forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 Sammy, integral 4

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Strip-Agent Posted - 10/11/2018 : 13:18:39


A4, 144 str., kolor, HC
Cijena: 160kn

Od danas u prodaji.
23   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
knauso Posted - 18/03/2023 : 17:41:19
Tesko je to fotkati.
Stavi pored nekog drugog stripa pa vidi, npr strip-agentova Natasa.

Svo vreme citanja govorim u sebi “kakva steta”. Voleo bi ovo da imam u kolekciji
U izdanju kako mu dolikuje, jer su price predobre a i sam crteZ, pa svo vreme citanja govorim u sebi “kakva steta :(“

Nego ne znam Nemacki pa reko da nabavim to izdanje a ovo da mi sluzi kao prevod :D
Nego nemam vise mesta na policama!
Peyo Posted - 17/03/2023 : 11:46:25
quote:
Originally posted by knauso

Imam i cetvrti.
Isto je mutno samo sto je na sjajnom papiru.

Bilo bi super da nam izdavac da objasnjenje da li ne mogu da se dobiju bolji materijali ili je do njih.

Razmisljam se da narucim neko nemacko izdanje da vidim da li je bolja stampa.



Pa i nije toliko mutno:

[url=https://postimg.cc/xJc77T4G][/url]

Mene smeta malo tamniji tisak na kasnijim stranicama, ali to mi je podnošljivo.
alexts Posted - 17/03/2023 : 10:39:48
quote:
Originally posted by knauso


Bilo bi super da nam izdavac da objasnjenje da li ne mogu da se dobiju bolji materijali ili je do njih.



Mislim da se ovaj izdavač ne oglašava nikada na ovom forumu. Ne znam, da li se igde oglašavaju?
knauso Posted - 14/03/2023 : 20:01:29
Imam i cetvrti.
Isto je mutno samo sto je na sjajnom papiru.

Bilo bi super da nam izdavac da objasnjenje da li ne mogu da se dobiju bolji materijali ili je do njih.

Razmisljam se da narucim neko nemacko izdanje da vidim da li je bolja stampa.
Peyo Posted - 14/03/2023 : 09:53:59
quote:
Originally posted by knauso

Svi pisu o kvalitetu izdanja a u stvari je sve mutnjikavo, nema ostrih linija.
Ne znam dal nisu imali dobre fajlove ili su sami zeznuli u pripremi i stampi.

Steta za ovako dobar strip :(



Od četvrtog integrala ide kvalitetniji tisak.
knauso Posted - 14/03/2023 : 07:51:39
Svi pisu o kvalitetu izdanja a u stvari je sve mutnjikavo, nema ostrih linija.
Ne znam dal nisu imali dobre fajlove ili su sami zeznuli u pripremi i stampi.

Steta za ovako dobar strip :(
anto Posted - 03/02/2019 : 21:01:11
Četvrta knjiga sadrži 9.,10. i 12. album serijala,i za sada mi je ovaj integral najbolji.Osim toga,i sam kvalitet izdanja je na zavidnom nivou,cena korektna,a prevod Vlatka Ćesića odličan,i jedan od najboljih u hrvatskim humorističkim bd stripovima.

Prva priča,Pustinjski piromani vodi naše junake u pustinju među arapske naftne magnate koji bi da napakoste jedan drugom;druga,Besana noć za gorile,vodi Samija i Džeka u potragu za naprasno umrlim robijašima,a zadnja,Eliksir mladosti pripoveda o jednom bogatom matorom džangrizavku koji unajmljuje gorile u potrazi za besmrtnošću,pri čemu ih beskrajno izluđuje.

Verovatno sam slab na ovakve stvari,ali ove tri epizode su me prilično relaksirale i zaista sam uživao u njima - glede kvaliteta istih,prve dve su mi tu negde (Piromani malo bolji od vampira) ,a Eliksir nešto (za pola ocene) bolja.

'nači, 4/5,4/5 i 4.5/5
Dwayne_Looney Posted - 26/12/2018 : 14:01:08
quote:
Originally posted by Ernie Pike

@Dwayne

11. album je objavljen u 1. integralu. Raspored albuma po integralima se može vidjeti na linku koji je Peyo stavio.



