forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Izdavacki izlog
 FIBRA PREDSTAVLJA: ORKA 41 - Posljednji praznici

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Markos Posted - 10/05/2018 : 20:12:17


Genetska bomba koja pogađa sva ljudska bića sa seksualnim porivima pobila je cjelokupnu odraslu populaciju. Preživjela su samo djeca, novi gospodari svijeta u ruševinama. Carlos Trillo i Horacio Altuna, dva velikana argentinskoga stripa, stvorili su početkom osamdesetih ovu lijepu i surovu priču o pustolovinama i samoći skupine djece u svijetu u kojem nema pravila, u kojem se miješaju nevinost i okrutnost, u kojem vlada neizmjeran strah. Svijetu u kojem odrasti znači umrijeti.

Orka 41 • Posljednji praznici • 128 stranica • C/B • 215 x 280 mm • Tvrdi uvez • Scenarij Carlos Trillo • Crtež Horacio Altuna • Prijevod Nikola Pezić • Lektura i redaktura Josip Sršen • Dizajn Melina Mikulić • Datum objavljivanja 10.5.2018. • Cijena 100 Kn

http://www.fibra.hr/katalog/izdanja/orka-41-posljednji-praznici/506/
23   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 04/06/2023 : 16:30:41
Pročitao sam strip i moram priznati da me se osim crteža nije dojmio.
Prekratke su priče i na kraju kada se dobije jedna cjelina, opet fali materijala da bi to bila kvalitetna priča.
I nije mi neka fora bila sa tim ostatcima skiciranja olovkom po nekim tablama, volim čiste table.

Netko gore je pitao kako to da se brzo raspordalo?
Pa evo knjižnici u mom ''selu'' su 3 savršena primjerka (dakle vj je na otkup otišlo puno komada), i koji kao da su jučer kupljeni (čitaj: skoro nitko ih ne čita), dok ima hrpa baš dobro razvaljenih stripova na kojima se vidi da su iščitavani X puta.
Biroa Posted - 23/02/2022 : 12:51:39
Kakve su šanse da izađe reprint? Jednom, ne mora sutra :)
Chui Posted - 03/09/2021 : 12:20:55
Ovo sam stalno nekako izbjegavao posuditi iz knjižnice zbog naslovnice, klinci, praznici, ljetne avanture bla bla bla... :)))) trebalo mi je dosta vremena da skužim tamo malim slovima napisano Carlos Trillo Horacio Altuna psijaooooo :)))) strip je ful zanimljiv, pomalo morbidan i perverzan, pretvara nevinu slatku dječicu u monstrume gore od njihovih roditelja. crtež naravno odličan, ideja full zanimljiva, dobar scenario, šteta što nije duže.
AleksandarN Posted - 20/03/2021 : 21:05:46
quote:
Originally posted by naker
Idealna stvar za čitanje za vreme korone i ovo Trillovo ostvarenje se skladno nadopunjuje sa Hombreom

Uživajte u praznicima dok još traju, nikada se ne zna kada će svemu ovome doći kraj



Citam The Walking Dead i isto sam pomislio!
I ovo mora da dodje na red za citanje uskoro...
naker Posted - 20/03/2021 : 20:33:36
Svi vole praznike i uživajte u njima dok još traju jer nikada se ne zna kada će da grune bomba koja će čovečanstvo pretvoriti u sterilizovani postapokaliptični svet koji podseća na Lord of the Flies jer su deca i tinejdžeri prinuđeni da prerano upoznaju koliko život zapravo može biti nasilan kada se boriš za puko preživljavanje

Crtež je najjači adut stripa zbog surovog načina na koji je prikazan raspad civilizacije, ovde pacovi izjedaju leševe razbacane po ulicama gradova koji su pretvoreni u betonske džungle u kojima samo najjači opstaju, zaista jedan grafički sirov prikaz kraja sveta kojeg poznajemo

Idealna stvar za čitanje za vreme korone i ovo Trillovo ostvarenje se skladno nadopunjuje sa Hombreom

