forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Kolorka 122 Ar-Men, živi pakao

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 08/11/2018 : 20:17:30


Daleko, u vodama otoka Seina, Ar-Men izranja iz valova.
Najistureniji i najnepristupačniji svjetionik u Bretanji. Odnosno na cijelome svijetu.
Zovu ga “živi pakao”.

Kolorka 122 • Ar-Men, živi pakao • 96 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Emmanuel Lepage • Crtež Emmanuel Lepage • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 9.11.2018. • Cijena 130 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-122-ar-men-zivi-pakao/500/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Red Marquis Posted - 01/06/2019 : 21:55:22
quote:
Originally posted by lwood

Preskočia si Černobil i Samotne?


Pa ne voli ovakav stil. Nije onda ni ovo trebao da uzima.
lwood Posted - 01/06/2019 : 18:35:02
Preskočia si Černobil i Samotne?
anto Posted - 01/06/2019 : 16:16:47
Lepaž mi je uz Šabutea autor na koga svi otkidaju,a meni je nekako "onako".Nisu mi loši ni jedan ni drugi,jednostavno,kad uzimam nešto od njih dooobro razmislim da li ću kupiti.
Što se tiče pažaLe, nakon Mućaćosa,preskočio sam ga u Curama,Černobilu i Samotnim otocima.I ovde sam se razmišljao da l' da ga uzmem ili ne,i samo zbog silnih hvalospeva na forumu,dobrim ocenama na bd-e,te visokom mestu na listi za najstrip prošle godine ga nabavih.
I nisam požalio,ali samo iz razloga što cenim da ću ga lako zameniti.Mislim,dobar je strip definitivno,ali ne toliko da se izbori za sve dragocenije mesto u kolekciji (jebi ga,porodica sve veća,deca sve zahtevnija,prostora sve manje).

Prelepo nacrtan (ovo mi je ujedno i najveći plus stripu) poludokumentarni strip o nastanku svetionika Ar-Men,kao i o jednom od njegovih čuvara,i njegovim pričama.

A šta znam - verovatno sam ja malo glup i nekulturan za ovako prefinjene stvari,ali čitanje me je ostavilo prilično ravnodušnim.Nije me priča ni najmanje pogodila.Iz mog ugla isforsirana i predvidljiva.I (dobra) ocena koju mu dajem je najviše zbog prelepog crteža.

3.5/5
anto Posted - 21/05/2019 : 11:08:16
...(samo da u'vatim vremena - inače,žemsesla sa vukijem)
vukozec Posted - 21/05/2019 : 09:49:02
Crtež naravno mrak, a tema (svjetionik Ar-men kao takav) vrlo egzotična i intrigantna.

No priča me nije baš oduševila. Puno toga je nabacano, a malo toga razrađeno. Neki djelovi djeluju nedorečeno, neki forsirano. Glavni tvist očit iste sekunde i bezbroj puta viđen.
Kerempir Posted - 21/02/2019 : 13:47:15
Nisam bio siguran u ovaj strip jer iako je crtež odličan, mislio sam da je, pa, priča o ničemu, što mi nije dovoljno za kupnju, ali nakon ovih hvalospjeva, konačno se odlučio i žao mi je što sam već uvrstio kandidate za oscara, ne bi mi bio prvi izbor, ali opet, bilo bi visoko. Radnja me neprimjetno uvukla, kužio sam odmah da nešto jeste sa curom, ali nije me zasmetalo.
vope Posted - 14/02/2019 : 09:23:21
Meni veoma dobar strip. Kupio sam ga u drugom naletu, nakon pregleda rivjua a i sama prica o svetionicima mi je poprilicno egzoticna. Prica je bas dobra sve sa prepletom sudbina ljudi i samog svetionika, odlicno ispricana. Crtez je superlativ od superlativa. E da, ona tvrdnja o slikovnici, uz sve duzno postovanje, je budalastina.
Red Marquis Posted - 08/02/2019 : 14:51:50
quote:
Originally posted by Poli

[quote]Originally posted by Aco
Pa stvarno, kad je Marko objavio vec prvi album, mogao bi i ovaj drugi.


