forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Djil

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
tiberije Posted - 23/09/2009 : 19:53:54

Djil je simpaticni urbani kauboj iz 80-ih koga je nasa publika imala prilike da upozna u prvih 12 brojeva Martija Misterije u izdanju Dnevnika. Djil je kao i Dzudas ostao do dana danasnjeg neka vrsta favorita iz senke kada su u pitanju junaci koje je izdavao Dnevnik. Ja sam recimo najvise cenio prvih 12 brojeva Martija i to naravno ne samo zbog kvaliteta price Martija vec i zbog toga sto je kao drugi (i to ravnopravni) junak objavljivan Djil. E sada malo o junaku.
Djil je kao i Mister No, ratni veteran (Vijetnam), koji nakon povratka iz rata razocaran u sistem i drustvene norme toga vremena odlucuje da zivi...pa recimo na nacin na koji su ziveli ljudi pre 100 godina, dakle kao kauboj.Naravno mali problem je taj sto je radnja smestena u 80-te godine 20 veka i sto velika vecina ostalih zitelja Amerike vozi automobile sa motorima od nekoliko stotina konjskih snaga. Naravno naseg kauboja, povremeno put i zelja za civilizacijom nanesu u grad i po pravilu ga njegov karakter, radoznolost i sticaj okolnosti redovno uvale u nevolje. Djil je kao junak nerazdvojivo vezan za 80-te, u stripu je prisutna citava ikonografija 80-ih, pocevsi od muzike, uzasne mode, ulicnih bandi pa sve do bajkera i kazina Las Vegasa koji je u tom periodu zdusno promovisan serijom Crime Stories (Kriminalisticke Price) u kojoj su glavni protagonisti bili mafiozo Rej Luka i Inspektor Torelo. Djil je kao i vecina Boneli (ili pak Italijanskih junaka) inspiraciju nasao u Holivudu, tacnije u nekim filmovima toga vremena kao sto su

The Electric Horseman (1979) - http://www.imdb.com/title/tt0079100/
Junior Bonner (1972) - http://www.imdb.com/title/tt0068786/
Urban Cowboy (1980) - http://www.imdb.com/title/tt0081696/

Zasto toliko volim Djila?Ne znam. Mozda je to nostalgija za 80-im koja tinja u vecini nas rodjenih 1970 i neke, ili je za to zasluzan kvalitet samog junaka, verovatno ima pomalo od oba. Sve u svemu nadam se da ce ovaj junak doziveti reizdanje kakvo zasluzuje, pa ce onda neke nove generacije ljubitelja stripa biti u mogucnosti da daju objektivniji sud o jednom "urbanom kauboju" po imenu Djil.

Autori Stripa:
Tekst - E. Missaglia
Crtez - V. Missaglia
Kao i vecina Italijanskih strip junaka i Djil podseca na jednog Holivudskog glumca toga doba, ko je u pitanju...pa recimo da to vama ostavljam da prosudite...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
stinky Posted - 08/03/2019 : 19:57:08
quote:
Originally posted by Spock

Lijepo ti izgleda ovaj presjek Gilovih epizoda. Treba se sjetiti naći to kada stignem ponovno pročitati Gila. Ovo mi je poticaj.

Ovdje na stripovi.com uopće nema ni tekst o ovom junaku.

drago mi je da ti se sviđa
znači, početkom godine sam ponovio Gila i onda još jednom nedavno pročitao, baš mi je bilo super

ima jako lijepe momente taj serijal tako da ti preporučam čitati
stinky Posted - 08/03/2019 : 19:55:30
quote:
Originally posted by nikotin

Ma ne. Simpatično je. Ostavi slike. Nisam znao da si ih ti stavio. Meni ne smetaju.

ja sam napisao tekst, baš sam početkom godine ponovio Gila i super mi je bio
vidio sam ovdje da si neki ljudi rade privatna izdanja, pa sam sve to uključio u tekst. jer, kako kažem, Gil je za stare lisce:)
Spock Posted - 08/03/2019 : 19:49:51
quote:
Originally posted by stinky

"Čini se da je autor ispočetka fino planirao rutu Gilovih skitnji (najveća udaljenost događa se između epizoda 5 i 6: Las Vegas, Nevada – Marysville, Kalifornija, oko 600 km). Prvih 8 priča, sve na Zapadu, slijede određenu logiku. Onda u devetoj epizodi Gil neočekivano iskrsne u Chicagu; prije toga se nalazio na jezeru Tahoe, u blizini Carson Cityja. Od Carson Cityja do Chicaga ima 2716 km!! I odmah povratak u Arizonu, novih 2335 km između epizoda 9 i 10.

