forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dylan Dog 169 - Muško srce

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
LudensovPotrcko Posted - 27/12/2018 : 15:51:19
Još jedan Dylanov ljubavni brodolom!



Scenarij: Roberto Recchioni
Crtež: Piero Dall'Agnol

Broj originala 342.


OCIJENITE STRIP: Muško srce


Od 28. 12. u SnK i shop.strip-agent.hr
Od 29. 12. na kioscima.

Sretna nova!
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
VALTER Posted - 03/02/2019 : 15:42:41
Na 'ukus' onih kojima je sinonim dobrog crteža nekakav realizam ne treba trošiti riječi. Koliko su žuči neuki ovdje prosuli po majstorima Chiarolli i Laurentiju! Ipak, Dell'agnol ovdje kao da namjerno i isforsirano eksperimentira sa stilom, htijući ostaviti dojam ekscepcionalnosti ove priče. Kao, zašto se Dylan tako slobodno ponaša, je li on jebač ili je samo nezrela osoba koja traži ljubav, pri čemu je seks tek oruđe za bijeg od samoć? Pa na kraju, kad dođe rasna milfara pa ga izj..e, zaključuje da u tome nema ništa loše. Dabome da nema, ali što se htjelo postići ovom pričom, u koju su uz navedeno ubačeni i manijački likovi profila Kingove Misery? 5/10
udarnik007 Posted - 16/01/2019 : 14:09:50
quote:
Originally posted by Deers

Razumijem hejt prema ovakvom crtežu i da se dobrom djelu ljudi on ne sviđa ali ne vidim kako mogu samo na temelju toga reći da je crtež loš? Po kojim parametrima?
I još kad se spominje kao primjer dobrog Daall'Agnola njegove prve epizode koje doduše jesu ljepe za vidjeti ali mi taj neki klon Manare i Stana baš i nije zanimljiv. I mislim da je razvojem stila radio puno bolje stripove.
Ja Dall'Agnolu zamjeram samo šlampavost i fušarenje koje je ne nekim mjestima očito pogotovo kad se usporedi sa inspirativnijim tablama.

A priča je dobra, svašta Rrobe mjenaj da da ništa promjenio nije. Dobro su neki primjetili da je u suprotnosti sa Gavranovom osudom mada u suštiti i nije, jer nije tamo lagao jedini si do sada nije uspio to priznati.

Zanimljivo je vidjeti da scenarsit da raskrinka jednu "čudnu" ljubav koristi također ekstreme. I nisam siguran da time anglašava suprotnosti.



Nema tu nikakvog hejta. Ovo sto sam ja vidio kratko listajuci
strip je crtez na nivou malog djeteta po svim parametrima.
Ja osobno ne volim kako crta Freghieri ali ga postujem jer je majstor svog zanata samo sto meni ne lezi. Volim Piccatta, obozavam Roija, odlicni su Stano, Mari, Brindisi...
Montanari i Grassani mi također nisu dragi ali, postujem ih.
Svi su oni izgradili prepoznatljivi stil koji je nekom drag
nekom ne i osobiti su po necemu. Sto se tice usporedbe sa Manarom
i Stanom, bez ljutnje, ja to zaista ne vidim. Opet kazem,
nekome se vjerojatno sviđa takav i to je OK ali, ubij me
meni je ovo dno dna u Bonelliju pogotovo kad se to radi instituciji poput Dylana Doga! Citam i skupljam kronoloski
Dylana od Libellusa i malo zalim zbog toga cijene radi ali to je neka druga prica i nadam se da ovakvih remek djela u kasnijem periodu nema u vecem broju.
teller Posted - 16/01/2019 : 08:35:10
priča je dobra a crtež..ali dobro 100 ljudi sto ukusa.
Deers Posted - 16/01/2019 : 08:11:04
Razumijem hejt prema ovakvom crtežu i da se dobrom djelu ljudi on ne sviđa ali ne vidim kako mogu samo na temelju toga reći da je crtež loš? Po kojim parametrima?
I još kad se spominje kao primjer dobrog Daall'Agnola njegove prve epizode koje doduše jesu ljepe za vidjeti ali mi taj neki klon Manare i Stana baš i nije zanimljiv. I mislim da je razvojem stila radio puno bolje stripove.
Ja Dall'Agnolu zamjeram samo šlampavost i fušarenje koje je ne nekim mjestima očito pogotovo kad se usporedi sa inspirativnijim tablama.

