forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 SBE recenzije & rezervacije

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
PijaniPatak Posted - 08/11/2012 : 17:11:57
SERGIO BONELLI EDITORE
- Recenzije & rezervacije -

Topic za praćenje i rezerviranje nerecenziranih Bonelli stripova na stripovi.com.

POPISI:

PRAVILA REZERVIRANJA

• 10 rezervacija po recenzentu (više dozvoljeno jedino u slučaju ako je dio recenzija napisan i/ili čeka na objavljivanje).

• rezervacija vrijedi godinu dana nakon čega postaje slobodna za preuzimanje ukoliko postoji interes za nju.

• datumi rezervacija mogu se vidjeti u popisu rezervacijama po recenzentima (rezervacije prije 1.9.2017) te ovdje (rezervacije nakon 1.9.2017).

• Ako ste izgubili volju za pisanjem rezervirane recenzije, otkažite rezervaciju kako bi ju netko drugi mogao preuzeti.

SMJERNICE ZA PISANJE RECENZIJA

• upute i šablonu za pisanje recenzija možete pronaći ovdje.

• Sve gotove recenzije i tekstove šaljete DeeCayu na mail: recke.stripovicom@gmail.com

• Imajte na umu da od trenutka slanja do objave recenzije na sajtu može proći od mjesec dana pa sve do 2 i pol mjeseca.

• U slučaju da vam recenzija/tekst nisu objavljeni nakon spomenutog perioda, ponovno ih pošaljite jer postoji šansa da su se zagubili u DeeCayevom spam folderu.

• Recenzije pišite bez ikakvog pritiska i uzmite koliko god vremena vam treba (jedino poštujte rok od godinu dana, no zato je i stavljen tako dugi rok).

NAGRADE:

• Svaki mjesec članovi foruma biraju najbolju recenziju, autor pobjedničke recenzije kao nagradu dobiva jedan strip (u vrijednosti do 150 kn) po svom izboru iz kataloga izdavačke kuće "Fibra", topic za glasanje nalazi se ovdje.
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
kandraks Posted - 01/04/2020 : 23:30:34
Ok, no ako bude slobodna, tu sam...
solar Posted - 01/04/2020 : 23:27:04
Čini mi se da je Sarghan tu priču spominjao, ali nisam siguran.
kandraks Posted - 01/04/2020 : 23:21:53
Kakvo je stanje sa Dragonerom 13-14 - Rođen iz plamena / Pogled zvijeri? Ako nije zauzeta, ja bih je rezervisao...
ReemCP Posted - 01/04/2020 : 13:03:52
@Spock & Igor - samo da vam obojici čestitam na Gilu i što ova friško objavljena recenzija nije bila i posljednja od tog junaka Imamo Traper Kerrya recenzije na sajtu zahvaljujući Igoru, a sad će i Gil dobiti svoje mjesto i malo više prostora što me baš veseli.
igor 12 Posted - 01/04/2020 : 10:56:21
ma planirao sam napisat recku za prvu gilovu priču ima tome tri-četri mjeseca, al sve nekako bi-ne bi, vamo-tamo,krenem čitat priče, pa stanem.. i danas ujutro vidim ju na sajtu, autor spock. nisam ni znao da si ju imao u planu, svaka čast, vidi se da ti je stari gil ušao pod kožu. ja ću prvo ponovit svih 12 priča (zadnji put sam ih sve pročitao osamdesetih, a upravo su mi ti moderni samuraji nekako najviše ostali u sjećanju)
Spock Posted - 01/04/2020 : 10:46:54
quote:
Originally posted by igor 12

spock, de mi zatefteri zagor pipci, a možeš i gila atomski samuraji (jedino ak ju ti nisi imao u planu ?)

Zapisano. Drago mi je da si se i ti uhvatio Gila!
igor 12 Posted - 01/04/2020 : 09:40:42
spock, de mi zatefteri zagor pipci, a možeš i gila atomski samuraji (jedino ak ju ti nisi imao u planu ?)
Spock Posted - 01/04/2020 : 08:13:17
quote:
Originally posted by solar

Kad smo već kod Dragonera, gdje nam je vice, ima li šanse da ijedna njegova rezervacija ugleda svjetlo dana?

quote:
Originally posted by Spock

vice:
CUSKV 1 Nikad ne reci Maje [rezervirano 01.02.2019]
- Isto pitanje i za Vicu. Planiraš li još uvijek recenzirati ovo remek djelo strip umjetnosti ili da brišem rezervaciju?

Da, jedini se nije očitovao na ovaj upit!

EDIT:
Nove promjene ažurirane!
Spock Posted - 01/04/2020 : 07:21:00
Rezervacije i recenzije - mjesečni izvještaj za ožujak (mart) 2020.

