forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Film & TV
 Kultni filmovi

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Tonka24 Posted - 25/10/2017 : 22:45:35
Ako se odobri tema,pisalo bi se samo o kultnim filmovima,starijim većinom.
Pogledao sam 6 filmova Rocky Balboa.
Stvarno bezvremenski film kojeg se može gledati bezbroj puta.
Detaljnije,ovih dana.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nagor Posted - 08/03/2019 : 22:45:12
Sjećam ga se iz Airwolfa.

https://www.youtube.com/watch?v=uY5ogQ-kZrY

Slovenski A kanal je vrtio te američke serije iz 80ih. Ah, memories.
emirem Posted - 08/03/2019 : 21:52:45
Tek danas javili.
Legenda.
"Dan velikih valova" jos imam na dvd-u.

https://www.slobodnadalmacija.hr/mozaik/showbizz/clanak/id/592711/zvijezda-80-ih-umrla-prije-punih-mjesec-dana-za-sve-se-saznalo-danas-njegovi-posteri-izlazili-su-u-casopisu-39bravo39-a-mozda-ste-ga-gledali-i-u-hit-seriji?utm_source=Midas&utm_medium=Widget&utm_campaign=Razmjena%2bprometa
nagor Posted - 15/02/2019 : 12:40:35
http://collider.com/will-smith-explains-why-he-turned-down-the-matrix/#images

Val Kilmer kao Morpheus?
DiSkAcH Posted - 11/02/2019 : 10:18:44
Jednorog isto ukazuje da je Deckard replikant.
BTW meni je najdraži theatrical cut gdje je Deckardova naracija, iako zvuči kao da mu se neda živit, meni se baš to sviđa.
I da, meni je ovo definitivno naj SF film, a u tom vrhu mi je i propali Dune za koji većina misli da je smeće.
BR 2049 mi je isto odličan, ali definitivno ispod originala, da je moglo bez njega, moglo je.
Inače preporučam da se pogledaju i ona tri kratka prikvela (dva live action i jedan anime)prije gledanja BR2049 jer su onda neke sitnice jasnije.
nagor Posted - 10/02/2019 : 20:48:43
Da, ima više hintova i pogotovo u final cut-u, ali ne uzimam ih za ozbiljno budući da je final cut Scotovo poigravanje z nečim što nema smisla i nečim što je izraslo iz fanovskog filozofiranja, a ne iz originalnog scenarija.
vukozec Posted - 10/02/2019 : 16:36:51
Ali kud ćeš više pokazivanja ljudskosti od strane umjetnog bića od toga da je i sebe i nas publiku tijekom cijelog filma držao u uvjerenju da je čovjek?

Konkretna scena o kojoj pričaš je možda nastala greškom, ali Scottova namjera je očito bila da nam ostavi puno hintova da bi Deckard mogao biti replikant (ali da ipak nismo 100% sigurni). Spominješ final cut: ako se ne varam on završava sa scenom u kojoj Deckard sanja jednoroga...
nagor Posted - 10/02/2019 : 15:39:15
Greška i zajeb u montaži. To je valda jasno. Ta greška je dvadesetak godina bila jedan od glavnih argumenata teorije po kojoj je i Deckard replikant. To je bila toliko očita greška da ju je Scott, iako fan te teorije, morao popraviti u svom final cut-u.

To da je i Deckard replikant oduzima jačinu zadnjoj sceni. Normalno da oduzima. Nije isti kraj ako je kraj "dva robota se fajtaju i na kraju jedan robot drugome nešto priča" ili kraj u kojem jedno umjetno biće djelom i riječju pokaže više ljudskosti od samog ljudskog bića Deckarda.
vukozec Posted - 10/02/2019 : 13:56:00
quote:
Originally posted by nagor



Deckard replikant? Totalna glupost koja uništava najbolji dio originalnog filma - "tears in the rain" scenu Rutgera Hauera i glavni motiv cijelog filma - ljudskost replikanata vs ljudskost ljudi.



