forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Velika smrt (Le Grand Mort)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
jova Posted - 03/07/2012 : 08:20:28
Pri kraju je rad na četvrtoj epizodi Velike smrti, izlazi do kraja godine.


Prošle godine je u Stripoteci objavljena treća epizoda odmah posle svetske premijere, nadam se da će nas obradovati i ove godine.

Ima mali preview na http://www.ventsdouest.com/actu/preview-vents-d-ouest-octobre-a-decembre-2012.htm
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
teller Posted - 16/01/2019 : 09:23:40
quote:
Originally posted by Mr. Bushido

quote:
Originally posted by teller

Koga zanima


Ima nas, ima.


tako i treba.
Mr. Bushido Posted - 14/01/2019 : 21:34:27
quote:
Originally posted by teller

Koga zanima


Ima nas, ima.
boddhisatva Posted - 14/01/2019 : 21:14:54
quote:
Originally posted by teller

Koga zanima



O ima ih puno koje to zanima, među ostalima i mene.
A znaš li ti telleru tko sam ja?
Ne znaš?
Ja sam ti obožavatelj Loisela

teller Posted - 14/01/2019 : 18:14:53
Koga zanima
anto Posted - 12/01/2019 : 22:18:56
https://www.bedetheque.com/BD-Grand-Mort-Tome-8-Renaissance-ex-libris-offert-356310.html
vronski 3 Posted - 09/10/2017 : 08:21:53
quote:
Originally posted by anto

(+ 4 puta sedmično sport)
stvar dobre organizacije valjda.

edit:sa ženom sam se dogovorio da idemo na četvrto dete - e ako nam plan uspe,definitivno ću malo usporiti sa stripovima



Svaka čast Antoane, ja definitivno stao samo na jednom detetu, sport ništa već jednu deceniju, sa sakupljanjem stripova prestao jer nemam gde da ih držim odavno i rasprodao skoro celu nekadašnju kolekciju a ne pamtmim kad sam poslednji put stigao da pročitam neki strip...



wesskowaz Posted - 08/10/2017 : 23:07:50
Meni je ovo nesto naj sto se pojavilo u Stripoteci u poslednjih 10 god.
panic Posted - 08/10/2017 : 22:24:05
quote:
Originally posted by anto

(+ 4 puta sedmično sport)
stvar dobre organizacije valjda.

edit:sa ženom sam se dogovorio da idemo na četvrto dete - e ako nam plan uspe,definitivno ću malo usporiti sa stripovima


Dobar plan...
Ja sam dvaput video da umem, pa rek'o da nema šta više da dokazujem
anto Posted - 08/10/2017 : 21:50:02
(+ 4 puta sedmično sport)
stvar dobre organizacije valjda.

edit:sa ženom sam se dogovorio da idemo na četvrto dete - e ako nam plan uspe,definitivno ću malo usporiti sa stripovima
panic Posted - 08/10/2017 : 21:34:41
Ma ništa strašno, samo nastavi, jedan si od retkih koji piše osvrte, pokreće nove teme, daje predloge...
Pitanje je: kako sve to uspevaš + da pročitaš stripove + kuća, porodica + pos'o i to na 2 foruma... Ja ne mogu da se nateram da pročitam sad za vikend ni najnoviju Stripoteku
anto Posted - 08/10/2017 : 21:11:43
šta reći
panic Posted - 08/10/2017 : 21:01:46
quote:
Originally posted by anto


Osmi album mi je u rangu prethodnih,i pošto svih sedam epizoda gledam...


anto Posted - 08/10/2017 : 13:56:51
najpre moram izreći veliku zahvalnost Darkvudovoj redakciji što nas je počastvovala svetskom premijerom poslednjeg albuma Velike smrti (albumsko izdanje izlazi 25.oktobra);šta reći osim

Pre nego što sam se bacio na Poslednje seobe,kako se zove nova epizoda,pročitah prethodnih šest (spomenuh da se strip izuzetno brzo čita,pa mi nije bilo teško,a voleo sam da se dobro podsetim prethodnih događaja kako bih što bolje mogao da doživim ovaj) - utisci su identični kao kod prvog čitanja;odličan strip.Jedino što me je ovog puta u par slučajeva asocirao na Okružene mrtvima - verovatno zbog tematike katastrofe i borbe ljudi za goli život.

sedmi album mi je u rangu prethodnih,i pošto sve epizode gledam kao jednu celinu,ne bih ni mogao da razdvojim i uporedim poglavlja između sebe;mada moram reći da mi kvalitet Velike smrti linearno raste (iako jako blago) sa svakim novim brojem.

