forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Magični Vjetar SC 3 u 1

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
lwood Posted - 24/01/2019 : 21:12:37
Da li bi kupovali Magičnog Vjetra u izdanju u kakvom sad izlazi Ken Parker? (SC,kiosk,3 epizode po broju,mjesečni ritam)
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Spock Posted - 28/01/2019 : 21:57:48
quote:
[i]Originally posted by Torghal
Ne mozes sudit o liku na osnovu nekoliko prvih epizoda.Ken ce se razvijat i sazrijevat kroz serijal kao sta ce sazrijevat i njegovi autori.Sta se tice tvoje primjedbe da Berardi igra na jeftine emocije,e tu si vec potpuno u pravu.Pogotovo je to ocito u prvim epizodama.Neki sporedni lik prikaze simpaticnim i onda ga ubije.Na racun te jeftine emocije neke Kenove epizode izgledaju bolje nego sta ustvari jesu.Npr.epizoda Krvave zvijezde,da nije onaj maleni umra,po cemu bi se ta epizoda pamtila?Po nicemu,jedna prosjecna copy paste Western pricica.Toga ce kako se serijal bude razvija biti manje ali i dalje ce Berardi taj trik (pre)cesto koristit.Cak i u najboljim epizodama poput Dah i san.Ko zna,mozda Berardi i nije tako genijalan autor kao sta ga se ovde cesto prestavlja (Julia je najbolji primjer)ali u odnosu na daveza Manfredija je maestro.



Istina da se serijal ne može suditi prema smo prvih šest pročitanih epizoda.
Nastavljam dalje, pa se moj dojam možda i promijeni na bolje!

Manfredi je očajan u Dylanu, ali u Magičnom je neka druga priča.
Torghal Posted - 28/01/2019 : 21:24:25
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ne.
Precijenjen strip.
Ken je za Magičnog ono što je Zagor za Malog rendžera.



Nije ista tema!
U Kenu uopće nema fantastike, a Magični nije superjunak bez osjećaja kao Ken. Manfredi također ne podiže vrijednost svog djela ekstremnom i nerealnom tragedijom, već je više za uzor uzeo Sclavija i indijanske legende.

Također, Mali rendžer ima nekih prednosti nad Zagorom, kao npr. kontinuitet.


EDIT: Hvala što podržavaš Magičnog na kioscima zbog mene i takvih poput mene!



Ken superjunak bez osjecaja?Cekaj jel ti govoris o Kenu Parkeru ili postoji jos neki strip junak imena Ken za kojeg ja ne znam?Ken Parker prvo nije superjunak a jos manje je bez osjecaja.Sam serijal o Kenu Parkeru ima i vrlina a i mana ali sam lik Kena je sjajno osmisljen,napisan i okarakteriziran.Sta se tice Manfredija,mozda mu je Sclavi i bia uzor,ali Sclavi je za njega genije,Manfredi je tipicni bonelli scenarist,pilator koji ono sta moze biti receno u jednoj recenici on razvuce na pet strana.Daleko od toga da Magicni nije ima i dobrih epizoda ali vecina(pogotovo one kasnije)su teski smor.Serijal je postiga uspjeh najvise radi sjajnog crtackog staffa,bas me zanima koliki bi uspjeh Magicni ima da ga je crtala ekipa koja trenutno crta Zagora.



Ne slažem se! Kao što sam već napisao, Ken je robot bez ljudskih osjećaja, sposoban za sažaljenje i razlikovati dobro i loše. Nepotpun je, očito nema instalirane zakone robotike. Kontrast Kena robota su ekstremne tragedije, gdje se Berardi koristi djecom i ženama da bi stvorio veće emocije kod čitatelja. Po pitanju superjunaka, čovjek je najsposobniji Bonelli lik. Sve zna i sve može. Npr. sam riješi cijelu bandu mafijašku razbojnika koji teroriziraju grad, sredi grizlija tako da ga zajaši i jednim udarcem nožem ga ubije, najbolji je strijelac Divljeg zapada, najsposobniji šerif... Sve čega se uhvati najbolje radi, a Berardi nam to prikazuje kao nešto što svatko može. Da, sigurno nije superjunak!

