forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: Arapin budućnosti 3

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 10/05/2018 : 20:13:19

Ovo je istinita priča o plavokosom Simerijancu i o njegovoj obitelji u Siriji Hafeza Al-Assada.

Arapin budućnosti 3 • Odrastanje na Bliskom istoku (1985. - 1987.) • 152 stranica • Kolor • 170 x 240 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Riad Sattouf • Crtež Riad Sattouf • Prijevod Željka Somun • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.5.2018. • Cijena 120 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/arapin-buducnosti-3-odrastanje-na-bliskom-istoku-1985-1987/480/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Markos Posted - 07/02/2019 : 22:59:23
Slažem se da je sve bolji sa svakim novim nastavkom, meni je četvrti dio najbolji, ne mogu dočekati da izađe peti da otkrijem što je dalje bilo.
NESVRSTANI Posted - 06/02/2019 : 21:30:01
Arapin mi je kako odmiče sve bolji.
Dvi stvari su mi u ovoj trici upale u oko.
Majka je konačno živa i "pizdi". S tin da san uvjeren da je pizdila i prije ali je Riad bija premali da to kuži. Možda se ona i nije prominila ali je Riad stariji i drugačije je vidi.
Otac je u stvari jako nezadovoljan i svjestan je svega, njegov optimizam je samo maska koja mu triba da se ne raspadne. Mater mu je tu došla ka ispušni ventil..
lwood Posted - 09/01/2019 : 09:00:34
Jučer završija prvi broj. Odlično djelce. Lipo pokazuje zaostalost u arapskom svitu. obavezno nabavljan i nastavke.
Peyo Posted - 31/12/2018 : 13:24:20
quote:
Originally posted by lwood
ma biće opet pročita muchacha pa podivlja

Ili se predozirao fotkom Grofice.
DiSkAcH Posted - 31/12/2018 : 13:17:22
Ma Anto se zajezezava kao i uvijek ;)
lwood Posted - 31/12/2018 : 13:14:10
quote:
Originally posted by Peyo

Anto opet na steroidima ili krade djeci baby food što kod njega razvija nekontroliranu agresivnost. Možda od njega postane superheroj Super Babe .

ma biće opet pročita muchacha pa podivlja
Peyo Posted - 31/12/2018 : 13:13:15
Anto opet na steroidima ili krade djeci baby food što kod njega razvija nekontroliranu agresivnost. Možda od njega postane superheroj Super Babe .
lwood Posted - 31/12/2018 : 12:23:46
mene isto interesira ovaj strip. baš ću vidit kako će mi leć.
DiSkAcH Posted - 31/12/2018 : 12:15:17
quote:
Originally posted by anto

quote:
Originally posted by DiSkAcH

Moram priznat da ste me zaintrigirali za ovaj strip, nisam čitao ni privju...

ako si pravi mačo(ali ne onaj isfolirani),tu i tamo zvekneš devojci/verenici šamarčinu kad zakera ili jede govna... ovo je pravi strip za tebe!

Ni blizu takav, upravo si opisao Lucu Torelija, a ne mene
Nit mačo, nit gnjavim curu.
Svejedno ću ovo pročitati
anto Posted - 31/12/2018 : 11:58:15
quote:
Originally posted by DiSkAcH

ako si pravi mačo(ali ne onaj isfolirani),tu i tamo zvekneš devojci/verenici šamarčinu kad zakera ili jede govna... ovo je pravi strip za tebe!
Peyo Posted - 31/12/2018 : 11:39:36
Itekako je vrijedan čitanja.
DiSkAcH Posted - 31/12/2018 : 11:34:50
Red Marquis Posted - 30/12/2018 : 20:30:37
quote:
Originally posted by Markos

Završio sam upis, četvrta knjiga je vrlo dramatična, stari je popizdio, stvari su postale gadne. Ko će sad dočekat petu.