Ne bih sad da prepričavam sadržaj Poslednjih seoba,jedino što mogu da primetim da ovde ima materijala za još nekoliko albuma,a i tempo kojim se odvija priča mi nagoveštava da se serijal možda i neće završiti sa osmim albumom,kako su autori najavili.
A ako hoće,iskreno se nadam da to neće biti zbrzano (iako to nije Loazelova osobina),jer se bojim da se na 50 i kusur stranica ne može baš lako dovesti ova priča do kraja.A moguće je taj zadnji album bude imao veći broj stranica od ovih prvih sedam.
anto Posted - 04/10/2017 : 12:51:52
KuntaKinte Posted - 04/10/2017 : 08:39:15
quote:
Originally posted by anto

Regis Loisel & JB Djian & Vincent Mallie:Velika smrt - 1.Pčelinje suze,2.Polin,3.Blanš,4.Tama,5.Panika,6.Pukotina (Marketprint (&DW),Stripoteka 1053,1058,1083,1099,1121,1136)

Prolog:
zahvaljujući Marketprintu (od skoro i Darkvudu),imamo privilegiju da pratimo jedan kvalitetan i frišak serijal iz BD produkcije (započet 2007.,zadnji album star "tek" šest meseci),a pod dirigentskom palicom jedne od vedeta fra/bel scene,Režisa Loazela (znanog nam po Ratnicima sa Akbara,Petru Panu i Trgovini),kome pripomažu Ž.B.Žian (ko-scenarista) i Vinsent Malie (crtač,poznat po radovima na zadnja dva albuma Ratnika sa Akbara,Krutonji i Vitezu Bragonu).
Velika smrt je planirana u osam albuma,a potom ćemo je moći imati i u kolornom integralnom albumu od zagrebačke Fibre,a možda i od Darkvuda (ko zna);normalno,ako se sve kockice poslože.Za sada Stripoteka to gura korektno,osim prve priča koja je odštampana Bože-me-sačuvaj i što Ivana Utornik (standardno) ponekad nešto "prespoji".

Sadržaj:
U jednom paralelnom svetu u kome žive četiri plemena Malog naroda (nekakvi humanoidni insekti),ravnoteža je upostavljena (a samim tim je i između naša dva sveta došlo do ravnoteže ) dolaskom mudraca Velike smrti (prikazanog u obliku kostura),koji je došao iz našeg sveta i podario Malom narodu Znanje.
To znanje se prenosi sa kolena na koleno i čuvaju ga sveštenice iz svakog klana,i tako čuvaju mir u svom svetu.Osoba koja jednom u generaciji odlazi iz našeg sveta u taj paralelni svet i dodeljuje sveštenicama Znanje se zove Prenosilac,i tu pratimo zadnjeg od njih, Ervana,koji je na voj put poveo sa sobom studentkinju Polin,devojku potpuno neupućenu u sve ovo.
ALI,na drugoj strani,jedna od četiri sveštenica,Makar,hemafrodit,u toku prenosa Znanja sabotira proces,oplođuje Polin,a siluje nevesnog Žervana,te ostaje trudna.
Nekoliko sedmica kasnije Polin rađa ćerku Blanš,a u malom svetu Makar rađa sina Tamu - preko njih dvoje će ova sveštenica pokušati da uništi Veliki,naš svet,za kojeg misli da ugrožava postojanje njenog sveta.
Na zemlji nastaju kataklizmatične pojave,zemljotresi,oluje,ali i prateći socijalni "cunamiji",te je sve na dobrom putu da ode u *urac!!
Jedina šansa našem svetu je Ervan.
U svetu malog naroda,takođe dolazi do burnih dešavanja.