Samim tim strip je nadrealan jer niti je normalna tolika količina tragedije, a o Kenovoj reakciji sam već rekao. Otrese prašinu s ramena, namjesti frizuru i krene kod brijača da bi spreman nastavio misiju.

Meni prvenstvo tragedija povezana s djecom smeta i nije mi u redu to koristiti na način kako to čini Berardi.


Ne mozes sudit o liku na osnovu nekoliko prvih epizoda.Ken ce se razvijat i sazrijevat kroz serijal kao sta ce sazrijevat i njegovi autori.Sta se tice tvoje primjedbe da Berardi igra na jeftine emocije,e tu si vec potpuno u pravu.Pogotovo je to ocito u prvim epizodama.Neki sporedni lik prikaze simpaticnim i onda ga ubije.Na racun te jeftine emocije neke Kenove epizode izgledaju bolje nego sta ustvari jesu.Npr.epizoda Krvave zvijezde,da nije onaj maleni umra,po cemu bi se ta epizoda pamtila?Po nicemu,jedna prosjecna copy paste Western pricica.Toga ce kako se serijal bude razvija biti manje ali i dalje ce Berardi taj trik (pre)cesto koristit.Cak i u najboljim epizodama poput Dah i san.Ko zna,mozda Berardi i nije tako genijalan autor kao sta ga se ovde cesto prestavlja (Julia je najbolji primjer)ali u odnosu na daveza Manfredija je maestro.
Spock Posted - 28/01/2019 : 18:09:22
quote:
Originally posted by Torghal

quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ne.
Precijenjen strip.
Ken je za Magičnog ono što je Zagor za Malog rendžera.



Nije ista tema!
U Kenu uopće nema fantastike, a Magični nije superjunak bez osjećaja kao Ken. Manfredi također ne podiže vrijednost svog djela ekstremnom i nerealnom tragedijom, već je više za uzor uzeo Sclavija i indijanske legende.

Također, Mali rendžer ima nekih prednosti nad Zagorom, kao npr. kontinuitet.


EDIT: Hvala što podržavaš Magičnog na kioscima zbog mene i takvih poput mene!



Ken superjunak bez osjecaja?Cekaj jel ti govoris o Kenu Parkeru ili postoji jos neki strip junak imena Ken za kojeg ja ne znam?Ken Parker prvo nije superjunak a jos manje je bez osjecaja.Sam serijal o Kenu Parkeru ima i vrlina a i mana ali sam lik Kena je sjajno osmisljen,napisan i okarakteriziran.Sta se tice Manfredija,mozda mu je Sclavi i bia uzor,ali Sclavi je za njega genije,Manfredi je tipicni bonelli scenarist,pilator koji ono sta moze biti receno u jednoj recenici on razvuce na pet strana.Daleko od toga da Magicni nije ima i dobrih epizoda ali vecina(pogotovo one kasnije)su teski smor.Serijal je postiga uspjeh najvise radi sjajnog crtackog staffa,bas me zanima koliki bi uspjeh Magicni ima da ga je crtala ekipa koja trenutno crta Zagora.



Ne slažem se! Kao što sam već napisao, Ken je robot bez ljudskih osjećaja, sposoban za sažaljenje i razlikovati dobro i loše. Nepotpun je, očito nema instalirane zakone robotike. Kontrast Kena robota su ekstremne tragedije, gdje se Berardi koristi djecom i ženama da bi stvorio veće emocije kod čitatelja. Po pitanju superjunaka, čovjek je najsposobniji Bonelli lik. Sve zna i sve može. Npr. sam riješi cijelu bandu mafijašku razbojnika koji teroriziraju grad, sredi grizlija tako da ga zajaši i jednim udarcem nožem ga ubije, najbolji je strijelac Divljeg zapada, najsposobniji šerif... Sve čega se uhvati najbolje radi, a Berardi nam to prikazuje kao nešto što svatko može. Da, sigurno nije superjunak!

Samim tim strip je nadrealan jer niti je normalna tolika količina tragedije, a o Kenovoj reakciji sam već rekao. Otrese prašinu s ramena, namjesti frizuru i krene kod brijača da bi spreman nastavio misiju.