Možeš li objasniti kako točno mogućnost da je Deckard replikant uništava glavni motiv koji spominješ? Naprotiv, samo ga pojačava: Deckard je replikant koji je poprimio toliko ljudskosti da ni ti ne znaš prepoznati razliku ;)

A i ovo što si citirao potvrđuje da nije riječ o nikakvoj grešci u montaži, već o svjesnoj odluci:
"M. Emmet Walsh who plays Bryant, reports that new dialog was recorded to change the number of replicants in this scene, but Scott inexplicably only used half of the new dialog"

Dakle snimili su novi dijalog, ali namjerno ga nisu iskoristili. Da je i bilo slučajno, riječ je o genijalnom potezu zbog kojeg se o filmu raspravlja već skoro 40 godina ;)

A novi je zgodan filmić sam po sebi, ali nepotreban. Naročito je bezveze upravo to što su stvari koje su u originalu ostavljene neodgovorene da nas, kao što rekoh, kopkaju već skoro 40 godina, u nastavku eksplicitne. Ali to je boljka mnogih nastavaka, moraju nastaviti priču kojoj ne treba nastavak pa krenu objašnjavati što ne treba objasniti (Halloween, Matrix, itd.).
nagor Posted - 10/02/2019 : 10:38:14



Konačno pogledao novog Blade Runnera. Ajde, još i razumijem tu famu oko prvog. Atmosferičan film s odličnim vizualijama za to vrijeme i vrhunskim soundtrackom. Precjenjen film ali ima svojih vrlina.

Ovaj novi 2049 je stvarno definicija arthouse wannabe hipsterskog praznog predugačkog i sporog filma u kojemu se ništa na kraju nije dogodilo. Stvarno loše utrošenih dva i pol sata. Nekarizmatičan glavni lik, prazne nepotrebne scene s praznim dijalozima, motivi koji su započeti samo da mogu biti odmah zaboravljeni, vizualije koje uopće nisu toliko impresivne koliko ih se hvali, nepostojeći soundtrack... Loše.

Ali općenito je originalni Blade Runner jedan od onih filmova koji s razlogom nosi naziv "kultni". Slijepo obožavanje manjine na koje se prikopča mainstream većina. Sudeći po ocjenama i kritikama nastavka, prikopčali su se i na ovo smeće od BR-a 2049. Smiješno mi je što to slijepo obožavanje dolazi iz te neke kao genijalnosti u kojoj je Deckard kao replikant. "Genijalnost" koja u biti dolazi iz lijene greške pri montaži:

quote:
The dialog in all releases of the movie prior to the Final Cut alludes to another replicant who dies before Deckard's final battles with Pris and Batty. The conflicting dialog occurs in the first conversation between Deckard and Bryant. Bryant initially tells Deckard there are four "skin jobs" on the loose, but minutes later says six escaped, and one was killed by the "electronic gate", which should leave five. The explanation is that the script originally contained an additional replicant named "Mary", but time and budgetary constraints resulted in her being written out. The role was removed at such a late stage, that it had already been cast. Mary was to be played by Stacey Nelkin. Nelkin had auditioned for the role of Pris, but after her audition, she was offered Mary instead. M. Emmet Walsh who plays Bryant, reports that new dialog was recorded to change the number of replicants in this scene, but Scott inexplicably only used half of the new dialog, resulting in the inconsistency. This inconsistency is corrected in the Final Cut version of the film, although interestingly, in the Workprint, Byrant does indeed say "two" replicants were killed. There are lengthy debates among the movie's fandom on whether Deckard is a replicant himself, the sixth replicant is believed by some to be Deckard.


Deckard replikant? Totalna glupost koja uništava najbolji dio originalnog filma - "tears in the rain" scenu Rutgera Hauera i glavni motiv cijelog filma - ljudskost replikanata vs ljudskost ljudi.

