forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Americki strip
 Batman

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
kico Posted - 15/08/2008 : 00:49:41
Zašto je Batman najnezastupljeniji strip na ovim područjima?
I prije smo ga dobivali samo na kapaljku,tu i tamo jednom u dvije-tri godine.
A film rastura kinima,svi govore samo o tome,topic o Batman filmu porastao na sedam stranica,traže se engleska izdanja,skenirani stripovi,šta ti ja znam šta već.
U čemu je problem?U skupim pravima možda?
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
swamp thing Posted - 24/09/2020 : 14:58:44
quote:
Originally posted by Paka01

Snyder je potrošen, odavno već. Rekao bih da je pad u kvaliteti njegovih stripova započeo negdje krajem priče Batman: Zero Year jer nakon toga mu radovi jednostavno nisu na istoj visokoj razni. Da budem iskren, meni se sviđa Superheavy i kraj njegovog Batman runa, ali ne mogu se zavaravati kako je to jednako dobro kao recimo sove ili Death of the Family.

Mislim da bi Snyder trebao uzeti pauzu od mainstream DC naslova i više se posvetiti autorskim projektima, čini mi se da bi tako dobili bešto kvalitetnije stripove.

Da, poslije ZY je poprilično primjetan pad, ali i meni je Snajderov run sveukupno dobar. A Posljednji vitez za šiiiirok zaobilaz.
Paka01 Posted - 24/09/2020 : 10:18:39
Nije da mi spada u slabije radove, već mi jednostavno nije na razini prvih nekoliko trejdova njegovog runa. Meni je Snyderov run sveukupno vrlo zabavan i smatram da je vrijedan čitanja od početka do kraja, no lagao bi kad bi rekao da mi je (okvirno rečeno) druga polovica na istoj razini kvalitete kao i prva.
PijaniPatak Posted - 24/09/2020 : 09:46:28
Žao mi je što to čujem od vas dvojice, jer nam se mišljenja uvek poklope (osim kod Betmen Damned heh). Makar nisam uzeo domaće izdanje, nego ovo nemačko, te će dobro da dođe za jezik.

Inače, Paka, zar ti Graveyard shift spada u slabije radove? Meni je ta sveska skroz dobra, pogotovo The meek na kraju.

Zaboravih i Endgame
Paka01 Posted - 23/09/2020 : 22:02:45
Snyder je potrošen, odavno već. Rekao bih da je pad u kvaliteti njegovih stripova započeo negdje krajem priče Batman: Zero Year jer nakon toga mu radovi jednostavno nisu na istoj visokoj razni. Da budem iskren, meni se sviđa Superheavy i kraj njegovog Batman runa, ali ne mogu se zavaravati kako je to jednako dobro kao recimo sove ili Death of the Family.

Mislim da bi Snyder trebao uzeti pauzu od mainstream DC naslova i više se posvetiti autorskim projektima, čini mi se da bi tako dobili bešto kvalitetnije stripove.
swamp thing Posted - 23/09/2020 : 21:36:54
Batman: The Last Knight on Earth
Nisam očekivao ništa, i upravo to sam dobio. Prije svega, ovo uopšte nije Betmen. Ovo nema nikakve veze sa Betmenom sem naziva. Kao što ni Džoker nije Džoker. To je neki potpuno novi lik, vjerujem nenamjerno, nažalost. Mnoštvo je budalaština ovdje, deus ex machina momenata, potpunih besmislica. Pazi sad, apokalipsa u ovoj priči se desila tako što su Lutor i Supiša imali neku javnu debatu u kojoj je ulog bio taj da za koga ljudi budu glasovali, ovaj drugi će da crkne. I ispostavilo se da su ljudi bili na Lutorovoj strani i Supsa ubijaju neka kriptonitska koplja. I onda nastupa rasulo. Sjajno. I Džoker postaje Robin. I čiroki Vonderka. I Snajder koji ovdje čak nije znao ni dobro započeti priču, što mu je nekad polazilo za rukom, kamoli dovršiti.
Ovaj strip nema nikakvog, ali baš nikakvog smisla. Potpuno bez poente.
alexts Posted - 18/09/2020 : 15:58:26
PijaniPatak Posted - 17/09/2020 : 23:35:02
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ako misliš na Snyderov run od deset svesaka, drž'se: na Superheavyju sam (vol.8).

Nisu to sveske, to su trejdovi sa po nekoliko svesaka obuhvaćenih.

prosvetljen i osramoćen na počinak pođoh
alexts Posted - 17/09/2020 : 22:55:02
quote:
Originally posted by PijaniPatak

Ako misliš na Snyderov run od deset svesaka, drž'se: na Superheavyju sam (vol.8).

Nisu to sveske, to su trejdovi sa po nekoliko svesaka obuhvaćenih.
PijaniPatak Posted - 17/09/2020 : 22:28:57
Prevideo sam da si mislio na imm.Hulka umesto na Snydera. Ups
swamp thing Posted - 17/09/2020 : 21:55:29
Probaću ga vjerovatno sutra
Makar da Patka uzmem u finišu, ako ništa drugo 😁
alexts Posted - 17/09/2020 : 21:01:18
quote:
Originally posted by swamp thing

Valja li čemu Betmen: Poslednji vitez na zemlji? Iščitao sam osnovni Snajderov run na Betsu, bez ovih Betmena koji se smiju, Metala, bla, bla, mogu li uskočiti u taj strip bez ovih koje sam preskočio (opet, ukoliko uopšte vrijedi)?