Dođavola. Sad sam još nestrpljiviji...
Valjda neće proći čitave 2 godine do izlaska 5 toma, kao između 3 i 4 (mislim na francusko izdanje).
Peyo Posted - 30/12/2018 : 19:39:40
quote:
A glede "Ako misliš da je ovo što si napisao dovoljno da žena bude sretna onda si naivniji od mene kada su žene u pitanju",izgleda da si ipak malo više naivan u vezi žena,nego što to misliš - daj ženama sve što im treba,slobodu,previše pažnje ... i napravićeš od njih nesrećna stvorenja.

Anto, Anto ...

Priznajem da sam naivan kada su žene u pitanju, uprkos godinama.

quote:
Originally posted by Mr. Bushido
Uvijek kad vidim neki tvoj komentar na račun žena, pomislim si kako bi tvoji postovi izgledali da je tvoja žena prisutna na ovom forumu.

Riješio je on taj problem. Pored četvoro djece nema ona vremena za strip forume .
Mr. Bushido Posted - 30/12/2018 : 18:37:18
quote:

Rijad je danas poznati i priznati umetnik - ne vidim da je njegov otac negde pogrešio u podizanju?

Nemoj brkati javno i privatno.

quote:

A glede "Ako misliš da je ovo što si napisao dovoljno da žena bude sretna onda si naivniji od mene kada su žene u pitanju",izgleda da si ipak malo više naivan u vezi žena,nego što to misliš - daj ženama sve što im treba,slobodu,previše pažnje ... i napravićeš od njih nesrećna stvorenja.

Uvijek kad vidim neki tvoj komentar na račun žena, pomislim si kako bi tvoji postovi izgledali da je tvoja žena prisutna na ovom forumu.
Markos Posted - 30/12/2018 : 18:17:37
Završio sam upis, četvrta knjiga je vrlo dramatična, stari je popizdio, stvari su postale gadne. Ko će sad dočekat petu.
anto Posted - 30/12/2018 : 17:27:36
quote:

@Anto, manje više u tvojem postu su i odgovori.

Ako misliš da je ovo što si napisao dovoljno da žena bude sretna onda si naivniji od mene kada su žene u pitanju, podsjeća me na njemačko tri K za žene: Kinder, Küche, Kirche (djeca, kuhinja i crkva, a čudi me da nije dodano i kuš!).
https://en.wikipedia.org/wiki/Kinder,_K%C3%BCche,_Kirche

Otac radi što se njemu hoće i kako se njemu hoće, a ostalima ostaje neka se u to nekako uklope. Mali je pod konstantnim stresom od posljedica tih odluka i nerazumijevanja.

Da li bi im u Francuskoj bilo bolje? Teško pitanje, s obzirom na očevo ponašanje i shvaćanja vjerojatno i ne bi, ali bi valjda barem uvjeti života i odrastanja bili bolji.

Sama karakterizacija likova u knjizi mi je površna i nedostatna za neke kvalitetnije procjene.

Rijad je danas poznati i priznati umetnik - ne vidim da je njegov otac negde pogrešio u podizanju?

Možda je bilo bolje da je živeo sa ocem modernih shvatanja u totalnoj slobodi i bez stresa,pa da je danas neka vucibatina ili narkić.

Peyo Posted - 28/12/2018 : 11:09:08
@Anto, manje više u tvojem postu su i odgovori.

Ako misliš da je ovo što si napisao dovoljno da žena bude sretna onda si naivniji od mene kada su žene u pitanju, podsjeća me na njemačko tri K za žene: Kinder, Küche, Kirche (djeca, kuhinja i crkva, a čudi me da nije dodano i kuš!).
https://en.wikipedia.org/wiki/Kinder,_K%C3%BCche,_Kirche

Otac radi što se njemu hoće i kako se njemu hoće, a ostalima ostaje neka se u to nekako uklope. Mali je pod konstantnim stresom od posljedica tih odluka i nerazumijevanja.

Da li bi im u Francuskoj bilo bolje? Teško pitanje, s obzirom na očevo ponašanje i shvaćanja vjerojatno i ne bi, ali bi valjda barem uvjeti života i odrastanja bili bolji.

