forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 cuvanje stripova

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ado_14 Posted - 02/03/2011 : 16:29:56
evo posto sam poceo ispocetka skupljati zagore i extra zagore zanima me najbolji nacin za cuvanje ..tj gdje i kako ih vi drzite , drzite li ihu vrecicama( koje su najbolje) itd ..hvala na svakom savjetu
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivi skoj Posted - 08/01/2019 : 22:44:40
Jel se daju one naljepnice sa Fibrinih aukcija bezbolno skinuti ili je to za na veke na naslovnici?
Tonka24 Posted - 24/12/2018 : 22:58:37
Držao nekada, ali to mi je nekako prerastalo u spomenutu dijagnozu( ne kažem da oni koji to rade imaju dijagnozu, meni to tako izgleda-pretjerivanje)pa sam ih izvadio i više ne koristim to, kada dobijem strip tako, odmah ga izvadim iz kesice.
Jocko Posted - 24/12/2018 : 22:40:10
e da, kad si spomenuo naslovnice, neki su se zalili da im se naslovnica slepila sa zastitnom kesicom i kesica povukla boju a korica izbledela. Inace ne drzim u kesicama ali kazu ljudi koji su drzalo (ne znam da li u zatvorenim ili otvorenim kesicama) da se desi da se strip orosi unutra i to utice na to preslikavanje i izbledelost.
Jocko Posted - 24/12/2018 : 22:34:54
meni van ne smeta toliko, osim ako strip bas nije raspad, ali los otisak me uzasava. Dotle ide da imam strip na papiru al radije procitam sken jer ima kvalitetniji otisak (i opciju korigovanja boje).
Crtaci koji koriste jake kontraste i dosta crne bas ruzno izgledaju na losem otisku.

