forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: KOLORKA 110 - Stare prdonje

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 26/07/2018 : 19:27:41


Pierrot, Mimile i Antoine, prijatelji iz djetinjstva, svi odavno prešli sedamdesetu, svjesni su toga da je starenje jedini poznati način da se ne umre. Odlučni su svoje preostalo vrijeme na Zemlji iskoristiti sa stilom: jednim okom okrenutim prema prošlosti koja bježi, drugim koje vreba sve neizvjesniju budućnost, jednom nogom u grobu i s rukom na srcu. Ova društvena komedija, obojena klasnom borbom i sudarom generacija, počinje na kotačima u svojevrsnom romanu ceste, na putu za Toskanu, tijekom kojega će Antoine pokušati dokazati da ne postoji dobna granica za počiniti zločin iz strasti.

Kolorka 110 • Stare prdonje • 236 stranica • Kolor • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Wilfrid Lupano • Crtež Paul Cauuet • Prijevod Mirna Šimat • Lektura i redaktura Aleksandar Gucunski • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 20.7.2018. • Cijena 220 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/kolorka-110-stare-prdonje/497/
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
izivko Posted - 08/10/2021 : 20:44:44
Prdonje malo previše seru za svoje godine.
stripadzija Posted - 08/10/2021 : 20:11:53
Prdonje su odlične.
tex2 Posted - 08/10/2021 : 16:14:37
Strip me nije nešto oduševio, na momente je i naporan mi bio za čitanje.
Shaner Posted - 07/08/2021 : 20:02:17
S guštom sam ponovo pročitao Prdonje. Smiješno i pametno, s mnogo trenutaka u kojima se gotovo svatko može prepoznati, te k tome još i oku ugodno. Naslov koji je zaslužio reprint i nadam se da će uvijek biti dostupan.

Kerempir Posted - 05/07/2021 : 20:07:36
Stare prdonje 2 je osjetno tanji od prvog dijela jer ima dva albuma za razliku od 4 u prvom dijelu, a kako vidim da su 5. i 6. album objavljeni u razmaku od dvije godine, pretpostavljam da je serijal još aktivan jer se ne naslućuje definitivan kraj, a da se Markos za ovu tanju formu odlučio jer bi se mogli načekati na sljedeće epizode, pogotovo zato što ne postoje ciklusi ili sezone, kako već. U svakom slučaju meni odgovara.

Bilo je to vidljivo i u prvom dijelu, ali drugi dio kao da je još više društveno angažiran čime mi se, usprkos bliskosti mojem svjetonazoru malo izgubila magija prvog dijela i sve je manje momenata na koje se kidam od smijeha već mi više prođe smiješak na licu kako strip postaje sve manje komedija a više humorna drama, ali i dalje je riječ o stripu u kojem sam uživao u dogodovstinama starih prdonja dok mi je žao Sophie koja je pomaknuta na sporedni lik. Pretpostavio sam da serijal nije gotov jer neke stvari nisu razriješene, poput Švabice Berte, pa strpljivo čekam nove događaje, a srećom imam što čitati u tom periodu. Samo se nadam da ih neću dočekati kao punopravnim član Ni oka ni gospodara.
stripnik Posted - 20/06/2021 : 09:46:22
Već 2 godine pokušavam kupiti Prdonje.
Uzeo sam ih danas na Crš-u.

Jedva dočekano drugo izdanje,

Strip je zabavan. Progutao sam ga u jednom dahu. I mi smo sve bliže Prdonjama pa ovaj strip čitam iz jedne nove perspektive. Prdonja perspektive.
Nastavak slijedi.
Markos Posted - 17/06/2021 : 19:12:43
Od danas u prodaji novo izdanje Starih prdonja!
don_draper Posted - 16/05/2021 : 09:50:50
Nije lako biti star, ali nije lako ni napisati strip o starosti.
Zato se napiše strip o starcima koji žive punim gasom i ne ponašaju se sasvim zrelo.
Iako na prvu djeluje da je ovdje samo zafrkancija i da ćemo gledati hrpu staraca koji rade sami od sebe sprdačinu, ovaj strip ima dubinu i poruku koja ne ide samo u smjeru humora. Iako nije pretjerano dug za pojmove kolorki, ovaj strip ima itekako gustu radnju i ne troši previše vremena na prazan hod. Jako dobro su ubačeni flashbackovi i nemam dojam da je bilo rupa u radnji. Sve je na kraju dosta pitko i bez komplikacija. Likovi su dobro okarakterizirani, jedino je pitanje koliko će vam se subjektivno svidjeti.
Ono što je u mom vidu mana stripa je dosta jaka politička obojanost stripa. Iako autor ima potpuno pravo na to, previše je ovo otišlo u jednom smjeru i radilo karikaturu od drugog smjera da bih to pretjerano ozbiljno doživio. Šteta jer bilo je dijelova koji su govorili o stvarno bitnim temama.
Osim toga strip je bio zabavan, a opet i emocionalan i pomalo sjetan na nekim dijelovima. Dosta me čvrsto držao dok nisam završio, a onda sam bio razočaran što je nedovršen (ali nastavak je uskoro ovdje).
Što se tiče konačnog dojma, nije odličan. Spomenuo sam jednu manu, ali i likovi na momente ispadaju totalno neuvjerljivi u nekim radnjama i naumima pa je opet promašena prilika za neku uvjerljiviju notu radnji. Crtež me nije impresionirao sa svojim grubim linijama, ali ima dosta dobar kolor. Sve u svemu, zabavno i vrijedno čitanja, ali niti odvaljuje od smijanja niti me prikovalo za stolac od povezanosti i brige što će biti dalje. Solidno, ajmo reći. Nisam još siguran hoću li nabavljati nastavak.
3.5/5
Red Marquis Posted - 27/10/2020 : 17:56:02
quote:
Originally posted by maddox031

Vidjeh da izlazi 6 album - to se planira nastaviti izdavati u francuskoj i dalje?


