forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Glasanje za najbolju naslovnicu Zlatne Serije 2018

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
koze123 Posted - 24/12/2018 : 23:55:48
Pozdrav svima! Noviji sam član, ne pišem ovde često, no pokrenuo sam ovu temu i na Darkvud forumu, nadam se da i ovde ima zainteresovanih.

Naime, Zlatna serija je jedna od najambicionznijih i najinteresantnijih projekata Veselog Četvtrka ove godine, a svakako jedan od najinteresantnijih poteza su retro korice, na kojima se isprobavaju domaći autori. Pokazalo se da su ove retro korice dosta kontroverzne, ali svakako se možemo složiti da daju neki novi duh celoj ediciji. Za sada smo videli već 8 različitih domaćih autora koji su crtali naslovne stranice ZS ove godine, i dole će biti slike svih naslovnih strana sa imenima njihovih autora.

Glasa se tako što se svakoj naslovnoj strani daju poeni - najboljoj naslovnoj strani 8, sledećoj po redu 7, pa onda 6 i tako sve do po vama najlošije naslovne stranice koja dobija 1 poen. U suštini rangirate naslovne strane po 'omiljenosti' tj. po tome koliko vam se sviđaju. Na kraju saberemo sve poene i izaberemo najbolju naslovnu stranicu 2018. godine.  :)

Naslovne strane su redom:

1 - Teks: Ranč slobode - Bane Kerac



2 - Dilan Dog: Ponovo radi bioskop - Stevan Subić



3 - Zagor: Beli vrač - Aleksa Gajić



4 - Mister No: Kapetan osveta - Milan Jovanović



5 - Priče iz Baze Drugde: Onaj koji obitava u tami - Robert Bob Solanović



6 - Zagor: Stazama severa - Dalibor Talajić



7 - Mister No: Papuanski kralj - Fran Strukan



8 - Marti Misterija: Kako je Donald Trump spasao svet - Goran Sudžuka




Glasanje je završeno, na trećoj stranici je i tabela. Pobednik je ubedlivo Bane Kerac , ZS 1: Ranč slobode!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 01/01/2019 : 14:49:01
Moje viđenje liste glasova sa poređenjem sopstvenih ocena:

Bane je ...Bane Kerac,ikona stripa na Balkanu - mada,mogao je da se malo potrudi na ideji za naslovnicu koja mi je pregenerička (5p)
Milan Jovanović - prijatno iznenađenje,odlična naslovnica (7p)
Goran Sudžuka - sve je to kako treba,ali totalno neoriginalno i previše u duhu italijanskih naslovnica (2p)
Stevan Subić - da nije napravio onako nakaradan položaj ruku,ali i samog tela,bila bi top naslovnača;ovako 4p
Aleksa - Aleksa ko Aleksa;umetnik (10p)Slabo mesto kapiram zbog neukusa glasača
Strukan - previše obično (3p)
Bob - dojajna naslovnica;ali ne kapiraju to bonelijevci (6p)
Talajić - osramotio se (1p)

ReemCP Posted - 01/01/2019 : 14:34:00
Sad nam jedino preostaje da još izbiramo ovu naslovnicu što je pobijedila, između plavog i pink neba, bez dima iz pištolja i sa dimom

Dwayne_Looney Posted - 01/01/2019 : 14:09:57
Sudžuka je pogodio s facama sva tri lika a za Martyjeve naslovnice smo naviknuti da su nemaštovite ili da nacrtano nema veze sa sadržajem (što čak može biti dobro kad usporedim sa Ferrijevom spojler-naslovnicom epizode Zg Extra "Ultimatum").
Inače, šteta je što tu nismo dobili naslovnicu koju je on prvobitno nacrtao jer je u uvodniku jasno rečeno da tu prvu verziju Bonelli kuća nije odobrila. Nakon toga malo opadne i inspiracija.

Kako god, Kerac je daleko najbolji. Nadam se da ćemo u 2019. vidjeti i Miodraga Ivanovića - Mikicu u akciji.
koze123 Posted - 01/01/2019 : 13:09:01
Subićevo lice, kao i izuzetno neprirodan položaj tela (posebno ruku) je, ja mislim, dosta uticao na lošije kotiranje. S druge strane, iznenadilo me je koliko se dobro kotira Sudžuka - njegov rad po meni je veoma slab, s obzirom da ne donosi ništa novo, već deluje kao neka 'kopija' italijanskih crtača, bez svog pečata. Drago mi je što je Milan na drugom mestu, njegov crtež je po meni sjajan.
solar Posted - 01/01/2019 : 13:04:05
Subićev Dylan ima nekako čudno lice pa je zato (vjerovatno) lošije pozicioniran ali slažem se da je naslovnica jako dobra.