Ne vidim razlog da to i ne uradi.
Poli Posted - 08/02/2019 : 12:39:31
quote:
Originally posted by Aco

Ali misija Lepage nije završena, ima još za objaviti - npr. ovo izgleda sasvim pristojno: https://www.bedetheque.com/serie-27145-BD-Australes-Deux-recits-du-monde-au-bout-du-monde.html


Pa stvarno, kad je Marko objavio vec prvi album, mogao bi i ovaj drugi.

NESVRSTANI Posted - 08/02/2019 : 09:18:23
quote:
Originally posted by Aco

Odličan strip, od zadnja 3 "potopisna" Lepageova stripa, ovaj mi se najviše svidio.

Fino je pogodio mješavinu odnosa dvojice na svjetioniku sa povijesnim podacima (bilo mi je zanimljivo kako su ljudi doslovno krvarili da bi mogli provesti 15 minuta na hridi i onda odmah bježi zbog valova te kad mještani obližnjeg naselja doslovno mole da se ne izgradi svjetionik jer ako ne bude brodoloma, od čega će živjeti )i legendama.

Pada mi napamet (dosadni) Sam samcat od Chabouta, ali ovaj mi je puno jači i direktniji.

Crtački - nema se što puno za dodati. Ne sjećam se da ima neki crtač koji zna dočarati uzburkano more bolje od Lepagea. Naslovnica razbija koliko je dobra. Jedino mi kod emocija ljudi možda malo šteka.

Jedno od izdanja godine. Ali misija Lepage nije završena, ima još za objaviti - npr. ovo izgleda sasvim pristojno: https://www.bedetheque.com/serie-27145-BD-Australes-Deux-recits-du-monde-au-bout-du-monde.html



Ovo je i meni bilo jako
Aco Posted - 08/02/2019 : 08:16:21
Odličan strip, od zadnja 3 "potopisna" Lepageova stripa, ovaj mi se najviše svidio.

Fino je pogodio mješavinu odnosa dvojice na svjetioniku sa povijesnim podacima (bilo mi je zanimljivo kako su ljudi doslovno krvarili da bi mogli provesti 15 minuta na hridi i onda odmah bježi zbog valova te kad mještani obližnjeg naselja doslovno mole da se ne izgradi svjetionik jer ako ne bude brodoloma, od čega će živjeti )i legendama.

Pada mi napamet (dosadni) Sam samcat od Chabouta, ali ovaj mi je puno jači i direktniji.

Crtački - nema se što puno za dodati. Ne sjećam se da ima neki crtač koji zna dočarati uzburkano more bolje od Lepagea. Naslovnica razbija koliko je dobra. Jedino mi kod emocija ljudi možda malo šteka.

Jedno od izdanja godine. Ali misija Lepage nije završena, ima još za objaviti - npr. ovo izgleda sasvim pristojno: https://www.bedetheque.com/serie-27145-BD-Australes-Deux-recits-du-monde-au-bout-du-monde.html
boddhisatva Posted - 06/02/2019 : 23:41:48
meni je to na spisku prioriteta ali nakon tvoga "slikež brutalan" već je zacementirano u odluci ;o)))
NESVRSTANI Posted - 06/02/2019 : 21:03:33
Nakon mlakoga Muchacha i solidnih Cura, Lapage me ovde oduševija.
Ljudske priče su mi u ovome stripu bile sporedne, glavni lik mi je svjetionik. Iako možda dva glavna lika djeluju malo zveknuti, mislin da mogu proć ka tipični svjetioničari. Samotnjaci u svojin filmovima kakvih je onaj svjetionik vidija na desetine.
Sviđa mi se način na koji je Lapage da razbije monotoniju života na svjetioniku ukomponira priču Ysu i priču o povijesti svjetionika.
Crtež je brutlan.
Odnosno, budući da Lapage više slika nego crta, mogli bi reć da je slikež brutalan.

