forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex Willer

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Ultras Posted - 17/03/2010 : 01:09:35

Tex - tekst o junaku

Tex - recenzije

Tex - facebook

Tex - Sergio Bonelli Editore

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
anto Posted - 21/04/2019 : 17:11:01
Boneli&Tiči:Teks - Masakr (Veseli četvrtak, Zlatna serija 10, redovni brojevi 108,109)

Imam ovog Teksišu i u oriđi ZS,ali nekako u ovoj novoj,pa još integralnoj verziji mi je lepši.A tu je i Gerina naslovnjača.
Sama epizoda je tipičan oldskul boneli vestern;a pogotovu što ga je i pisao sam Boneli. Teks spašava kockara i krijumčara Frejzera od linča,a onda ukapira da je bolje da nije,jer je tip vrlo opasan,pa onda kreće za njim,al je ovaj već sa svojim kompanjerosima indijancima,i vraća se u selo praznih ruku.A demon Frejzer planira osvetu meštanima i obećava indinacima bogat plen...

Dobar kaubojac koji se bavi indijancima (što meni lično i nije omiljeni podžanr u vesternima),sjajno nacrtan.

3.5/5
solar Posted - 21/04/2019 : 16:25:16
nikotin Posted - 15/04/2019 : 18:34:05
Dr. Zistis Posted - 15/04/2019 : 17:53:25
To se trazi
Combatrock Posted - 15/04/2019 : 16:59:06
Idu vrlo dobre i debele epizode.
selanne Posted - 15/04/2019 : 15:14:55
Opet neka gradska priča, čini mi se da nam je različit ukus.
Mada, kad gledam naslovnice, ova 691-692 izgleda odlično. Doduše, nije Boselli, nego Ruju, tko će znati što je uradio.
kasper Posted - 15/04/2019 : 14:44:05
quote:
Originally posted by selanne

Znači, tri i pol broja, taman dovoljna količina za lijepu priču. Ne znam, ne volim priče smještene u većim gradovima, vidim da se ovdje spominje San Francisco, ali svejedno jedva čekam. Živi bili pa vidjeli.

ma svuda ide prica, pogledaj table samo.
a ima i epizoda 695-699, boseli & doti, tek to izgleda jebeno.
selanne Posted - 15/04/2019 : 14:41:28
Znači, tri i pol broja, taman dovoljna količina za lijepu priču. Ne znam, ne volim priče smještene u većim gradovima, vidim da se ovdje spominje San Francisco, ali svejedno jedva čekam. Živi bili pa vidjeli.
kasper Posted - 15/04/2019 : 14:39:17
quote:

Proteže li se ta iduća epizoda na 3 ili 4 broja? Vidim da četvrti broj crtaju Dotti i Font, je li neka kombinacija ili u četvrtom počinje nova epizoda?

pa ta prica ima 4 naslovnice, price su razdvojene. po tablama na netu sve prsti od akcije

nego ovaj vc teks, misija u meksiku, je bozeMeTiSacuvaj, bljuc
selanne Posted - 15/04/2019 : 14:38:00
Proteže li se ta iduća epizoda na 3 ili 4 broja? Vidim da četvrti broj crtaju Dotti i Font, je li neka kombinacija ili u četvrtom počinje nova epizoda?
kasper Posted - 15/04/2019 : 12:08:50
quote:

E, da, što se tiče Frisende...

Vrh, to sam zaboravio komentirati. Trebali su mu dati Epitaph da crta.

pa ne, odnosno da
epitaf je klasicna prica, klasicni motivi, al boseli je uspeo da je napravi napetu. takodje videti i ovaj zadnji ll kolor za slicnu pricu. e sad sto mi se svidja, radio ju je nov crtac, drugacijeg stila. dobar je, al ne ko frisenda naravno
malo smeta, ko sto rece covek, par puta se pojavi u zadnjem trenutku, ovo mi dodje ko onaj dinamit , al izgleda da ne moze bez tih momenata. dinamit, pogodak u slepoocnicu, prisluskivanje, spas u zadnji cas...

ne znam ljudi, dva odlicna texa za redom u libellusu, a italijani vele da je ovaj sledeci, dotijev, najbolji.
koliko vidim to je neka epksa avantura, ne bas toliko cesta kod texa. to da pazarim pa da budem miran mesec dva
selanne Posted - 15/04/2019 : 11:51:47
E, da, što se tiče Frisende...