Čestitke Banetu na pobjedi!
anto Posted - 01/01/2019 : 13:02:39
mali broj poena za Gajića i Boba!
supermark Posted - 01/01/2019 : 13:02:31
Mogu samo ponoviti svoje mišljenje od prije


quote:
Originally posted by supermark

Baš me razočaraju rezultati glasovanja kad Subićev rad na Dylanu tako slabo kotira, a najbolji je primjer majsorskog rada na svjetlu i sjeni

koze123 Posted - 01/01/2019 : 12:55:01
Dragi svi, prvenstveno vam se zahvaljujem što ste izdvojili vreme i učestvovali u ovom glasanju i želim vam sve najbolje u Novog godini. Ove godine imali smo sjajne naslovnice retro izdanja, ali ipak neke su se izdvojile (bilo kao dobre ili 'loše'). Lično su mi sve naslovnice donekle drage, baš zato što su drugačije i prestavljaju kuriozitet. Da ne dužim, vidim da vas zanima rezultat. Glasalo je 35 ljudi, fina brojka koju se nadamo da ćemo dogodine preći! Poređaću učesnike redom od naslovnice sa najmanje bodova, do one sa najviše bodova tj. pobednika. Krenimo:

8. Dalibor Talajić - ZS 6: Stazama severa - 107 bodova.
7. Robert Bob Solanović - ZS 5: Onaj koji obitava u tami - 136 bodova.
6. Fran Strukan - ZS 7: Papuanski kralj - 137 bodova.
5. Aleksa Gajić - ZS 3: Beli vrač - 142 boda.
4. Stevan Subić - ZS 2: Ponovo radi bioskop - 157 bodova.
3. Goran Sudžuka - ZS 8: Kako je Donald Tramp spasao svet - 161 bod.
2. Milan Jovanović - ZS 4: Kapetan Osveta - 187 bodova.

I na prvom mestu nalazi se naš pobednik, zvanično najbolja naslovna stranica 2018, godine, sa čak 232 boda, Bane Kerac - ZS 1: Ranč slobode.



Još jednom hvala što ste glasali, dogodine otvaramo novo glasanje za najbolju naslovnu stranicu Zlatne Serije 2019. godine. Srećni praznici!
Hercule Poirot Posted - 01/01/2019 : 10:26:30
čekamo te.
koze123 Posted - 30/12/2018 : 18:38:00
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Kad će tablica?


Stiže posle Nove godine, recimo prvog ili drugog.
tinton Posted - 30/12/2018 : 13:58:50
8 bodova - Gajić
7 bodova - Jovanović
6 bodova - Talajić
5 bodova - Sudžuka
4 boda - Bob
3 boda - Subić
2 boda - Kerac
1 bod - Strukan
Hercule Poirot Posted - 30/12/2018 : 13:50:52
Kad će tablica?
lmszs Posted - 30/12/2018 : 08:43:31
8p - Gajić
7p - Jovanović
6p - Kerac
5p - Sodžuk
4p - Talajić
3p - Strukan
2p - Subić
1p - Solanović
Jozzinelli Posted - 30/12/2018 : 07:06:22

8 - Aleksa Gajić
7 - Dalibor Talajić
6 - Fran Strukan
5 - Milan Jovanović
4 - Bane Kerac
3 - Robert Bob Solanović
2 - Stevan Subić
1 - Goran Sudžuka


Jeste da naslovnica Baneta Kerca najviše liči na stare ZS naslovnice, al njemu nije bilo teško da prenese tu atmosferu,
kad jeste radio i na njima, za razliku od ostalih, i baš zbog te "protekcije" prednost sam dao nekim ZS "početnicima".
(Zaboravio sam ranije da dam sugestiju, bilo bi dobro da postoji i verzija sa Teksom u crvenoj košulji,
pošto je to jedna od bitnijih retro odlika Zlatne Serije )

Naslovnica Alekse Gajića mi je najbolja od ponuđenih, nestandardan stil za staru Zlatnu Seriju, mada je bilo i tad
onih Mikijevih naslovnica, ili u LMS Veliki Blek - Naslednica.