Po pitanju recenzija u trećem mjesecu u godini nastavljamo istim tempom kao i prethodni mjesec, unatoč apokaliptičnim događanjima za koja smo mislili da se mogu dogoditi samo u filmovima ili stripovima (Eternaut npr.). Ipak, upravo zbog te globalne pošasti, očekujem čak i porast aktivnosti u sljedećem mjesecu.
Ovaj mjesec smo imali 13 recenzija i 1 kontrarecenziju što daje isti broj kao u veljači, dok je stanje rezervacija na sličnom nivou, odnosno loše!

Broj novih Bonelli rezervacija: 6

Čak je i ovaj broj isforsiran i do njega se došlo u zadnjim minutama kada smo dobili i dojavu da je kandraks poslao dvije Dragonero recenzije . Stoga, unatoč malom broju službenih rezervacija, postoji nada da i ostali recenzenti koji se ne javljaju na ovaj topic, kao Paka01 i Kila Banana, vrijedno rade u miru. U biti za Paku sam siguran da štanca recenzije kao na traci!
Dobra vijest je da nam se ovaj mjesec po prvi put odlučio aktivirati starosjedilac na forumu, odnosno jedan od prvih deset članova ovog sajta - Kruger. Nadam se da bi njegova recenzija Bella & Bronca mogla uskoro ugledati svijetlo dana.

Broj novih recenzija: 13 + 1 kontrarecenzija
Od toga Bonelli recenzija: 8

Po Bonelli junacima bi to bilo:
Zagor - 3
Kit Teller - 2
Dylan Dog - 2
Mister No - 1

Zagor nakon dugo vremena odnosi pobjedu u broju recenzija po junacima. Igor je tu napisao dva mala eseja dugo očekivanih recenzija Zagorovih epizoda, a grofica je upotpunila stanje izvrsnom kontrarecenzijom priče koja je konačno dobila pravu recenziju. Kit Teller nastavlja na Reemov pogon, a Dylan Dog na Jockov. Reem se odlučio okušati i na pilotu, a nadam se da neće tu stati.

Po pitanju ne-Bonelli recenzija, naš specijalac za američke stripove; Paka01 je eksplodirao. Čak 5 njegovih recenzija ovaj mjesec!
Mjesec upotpunjuje moja recenzija stripa francusko-belgijske škole - nepravedno podcijenjenog serijala Jérôme K. Jérôme Bloche.

Dakle, ukupno čak 6 ne-Bonelli recenzija. Da vidimo što će sada hejteri kazati!

Po recenzentima situacija je:
Paka01 - 5 (američki strip albumi)
ReemCP - 3 (2 Kit Tellera, 1 Mister No)
igor 12 - 2 (Zagor)
Jocko - 2 (Dylan Dog)
grofica Varga - 1 (Zagor - kontrarecenzija)
Spock - 1 (Bande dessinée)

Četrnaest objavljenih recenzija ovaj mjesec je napisalo šest recenzenata. Kao što sam već napomenuo, Paka01 je uvjerljivo obilježio ovaj mjesec svojim raznovrsnim i netipičnim recenzijama. Reem je tu sa tri svoje recenzije, a Igor se uhvatio pisanja eseja o Zagoru. Jocko nam se vratio sa dvije Dylanove recenzija, uz najavu da bi se ubuduće mogao uhvatiti ne-Bonelli recenzija. Živi bili, pa vidjeli!
Grofica se vratila nakon duge apstinencije, a mene je Anto nagovorio na već spomenutu recenziju. Nadam se da će i ostaviti komentar na nju!

Broj komentara na recenzije: 265

Velik porast komentara u odnosu na prošli mjesec gdje je bilo samo 160 komentara, što bi značilo da je u rangu prvog mjeseca kad je bilo 285 komentara. Samo što je u prvom mjesecu bilo osjetno više novoobjavljenih recenzija, pa je ovomjesečni rezultat još vrijedniji.
Još kada dodam da pet Pakinih recenzija (ponajprije zbog nedostupnosti recenziranih stripova u našim krajevima) imaju ukupno samo jedan komentar, očigledno je da su se ljudi uhvatili stripova i počeli komentirati!
Spock Posted - 01/04/2020 : 07:03:51

mail za slanje recenzija:
recke.stripovicom@gmail.com
kandraks Posted - 31/03/2020 : 23:27:36
Super...

A što se Vicea tiče, lično bi volio da uskoro pročitam neku njegovu recenziju...
solar Posted - 31/03/2020 : 23:21:36
quote:
Originally posted by kandraks

Mogu li ja rezervisati ako nije zauzeta epizodu Dragonero 33 - L'ultima difesa?