Meni prvenstvo tragedija povezana s djecom smeta i nije mi u redu to koristiti na način kako to čini Berardi.
solar Posted - 28/01/2019 : 18:01:16
quote:
Ken superjunak bez osjecaja?Cekaj jel ti govoris o Kenu Parkeru ili postoji jos neki strip junak imena Ken za kojeg ja ne znam?Ken Parker prvo nije superjunak a jos manje je bez osjecaja.Sam serijal o Kenu Parkeru ima i vrlina a i mana ali sam lik Kena je sjajno osmisljen,napisan i okarakteriziran.

Ovo samo dodaje težinu na stranu argumenta da je Ken u jednom dijelu "sveta krava" i da postoje određene dogme koje se ne smiju na bilo koji način dovest u pitanje.
Torghal Posted - 28/01/2019 : 17:55:52
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Ne.
Precijenjen strip.
Ken je za Magičnog ono što je Zagor za Malog rendžera.



Nije ista tema!
U Kenu uopće nema fantastike, a Magični nije superjunak bez osjećaja kao Ken. Manfredi također ne podiže vrijednost svog djela ekstremnom i nerealnom tragedijom, već je više za uzor uzeo Sclavija i indijanske legende.

Također, Mali rendžer ima nekih prednosti nad Zagorom, kao npr. kontinuitet.


EDIT: Hvala što podržavaš Magičnog na kioscima zbog mene i takvih poput mene!



Ken superjunak bez osjecaja?Cekaj jel ti govoris o Kenu Parkeru ili postoji jos neki strip junak imena Ken za kojeg ja ne znam?Ken Parker prvo nije superjunak a jos manje je bez osjecaja.Sam serijal o Kenu Parkeru ima i vrlina a i mana ali sam lik Kena je sjajno osmisljen,napisan i okarakteriziran.Sta se tice Manfredija,mozda mu je Sclavi i bia uzor,ali Sclavi je za njega genije,Manfredi je tipicni bonelli scenarist,pilator koji ono sta moze biti receno u jednoj recenici on razvuce na pet strana.Daleko od toga da Magicni nije ima i dobrih epizoda ali vecina(pogotovo one kasnije)su teski smor.Serijal je postiga uspjeh najvise radi sjajnog crtackog staffa,bas me zanima koliki bi uspjeh Magicni ima da ga je crtala ekipa koja trenutno crta Zagora.
VALTER Posted - 28/01/2019 : 09:51:51
quote:
Originally posted by anto

Riđobradog sam obožavao kao mlađi,i dan danas mi je jedan od omiljenih stripova,ali definitivno ne mislim da bi serijal kupio novije generacije čitalaca.
Sa druge strane,Magični je strašan strip,moderan vestern,sa horor elementima,politikom... Najbolji dokaz da je suvi kvalitet u pitanju, je činjenica da se ugasio na kisocima - nisam ironičan,da se razumemo.



Ovo mi se čini kao jedna snobovska argumentacija (u kojoj je doduše prešućeno "skupo je, dakle, kvalitetno je" - ali se vidi da se i na to cilja). "Moderan vestern sa horor, elementima, politikom..." - iz toga još uvijek ne proizlazi da bi u pitanju bila "suva kvaliteta". Da se razumijemo, ja imam svih četrdeset i nešto knjiga, koje sam kupovao čim bi izašle (od 2006. do 2012.), i mnoge epizode bile su mi izvrsne, ali danas kad to čitam, daleko je to od "suvog kvaliteta". Dobro je netko komentirao da je riječ o jednoj NGO priči o Indijancima, ali to zatupljivanje o plemenitosti Indijanaca i superiornosti njihovog načina života nije najaslabija točka - nego je to prerazvučenost serijala, besciljnost (nakon pogibije Custera), iritantan Luke Skywalker/Darth Vader odnos između Neda i Hogana (koji također nikud ne vodi), isforsirano uvođenje lovkraftovskih motiva. Naravno da ima sjajnih priča, na pamet mi padaju Olovno nebo, Mjesec lišća koje pada i Čikaški požar (nedavno sam ih opet pročitao)- ali da bi to ukupno bilo nešto ekstraordinarno, jednostavno nije istina.
supermark Posted - 28/01/2019 : 08:17:32
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by maelstrom

Meni bi legao kao as na rukav jer ga nemam.Svojevremeno sam se dvoumio da li da krenem od Libellusa da uzimam Magičnog ili Riđobradog, nisam mogao oba, već su bili odmakli.Pošto sam uglavnom već imao dosta Bonellija, odlučio sam se za Riđobradog.