Naslovnica Dalibora Talajića je specifična, s jedne strane crtački originalna (među ovim ponuđenim, svakako)
a opet ima taj retro šmek, pogotovo onih naslovnica ZS (ili više LMS?) iz nekog početnog perioda edicije.

Naslovnica Frana Strukana, iako mi se na prvi pogled učinila jednostavna, baš je zbog te jednostavnosti dopadljiva
i nakon malo dubljeg razmatranja dao sam joj prednost u odnosu na Mister Noa Milana Jovanovića.
Što kaže jocko, lepa je kompozicija; sve je tu što treba - more, stena, divljaci koji izviruju iza stene, palme u daljini i zvezdano nebo.

Naslovnica Boba Solanovića dosta dobra, samo što bi bila karakterističnija za noviji period, ne vuče mnogo na stare ZS naslovnice,
stoga samo 3 poena.

Kad je u pitanju Stevan Subić, nemam nekih većih zamerki na naslovnicu, čista pristrasnost je u pitanju,
smeta mi to VČ potenciranje Dilana. Ako ga već bude u ZS, više volim da ga vidim malko neuobičajenog,
kao što će biti (trebalo bi) na naslovnici Ivice Stevanovića.

Na kraju, Goran Sudžuka, nemam ni tu nekih zamerki, osim što je naslovnica suviše obična.
Samo, za razliku od Mister Noove, ovde nema ni divljaka na njoj, da doprinese napetijoj atmosferi.
Šteta što je morala da se zameni ta prvobitna verzija...
U suštini, nisu ni Alesandrinijeve naslovnice ništa posebno, ova je bolja od originalne za dati naslov, pa i od mnogih drugih MM
naslovnica, ali u ovom glasanju ostaje poslednja na listi, nažalost...
grofica Varga Posted - 27/12/2018 : 18:26:43
8 bod. MM - baš ih je sve troje pogodio. Jednostavna ideja, ali meni efektna.
7 bod. Kerac - prava zlatnoserijska i odličan izbor za prvi broj
6 bod. Mr.No (Kapetan Osveta) Sviđa mi se Jerryjeva poza.
5 bod. DD - Tračnice i ono biće na početku tunela su pun pogodak.
4 bod. PIBD - Priče mi imaju neki humorističan ton, pa mi se sviđa ovaj stil naslovnice
3. bod Zagor (Bijeli vrač) - Super mi je poza i mišići. Baš ga je nacrtao kao "komad čovika" što se kaže, ali faca mu je kao da je 20 godina stariji nego što jest.
2. bod. Mr. No (Papuanski kralj) - Jerry je ispao nekako previše krakat zbog prednje noge. Kao neki košarkaš koji mora dobiti koju kilu.
1. bod Zagor (Stazama sjevera)- Poštujem to da ljudi ako su dobili priliku, naprave nešto u svom stilu, ali mi nije baš jasan Zagorov donji dio tijela i kakva je to poza.
Lukeruk Posted - 27/12/2018 : 01:09:49

8 bodova - Mister No: Kapetan osveta - Milan Jovanovic
7 bodova - Dilan Dog: Ponovo radi bioskop - Stevan Subic - Steta sto je rad umetnika umanjen neprimerenom tipografijom. Siguran sam da bi bez nje vizuelni dozivlaj ilustracije bio sasvim druga dimenzija.
_______________________

6 bodova - Marti Misterija: Kako je Donald Trump spasao svet - Goran Sudzuka - Pitak crtez, prelepe linije, bravo!
5 bodova - Teks: Ranč slobode - Bane Kerac - Od Baneta sam ocekivao puno vise licnog pecata. Moguce da ga ja pogresno dozivljavam, ali one nemirne, razigrane linije i senke iz osamdesetih (Kobra, Blek...) su ono cemu sam se nadao.
4 boda - Price iz Baze Drugde: Onaj koji obitava u tami - Robert Bob Solanović - crtez dobar, sama naslovnica ne bas najsretnije sklopljena
_____________

3 boda - Zagor: Stazama severa - Dalibor Talajić - Neki elementi su sjajni, neki razocaravajuci
2 boda - Zagor: Beli vrac - Aleksa Gajić - Kolorit koji nije napadan je veliki plus
_____________

