forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bande dessinée
 Ridjobradi - Libellus

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Gaston Posted - 18/07/2007 : 16:17:36
Kako i sam naslov topica kaze, vrlo brzo u prodaji mozete ocekivati 3. i 4. album najdrazeg nam gusara! Doduse, navedeni albumi - nazalost - izlaze nekoliko mjeseci kasnije nego sto smo planirali, no sto je tu je. Iskreno nam je zao zbog toga, ali postoje odredjene stvar na koje se ne moze utjecati, bez obzira na svu dobru volju. Nadam se da nam necete puno zamjeriti.

Vratimo se sada na same albume. Dakle, kao sto sam vec rekao, rijec je o 3. i 4. albumu Ridjobradog - "Sin Ridjobradog" i "Prkos kralju". Dado i ja se od srca zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u produkciji ovih albuma: Melini, Branimiru, Vanji i Sergeju!!! Da nije bilo vas, nista od ovog ne bi bilo moguce!

Oba albuma sadrze po 48 stranica, a cijena u striparnici Libellus bit ce 85,00 kn.

Over & out!





And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Cromwell Posted - 18/08/2023 : 09:42:36
Kakve su vam nove pustolovine?
Jučer sam pročitao prva dva albuma i uopće nisam imao dobar osjećaj tokom čitanja. Naime, previše čudnih vulgarizama koji istinaibog nisu prestrašni (zapravo su blagi), uz Babu koji govori savršeno, grafičku eksplicitnost i slično me to sve skupa ipak previše spriječavalo da uronim u taj romantičarski gusarski svijet što mi je s lakoćom uspijevao na ranijim albumima.
Sama radnja je totalna klasika na moderan način: zarobljavanje-jurcanje-izdaja-oslobađanje... nema se tu što puno reći osim da sam prvi album zaboravio čim sam ga pročitao iako imamo većinu elemenata koji čini strip poput Riđobradog. Drugi je već malo bolji.
Imamo povratak zanosne Conche koju smo zadnje vidjeli u epizodi sa astečkim blagom ali uopće nemam efekt nastavka nego mi se čini kao potpuno drugačiji strip od onog koji poznajem. Riđobradog sam čitao samo do 24. albuma i sjećam se da je taman tu negdje već bilo malo modernizirano (čitaj: sise) ali ovo je već nešto drugačije. I ne znam da li mi se sve to skupa sviđa ili ne, znam da je navika zajebana stvar.
jaki Posted - 17/04/2022 : 10:03:12
Politički korektno
supermark Posted - 17/04/2022 : 09:48:35
Zavalio se u naslonjač i krenuo čitati... kad ono... Baba je naučio izgovarati R?!
anto Posted - 02/12/2021 : 22:38:59
bravo za dade
supermark Posted - 02/12/2021 : 20:19:48
Uuuuu
Odlično! Jedva čekam
jaki Posted - 02/12/2021 : 19:54:02
A kakva bi to fešta u prosincu bila bez vrhunskog ruma s Kariba? Nikakva, naravno!...BigGrin I stoga do kraja godine očekujte i prvu priču sjajnih novih pustolovina legendarnoga Riđobradog pod naslovom: “Objesite ga bez milosti!”Smile
anto Posted - 06/11/2021 : 15:16:29
pa ovo ti je opšti topik (na neki način).

nego,kad pričamo o oživljavanju klasika,pored Bluba i ovog Riđeg,i T&L imaju jednu lepu reinkarnaciju od strane Frederika,Patrisa i Sebastijana (bilo bi sjajno da ih SA objavi;zajedno sa onim Šarlijeovim što nam je ostao dužan).
Poli Posted - 06/11/2021 : 15:12:36

Pa... ovaj je "posvecen" Libellusu, a sta je sa... ko je vec rekao da ce krenuti sa Riđim, DW? :D

Iznenadilo me da nema neki opsti topic o Riđom, vec od pre.

anto Posted - 06/11/2021 : 15:02:52
a koji ti drugi topik treba pored ovog??

inače,ne bih se bunio kad bi ovo LL krenuo da objavljuje.
Poli Posted - 06/11/2021 : 13:49:12

Ne nađoh drugi topic za Riđobradog...