Dobra odluka, Riđi je ipak puno bolji od Magičnog



S tim se ne bih složio nikako. Većinom svi podcenjuju Bonelli izdanje zato što je Bonelli kiosk izdanje. Neš ti Riđobradog! Ne-Bonelli A4 album u boji, pa mora biti dobro. Meni Riđobradi nije nešto. Pokušao i odustao nakon 7 albuma, iako sam i ranije čitao neke kasnije epizode, pa me to, uz hvalospjeve poznanika ponukalo da probam.

Magični je potpuno drugačija tematika i neusporediv s Riđobradim. Mene je oduševio.
Probao sam čitati dosta ne-Bonelli junaka, ali niti jedan mi nije ono baš legao (OK, Blueberry možda).




Ne podcijenjujem jer je riječ o Bonelliju
Imam obe Libellusove kolekcije i Riđobradi je, po mom mišljenju, puno kvalitetniji serijal
Magični u jednom trenutku postaje iznimno dosadan i naporan serijal za čitanje (saga o Custeru... zijeeev)
Ista stvar što se tiče borbe sa Hoganom, toliko se to (nepotrebno) razdužilo da čitatelj (ja) gubi na zanimanju što će se uopće dogoditi na kraju.
anto Posted - 27/01/2019 : 23:53:48
quote:
Originally posted by Spock

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by maelstrom

Meni bi legao kao as na rukav jer ga nemam.Svojevremeno sam se dvoumio da li da krenem od Libellusa da uzimam Magičnog ili Riđobradog, nisam mogao oba, već su bili odmakli.Pošto sam uglavnom već imao dosta Bonellija, odlučio sam se za Riđobradog.




Dobra odluka, Riđi je ipak puno bolji od Magičnog



S tim se ne bih složio nikako. Većinom svi podcenjuju Bonelli izdanje zato što je Bonelli kiosk izdanje. Neš ti Riđobradog! Ne-Bonelli A4 album u boji, pa mora biti dobro. Meni Riđobradi nije nešto. Pokušao i odustao nakon 7 albuma, iako sam i ranije čitao neke kasnije epizode, pa me to, uz hvalospjeve poznanika ponukalo da probam.

Magični je potpuno drugačija tematika i neusporediv s Riđobradim. Mene je oduševio.
Probao sam čitati dosta ne-Bonelli junaka, ali niti jedan mi nije ono baš legao (OK, Blueberry možda).


Riđi i Magični su neuporedivi,i svaka komparacija je besmislena.

Riđobradog sam obožavao kao mlađi,i dan danas mi je jedan od omiljenih stripova,ali definitivno ne mislim da bi serijal kupio novije generacije čitalaca.
Sa druge strane,Magični je strašan strip,moderan vestern,sa horor elementima,politikom... Najbolji dokaz da je suvi kvalitet u pitanju, je činjenica da se ugasio na kisocima - nisam ironičan,da se razumemo.
DKoor Posted - 27/01/2019 : 23:41:16
quote:
Originally posted by dcopic

Ne bih samo zato jer imam Libellusov komplet. Ali da nemam i da je ritam kao kod Kena Parkera to bi bila vijest desetljeća! Uzimao bih obavezno! Za četiri godine imali bi kompletirano.

Potpisujem ovo, MV spada u vrh Bonellija.
velka031 Posted - 26/01/2019 : 23:18:45
Već su vjerojatno rekli da ništa od toga.
zeljko Posted - 26/01/2019 : 22:19:13
ko se busa u prsa da je dobar s kapitalistima
nek ih upita pa cemo znati
Spock Posted - 26/01/2019 : 21:45:03
quote:
Originally posted by Obi-wan

Koliko je moguće da se takav strip pojavi?
Mislim, Ken su Fibrina prava pa nije bio neki problem. Primjetio je zainteresiranost, udružio se sa SA i to je realizirano.
Magični je Libellus, prate li oni ovaj forum i imaju li ikakve volje popularizirati taj strip...



Pa na isti način kao Fibra! Možda bi imali i ekonomski interes prepustiti objavu. Svakako su njihova izdanja rasprodana ili skoro rasprodana.