1 bod - Mister No: Papuanski kralj - Fran Strukan - Kada u startu nije ispunjen osnovni kriterijum neke iole prihvatljive kompozicije likovnih elemenata, nema svrhe upustati se u dalju pricu.
zlatan bihac Posted - 26/12/2018 : 23:56:30
da..ovo samo potvrđuje onu da se o ukusima ne vrijedi raspravljati ili onu drugu sto ljudi sto ćudi..jedan dio u sam vrh stavlja jedne, a druge naslovne na dno, a drugi obrnuto...ustvari, sve bi se to moglo podijeliti u dvije vrste naslovnica...u prve spadaju ove moderne naslovne gdje su autori radili nešto skroz suprotno od onog na šta smo navikli..tu bi pripadale ove dvije zagorove i dilanova naslovna...

ostalih 5 bi bile neke klasične boneli - dnevnik naslovnice.. njih predvodi kerčev tex, dvije martijeve i dvije mister no naslovnice, osim što je ona jedna ipak i tu možda malo drugačija,Papuanski kralj - Fran Strukan...

uglavnom, biće zanimljivo vidjeti na kraju kakav će redosljed biti..

i da, da je ona od broja 9 u konkurenciji, dilan dog, njoj bih dao 1 bod...
koze123 Posted - 26/12/2018 : 21:41:33
Uf, brojim posle Novaka, sad sam u gužvi nekoj... Ovako je neizvesnost veća.

Odokativno Bane vodi, mada ne bih podcenio ni Subića ni Jovanovića. Interesantno je videti toliko razlčitih glasova, koliko se zapravo ne poklapaju ocene između ljudi.
teller Posted - 26/12/2018 : 21:32:04
quote:
Originally posted by koze123

Molim sve da glasaju kao što sam objasnio u prvom postu - u pitanju je prosto rangovanje, ništa više. Glasove tipa '0 bodova za sve sem...' ili 'drugoj naslovnici 5 a ostalima ništa' (primera radi, lupio sam), se neće uzeti u obzir pri računanju. Hvala


možeš li prijatelju zbrojit pa da vidimo dal je Bane blizu pobjede?
koze123 Posted - 26/12/2018 : 20:27:33
Molim sve da glasaju kao što sam objasnio u prvom postu - u pitanju je prosto rangovanje, ništa više. Glasove tipa '0 bodova za sve sem...' ili 'drugoj naslovnici 5 a ostalima ništa' (primera radi, lupio sam), se neće uzeti u obzir pri računanju. Hvala
Oki Posted - 26/12/2018 : 19:24:48
Meni je ovo “retro” izdanje zlatne serije baš zbog ovih “neorginalnih” naslovnica pun pogodak.
...iako sam čitao samo prvi broj, kupujem ovo redovito po izlasku svakog broja😁
Oki Posted - 26/12/2018 : 19:19:36

8 bodova Dilan Dog: Ponovo radi bioskop - Stevan Subić
7 bodova Teks: Ranč slobode - Bane Kerac
6 bodova Zagor: Beli vrač - Aleksa Gajić
5 bodova Mister No: Kapetan osveta - Milan Jovanović
4 boda Marti Misterija: Kako je Donald Trump spasao svet - Goran Sudžuka
3 boda Zagor: Stazama severa - Dalibor Talajić
2 boda Priče iz Baze Drugde: Onaj koji obitava u tami - Robert Bob Solanović
1 bod Mister No: Papuanski kralj - Fran Strukan
mladjo Posted - 26/12/2018 : 17:33:56
8p - ZS 1
7p - ZS 8
6p - ZS 2
5p - ZS 7
4p - ZS 5
3p - ZS 4
2p - ZS 6 (Zagorova faca)
1p - ZS 3 (Zagorova faca)
anto Posted - 26/12/2018 : 13:40:12
8p - Gajić
7p - Jovanović
6p - Solanović
5p - Kerac
4p - Subić
3p - Strukan
2p - Sudžuka
1p - Talajić
verab Posted - 26/12/2018 : 12:14:02
8 - Kerac
7 - Strukan
6 - Solanović
5 - Sudžuka
4 - Talajić
3 - Jovanović
2 - Subić
1 - Gajić

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000