Da, već je Makondo najavio sledeće godine da izdaje 5 i 6 nastavak.
maddox031 Posted - 27/10/2020 : 16:58:24
Vidjeh da izlazi 6 album - to se planira nastaviti izdavati u francuskoj i dalje?
anto Posted - 07/08/2019 : 15:25:49
a to - ok, jasno.
Beva Posted - 07/08/2019 : 15:05:50
quote:
Originally posted by anto

Šta "Kaspere,Anto"?
I šta "ma nije"?
ništa ne razumem.



Kasper povjerovao u "drugo čitanje" :)
nenno Posted - 07/08/2019 : 15:05:25
quote:
Originally posted by Poli


I kod nas sparina.






Poli Posted - 07/08/2019 : 14:54:34

I kod nas sparina.


anto Posted - 07/08/2019 : 14:42:11
Šta "Kaspere,Anto"?
I šta "ma nije"?
ništa ne razumem.
kasper Posted - 07/08/2019 : 13:50:11
ma nije, za mene vazi da sam obrnuti anto. samo eto, nekad sam i anto. zapravo, svi smo mi nekad anto
Markos Posted - 07/08/2019 : 13:24:36
Kaspere, Anto!
kasper Posted - 07/08/2019 : 13:13:55
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by kasper

da li su vam prdonje/furune 3 i 4 bile imalo smesne? izgleda da jesu po komentarima, al ja sam se tu smorio samo tako



Meni je 3. album najbolji (a i najviše sam se smijao čitajući ga). Višestruke narativne linije koje se kroz njega provlače su briljantno režirane, tour de force albumskog formata od 55 stranica.



aj uzecu ponovo ovo da citam (furune)



procitao opet furune 3, 4. sad mi je odlicno leglo. zna lupano da kaze o ljudima, drustvu, i to sve da se lagodno cita uz finu dozu humora. dobar je lupano, bas bas dobar
anto Posted - 20/07/2019 : 12:53:00
peti esteban je šlag na tortu.
kasper Posted - 20/07/2019 : 11:24:39
ma lako je sa tim ljudi, gospodari se citaju prvih 5, trgovina 1 ladno moze i sama. sve to je neka celina i smisao. al zato etaban 5ti deo preko one stvari radjen
anto Posted - 20/07/2019 : 10:37:02
za Gospodare ječma se slažem,zaista je završnica jeftinija u odnosu na ostatak serijala i kvari celokupni utisak.Za Trgovinu ne;možda su zadnji albumi malo slabiji od početnih,ali zadovoljan sam kako je okončan strip.
vukozec Posted - 20/07/2019 : 08:42:12
Nadam se da će finiš serijala biti na razini. Recimo finiši Trgovine i Gospodara ječma su mi dosta slabi, tu se baš osjetilo da nije bilo ideje kako zvršiti priču startu, već se to smislilo naknadno, pa se u nedostatku inspiracije pribjeglo stereotipnim hepiendima u stilu meksičkih sapunica. Nadam se da sa Prdonjama imaju bolju ideju kamo to vodi.
Red Marquis Posted - 20/07/2019 : 00:59:07
quote:
Originally posted by Peyo

quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by kasper

da li su vam prdonje/furune 3 i 4 bile imalo smesne? izgleda da jesu po komentarima, al ja sam se tu smorio samo tako



Meni je 3. album najbolji (a i najviše sam se smijao čitajući ga). Višestruke narativne linije koje se kroz njega provlače su briljantno režirane, tour de force albumskog formata od 55 stranica.



Koliko se sjećam 3. album me potaknuo u odluci da kupim integral.

Odličan strip, ali se pitam može li i nadalje zadržati kvalitetu ovog integrala.


Ako je suditi po ovom novom albumu...može.
Peyo Posted - 19/07/2019 : 23:19:57
quote:
Originally posted by vukozec

quote:
Originally posted by kasper

da li su vam prdonje/furune 3 i 4 bile imalo smesne? izgleda da jesu po komentarima, al ja sam se tu smorio samo tako



Meni je 3. album najbolji (a i najviše sam se smijao čitajući ga). Višestruke narativne linije koje se kroz njega provlače su briljantno režirane, tour de force albumskog formata od 55 stranica.



Koliko se sjećam 3. album me potaknuo u odluci da kupim integral.

Odličan strip, ali se pitam može li i nadalje zadržati kvalitetu ovog integrala.
ZoranC Posted - 19/07/2019 : 21:00:38
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:
Originally posted by ZoranC


Je l izvorno izaslo jos nesto, da bismo mogli ocekivati i Fibrin nastavak?


Izašao je i peti album.

Aha, hvala. Vidio sam na prethodnoj strani da je bio najavljen. A nista, procitace se Fibrin tom jos jednom dok se nakupi materijala za drugi.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000