Sve u svemu - odlično (9/10)

*uočio sam grešku scenarista - u našem svetu,vreme teče brže,međutim kada Polin popije ekstrakt pčelinjih suza (prvi album),tek par minuta nakon Žervana, i kad se nađe u paralelnom svetu,Žervan je već otišao duboko u šumu - a po logici bi trebalo da je došla tek par sekundi posle njega.
*ono što je po meni minus (za sada) su dve stvari:
-Polin ne reaguje adekvatno na sve to što joj se dešava;kao da to i nije toliko čudno da postoji ceo jedan svet i narod u dimenziji paralelnoj našoj.
-nisam najsrećniji kako je "razrađen" Mali svet;mada,nije tu za sada ni bilo prostora da se on bolje definiše.
*i za kraj - strip se čita jako brzo;mislim da sam pročitao svih 6 albuma za manje od dva i po sata.Sa sve piš pauzama.


A kolko puta ti za dva i po sata ideš na piš pauzu?
anto Posted - 03/10/2017 : 22:31:12
https://www.bedetheque.com/BD-Grand-Mort-Tome-7-Dernieres-migrations-312265.html
anto Posted - 08/05/2016 : 21:37:30
setih se da nisam ništa napisao glede crteža (dok sam gledao Đokovića),i taman da se nadovežem na bodisatvin post:
Maliev crtež, i u Ratnicima i ovde je sasvim dobar,sa krupnim kadrovima i brojnim detaljima,ali u koloru (a to kažem samona osnovu fotki sa neta) deluje daleko impresivnije.
Verujem da će čitanje ovog stripa u boji biti tek ono pravo!
boddhisatva Posted - 08/05/2016 : 21:05:50
strip u koloru izgleda još i bolje nego sam mislio, Malie je izvrstan
Markos kaže da će zadnja, finalna epizoda 2016 ... jedva čekam da izađe u Fibrinom albumu ;o))
anto Posted - 08/05/2016 : 18:43:48
Regis Loisel & JB Djian & Vincent Mallie:Velika smrt - 1.Pčelinje suze,2.Polin,3.Blanš,4.Tama,5.Panika,6.Pukotina (Marketprint (&DW),Stripoteka 1053,1058,1083,1099,1121,1136)

Prolog:
zahvaljujući Marketprintu (od skoro i Darkvudu),imamo privilegiju da pratimo jedan kvalitetan i frišak serijal iz BD produkcije (započet 2007.,zadnji album star "tek" šest meseci),a pod dirigentskom palicom jedne od vedeta fra/bel scene,Režisa Loazela (znanog nam po Ratnicima sa Akbara,Petru Panu i Trgovini),kome pripomažu Ž.B.Žian (ko-scenarista) i Vinsent Malie (crtač,poznat po radovima na zadnja dva albuma Ratnika sa Akbara,Krutonji i Vitezu Bragonu).
Velika smrt je planirana u osam albuma,a potom ćemo je moći imati i u kolornom integralnom albumu od zagrebačke Fibre,a možda i od Darkvuda (ko zna);normalno,ako se sve kockice poslože.Za sada Stripoteka to gura korektno,osim prve priča koja je odštampana Bože-me-sačuvaj i što Ivana Utornik (standardno) ponekad nešto "prespoji".

