forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 10/05/2018 : 20:13:19


Ovo je istinita priča o plavokosom Simerijancu i o njegovoj obitelji u Siriji Hafeza Al-Assada.

Arapin budućnosti 3 • Odrastanje na Bliskom istoku (1985. - 1987.) • 152 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Riad Sattouf • Crtež Riad Sattouf • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.5.2018. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/arapin-buducnosti-3-odrastanje-na-bliskom-istoku-1985-1987/480/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
ivanl Posted - 03/04/2021 : 08:44:27
Strip je bas kako-tako. Ni literarno ni vizuelno nesto sto me moze zaokupiti. Losnjikavo. Dosadnjikavo...
Arabiju samu, cijelu, koju sam presao uzduz i poprijeko visekratno, ne dao mi Bog da vidim ponovo. Taj kutak svijeta nazalost ne mogu zaboraviti, a htio bi...
Od tog i takvog svijeta jedino mi je gori bio Pakistan. On je definitivno slijepo crijevo svijeta.
Paka01 Posted - 02/04/2021 : 09:33:49
Čitanje Arapina Budućnosti je iskustvo koje se (za mene) razlikuje od čitanja bilo kojeg drugog stripa do sada. Ne mogu se sjetiti situacije gdje sam bio tako opsjednut pričom i nisam mogao prestati čitati, a da mi je većina likova toliko antipatična i mrska. Naprosto je nevjerojatno gledati sve ove postupke koje radi Riadov otac, ali i isto tako nevjerojatno iritantnu pasivnost kojom Riadova majka sve to podnosi. Riadov stil pripovijedanja je tako jednostavan i pitak da je baš lako uronuti u njega i nakon toga nema nazad. Upravo sam završio treću knjigu i ne mogu se odlijepiti, vuče me da čitam dalje i dalje. Ono što mi se posebno sviđa jest Riadova odluka da ne uvjerava čitatelja u ovo ili ono, već mu dopušta da sam donosi svoje zaključke. On nam svoje djetinstvo u Siriji prikazuje onako kako ga je on doživio (znači nije nužno objektivan), no i unatoč tome svejedno nisam stekao dojam da mi pametuje oko ovoga ili onoga.

Arapin Budućnosti za mene nije samo autobiografija autora, već i djelo kroz koje osjećam da učim o ustrojstvu države i društva koje mi je poprilično nepoznato. Jedina arapska država u kojoj sam ikad bio je Maroko tako da htio - ne htio svako malo radim usporedbe iz vlastitog iskustva, no naravno, ne može se uspoređivati život u jednoj državi s turističkim odlaskom u drugu, a bome i vremenska razlika je dobrih 40ak godina. No eto, Arapin Budućnosti nudi sjajan (i nadam se autentičan koliko je god to moguće) prikaz života u sredini koja je tako drugačija od naše. Nemali broj puta su me događaji iz stripa zainteresirali da ih podrobnije istražim na wikipediji i obožavam kad me neko literarno motivira za daljnje istraživanje. Jedva se čekam baciti na sljedeće knjige.
Poli Posted - 26/03/2020 : 18:02:50

Ma vecina nasilno nastavljenih serijala se razvodeni. Sad, koliko god tesko nama fanovima pao zakljucak nekog nama dragog serijala, to je ipak bolja varianta nego ga spustiti na nivo sapunice kojoj je i sapuna ponestalo.

Ajde, sa Riadom to i nije neki problem, 5 ili 6 knjiga nije pravi problem, drugo bi bilo da je 6 ili 16.


cerichus Posted - 26/03/2020 : 17:13:07
A imamo i primjer Aster Blistoka koji je vještački nastavljen pa smo vidjeli kako se sve razvodnilo.
Poli Posted - 26/03/2020 : 17:10:25

Sad ne znam da li su to bila jaja ali sa Ken Parkerom smo imali zlato pa vidi kako je zavrsilo...

Ali da, to su samo iznimke poje potvrđuju pravilo.


Peyo Posted - 26/03/2020 : 13:12:29
Glavno da je priča i dalje OK, ostalo je manje važno.

Uostalom to svi rade, nitko ne ubija koku koja nosi zlatna jaja.
Markos Posted - 26/03/2020 : 13:02:01
Svaka se priča može razvući.
vukozec Posted - 26/03/2020 : 12:55:21
quote:
Originally posted by Peyo

Što je bolja prodaja, djetinjstvo je sve duže, a sjećanja opsežnija.



:)

A tek kad nisi ograničen stvarnom biografijom, onda možeš istog junaka mamuzati 60 godina ;)
Peyo Posted - 26/03/2020 : 12:13:28
quote:
Originally posted by Shaner
Izgleda da novac stvarno osvježava pamćenje.