Vrh, to sam zaboravio komentirati. Trebali su mu dati Epitaph da crta.
kasper Posted - 15/04/2019 : 11:21:23
e da, naravno, anto nema pojma
kasper Posted - 15/04/2019 : 11:18:29
quote:

Meni Tajna suca Beana nije baš legla. Na stranu sve, ali bazirati dobar dio priče na tome kako je on obožavatelj neke engleske glumice mi se ne sviđa. Tombstone Epitaph je klasu iznad ovoga.

hm, prica je zapravo o tome kako tex i karson mlate olosh sa divljem zapadu, ne pamtim kad je bilo ovako prasenje. sad tu ima malo i dinamita, debilno bacanje istoga me uvek nerviralo, al dobro. sad to prasenje je obogaceno neobicnom sudijinom pozudom, sto je super. ljudski motivi na divljem zapadu. zavrsnica napeta i uzbudljiva. na par mesta boseli fino usporava radnju, tipa da olos ide da nabavi cveca za glumicu. takve stvari volim
frisenda za 11/10. nema ga ko nekad u mv, ne znam da li treba neko da mu nalupa samare i da ga podseti da treba da crta. zali boze sto ga nema ko nekad. posebno izdvajam scena u gradu, podsecaju na kako se bese zvase... crvani zasto, tako nesto. mv 38

pozurite da nabavite ovo dok ima
mogorovic Posted - 14/04/2019 : 23:00:14
Zato rasterećen uvijek pročitam epizodu Lucky Lucka, iliti Taličnog Toma, o sucu Royu Beanu, da se ne zamaram povijesnim istinama o njemu!
selanne Posted - 14/04/2019 : 22:40:04
Znam, čak sam iz znatiželje i guglao nakon što sam pročitao epizodu, saznao da u svemu tome ima i povijesne istine, ali meni baš nekako ne leži, preusiljeno mi je sve to.
76 Posted - 14/04/2019 : 22:20:57
quote:

Meni Tajna suca Beana nije baš legla. Na stranu sve, ali bazirati dobar dio priče na tome kako je on obožavatelj neke engleske glumice mi se ne sviđa. Tombstone Epitaph je klasu iznad ovoga.

Na isti je način osoba suca Beana opisana i u Pričama s Divljeg Zapada.
selanne Posted - 14/04/2019 : 20:39:58
dzoni Posted - 14/04/2019 : 19:52:31
i najnovija vc teks prica je odlicna
MaTex Posted - 14/04/2019 : 09:47:19
Da, zaredalo je dobrih priča u zadnje vrijeme. Malo SA, malo LL, kiosk.. i gle čuda, sve Boselli.
kasper Posted - 14/04/2019 : 05:24:08
dok citam ove gigante placem sto se broj stranica stalno smanjuje
Dr. Zistis Posted - 14/04/2019 : 01:06:12
quote:
Originally posted by kasper

odlican je roj bin , i to je sad vec drugi u ovom ll nizu. valjda cu smoci snage da napisem sta sledrce nedelje

Smogni
Tkdj. Sudija je odlicno nacrtan i odlicno "isprican" Tex.Preporuka...
Sada giganti
kasper Posted - 13/04/2019 : 21:10:07
odlican je roj bin , i to je sad vec drugi u ovom ll nizu. valjda cu smoci snage da napisem sta sledrce nedelje
darkwoodaxe Posted - 13/04/2019 : 13:59:00

ne smetaju mene klišeji, pa od texa i želim dobri stari vestern. samo mi se čini da se boselli 25 godina iza carsonove prošlosti zasitio i da puno lakše postavi osnovnu ideju nego što ju kvalitetno privede kraju. kao da bi puno htio, a u stvari mu se baš i ne da uz redakcijske obaveze koje nekada nije imao.
tata gianluigi je znao udaviti sporom radnjom i dijalozima, ali je priču vodio čvrstom rukom, bez posebnih uspona i padova. možda je baš nepretencioznost bila prednost, no to je stvar ukusa. ponekad je manje više. istina i standardi su drugačiji.
šteta što frisenda nije sačuvan za neku jaču priču. općenito mi ove iz 2013. baš nisu legle, one prethodne "zelene" iz 2012. mi se čine bolje bar ovako po sjećanju na prvu.
Dr. Zistis Posted - 13/04/2019 : 12:13:07
Ja kad vidim ovaj Frisendin crtez meni je Tex vec odlican

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000