Sadržaj:
U jednom paralelnom svetu u kome žive četiri plemena Malog naroda (nekakvi humanoidni insekti),ravnoteža je upostavljena (a samim tim je i između naša dva sveta došlo do ravnoteže ) dolaskom mudraca Velike smrti (prikazanog u obliku kostura),koji je došao iz našeg sveta i podario Malom narodu Znanje.
To znanje se prenosi sa kolena na koleno i čuvaju ga sveštenice iz svakog klana,i tako čuvaju mir u svom svetu.Osoba koja jednom u generaciji odlazi iz našeg sveta u taj paralelni svet i dodeljuje sveštenicama Znanje se zove Prenosilac,i tu pratimo zadnjeg od njih, Ervana,koji je na voj put poveo sa sobom studentkinju Polin,devojku potpuno neupućenu u sve ovo.
ALI,na drugoj strani,jedna od četiri sveštenica,Makar,hemafrodit,u toku prenosa Znanja sabotira proces,oplođuje Polin,a siluje nevesnog Žervana,te ostaje trudna.
Nekoliko sedmica kasnije Polin rađa ćerku Blanš,a u malom svetu Makar rađa sina Tamu - preko njih dvoje će ova sveštenica pokušati da uništi Veliki,naš svet,za kojeg misli da ugrožava postojanje njenog sveta.
Na zemlji nastaju kataklizmatične pojave,zemljotresi,oluje,ali i prateći socijalni "cunamiji",te je sve na dobrom putu da ode u *urac!!
Jedina šansa našem svetu je Ervan.
U svetu malog naroda,takođe dolazi do burnih dešavanja.

Sve u svemu - odlično (9/10)

*uočio sam grešku scenarista - u našem svetu,vreme teče brže,međutim kada Polin popije ekstrakt pčelinjih suza (prvi album),tek par minuta nakon Žervana, i kad se nađe u paralelnom svetu,Žervan je već otišao duboko u šumu - a po logici bi trebalo da je došla tek par sekundi posle njega.
*ono što je po meni minus (za sada) su dve stvari:
-Polin ne reaguje adekvatno na sve to što joj se dešava;kao da to i nije toliko čudno da postoji ceo jedan svet i narod u dimenziji paralelnoj našoj.
-nisam najsrećniji kako je "razrađen" Mali svet;mada,nije tu za sada ni bilo prostora da se on bolje definiše.
*i za kraj - strip se čita jako brzo;mislim da sam pročitao svih 6 albuma za manje od dva i po sata.Sa sve piš pauzama.
Zagor-te-nay Posted - 19/04/2016 : 22:37:31
Strip se lako čita ali je nedefiniran...od vremena, radnje, prošlosti...taj cili svijet...ne sviđa mi se.
trolodtroje Posted - 23/04/2014 : 21:46:38
Hvala. znači mora da potražim tu ST 1099!!!
anto Posted - 23/04/2014 : 17:03:22
http://www.stripovi.com/index.asp?page=search&header=0&Name=&Heroes=VESM&What=HR&Publisher=ST&ITPublisher=All&Author=All&list=off&sort=Publisher%2CNum%2CHero&cnt=20&submit=Tra%9Ei

sve četiri epizode su objavljene.
trolodtroje Posted - 23/04/2014 : 16:47:05
Kad če nas opet obradovati šefovi iz Marketprinta? Dosad su objavili tri, a originalnih tomova ima 4, jel? Znači još Sombre. Ima li neko više ili bolje informacije?
misterx381 Posted - 14/01/2013 : 21:36:01
quote:
Originally posted by jova

Inače, ne znam da li ste primetili, četvrti nastavak nije objavljen ni u novembarskoj, ni u decembarskoj Stripoteci, a neće biti ni u januarskoj.
"Nedugo nakon..." je izgleda veoma rastegljiv vremenski okvir.



Najavljeno za mart.
jova Posted - 18/12/2012 : 09:12:18
Na blogu Vinsenta Maliea i sajtu jedne francuske biblioteke objavljeno je nekoliko fotografija sa izložbe posvećene Velikoj smrti. Ima tu celih tabli, skica i crteža. Zanimljivo je.

http://vincentmallie.blogspot.com/
http://www.lamainblanche.com/public/Event_View.aspx?e=1061

Inače, ne znam da li ste primetili, četvrti nastavak nije objavljen ni u novembarskoj, ni u decembarskoj Stripoteci, a neće biti ni u januarskoj.
"Nedugo nakon..." je izgleda veoma rastegljiv vremenski okvir.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000