Ovo je samo moje razmišljanje, u biti želja.
Obi-wan Posted - 26/01/2019 : 21:25:50
Koliko je moguće da se takav strip pojavi?
Mislim, Ken su Fibrina prava pa nije bio neki problem. Primjetio je zainteresiranost, udružio se sa SA i to je realizirano.
Magični je Libellus, prate li oni ovaj forum i imaju li ikakve volje popularizirati taj strip...
MarxH Posted - 26/01/2019 : 20:25:19
Uzimao bih ga bez razmišljanja. Još imam prvih pet Agarthijevih brojeva i strip je izvanredan.
Dukidule Posted - 26/01/2019 : 19:02:20
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

quote:
Originally posted by Dukidule

1. imam Libellus - hvala Bogu. I da ga Libellus krene ponovo izdavati, kupovao bih ga ponovo.
2. ništa više od Strip-Agenta!

Prema tome - definitivo ne.
A ko voli slobodno nek’ izvoli.



Hm...hm.... privatni ratovi?


Ma nema tu ratova, daleko sam ja od ratnika u svijetu stripa.
Al’ da je stvar osobnog razloga, pa i afiniteta, jeste.
I super mi je tako. ;)
Descender Posted - 26/01/2019 : 14:09:26
Kupovao bih trčeći, bilo bi to sjajno da neko krene! Ovaj serijal to zaslužuje, isto kao i Ken.
ivke80 Posted - 25/01/2019 : 21:12:25
Mozda jer ne znam o čemu se radi u Magičnom vjetru ali koncept je takav da bi sigurno razmislio. Kena sam nekad preskakao kao mulac, sad mi tako lijepo sjeda, ispratit ću ovo 3 u 1 sigurno do kraja.
lwood Posted - 25/01/2019 : 19:53:36
quote:
Originally posted by Obi-wan

Bonelli u HC gdje treba platiti 5-10 000 kn. za komplet me jednostavno ne zanima. Komplet Kena će nas izaći na kiosku max cijena 1470 kn. i to je pun pogodak.
Ako bude nešto slično i za Magičnog, podržat ću. A Libellus perverzije prepuštam nekom tko ima novaca za bacanje.



al ako čovik već želi hc bolje da uzme odma komplet nego da ga mrcvare sa pojedinim brojevima.
Obi-wan Posted - 25/01/2019 : 19:49:52
Bonelli u HC gdje treba platiti 5-10 000 kn. za komplet me jednostavno ne zanima. Komplet Kena će nas izaći na kiosku max cijena 1470 kn. i to je pun pogodak.
Ako bude nešto slično i za Magičnog, podržat ću. A Libellus perverzije prepuštam nekom tko ima novaca za bacanje.
lwood Posted - 25/01/2019 : 19:45:58
u svakom slučaju bolje uzet komplet nego se zajebavat s pojedinim brojevima.
shalilo6 Posted - 25/01/2019 : 19:30:57
Pa naravno da je većina za, ne mogu si svi priuštit LL izdanje, pogotovo mi koji smo kasno počeli. Da bude na LL-ovim akcijama dosta toga, ali za prvvih desetak triba prodat bubrig, čini mi se da bi jeftinije bilo uzet negdi komplet.
lwood Posted - 25/01/2019 : 19:30:32
quote:
Originally posted by ReemCP

quote:
Originally posted by lwood

inače već 50+ za kupnju.


Što misliš koja brojka mora biti zadovoljavajuća da bi im se isplatilo izdavati



hm,mislin bar 400 ljudi da prate misečno.
ReemCP Posted - 25/01/2019 : 19:28:26
quote:
Originally posted by lwood

inače već 50+ za kupnju.


Što misliš koja brojka mora biti zadovoljavajuća da bi im se isplatilo izdavati
lwood Posted - 25/01/2019 : 19:21:44
inače već 50+ za kupnju.
lwood Posted - 25/01/2019 : 19:20:28
quote:
Originally posted by ZoranC

@Iwood:
Mozda da promijenis naziv topica u "Magicni Vjetar na kioske, 3 u 1?"
Ovako je nekako opcenito.

Inace ne bih kupovao. Ovaj sistem 3 u 1 na kioske je svakako fenomenalan i bio bih prvi koji bi sve serijale skupljao u ovakvom izdanju, ali... kasno mi je, posto se sve to ima u HC.



dobra opaska.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000