Zašto ne, koliko vidim nije rezervirana.

Kad smo već kod Dragonera, gdje nam je vice, ima li šanse da ijedna njegova rezervacija ugleda svjetlo dana?
kandraks Posted - 31/03/2020 : 23:19:46
Mogu li ja rezervisati ako nije zauzeta epizodu Dragonero 33 - L'ultima difesa?
solar Posted - 31/03/2020 : 23:08:40
Kandraks mi je poslao dvije Dragonero recenzije: Kroz Erondar i Jezerske sablasti.
Spock Posted - 31/03/2020 : 22:58:40
S obzirom da imamo mizerno malo rezervacija u ovom mjesecu iskoristit ću ovaj zadnji sat da rezerviram:

Ken Parker LIB 20 / LMS 845 / SA 7b... Priča o oružju i prevarama

Ujutro ide mjesečni izvještaj!
tex2 Posted - 29/03/2020 : 08:38:47
TX ZS 581/582 - Pero Komanča/Dolina jaguara poslana recenzija!
igor 12 Posted - 24/03/2020 : 10:29:16
poslan izgubljeni svijet
tex2 Posted - 22/03/2020 : 17:53:39
Preživio potres danas, završio recenziju, a sutra i završava samoizolacija, sam da ne nastupi karantena.

Recenzija Tex ZS 370/371 Bokser Pat/Pat sređuje račune poslana nakon prepravljanja.

Spock Posted - 18/03/2020 : 08:05:36
Kao što sam već nekoliko puta spomenuo, odradio sam recenziju prvog broja davno zaboravljenog Gila (Đila), koja je već poslana solaru, pa se nadam i skoroj objavi.
Spock Posted - 18/03/2020 : 08:02:50
@tex 2: ažurirano

@Jocko: Odlično! Ako se odlučiš na koju ne-Bonelli recenziju, javi i ovdje u svrhu dizanja morala.
Jocko Posted - 17/03/2020 : 23:29:48
Poslao recku DD Bliski susreti.

Time sam najzad ispunio obećano i planirano
a za dalje videćemo, možda bih se oprobao i u ne-boneli reckama, inspirisan Pakinim redovnim reckama.

tex2 Posted - 14/03/2020 : 21:51:33
Recenzija Tex ZS 370/371 Bokser Pat/Pat sređuje račune poslana.

Pri kraju recenzije:

ZS 377 Vindeksove pume
ZS 581/582 Pero Komanča/Dolina jaguara
ZS 757 Tvrđava Apača
ReemCP Posted - 11/03/2020 : 11:16:48
quote:

@Reem: Primljeno na znanje!

Jedino nisam poslao još zadnju recenziju "Četiri godine kasnije", neka je još neko vrijeme kod mene pa ako budem imao još ponešto za dodati
tex2 Posted - 10/03/2020 : 20:21:19
Bit će sve ubrzo! I "Bokser Pat" je već gotov, 13.03. u Italiji izlazi classic broj 80, a vjerojatno i u broju 81 bude kraj te priče, pa čim to izađe u Italiji pošaljem recenziju, iako će uskoro St. Patricks Day, pa bi bila prigodna, budući da u originalu se priča zove "Irac Pat". Bit će ove godine dosta recenzija od mene, već da sve rezervirano riješim bilo bi super! A trebao bi!

quote:

quote:
Originally posted by tex2

tex2:

TX ZS 221/223/225 - Vrač Dijablero [rezervirano 18.02.2019]
TX ZS 581/582 - Pero Komanča/Dolina jaguara[rezervirano 18.02.2019]
TX ZS 757 Tvrđava Apača [rezervirano 01.03.2019]

- Tex, jesi pri kraju s ovim recenzijama. Da produžim ili da brišem ako si se predomislio?

Skroz su pri kraju, praktički su sve gotove, ali fali malo vremena za dovršiti, produži koji mjesec :-)

OK, daj malo gasa. Već smo dugo bez Texove recenzije. Jednu po jednu ide brže...

Spock Posted - 10/03/2020 : 18:33:04
quote:
Originally posted by mpavin

quote:

Nakon što nam je zastrašivanje metodom "lupit ću šakom o stol" donijelo jednu rezervaciju ,
član Koresh se javio s polovično dobrim vijestima.

Nažalost, otkazao je svoje dvije Texove rezervacije

Koje dvije, je li jedna od njih bila Heroji Teksasa, nisam pratio.
Ako je, onda šteta. Ta priča zaslužuje recenziju...

Mislim da su bile ove dvije:

TX LU 129-131 Velika invazija
TX VC 63-64 Misija u Meksiku - Ruralesi!

@Reem: Primljeno na znanje!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000