Nadam se da ce Libellus krenuti i sa novim avanturama, ili netko drugi.
https://www.bedetheque.com/serie-70788-BD-Barbe-Rouge-Les-nouvelles-aventures-de.html

Mozda je vec bilo nekog odgovora ali ga nisam vidio (ili zapamtio).


anto Posted - 14/02/2021 : 16:15:44


Perrissin&Bourgne:Riđobradi gusar #33 - Tajna Elise Davis,prvi dio (Libellus)
Perrissin&Bourgne:Riđobradi gusar #34 - Tajna Elise Davis,drugi dio (Libellus)

Tajna Elize Dejvis je "Stivensovski" Riđobradi bez Riđobradog.
Dvotomna priča,ujedno i završna u celom serijalu (mada je prošle godine pokrenut novi sa istim junakom, https://www.bedetheque.com/serie-70788-BD-Barbe-Rouge-Les-nouvelles-aventures-de.html ), u centru pažnje ima, logično, gusarovog posinka Erika, i Eni Rid,protagostkinju prethodne avanture,a tu su i Tronogi i Baba,mada su oni ovde svedeni na nebitne uloge.
Tokom putovanja ka Portobelu odakle treba da uhvate prevoz za Evropu,zgodna i intriganta Eni pripoveda svoju prošlost,i kako se upoznala sa Riđobradim,što je i glavni deo stripa Tajne Elize Dejvis,dok će doživljaji naših junaka tokom putovanja biti smešteni u drugi plan.
Sam kraj ostavlja prostor za nastavke avantura sa Karipskim demonom,i ako je on zvanično poginuo u prethodnoj priči.

Nakon Demonove senke/Puta Inka,koji mi je bio korektan,ali ništa preko toga,Elizina tajna mi je već jako,jako dobra,i itekako sam zadovoljan pročitanim - hvala rommelu na preporuci!

4.5/5
Renky Posted - 03/01/2021 : 00:42:29
quote:
Originally posted by Peyo
Još jednom bih istaknuo tekstove na zadnjoj stranici korica koji su konstantno izvrsni.



Fala
Gil-galad Posted - 02/01/2021 : 16:04:23
Jedna od najboljih priča i svakako ona koja ima najbolju atmosferu. Kad prolaze kroz onaj ledeni tesnac, to nema ni na filmu...

Sjajno što se neko setio Barbe!
Spock Posted - 01/01/2021 : 21:53:07
Hercule Poirot nam donosi tek drugu recenziju Riđobradog na ovom sajtu:

https://www.stripovi.com/recenzije/ridobradi-cb-lib-6-7-sablasni-brod/2549/
anto Posted - 18/08/2019 : 15:44:06
quote:
Originally posted by Peyo



Pročitao sam i preostale albume od 31 do 34.

Nakon što je jedan od mojih omiljenih serijala sa prethodnim albumima dosegao samo dno, u ovim albumima je došlo do svojevrsnog redefiniranja i moderniziranja serijala. Stiče se dojam kao da je to sad neki drugi strip u kojem nam se pojavljuju poznati likovi koji su poprilično različiti od onih koje smo poznavali ili su samo ogoljeniji do srži i redefinirani nanovo.

Sam Riđobradi je sveden na ono što u biti i jest: krvožedni, beskrajno pohlepni, beskrupulozni i sebični pirat, koji nema ni prijatelja ni obitelji, drugim riječima: ološ (kao olakotna okolnost mu dođe da u stripu i nema pozitivaca, kao da time i sam scenarist sugerira da su to bila takva vremena gdje se svi bore za preživljavanje po svaku cijenu po principu tvoja smrt, moj život).

Eric, kao neostvareni samaritanac u sukobu je sa vlastitom prošlošću i u potrazi za svojom budućnošću u kojoj nema mjesta za Riđobradog i želi se vratititi u svijet iz kojeg ga je Riđobradi isčupao još dok je bio dijete.

Tu su i bezlični Baba vjelni sluga svih zapovjednika/gospodara (Riđobradog i/ili Erica), te neumrli i neuništivi Tronogi koji će ih vjerojatno sve nadživjeti.

Ako izbrišemo iz sjećanja prethodne albume dobivamo prilično solidan BD, povremeno nedorađen/zbrzan, sa boljim i lošijim trenutcima koji je vrijedan čitanja i koji može vrlo dobro zabaviti (kako nam je prijatelj feldmaršal i sugerirao).

Na kraju je ostavljena i mogućnost novih nastavka.

Još jednom bih istaknuo tekstove na zadnjoj stranici korica koji su konstantno izvrsni.


identični utisci
Peyo Posted - 15/08/2019 : 22:46:57
quote:
Originally posted by Ernie Pike
Perrissinovi albumi su bolji i sami po sebi su vrlo dobar BD. Jedino nisam siguran da je to nastavak Charlierovog stripa. Postupci Riđobradog se nikako ne slažu s likom kojeg smo upoznali kroz tolike albume i tolika desetljeća.
Pričekat ću da i ostatak ekipe pročita gradivo kako bi mogli porazgovarati o tome.



Pročitao sam i preostale albume od 31 do 34.

Nakon što je jedan od mojih omiljenih serijala sa prethodnim albumima dosegao samo dno, u ovim albumima je došlo do svojevrsnog redefiniranja i moderniziranja serijala. Stiče se dojam kao da je to sad neki drugi strip u kojem nam se pojavljuju poznati likovi koji su poprilično različiti od onih koje smo poznavali ili su samo ogoljeniji do srži i redefinirani nanovo.