9/10
Macon Posted - 26/01/2019 : 23:35:43
Putovanje na Samotne otoke mi je bio razvučen ali Ar-Men je tekstualno koncizan, sa dobrim ritmom. Crtež i kolor su vrhunski, dvoumio sam se za nabavu zbog teksta ali ispalo je baš dobro. Odličan strip.

Preporuke svima.
jaki Posted - 18/01/2019 : 19:49:43
https://www.youtube.com/watch?v=_CBQv8Y3V4o
lwood Posted - 18/01/2019 : 19:43:49
Geologija nije samo znanost to je stil života.
Poli Posted - 18/01/2019 : 19:31:21

I nista bez Estwinga.




Joooooj, kad se sjetim na drugaricu kojoj sam posudio svog, a ona lupala po kamenu sa spicom/siljkom... Naravno da ju je sjebala, iako joj je tvrdota 7.


Ali fosile sam isao cak 2x raditi, jer sam htio bolju ocjenu. Mislim da sam zavrsio sa 8 ili 9, ali i dalje nisam bio zadovoljan. Sve ostalo je bilo puno gore (kad mi je matematika postala najomiljeniji predmet, to sve kaze).

lwood Posted - 18/01/2019 : 19:20:18
quote:
Originally posted by Poli

quote:
Originally posted by jaki

Naučio sam i nešto novo:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Gnajs



Sada si zavio na podrucje Polija i lwooda. Mada sam, na srecu, ne radim na tome niti bih zelio.






Nije ni svjestan šta ga čeka;skupljanje uzoraka kamenja na terenu,klasifikacija,prodaja stripova i kupovanje stručne literature iz geologije,petrologije,proučavanje stratigrafije,a ako počne skupljat i fosile gotov je do kraja.
Red Marquis Posted - 18/01/2019 : 13:45:25
quote:
Originally posted by lwood

Oh cure je najslabija karika.


Uverljivo.
Poli Posted - 18/01/2019 : 11:17:25
quote:
Originally posted by jaki

Naučio sam i nešto novo:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Gnajs



Sada si zavio na podrucje Polija i lwooda. Mada sam, na srecu, ne radim na tome niti bih zelio.


lwood Posted - 18/01/2019 : 11:03:01
Oh cure je najslabija karika.
Peyo Posted - 16/01/2019 : 22:31:28
Meni je Ar-Men sličan njegovom Putovanju na Samotne otoke, te Jednog proljeća u Černobilu, u smislu sjajne putopisne grafike, i te knjige mi djeluju poput revije Natinal Geographic u stripu.

Čitanje svake mi je bio izvanredni doživljaj, i sve su prelijepo nacrtane.

Odlični Muchaco je rasprodan, također vjerujem da će se to dogoditi i vrlo dobroj knjizi Oh cure.

Sumnjam da će Lepageove knjige biti reprintirane, tako da ne bi trebali riskirati da ostanete bez njih ako ste njegov fan.
jaki Posted - 16/01/2019 : 17:35:28
Ne razmećem se pridjevima poput razbio,pokidao i slično ali Lepage mi je u ovom stripu sve to
Ovakve stripove(tematika)obično ne kupujem(skupljam)ali kod ovoga zbog crteža možda i napravim izuzetak.
Čini mi se da je ovaj strip rođen za poklone tj.da bi se svidio nestripovskoj publici crtežom i temom.
Naučio sam i nešto novo:
https://hr.wikipedia.org/wiki/Gnajs
O ovome sam već čitao i stripove i knjige ali evo:
https://en.wikipedia.org/wiki/Ys
lwood Posted - 02/01/2019 : 21:57:25
Nema na čemu
ivke80 Posted - 02/01/2019 : 21:54:28
Hvala lwood

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000