A priča je dobra, svašta Rrobe mjenaj da da ništa promjenio nije. Dobro su neki primjetili da je u suprotnosti sa Gavranovom osudom mada u suštiti i nije, jer nije tamo lagao jedini si do sada nije uspio to priznati.

Zanimljivo je vidjeti da scenarsit da raskrinka jednu "čudnu" ljubav koristi također ekstreme. I nisam siguran da time anglašava suprotnosti.
teller Posted - 16/01/2019 : 08:04:27
quote:
Originally posted by udarnik007

Ne kupujem redovnu seriju Dylana ali
ga tu i tamo prolistam na kiosku i moram
priznati da mi je zao sto sam ovo uopce i
listao! Ovakav crtez treba zakonom zabraniti!
Jos sam u soku. Katastrofa ako je Dylan a ovo spao.
Pamtim doticnog "umjetnika" iz ranijih radova
na kojima je bio podnosljiv ali, ovo...


pa ništa novo..
Dilan več dugo nema baš dobrih crtača...
Roi, Fragieri, Brindisi i polako KRAJ!
ostali su jadni do osrednji...
valjda su svi bolji na boljim serijalima.
udarnik007 Posted - 16/01/2019 : 07:45:30
Ne kupujem redovnu seriju Dylana ali
ga tu i tamo prolistam na kiosku i moram
priznati da mi je zao sto sam ovo uopce i
listao! Ovakav crtez treba zakonom zabraniti!
Jos sam u soku. Katastrofa ako je Dylan a ovo spao.
Pamtim doticnog "umjetnika" iz ranijih radova
na kojima je bio podnosljiv ali, ovo...
going going Posted - 14/01/2019 : 22:56:23
quote:
Originally posted by Sarghan

Koliko god mjestimice crta preko one stvari i zna izgledati traljavo, uvijek sam spreman braniti ovakvog Dall'Agnola.
Na nekoliko mjesta u ovom broju prošli su me trnci od nekih scena, što mi se u zadnje vrijeme jako rijetko događa kod Dylana.
A scene iz snova da i ne spominjem. Majstor!




U potpunosti se slazem!

Inace, vrlo kontroverzna epizoda. Vrlo neobicne atmosfere, teska, tmurna, ali samo razresenje i Dilanova promena jedne od njegovih glavnih karakternih osobina mi se ni malo ne svidja.
Rekijoni sam sebi puca u nogu ovom epizodom u odnosu na Gavranovu presudu koja je imala donekle slicnu premisu ali se razlikuju u zakljucku. A zakljucak Muskog srca mi nije najbolje legao.
Jocko Posted - 30/12/2018 : 20:53:25
Kad već o crtaču, meni je bio odličan u Tami, Mumiji, Goblinu... U Lovu na veštice, Daleko od svetlosti, Sotoninom pogledu i Mjesečevom srpu je počeo da deformiše likove, izdužuje im face i čini ih grotesknim, ali je to i dalje jako dobro. U Granici, koja je poslednji njegov koji sam čitao, je dosta belji crtež (mada realno i radnja se dešava ugl. u beloj prostoriji pa zato svi ponavljaju kako je strip beo), tu je već promenio stil.
Dalje nisam čitao a sledeća priča mu je tek 186. Crni čovjek.
Tih njegovih prvih 5-6 epizoda su jedne od najbolje nacrtanih u serijalu, rame uz rame s najboljim Casertanovim i Piccatovim radovima.

Ovo u VČ što je izašlo, to sam samo prelistao da vidim kako izgleda, ono je za ocenu 3-4, maksimalno. Prva strana - prvi kadar (na ovom topicu), tako crtam ja kada se ne potrudim. Znači jadno.

