebali onda ovo izdanje ni objavljivati.


Ma čekajte,ko do sada nije skužio da u Ludensu nitko ne gleda na takve sitnice taj se jučer ulogirao prvi put na forum.
Uz sve te izdavačke mane zagor ipak izlazi i to sve edicije i to na kiosku pa....
roby05 Posted - 19/12/2018 : 09:42:08
Pa ne mozete imati dobar otisak i sve table na broju i obratno.
I like girlz Posted - 19/12/2018 : 09:37:37
sve mogu donekle razumjeti, ali izbacivanje stranica/tabli... e to nikako ne mogu.

ako zaista ovakve materijale sa izbačenim stranicama i uklonjenim potpisima dobijaju iz italije, nisu trebali onda ovo izdanje ni objavljivati.
emirem Posted - 18/12/2018 : 22:16:55
quote:
Originally posted by zeljko

A jel talijani idu kronoloski
Ili isto vako


Haha, nek' si ti njima dokazao.
Ovi svi nasi/vasi izdavaci, a i kolekcionari stalno briju na tu "Zagor prica" da su morali tako i extru i zlatnu zapoceti. Ma, vrhunac izdavastva. Talijane briga kako mi izdajemo, bitno da su nasi platili prava. Oni vode biznis, a mi placamo u vidu nekronoloske time-loop kolekcije. Pa eno ti u extri scena Jimmy gitara ceka kod kineza na splavi, imas sve kaiseve, a u LL verziji fali scena. I boja.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000