Tonka24 Posted - 24/12/2018 : 22:34:53
Da to, baš imam ružnih primjera gdje recimo od zadnje strane stripa ispred u redu, naslovnica bijele boje povukla crnu ili naslovnica crne boje povuče plavu, ali najčešće izblijedi po rubovima i onda je to bijela,obi je odlično opisao brigu oko toga ili kako supermark kaže-nema tu pomoći.
Ta kiosk izdanja su vrlo podložna oštećenjima.
Jocko Posted - 24/12/2018 : 22:28:18
Neki stripovi u startu imaju los otisak (stari VC), dok drugima propada i bledi vremenom. Samo ne znam kako. Da li od vlage u prostoriji gde se cuva, ili kada strip promeni mesto boravka iz nevlazne u vlaznu prostoriju, ili se stripovi drze sabijeni (pa se desava sa se jedna strana preslika na drugu)... Sigurno da zavisi od kvaliteta papira, pa neki brze propadaju...
Tonka24 Posted - 24/12/2018 : 22:28:03
To su problemi unutar stripa, to mi i nije toliki problem pod uvjetom da je čitljivo, ali vanjština stripa mi nekako bitna kod stripa, osim dakako prije svega sadržaj.
Inače to što si pisao i meni se dogodilo na par primjeraka, o valovitosti da ne pričam,ali ta valovitost se sam od sebe ispravi.
Jocko Posted - 24/12/2018 : 22:23:41
Ja imao problema sa otiskom, vjesnikovog alan forda sam uzeo da citam i vukao se po torbi i stanu nedelju dana, i za to vreme izbledela crna boja na 30ak levih strana u donjem uglu, kao nekakva horizontalna linija. nije diran vlaznim rukama ili tako nesto, inace bi bio i talasast. Starija izdanja generalno, npr dnevnikova izdanja, Dilan Dog, imaju taj problem da crna izbledi i 'prelije' se na belu i to izgleda odvratno i umanjuje mi citalacki dozivljaj.
Tonka24 Posted - 24/12/2018 : 22:04:32
@Supermark @Obi-wan
Dečki hvala vam što ste podijelili svoja iskustva samnom, već sam se pomirio ali i vaši ekvivalenti mi dodatno pomažu.
Obi-wan Posted - 24/12/2018 : 21:45:53
Kupio Kena br.1, a ono prvi predlist tj. prva nutarnja naslovna fabrički presavijena i zaheftana u hrbat.
Otišao u kiosk, a tamo 2 primjerka. Jedan baš loš, a drugi sa manjim oštećenjima od uveze. A jebat ga, uzeo taj. Šta da se radi, liječimo se od glanceritisa. Pa zar je toliko važno da bude baš savršen. Ionako će vremenom degradirati. Trudiš se kupiti što bolji i čuvati, a ako se desi propadanje (a sigurno hoće), prihvatiš to kao neizbježno i voliš strip kao takav. Nemoguće je imate sve glancere zauvijek...
RAKOSI4 Posted - 24/12/2018 : 21:44:21
Osim ljudi i moljci vole stripove
supermark Posted - 24/12/2018 : 21:26:05
Nema tu pomoći, Tonka
Eto ista stvar kod mene danas, kupio strip prije 40 dana u odlicnom stanju, pregledao ga sa svih stran i spremio, a sad ga uzeh da ga pročitam i vidim da je rub bijele boje, kao da je oštećen/izguljen
Odakle to oštećenje? Nemam pojma... jedna od misterija života
Nema tu pomoći, Tonka
Tonka24 Posted - 24/12/2018 : 19:38:22
Baš sam išao gledati ove svoje Zagore SC, znači stripovi nikada čitani(poneki) nema šanse da su netaknuti.
Došli netaknuti i odloženi na policu okomito, i svaki ima po rubu sitna oštećenja, valjda kako sam ih stavljao na policu okomito pa kad dođeš do zadnjeg dijela police,tu se mrvicu oštete,također ostaje boja od zadnje stranice stripa na naslovnici ovoga iza,pogotovo ako ima dosta bijele boje, kod tamnije boje po rubovima se izliže,pa na rubovima taknuti isto...rekao sam da se neću oko toga ponovo zamarati, ali baš me nekako, kao da mi je stalno u podsvijesti to, i nema šanse koliko god pazio da se nešto ne ošteti, premda točkica doslovno.
Da li negdje griješim ili i vi imate sličnih iskustava?
Znači, strip dođe glanc ne može veći, stavim ga na policu i nakon nekoga vremena pogledam, ili to s bojom ili lagano po rubovima taknut...svjestan sam da je SC podložan i najsitnijim oštećenjima ali opet,s druge strane ne želim biti opsesivan i stvarati sam sebi dijagnozu time da ih omotavam u nekakve bijele papire,vrećice,svako malo slažem stripove okomito ili vodoravno.
Baš sam imao jedan, znači savršen,stavio na policu, nakon dvije godine izvadio,izlizala mu se crna boja po rubovima i nagnječenja suprotno od hrbata,isto tako kupio sam ovih dana knjigu SC, znači imalo je dvadesetak primjeraka, dobro čuvanih, na polici i u ladici, niti jedna knjiga nije bila da je netaknuta.
Vaša iskustva?Da li vas zamara to?
El Morisco Posted - 25/08/2018 : 13:00:35
Hvala Sumo!
sumohrvat Posted - 24/08/2018 : 19:47:33
quote:
Originally posted by El Morisco

Dragi forumaši, molio bih za pomoć vezano za originalne Bonelli vrećice A4 formata za Gigante meki uvez kao npr. Dylan i Zagor od Ludensa. Naime, još u ranim 2000-im mi je tip koji je išao na sajam stripa u Milano donio te vrećice, ali se malo-pomalo u svakoj od njih našao strip...
Pitanje glasi: kako nabaviti i ima li još uopće u Italiji za kupiti originalne Bonelli vrećice? I naravno, da izbjegnem putovanje, može li se naručiti i kako?


Ako ti se Jan već nije javio možeš njega kontaktirat. Spirito con la scure mu je nick. Najlakši način...
El Morisco Posted - 24/08/2018 : 17:27:16
Dragi forumaši, molio bih za pomoć vezano za originalne Bonelli vrećice A4 formata za Gigante meki uvez kao npr. Dylan i Zagor od Ludensa. Naime, još u ranim 2000-im mi je tip koji je išao na sajam stripa u Milano donio te vrećice, ali se malo-pomalo u svakoj od njih našao strip...
Pitanje glasi: kako nabaviti i ima li još uopće u Italiji za kupiti originalne Bonelli vrećice? I naravno, da izbjegnem putovanje, može li se naručiti i kako?
Tonka24 Posted - 10/08/2018 : 12:39:59
Mislim da ću to dati stolaru da mi sklepa sve.
Ali daleko je to još.
renda Posted - 09/08/2018 : 22:18:34
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by renda