Sama karakterizacija likova u knjizi mi je površna i nedostatna za neke kvalitetnije procjene.
anto Posted - 28/12/2018 : 00:42:36
quote:

Kako sam ja malo stariji čovjek nagledao sam se u životu raznih budala (doktorska diploma ih u tom smislu ne amnestira) čije su obitelji, prvenstveno djeca trpjela zbog onoga što su im roditelji radili i kako su živjeli. Dijelom i zbog toga što su oni tako trpjeli u svojim obiteljima pa im je bilo normalno da kroz to prolaze i njihova djeca.

ne sumnjam da si si iskusniji i mudriji od mene,ali opet ne vidim šta ti toliko zameraš tom čoveku,i koje konkretno zlo on čini svojima.
Što se tiče Rijada,on manje-više proživljava obično detinjstvo ispunjeno porodičnom ljubavlju - ne verujem da bi bio išta srećniji da ga je proživljavao u Francuskoj.
A što se tiče supruge,ne vidim da njoj nešto mnogo fali;ozbiljno kažem - dobro,živi u selendri,bogu iza nogu,daleko od svoje tadžbine,navika i ostalog,but so what? Pored nje su deca,muž je uz nju,čovek nije alkos,drogoš,kockar,švaler,ne tuče je,ne kinji je psihički - a to što joj se ne dopada tu gde jeste,pa jel to nešto strašno?
Mislim da većina žena na ovoj planeti živi manje ili više nesrećniji život od njenog.
anto Posted - 28/12/2018 : 00:33:45
quote:
Originally posted by kasper

marko, koji je termin za cetvorku? verujem da ce u arabiji biti maximalno

u Arabiji mirišem totalno ludilo!!
Jedva čekam!
Dukidule Posted - 27/12/2018 : 20:35:25
quote:

@Dukidule frende, Bandića ne mogu pobijediti. Inače, po čaršiji se priča da dovršavaš drugu kuću za smještaj stripova koje si kupio na Interliberu .

Ma bruji ta čaršija, samo bruji.
kasper Posted - 27/12/2018 : 20:30:18
to, to. vidmo se u citulji. svaka recenica je istorijska
Peyo Posted - 27/12/2018 : 20:24:48
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Također mi je iz ove prepiske jasnija kasperova sklonost krimosima zbog bliskosti sa voždovačkim Sopranosima. Taj stalno nešto "testeriše"

https://www.youtube.com/watch?v=au7y2Mi8XxE

Ne znam da li je ovo iz dokumentarca koji sam još davno gledao kada tip kaže kako su Šveđani bili zaostali dok ih oni nisu "obrazovali" jer dotad nisu jadni ni znali što je to "reket"!

@Dukidule frende, Bandića ne mogu pobijediti. Inače, po čaršiji se priča da dovršavaš drugu kuću za smještaj stripova koje si kupio na Interliberu .
kasper Posted - 27/12/2018 : 20:00:34
quote:
Također mi je iz ove prepiske jasnija kasperova sklonost krimosima zbog bliskosti sa voždovačkim Sopranosima. Taj stalno nešto "testeriše"

https://www.youtube.com/watch?v=au7y2Mi8XxE

pcoro Posted - 27/12/2018 : 19:53:48
Često se kritizira oca u Arapinu, ali ja mislim da on uopće nije loš, pa možda čak ni glup. Jednostavno je prosječan, možda pomalo kukavan i sujetan kao i mnogi od nas. Ujedno je između neba i zemlje, niti evropljanin niti Arapin do kraja.. u stripu je pomalo papak, ali nije to tako nerealno. Majka je u početku stvarno bila nepostojeća, ali u trećem dijelu je već digla glas :-)
Arapi su grozno prikazani, ali autor ne štedi ni Francuze (npr. ona susjeda s mačićima..) Uglavnom, riječ je o stripu u kojem nikako ne bi htio završiti kao lik :-)

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000