Rutger je rekao i najveću istinu i o ovom nastavku:

quote:
When asked for his thoughts about the sequel beforehand, Rutger Hauer (who played Roy Batty in Blade Runner (1982)) stated that he was completely indifferent to it. He saw no reason why the makers would go back to something which he thought was already perfect, but admitted that it could be considered a compliment. He was equally unimpressed after seeing the film, stating that "it's not a character-driven movie and there's no humor, there's no love, there's no soul. You can see the homage to the original. But that's not enough to me."
Andrey Posted - 06/01/2019 : 19:30:38
ante gotovina (2019)
vice Posted - 05/01/2019 : 16:54:05
Pravi primjer kazališne drame u mediju filma.
swamp thing Posted - 05/01/2019 : 15:40:58
quote:
Originally posted by Dexters

a gdje vam je A Clockwork Orange, 12 Angry Men, Glengarry Glen Ross?

edit: okej, elva je spomenuo paklenu naranču, bravo elva :D


Vrhunski film, a prolazi debelo ispod radara, kome god spomenem taj film blijedo me gleda.
vice Posted - 04/01/2019 : 23:17:06
Scent of a Woman.
Tonka24 Posted - 04/01/2019 : 23:12:35
Ja sam je gledao ovih dana, ostavio sam komentar ali na drugoj temi.
Dexters Posted - 04/01/2019 : 23:06:58
a gdje vam je A Clockwork Orange, 12 Angry Men, Glengarry Glen Ross?

edit: okej, elva je spomenuo paklenu naranču, bravo elva :D
Tonka24 Posted - 04/01/2019 : 17:44:54
quote:
Originally posted by andjusticeforall

Jao, jebote pa to tonka i smrdljivac divane, mal sam cugno, pa vas čitam sutra, no molio bih da se napravi stalna tema vaših razgovora, garantiram da bi bila velika čitanost.


Imaš i u stripovskom djelu pa uživaj.
elva Posted - 04/01/2019 : 13:31:20
u ovim popisima nisam vidio:
The last temptation of Christ
Deliverance
Maratonci trče počasni krug
Tko to tamo peva
Once upon a time in America
Once upon a time in west
Dr. Strangelove
Paklena naranča
Forrest Gump
Let iznad kukavičjeg gnijezda
12 majmuna
Brazil
Za šaku dolara
Dobar, loš, zao
Za dolar više
Sedmorica veličanstvenih
Divlja horda
nema Lyncha
nema Kurosawe
Nema Orson Wellesa
nema Bogarta
nema Fellinia

Sjetio bi se još toga...
andjusticeforall Posted - 03/01/2019 : 23:46:57
Jao, jebote pa to tonka i smrdljivac divane, mal sam cugno, pa vas čitam sutra, no molio bih da se napravi stalna tema vaših razgovora, garantiram da bi bila velika čitanost.
Obi-wan Posted - 03/01/2019 : 11:43:23
Ima svega par što nisam gledao sa popisa, možda desetak.
Zula Posted - 03/01/2019 : 11:20:53
Od nabrojanih filmova s prethodne strane pogledao 178/207
Tonka24 Posted - 02/01/2019 : 17:35:30
Zna se ali neki ne razmišljaju kako bi trebalo, pa ne znaju a neki ne žele namjerno da znaju,valjda im je tako lakše ili su jednostavno takvi.
Hvala na preporukama.
stinky Posted - 02/01/2019 : 17:23:02
tonka,
pa ja govorim da čovjek treba na put, treba tražiti.
dobro je to što si napisao, a opet, ima nešto što te priječi da muški staneš na noge. kao da ti fali fundament. to se ne da naći tako da skačeš tamo vamo. tonka, zna se što je dobro, što valja, nema tu niakvih dvosmislenosti i ovakvih i onakvih strana.
to ti je ko u onoj sclavijevoj stotki, onoj njegovoj temi "traženja samog sebe", pa nas je gnjavio sa svojim degenričnim manjkavostima i edipalnim temama. pričam o Priči o Dylanu Dogu. tamo ima neko mjesto gdje sclavi kaže nešto o labirintu uma i labirintu duše, i naravno, i tu je sfulao, nije do kraja razumio to što piše.