Sam Riđobradi je sveden na ono što u biti i jest: krvožedni, beskrajno pohlepni, beskrupulozni i sebični pirat, koji nema ni prijatelja ni obitelji, drugim riječima: ološ (kao olakotna okolnost mu dođe da u stripu i nema pozitivaca, kao da time i sam scenarist sugerira da su to bila takva vremena gdje se svi bore za preživljavanje po svaku cijenu po principu tvoja smrt, moj život).

Eric, kao neostvareni samaritanac u sukobu je sa vlastitom prošlošću i u potrazi za svojom budućnošću u kojoj nema mjesta za Riđobradog i želi se vratititi u svijet iz kojeg ga je Riđobradi isčupao još dok je bio dijete.

Tu su i bezlični Baba vjelni sluga svih zapovjednika/gospodara (Riđobradog i/ili Erica), te neumrli i neuništivi Tronogi koji će ih vjerojatno sve nadživjeti.

Ako izbrišemo iz sjećanja prethodne albume dobivamo prilično solidan BD, povremeno nedorađen/zbrzan, sa boljim i lošijim trenutcima koji je vrijedan čitanja i koji može vrlo dobro zabaviti (kako nam je prijatelj feldmaršal i sugerirao).

Na kraju je ostavljena i mogućnost novih nastavka.

Još jednom bih istaknuo tekstove na zadnjoj stranici korica koji su konstantno izvrsni.
NESVRSTANI Posted - 13/08/2019 : 17:52:51
quote:
Originally posted by Peyo

.

Svašta se pisalo o Pellerinovom Jastrebu, te ne valja ovo, te ne valja ono. U odnosu na ove albume to je puno bolji uradak u svakom pogledu, skoro remek-djelo.


Istina, Jastreb je sasvin solidan.
Baš zbog dosta loših komentara očekiva san malo ili ništa, a dobija zabavnu gusarsku avanturu. 7/10
Vid Posted - 13/08/2019 : 16:52:43
Da, ovi do 30 su daleko najgori. Albumi 31 - 34 su puno bolji.
anto Posted - 13/08/2019 : 15:10:50
kao što vidiš iz mojih osvrta, 19-22 su mi masterpis, 23 i 24 odlični;ali 25 već nagli pad,i njega sam uzeo samo jer radi Šarlije.

ostale nisam ni pomislio,a 31 i 32 na preporuku Sergeja,i nisu loši,mada ni blizu Šarlijeovih.Možda nabavim i 33/34 ako negde nađem povoljno.
Peyo Posted - 13/08/2019 : 15:05:14
Anto, njega sam uzeo probno za male pare i to je zadnji kojeg sam kupio, ali on je u biti nastavak srozavanja od 20. albuma (Nestali s Crnog sokola), a nakon Charliera, kada počinje Ollivier sam pisati (upravo taj 26. album) postaje sve nagliji i očitiji pad kvalitete i u scenariju i u crtežu.
anto Posted - 13/08/2019 : 13:54:57
quote:
Originally posted by Peyo

Pročitao albume od 27 do 30.

Ne preostaje mi nego da citiram samog sebe:

quote:
Originally posted by Peyo

Previše je dobrih stvari da se vrijeme i novac troše uzalud.

A ja sam jedan od žešćih fanova BD-a.



Jad i tuga u što se pretvorio ovaj serijal. Bljutave i nezanimljive priče.

Srećom posuđeno iz knjižnice. Ne bih ovo uzeo ni besplatno. Čitanje ovoga po drugi put bi mi bila teža kazna.

Svašta se pisalo o Pellerinovom Jastrebu, te ne valja ovo, te ne valja ono. U odnosu na ove albume to je puno bolji uradak u svakom pogledu, skoro remek-djelo.


a 26.album?
Peyo Posted - 13/08/2019 : 12:43:15
Pročitao albume od 27 do 30.

Ne preostaje mi nego da citiram samog sebe:

quote:
Originally posted by Peyo

Previše je dobrih stvari da se vrijeme i novac troše uzalud.

A ja sam jedan od žešćih fanova BD-a.



Jad i tuga u što se pretvorio ovaj serijal. Bljutave i nezanimljive priče.

Srećom posuđeno iz knjižnice. Ne bih ovo uzeo ni besplatno. Čitanje ovoga po drugi put bi mi bila teža kazna.

Svašta se pisalo o Pellerinovom Jastrebu, te ne valja ovo, te ne valja ono. U odnosu na ove albume to je puno bolji uradak u svakom pogledu, skoro remek-djelo.
rommel Posted - 27/06/2019 : 19:46:23
mislim da neću ali neka on plovi
anto Posted - 15/06/2019 : 22:31:51
pa kad se nastavlja Blubiša,što ne bi i Riđiša.
jaki Posted - 15/06/2019 : 16:34:44
Sixty years after its first appearance in the pilot newspaper, we are pleased to announce the return of the Caribbean demon under the feathers of Jean-Charles Kraehn and Stefano Carloni!

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000