Nije nužno.

U određenom trenutku može postati nevažno da li su to stvarni događaji i da li su to tvoja sjećanja ili tuđa.

Ali točno je da novac osvježava. Njime se kupuju osvježavajuća pića i sl. .
Shaner Posted - 26/03/2020 : 12:05:44
quote:
Originally posted by izivko

quote:
Originally posted by Peyo

Što je bolja prodaja, djetinjstvo je sve duže, a sjećanja opsežnija.


U sridu, Peyo!



Izgleda da novac stvarno osvježava pamćenje.

izivko Posted - 26/03/2020 : 11:40:55
quote:
Originally posted by Peyo

Što je bolja prodaja, djetinjstvo je sve duže, a sjećanja opsežnija.


U sridu, Peyo!
Peyo Posted - 26/03/2020 : 11:35:26
Što je bolja prodaja, djetinjstvo je sve duže, a sjećanja opsežnija.
corto33 Posted - 26/03/2020 : 11:07:20
quote:
Originally posted by cerichus

quote:
Originally posted by corto33

Kaže Riad da će biti ukupno šest dijelova.


To je neka novija informacija? Ranije je najavio da se završava sa petom knjigom. Hajde super, dobrog stripa nikad dosta.



https://twitter.com/RiadSattouf/status/1242046077525790722
cerichus Posted - 26/03/2020 : 10:11:15
quote:
Originally posted by corto33

Kaže Riad da će biti ukupno šest dijelova.


To je neka novija informacija? Ranije je najavio da se završava sa petom knjigom. Hajde super, dobrog stripa nikad dosta.
corto33 Posted - 25/03/2020 : 23:49:32
Kaže Riad da će biti ukupno šest dijelova.
brko17 Posted - 14/03/2020 : 19:24:37
Stari mu je lud kao šlapa, oduzet od realnosti svijeta oko sebe. Lik majke mi je kroz prve dvije knjige bio pomalo čudan, ali napokon u trećoj knjizi i ona počinje pokazivati znakove života. Sa zanimanjem čekam vidjeti što me očekuje u 4 knjizi i Saudijskoj Arabiji
Markos Posted - 07/02/2019 : 22:59:23
Slažem se da je sve bolji sa svakim novim nastavkom, meni je četvrti dio najbolji, ne mogu dočekati da izađe peti da otkrijem što je dalje bilo.
NESVRSTANI Posted - 06/02/2019 : 21:30:01
Arapin mi je kako odmiče sve bolji.
Dvi stvari su mi u ovoj trici upale u oko.
Majka je konačno živa i "pizdi". S tin da san uvjeren da je pizdila i prije ali je Riad bija premali da to kuži. Možda se ona i nije prominila ali je Riad stariji i drugačije je vidi.
Otac je u stvari jako nezadovoljan i svjestan je svega, njegov optimizam je samo maska koja mu triba da se ne raspadne. Mater mu je tu došla ka ispušni ventil..
lwood Posted - 09/01/2019 : 09:00:34
Jučer završija prvi broj. Odlično djelce. Lipo pokazuje zaostalost u arapskom svitu. obavezno nabavljan i nastavke.
Peyo Posted - 31/12/2018 : 13:24:20
quote:
Originally posted by lwood
ma biće opet pročita muchacha pa podivlja



Ili se predozirao fotkom Grofice.
DiSkAcH Posted - 31/12/2018 : 13:17:22
Ma Anto se zajezezava kao i uvijek ;)
lwood Posted - 31/12/2018 : 13:14:10
quote:
Originally posted by Peyo

Anto opet na steroidima ili krade djeci baby food što kod njega razvija nekontroliranu agresivnost. Možda od njega postane superheroj Super Babe .





ma biće opet pročita muchacha pa podivlja
Peyo Posted - 31/12/2018 : 13:13:15
Anto opet na steroidima ili krade djeci baby food što kod njega razvija nekontroliranu agresivnost. Možda od njega postane superheroj Super Babe .
lwood Posted - 31/12/2018 : 12:23:46
mene isto interesira ovaj strip. baš ću vidit kako će mi leć.
DiSkAcH Posted - 31/12/2018 : 12:15:17
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Moram priznat da ste me zaintrigirali za ovaj strip, nisam čitao ni privju...


ako si pravi mačo(ali ne onaj isfolirani),tu i tamo zvekneš devojci/verenici šamarčinu kad zakera ili jede govna... ovo je pravi strip za tebe!



Ni blizu takav, upravo si opisao Lucu Torelija, a ne mene
Nit mačo, nit gnjavim curu.
Svejedno ću ovo pročitati

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000