jer, tonka, labirint uma ima bezbroj izlaza (tu se sclavi i ti zapetljate), ali labirint duše ima samo jedan!
taj jedan izlaz Hamvas zove početni položaj i to je dobro štivo za tebe (Hamvas - Kršćanstvo, uzmi, čitaj, razmišljaj).

a filmova ima petsto za tebe, no prvo Južnjačka utjeha.
RadioClash Posted - 02/01/2019 : 17:00:33
146/207 pogledao.
Tonka24 Posted - 02/01/2019 : 16:50:47
quote:
Originally posted by stinky

svi se tražimo, ali ti si baš istaknut po toj karakteristici
ne trebaš se srditi zato

Južnjačka utjeha, čovječe. Southern Comfort, 1981.


Pogledat ću ovaj što si mi predložio, čini se zanimljiv,već sam stavio u svoju listu čekanja, dosta filmova što si predložio.

Off topic.
Ne ljutim se niti malo, nema razloga, ne kažem da nekada prije ne bi.
Tvoje postove mi je interesantno čitati i dosta naučim novih stvari iz njih, jednostavno govoreći o virtualnom svijetu,uz još neke ljude na forumu, tjeraš me razmišljati na jedan drugačiji način.
Iz jedne naizgled jednostavne ( a tako snažne i duboke ) sentence, može se sebi uštedjeti puno energije i vremena tj. napraviti za sebe dobro- s kim si takav si!
Birati s kim se družiš ,kako u stvarnom tako i u virtualnom svijetu.
Pazi kako ćeš apsorbirati ove laudacije-ego je neprijatelj.

U vezi mojeg traženja, ja ne bježim niti želim pobjeći da sam možda broj jedan osoba na ovom forumu u traženju samog sebe, neki bi rekli olako "imaš faze", ja ne napuštam u potpunosti niti jedno svoje traženje/fazu, već uzimam ono najbolje i spajam sve to u cjeline.
Vidiš, ne znam koliko si upoznat a većina ovdje to zna, ja imam manu mucanja.Mnogi bivši prijatelji poznanici...su me pitali kako izlazim na kraj s time( u vrijeme baš gadnog perioda, danas je to kudikamo manje ), kao u smislu da bi njima bilo puno teže u životu s time...moj odgovor je uvijek bio isti-sposobnost od minusa napraviti dupli plus.
Ovo ti želim predočiti u smislu mojeg traženja.
Ne želim ispasti, niti sam ikada bio egocentrik,ali što se više čovjek traži to je napredniji, više znanja stječe, vidici su mu prošireniji u odnosu na veliku većinu ljudi, ti ni ne možeš zamisliti koliko sam ja stekao tim svojim traženjem kako ti gledaš s negativnog aspekta( možemo sada mi razglabati o dozi traženja kao nešto što može i naštetiti pojedincu ).
Kako sam gore napisao smatram te nekim s kime se treba družiti, i po ovome što vidim imam dosta za "pojesti riže" da uhvatim znanje koje ti posjeduješ, ali to ne znači da si ti nešto pametniji ili puno bolji od mene ili bilo koga ovdje, to samo znači da te život na vrijeme usmjerio na neke stvari...dok si ti čitao Sokrata ja sam razbijao drugima glave(ponekada su drugi razbijali meni) zato ja sada čitam Sokrata i stječem znanje koje si ti stekao prije deset godina-hoću reći da je meni gomila traženja/faza otkrilo neke stvari koje su tebi ili nekim drugim ljudima, još uvijek nepoznate. Sve u životu,ali baš sve ima dvije strane,nikada ne gledaj samo jednu.
Možda ti ljudsko traženje ne smatraš nečim negativnim, možda se slažeš u ovome što sam napisao,unatoč tome, znam zašto sam napisao.
Tonka24 Posted - 02/01/2019 : 16:14:52
Iz ove liste nisam pogledao debelo više od pola sigurno, možda sam pogledao 15-20%.
Neke sigurno ne poznajem po engleskim naslovima.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000