DODSFERD Posted - 30/12/2018 : 20:07:58
Bušilica sa naslovnice bi mogla biti Bosch iz Professional serije (model ne bih znao), ali ovakvu motorku još nigdje nisam vidio.
Što se tiče Dall'Agnola, njegova prijašnja epizoda Na koži je sasvim sigurno jedan od najgore nacrtanih Bonellija svih vremena.
mpavin Posted - 29/12/2018 : 13:28:40
Prelistao ga malo, ovaj Dall'Agnol je skoro pa katastrofalan... Većina epizode mu izgleda kao nekakva skica...
Što je najgore, čovik je dokaza još u prva dva pojavljivanja da zna crtati a nakon toga je promini 3-4 stila crtanja a ne zna se koji je gori...
drogsy Posted - 29/12/2018 : 11:05:32
Dall'Agnol je '98 prešao u staff Julie gdje ga je Berardi sjebao zahtjevima da svi crtači moraju imati približno isti stil, no sad sam malo prošao kroz još tabli ovog broja i moram priznati da to prilično solidno izgleda. Ne znam koji mu je k bio dok je crtao ove dvije table u topicu.
velka031 Posted - 29/12/2018 : 08:21:36
Ni meni ovo nije loše, iako je prije bio bolji.
Sarghan Posted - 29/12/2018 : 00:46:06
Koliko god mjestimice crta preko one stvari i zna izgledati traljavo, uvijek sam spreman braniti ovakvog Dall'Agnola.
Na nekoliko mjesta u ovom broju prošli su me trnci od nekih scena, što mi se u zadnje vrijeme jako rijetko događa kod Dylana.
A scene iz snova da i ne spominjem. Majstor!
Barker Posted - 27/12/2018 : 19:20:27
@mladjo: predobro! 😂
ivanl Posted - 27/12/2018 : 19:03:08
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by teller

Podnosljivo..nadam se da je to prvi i zadnji njegov rad na Dilanu..i da ga nece u Zagor staf ubacit...



Pietro je stari crtac Dylana - brojevi 34 (Tama), 45, 55, 69, 98, 124, 186....


Tocno. I nekad je bio izrazito dobar crtac. A onda se eto, 'pronasao' i nazalost nazadovao.
grofica Varga Posted - 27/12/2018 : 18:14:52
Meni se Dall Agnol sviđa u Mumiji i epizodi Mrak. Mislim da je crtao i Mjesečev srp u gigantu.
Ali što jest jest, on stalno mijenja svoj stil i to na gore.
Combatrock Posted - 27/12/2018 : 18:07:59
Sranje, jezivo sranje, propast Dylana
Dexters Posted - 27/12/2018 : 17:45:36
On je bio u početku izvrstan, onda je promijenio stil i počeo koristiti mnogo bjeline, što mi se nije dopadalo. Ovo se sad čini kao neki treći stil- pikatovski. Vidjet ćemo, nije loše sudeći po ovih nekoliko tabli.
drogsy Posted - 27/12/2018 : 17:22:37
Rekao bi Djole "nerijetko skandalozan crtež".
teller Posted - 27/12/2018 : 17:05:00
quote:
Originally posted by agochkov

quote:
Originally posted by teller

Podnosljivo..nadam se da je to prvi i zadnji njegov rad na Dilanu..i da ga nece u Zagor staf ubacit...



Pietro je stari crtac Dylana - brojevi 34 (Tama), 45, 55, 69, 98, 124, 186....


aha..hvala..mislio neki novi..
Nisam osobiti Dilan fan pa..
Onda se nadam da mu je to posljednji rad..i da se penzionisao.

agochkov Posted - 27/12/2018 : 16:56:01
quote:
Originally posted by teller

Podnosljivo..nadam se da je to prvi i zadnji njegov rad na Dilanu..i da ga nece u Zagor staf ubacit...



Pietro je stari crtac Dylana - brojevi 34 (Tama), 45, 55, 69, 98, 124, 186....
Spock Posted - 27/12/2018 : 16:48:14
Broj originala nije 242, nego 342!
teller Posted - 27/12/2018 : 16:45:20
Podnosljivo..nadam se da je to prvi i zadnji njegov rad na Dilanu..i da ga nece u Zagor staf ubacit...
agochkov Posted - 27/12/2018 : 16:43:07
quote:
Originally posted by Dexters

quote:
Originally posted by agochkov

Jedva cekam komentar oko Dall'Agnola ;)


Ako se radnja stripa događa u oblacima, onda će njegov crtež tu savršeno sjesti





Dexters Posted - 27/12/2018 : 16:25:39
quote:
Originally posted by agochkov

Jedva cekam komentar oko Dall'Agnola ;)


Ako se radnja stripa događa u oblacima, onda će njegov crtež tu savršeno sjesti

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000