Aha, hvala ti, sad vidim da su to "razbrčkali", vjerojatno s razlogom.
Zaključak: izdanje savršeno, maksimalno dva tipfelera.
Nadam se da ima kupaca da se izdavanje nastavi
anto Posted - 26/12/2018 : 13:37:29
potpis za Romela i Sektu!!
Ernie Pike Posted - 26/12/2018 : 13:31:32
@Dwayne

11. album je objavljen u 1. integralu. Raspored albuma po integralima se može vidjeti na linku koji je Peyo stavio.
Sekta Posted - 26/12/2018 : 12:38:11
Управу си. Стрип Арт 18. Моја грешка.
rommel Posted - 26/12/2018 : 12:23:41
quote:
Originally posted by Sekta

Слажем се са Ромелом. Ово су одличне епизоде. Послије много година сам са уживањем поново читао мени омиљену епизоду, Очњаци. И епизоду коју су прескочили у Стрип Арту , Млијечни зуби. Пиримјећујем да је мањи тираж ( 350 ком. ), али видим и да је овај интеграл одштампан без грешке. Много боље од прошлог. Надам се да ће и осале интеграле избацити што прије.


Mliječni zubi ako je to Eliksir Mladosti bio je u strip artu mislim u broju 17
Sekta Posted - 26/12/2018 : 12:14:42
Слажем се са Ромелом. Ово су одличне епизоде. Послије много година сам са уживањем поново читао мени омиљену епизоду, Очњаци. И епизоду коју су прескочили у Стрип Арту , Млијечни зуби. Пиримјећујем да је мањи тираж ( 350 ком. ), али видим и да је овај интеграл одштампан без грешке. Много боље од прошлог. Надам се да ће и осале интеграле избацити што прије.
rommel Posted - 26/12/2018 : 08:50:25
ja se zapravo mišljenjem (da sad ne citiram Klinta i njegovo mišljenje na temu) razlikujem potpuno od kolege iz posta prije - meni zapravo tek sada počinju najbolje priče - A Bijele Noći za Gorile obožavam - stoji ono što je navedeno - da su prve priče imale ozbiljniji štih - i u tekstovima je objašnjeno zašto se odustalo od toga - ali moram reći da s ovakvim stilom crteža to meni daleko više paše - i pri tome žestoki gangsterski film susreće slapstick jednog Howarda Hawksa - jednostavno pregenijalno. Uz Plave bluze (koje su ipak nijansu slabije meni) strip koji ide u red meni nekih od najdražih i koje mogu uvijek čitati - i što je najvažnije uvijek se smijati ...
El Morisco Posted - 23/12/2018 : 11:55:52
Prvi integral i prve dvije priče u njemu su odlični stripovi (po mom ukusu). Strojnice i revolveri rade na sve strane, grubi humor i parodija "hard-boil" gangsterskih filmova. Tada slijedi neka meni nerazumljiva promjena (valjda cenzura) - nema više poginulih likova, nitko ne stradava trajno, a zapleti se u principu ponavljaju iz broja u broj. Ako si pročitao jedan jedini album, kao da si pročitao i sve ostale...
Dwayne_Looney Posted - 23/12/2018 : 11:24:47
Nakon radosti što je Sammy 4 izašao (iako je bilo nekih informacija da će i 5. i 6. integral skupa s ovim, ali hajde) došlo je vrijeme za čitanje pa i da ostavimo svoje utiske.
Izdanje tehnički lijepo odrađeno, greška samo u numeraciji jer ide 9, 10, 12 a, ne da mi se provjeravati, ako su u svakom integralu dosad bile po 3 epizode trebalo je 10, 11, 12. Opet, možda je greška iz originala, a možda je nema jer je iz nekog razloga 11. epizoda preskočena, nebitno.
Prijevod dobar, prilagođen radnji, možda svega 2 tipfelera da sam zapazio.