Svaki strip u svoju vrećicu pa na stalažu od zida do zida i do stropa. Stalaža zatvorena staklenim kliznim vratima. Roleta uvijek spuštena. Radijator na 20 stupnjeva
Vrećice nikako najlonske. Imao sam sreću da sam radeći u Njemačkoj nabavio u jednoj striparnici posebne vrećice. Ima ih u 7 veličina. Trebalo mi je tri mjeseca po sat dva dnevno da sve prepakiram. Tada je bilo više od 10000 tisuća. Bolesno. Znam al bilo je jače od mene


Ovo i ja imam u planu tj. ugradbeni ormar, ali papreno je, mislim oko 10 000 kn.
Vrećice sam skroz izbacio, ne treba mi to.



Probaj tako da napraviš police kao posebni dio. I onda kupiš šine i klizna vrata
koja mogu stajati ispred police kao i pregrade po uredima. To nije tako tragično skupo
Najviše ovisi o ispuni okvira. Staklo je preskupo, a pleksi se može naći.
Za 10000 mislim da se može napraviti bar 5 dužnih metara
ormara i vratiju.
Eto probaj malo guglat, a ima tih vratiju u Bauhausu.

Tonka24 Posted - 09/08/2018 : 17:43:02
quote:
Originally posted by renda

Svaki strip u svoju vrećicu pa na stalažu od zida do zida i do stropa. Stalaža zatvorena staklenim kliznim vratima. Roleta uvijek spuštena. Radijator na 20 stupnjeva
Vrećice nikako najlonske. Imao sam sreću da sam radeći u Njemačkoj nabavio u jednoj striparnici posebne vrećice. Ima ih u 7 veličina. Trebalo mi je tri mjeseca po sat dva dnevno da sve prepakiram. Tada je bilo više od 10000 tisuća. Bolesno. Znam al bilo je jače od mene


Ovo i ja imam u planu tj. ugradbeni ormar, ali papreno je, mislim oko 10 000 kn.
Vrećice sam skroz izbacio, ne treba mi to.
Hercule Poirot Posted - 09/08/2018 : 15:13:57
quote:
Originally posted by renda

Svaki strip u svoju vrećicu pa na stalažu od zida do zida i do stropa. Stalaža zatvorena staklenim kliznim vratima. Roleta uvijek spuštena. Radijator na 20 stupnjeva
Vrećice nikako najlonske. Imao sam sreću da sam radeći u Njemačkoj nabavio u jednoj striparnici posebne vrećice. Ima ih u 7 veličina. Trebalo mi je tri mjeseca po sat dva dnevno da sve prepakiram. Tada je bilo više od 10000 tisuća. Bolesno. Znam al bilo je jače od mene



Znam tko će s ovim biti sretan
zeljko Posted - 09/08/2018 : 00:48:39
sta ti je ba...bila je jaka zima prosle ili pretprosle
a na vikendicama je obicno hladnije jer su uglavnom udaljene i na visim nadmorskim visinama
RAKOSI4 Posted - 09/08/2018 : 00:42:19
quote:
Originally posted by zeljko

gledam neke knjige
prezivjele su one velike minuse prosle godine i po 21 minus



Di ti živiš , u Sibir
zeljko Posted - 09/08/2018 : 00:15:34
Sunce je opasnije od hladnoće...Pa i vlage
renda Posted - 09/08/2018 : 00:09:23
Svaki strip u svoju vrećicu pa na stalažu od zida do zida i do stropa. Stalaža zatvorena staklenim kliznim vratima. Roleta uvijek spuštena. Radijator na 20 stupnjeva
Vrećice nikako najlonske. Imao sam sreću da sam radeći u Njemačkoj nabavio u jednoj striparnici posebne vrećice. Ima ih u 7 veličina. Trebalo mi je tri mjeseca po sat dva dnevno da sve prepakiram. Tada je bilo više od 10000 tisuća. Bolesno. Znam al bilo je jače od mene
zeljko Posted - 08/08/2018 : 23:39:13
gledam neke knjige
prezivjele su one velike minuse prosle godine i po 21 minus

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000