Prijatan za čitanje, ali zaboravljiv, ne ostavlja dublji utisak. Ideja polovično (ne)uspela.
PijaniPatak Posted - 17/09/2020 : 20:59:25

Izignorisah Paku poslednjih nedelju dana. Taman da vidim šta ima
swamp thing Posted - 17/09/2020 : 19:45:44
Ako ćeš čitaš sve redom, uzimam te 😁
Sad me Paka nabrijao da pročitam onih par Betmena što je u svom topiku reckao, ubaciću tu i ovog Poslednjeg viteza, samo dok skršim još 10-ak epizoda Imm. Hulka što mi je ostalo 😎
PijaniPatak Posted - 17/09/2020 : 19:13:14
Potvrđujem, priča je nevezana za bilo koji od Snajderovih radova. Trebao bih se i ja baciti na čitanje...

Da se trkamo ko će pre?
swamp thing Posted - 17/09/2020 : 18:50:44
Ok, hvala
Zlix Posted - 17/09/2020 : 17:10:10
Može se čitati zasebno. Nije ništa spektakularno, ali meni je okej bio.
swamp thing Posted - 17/09/2020 : 15:43:33
Valja li čemu Betmen: Poslednji vitez na zemlji? Iščitao sam osnovni Snajderov run na Betsu, bez ovih Betmena koji se smiju, Metala, bla, bla, mogu li uskočiti u taj strip bez ovih koje sam preskočio (opet, ukoliko uopšte vrijedi)?
Paka01 Posted - 16/09/2020 : 00:55:10
A pročitat ću, šta ću drugo... Nego, tisućito pojavljivanje? A šta ćemo s onih 7 brojeva Detective Comicsa od ima nekih 10ak godina kad nije bilo Batmana i Batwoman je preuzela glavnu ulogu u naslovu? Pravimo se da je bio i tu, čisto kako bi brojka štimala.
Vlaadisha Posted - 16/09/2020 : 00:18:38
danas je izasla nova mamipara "hiljadita epizoda batmana u detective comicsu", pa ko voli...

john connor Posted - 15/09/2020 : 20:24:01
Omnibusi su odlicno uradjeni, nemaju preveliki broj stranica, i u odnosu na druge bas su povoljniji cenovno...kome se svidja run ovo je best by...meni prvi omni bio odlican, drugi vec konfuzan, nekonzistentan, i tu sam stao...
PijaniPatak Posted - 15/09/2020 : 16:54:20
Ma pitam koja mi je edicija bolja za nabavljanje: tpb ili omnibus (odnosno, da li je kvalitet dostojan omnibus cene)? Citanje uopste nije upitno. Idem do kraja, bejbe!!!
Ali ste mi slucajno obojica odgovorili ;) hvala!
swamp thing Posted - 14/09/2020 : 07:28:47
Nastavi dalje s čitanjem, ubija Morison na Betsu do kraja :)
Omnibusi su, koliko sam upratio, odrađeni odlično, dalje je na tebi šta preferiraš više, TPB, HC, omnibuse, k...., palce 😁
Paka01 Posted - 13/09/2020 : 21:14:11
Time and the Batman ti više služi ko poglavlje u kojem se objasne neke stvari vezane za događaje iz Final Crisis. Nakon toga imaš meni vrlo zanimljiv Batman & Robin serijal koji skroz zabavan i meni je baš super, pa onda The Return of Bruce Wayne poglavlje koje je meni osobno vrlo dobro i nakon toga za kraj ide Batman Incorporated. Ne znam kakav je općenito konsenzus oko Incorporateda, al meni je to uz "R.I.P." najbolji dio Morrisonovog runa. Maštovitost i ludilo na maksimumu, baš ono prva liga!

Općenito mi je Morrisonov run na Batmanu jedan od najboljih stripova uopće (ne samo superherojskih, već sveukupno) tako da čak i ona mrvicu slabija poglavlja ostavljaju odličan dojam ukoliko ih se gleda kao dio cjeline. Uglavnom, ja bih ti preporučio da nastaviš čitati i dalje, pogotovo ako ti se sve to do Time and the Batman svidjelo
PijaniPatak Posted - 13/09/2020 : 20:33:42
Pitanje imam. Morrisonov run: vredan ona tri omnibusa po 60€ ili da ganjam tpb?
Necu vise da citam digitalno unapred, overio sam "sve" do Time and Batman i, njime nisam bas odusevljen (mada, ne uzdam se u svoj sud na osnovu digitale).
Sve do R.I.P-a mi je svetejeblomljac. Ne znam da li u nastavcima ostaje makar blizu toga
Vlaadisha Posted - 05/09/2020 : 20:37:42
kazu ameri "nije kanon dok neko ne referencira" tj dok se neki drugi scenarista ne pozove na tu epizodu
a i ova oznaka black label nagovestava da nije "u kontinuitetu"

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000