Pustinjski piromani (P: 8, S: 9, C: 8, N: 7) - Dva arapska rođaka, ujedno i susjeda po svojim velikim posjedima, a braća po karakteru (licemjerni egoisti), žele steći bogatstvo crpeći naftu iz svojih pustinjskih nalazišta. Sammy i Jack su angažirani da brane moguće nalazište Simana El Boyarda no nasuprot njih je mnogo opremljenija vojska Abora El Saizyja koji je već otkrio naftu i ne želi konkurenciju. Puške nisu dovoljne protiv brojnije i opremljenije protivničke vojske pa će naši junaci morati upotrijebiti i usađenu im mudrost. Iako je iznadprosječno ispunjena akcijom, u epizodi je naravno na prvom mjestu humor a Cauvin pokazuje koliki je majstor da ga stvori pa ga tako imamo u svim mogućim situacijama, i u ratu i u miru, i nimalo se doima ne usiljenim.

Besana noć za gorile (P: 7, S: 6, C: 8, N: 7) - Vlasnik zatvora se žali Sammyju i Jacku da su u posljednja tri dana samoubojstvo počinila petorica zatvorenika. Dolazeći u zatvor događa se i šesto: doktor konstatira da je jedan zatvorenik pojeo vrh stolnoteniskog reketa. Dok je Sammy u šetnji kroz zatvor da bi spriječio nova samoubojstva, Jack pronalazi zanimljive podatke u dosjeima samoubojica, do te mjere da je potrebno ponovno iskopati njihove mrtvačke sanduke. Kvaliteta ove epizode opada protekom radnje, humora je manje a nije mi toliko jak kao u prvoj epizodi.

Eliksir Mladosti (P: 7, S: 7, C: 8, N: 7) - Starom bogatašu u invalidskim kolicima se još ne umire te angažira Sammyja i Jacka da mu pomognu u naizgled suludoj misiji: pronalasku na dnu Karipskog mora izgubljenog eliksira mladosti koji je u 16. stoljeću uspio stvoriti znanstvenik Angelus del Carbonade. Nakon što Jack potpiše ugovor koji bi našem dvojcu trebao donijeti 300 000 dolara prisiljen je uvježbavati samokontrolu te trpjeti "jezičnu torturu" starog pohlepnika ali kad bi sve ostalo na tome bilo bi puno lakše. Naime, iako to nisu očekivali nekome nije u interesu da misija uspije te će i ovdje raditi puške... Malo bolja epizoda od prošle ali kraj je predvidljiv.
ivanl Posted - 11/11/2018 : 05:46:04
quote:
Originally posted by zlatko900

quote:
Originally posted by ivanl

Auu, koliko dobrih stripova u zadnje vrijeme. U predblagdansko vrijeme. Valjda sam i ja bio dobar ovu godinu, pa ce mi djed mraz donjeti nesto...

Kao da je Interliber pred vratima... Zgodan termin.. Sada još fali samo ona debela knjižurina od Zagora...


Ho ho hooo! Jos malo...
zlatko900 Posted - 10/11/2018 : 21:14:39
quote:
Originally posted by ivanl

Auu, koliko dobrih stripova u zadnje vrijeme. U predblagdansko vrijeme. Valjda sam i ja bio dobar ovu godinu, pa ce mi djed mraz donjeti nesto...

Kao da je Interliber pred vratima... Zgodan termin.. Sada još fali samo ona debela knjižurina od Zagora...
ivan_micic Posted - 10/11/2018 : 20:40:10
Thanx, to me zanimalo
Peyo Posted - 10/11/2018 : 19:20:15
Pojedinačno ima 40 albuma.

Ovakvih integrala ima 10.

https://www.bedetheque.com/serie-4915-BD-Sammy-Tout.html

U prvih 9 su po 3 albuma, a u 10. su 4 albuma, dakle u svih 10 je 31 album.



U tim albumima je crtač legendarni Berck, kojeg u preostalih 9 albuma dobro imitira Jean-Pol.
ivan_micic Posted - 10/11/2018 : 16:42:30
Neću sad kopati, koliko ima sve skupa epizoda? 30ak?
Hercule Poirot Posted - 10/11/2018 : 16:06:51
Stvarno, čudo od izbora posljednjih tjedana, izvrsno!
ivanl Posted - 10/11/2018 : 14:31:58
Auu, koliko dobrih stripova u zadnje vrijeme. U predblagdansko vrijeme. Valjda sam i ja bio dobar ovu godinu, pa ce mi djed mraz donjeti nesto...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000