Posljednja epizoda, navodno planirana kao nastavak serijala, smještena je na sasvim drugi kraj kontinenta (Los Angeles – slapovi Niagare = 3516 km!!), tako da je Gil doslovno prošao Ameriku uzduž i poprijeko – sve na konju. Ovdje valja primijetiti: nije bio u Texasu!"

http://www.filmokaz.com/?p=1514

Lijepo ti izgleda ovaj presjek Gilovih epizoda. Treba se sjetiti naći to kada stignem ponovno pročitati Gila. Ovo mi je poticaj.

Ovdje na stripovi.com uopće nema ni tekst o ovom junaku.
nikotin Posted - 08/03/2019 : 19:30:54
quote:
Originally posted by anto

tužite ih!!

To mi je i drug rekao kad sam mu poslao link
nikotin Posted - 08/03/2019 : 19:29:32
Ma ne. Simpatično je. Ostavi slike. Nisam znao da si ih ti stavio. Meni ne smetaju.
stinky Posted - 08/03/2019 : 18:55:39
quote:

Sunce ti jbm. Silke stripova koje smo Zlaja i ja sebi radili na ovom sajtu

pa upravo zato što je simpatično da si fanovi rade stripove, stavio sam u fanovski tekst o Gilu. nije mi jasna tvoja rekacija, mislim, ni ne znam te:) ako nećeš na taj jedan neizravni način sudjelovati u ovakvoj promociji Gila, mogu maknuti te slike i staviti neke druge. nije da su presudne baš te slike, samo kažem, zgodno je kao fanovski rad.
emirem Posted - 08/03/2019 : 17:55:59
Pala mi ideja da mogu napraviti team-up Gila sa Mister No-om, ovim novim vijetnamcem, pa zajedno zaruziti negdje u birc.
anto Posted - 08/03/2019 : 17:29:30
tužite ih!!
nikotin Posted - 08/03/2019 : 17:09:38
Sunce ti jbm. Silke stripova koje smo Zlaja i ja sebi radili na ovom sajtu

stinky Posted - 06/03/2019 : 14:13:48

"Čini se da je autor ispočetka fino planirao rutu Gilovih skitnji (najveća udaljenost događa se između epizoda 5 i 6: Las Vegas, Nevada – Marysville, Kalifornija, oko 600 km). Prvih 8 priča, sve na Zapadu, slijede određenu logiku. Onda u devetoj epizodi Gil neočekivano iskrsne u Chicagu; prije toga se nalazio na jezeru Tahoe, u blizini Carson Cityja. Od Carson Cityja do Chicaga ima 2716 km!! I odmah povratak u Arizonu, novih 2335 km između epizoda 9 i 10.

Posljednja epizoda, navodno planirana kao nastavak serijala, smještena je na sasvim drugi kraj kontinenta (Los Angeles – slapovi Niagare = 3516 km!!), tako da je Gil doslovno prošao Ameriku uzduž i poprijeko – sve na konju. Ovdje valja primijetiti: nije bio u Texasu!"

DOMI Posted - 08/01/2019 : 14:12:35
quote:

Joj ne sječam se. Znam da je printanje jednog stripa 1€ a pošto ih ima 4 cijena je 4€ za prinatnje.
A uvez možda isto oko 4€.
A strip je klasično 100 stranica.

nikotin Posted - 06/01/2019 : 16:58:57
Joj ne sječam se. Znam da je printanje jednog stripa 1€ a pošto ih ima 4 cijena je 4€ za prinatnje.
A uvez možda isto oko 4€.
A strip je klasično 100 stranica.
DOMI Posted - 06/01/2019 : 15:47:25
Koliko te prosječno koštao uvez 1 knjige
i koliko stranica ima u jednoj knjizi?
nikotin Posted - 05/01/2019 : 15:12:26
Ja nisam nijedan prodao. Sve sam za sebe napravio. Jedino sam 2 poklonio.
sumohrvat Posted - 05/01/2019 : 13:20:38
Ma koje crno piratstvo kad čovjek napravi sebi za gušt, za svoju osobnu kolekciju... jos jednom, svaka čast Zlatane...
zlatan bihac Posted - 05/01/2019 : 00:40:21
quote:
Originally posted by dzoni

sve to lepo izgleda al je piratsvo i nije mu mesto ovde

pa i nije bas cisto pirastvo jer je ipak ovo strip kojeg je dnevnik izdao, samo je naslovnica druga...
dzoni Posted - 05/01/2019 : 00:25:43
sve to lepo izgleda al je piratsvo i nije mu mesto ovde
zlatan bihac Posted - 04/01/2019 : 20:07:41
quote:

To su bili prvi stripove koje sam uradio. Sad imam i corel i photoshop i mnogo bolje ispada.
Inače, uradio sam si ne objavljene epizode Lazarusa, pa Džon Doa, Samuel Sanda i Pinkertona. I još nekih sitnica.
Sad su na redu Adam Wild i Satanik.

da je imati kakve seme sa nekom stamparijom, dalo bi se hrpa toga uraditi, jer je i vise nego izvjesno da neka izdanja nece nikad kod nas izaci, a postoje prevedena i obradjena digitalno...
samo sto poslije bude malo krivo kadi ipak nesto izadje i bude puno bolje i povoljnije od ovih piratskih izdanja...
nikotin Posted - 04/01/2019 : 19:13:49
To su bili prvi stripove koje sam uradio. Sad imam i corel i photoshop i mnogo bolje ispada.
Inače, uradio sam si ne objavljene epizode Lazarusa, pa Džon Doa, Samuel Sanda i Pinkertona. I još nekih sitnica.
Sad su na redu Adam Wild i Satanik.
zlatan bihac Posted - 04/01/2019 : 11:47:45
quote:
Originally posted by sumohrvat

Zlatane, fenomenalno ovo izgleda... svaka čast. Daj me samo podsjeti, jel kod nas bio prijevod Jauci u noći ili si ti tako preveo. U originalu bi trebalo biti Psi noći.

mislim da je kod nas bio krici u noći..ali je meni bilo lakše od ovih slova u talijanskom originalu, napraviti jauci u noći tako da ostane ovaj originalni font slova...slovo C sam okrenuo i napravio J, a od slova A sam uradio dva U..tako da sam taj naziv stavio...

nikotin; kod tebe luksuzno izdanje, po uzoru na čarobnu knjigu..

možda bi bilo bolje da si stavljao samo po jednu naslovnicu, a ne sve 4 manje..a da su ostale ipak samo unutar stripa..tako to rade kod nas svi izdavaći kad rade omnibus..

što se gordon linka tiče, ovi brojevi 21 i 22 su ti super isplali..bolje nego oni borgisovi bez hrbata šta su ih radili..
ako se ne varam, i jedan alan ford su tako izdali..

prije par godina sam uradio neki uporedni spisak gordon linka, i znam da su bili još neki brojevi..ova dva šta si stavio su iz neke druge serije..mislim da su iz redovne serije imali još 2-3 broja pripremljena ali nikad izdana, ali nisam sad siguran..

i ja sam radio u paintu, ali puno je lakše u corel draw programu raditi, ali ga ja nemam na računaru...
sumohrvat Posted - 04/01/2019 : 00:56:56
Zlatane, fenomenalno ovo izgleda... svaka čast. Daj me samo podsjeti, jel kod nas bio prijevod Jauci u noći ili si ti tako preveo. U originalu bi trebalo biti Psi noći.
nikotin Posted - 03/01/2019 : 22:02:11
Nisu ni tako loše ni ispali jer sam ih radio u Paintu.
Tad nisam znao koristiti Photoshop.

Ovo je dobro ispalo.

nikotin Posted - 03/01/2019 : 21:28:21
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:

quote:

quote:
Originally posted by cerichus

Gdje si ovo nabavio?

izvadio iz martija, nasao na netu originalne naslovne, printao ih i uvezao.

Rekao si mi da si ovo uradio i ja sam sebi napravio u 3 HC knjige.

ja sam to godinama odgadjao..tek sam ovih dana zavrsio sa ljepljenjem stripova...a sve ostalo je jos prije par godina bilo gotovo...malo sam se zeznuo oko zadnjih stranica jer sam tek nedavno na netu naisao na originalne, a vec sam bio printao ove...i hrbat nije kao originalan..ali nema veze..gotovo je sad..spremljeni na police i jos jedan od mini serijala kompletiran..
sad je na redu gordon link, to jest pokusacu da brojevima 8-20 uradim hrbat, tako da izgleda malo ljepse od onog kako je borgis uradio..( i o tome smo pricali, to jest oko ona dva neobjavljena broja, 21 i 22)...

I to sam sebi uradio. Međutim postoji i još 2 digitalno ne prevedna Gordon linka.

stinky Posted - 03/01/2019 : 20:51:41
quote:
Originally posted by emirem

Danas bi ga procitao jos jednom,ali

ja baš namjeravam pročitati Gila.
Gil me još zanima, dok MM ne.
zlatan bihac Posted - 03/01/2019 : 20:46:23
quote:

quote:

quote:
Originally posted by cerichus

Gdje si ovo nabavio?

izvadio iz martija, nasao na netu originalne naslovne, printao ih i uvezao.

Rekao si mi da si ovo uradio i ja sam sebi napravio u 3 HC knjige.

ja sam to godinama odgadjao..tek sam ovih dana zavrsio sa ljepljenjem stripova...a sve ostalo je jos prije par godina bilo gotovo...malo sam se zeznuo oko zadnjih stranica jer sam tek nedavno na netu naisao na originalne, a vec sam bio printao ove...i hrbat nije kao originalan..ali nema veze..gotovo je sad..spremljeni na police i jos jedan od mini serijala kompletiran..
sad je na redu gordon link, to jest pokusacu da brojevima 8-20 uradim hrbat, tako da izgleda malo ljepse od onog kako je borgis uradio..( i o tome smo pricali, to jest oko ona dva neobjavljena broja, 21 i 22)...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000