Uživajte u praznicima dok još traju, nikada se ne zna kada će svemu ovome doći kraj
Markos Posted - 02/03/2021 : 23:18:08
Trillo je genije, a nazalost, oni cesto budu neshvaceni:(
Chief Warhead Posted - 02/03/2021 : 23:14:25
Oba naslova su genijalna, sramota što se Lopez još razvlači. Tako nikada nećemo dobiti Čarli Muna.
Peyo Posted - 02/03/2021 : 23:12:18
A meni je opet čudno da se rasprodao ovaj strip za razliku od stripa istih autora koji mi je prilično bolji, a to su Vratašca gospodina Lopeza.
Manny Posted - 02/03/2021 : 23:02:01
Meni je neobično koliko malo komentara ima za strip koji se rasprodao relativno brzo.
Chief Warhead Posted - 02/03/2021 : 22:43:32
Mislio sam da sam jedini poštovalac ovog stripa, izgleda da nas ima 10.
Manny Posted - 28/02/2021 : 23:08:25
U godini kada vlada smrtonosni virus koji ponajviše pogađa starije ljude čitati strip o postapokaliptičnom svetu u kojem su stradali svi stariji deluje više kao dnevna hronika lokalnog tabloida nego li naučna fantastika. Posljednji praznici jeste niz kratkih (8 strana) povezanih epizoda iz tog postapokaliptičnog univerzuma koji u malim, gotovo pozorišnim činovima, prikazuju krhost postojećih društava i koliko blizu smo, a dani apokalipse sjajan su katalizator, potpunoj anarhiji. Ostavljajući da se sa postojećim problemima bakću (skoro po isključivo) deca, Karlos Triljo pojačava intezitet i metaforu svake situacije, jer na primeru dece se neke istine mogu najočitije prikazati. Pored toga, Karlos za smrtonosnu pošast odabira seksualne porive (kod odraslih), svi stariji imaju seksualne nagone i to ih u ovoj Apokalipsi košta života. Šta će se dogoditi kada se preživeli približe dobi da i oni osete te nagone?

Odličan strip sa puno dobrih i osobenih epizoda, jedinstvene atmosfere i predivnog crteža. Za preporuku.
vukozec Posted - 04/03/2019 : 13:43:05
Pročitao sam Posljednje praznike odmah nakon prva dva ciklusa BD-a Sami. Nisu baš isti, no preklapaju se u dijelu gdje vidimo kako su djeca osuđena na ponavljanje uzoraka ponašanja odraslih, odnosno gdje oni funkcioniraju kao laboratorijski kunići koji nam objašnjavaju kako nastaju, kako se ustrojavaju i funkcioniraju društvene zajednice, kakvi tipovi društava postoje, te kakvi sukobi iz toga proizlaze.

Posljednji praznici ipak imaju manje koherentnu širu priču. Riječ je od 13 kratkih priča koje u početku nemaju puno veze jedna sa drugom (osim glavne premise), no s vremenom se pojavi povezujuća narativna linija i nekoliko protagonista koji se ponavljaju. Da je strip rađen danas sigurno bi fabula bila dorađenija i zaokruženija po suvremenim graphic novel pravilima. Ovako ga ne preporučam čitati u komadu već po priču, dvije, tri odjednom.

Također strip koji premda sa djecom u glavnim ulogama nikako nije za djecu mlađu od tinejdžerskih godina, ima u njemu vrlo mučnih detalja. Vizija apokalipse u Posljednjim praznicima je skoro jednako brutalna kao ona u Cesti Cormaca McCarthyja.
ing Posted - 08/02/2019 : 22:33:02
Posljednji praznici
Carlos Trillo & Horacio Altuna
Fibra, 2018.

Jedan od razloga zašto volim strip je taj što nema granica u mašti. Tako postoji i ovaj strip o tome kakav je svijet nakon aktiviranja bombe čije zračenje ubije svo odraslo stanovništvo, tj. samo one ljude koji poznaju seksualni nagon. Logika nalaže da su preživjeli samo djeca kojoj hormoni još ne divljaju. Postupno nestaje hrane a djeca u borbi za preživljavanje pokazuju okrutnost, pohlepu, nemilosrdnost i sve ostalo što karakterizira mračnu stranu svijeta odraslih. Nema pročišćenja nakon nestanka odraslih, nema svijeta koji kreće od početka ali sada pravedno na temeljima dječje nevinosti i čistoće. Smrtonosna radijacija se još zadržava a djeca koja postaju ljudi upadaju u smrtonosnu zamku požude kojoj se ne mogu oduprijeti. Sve je to osmislio i utrpao u trinaest uzastopno dobro povezanih priča veličanstveni Carlos Trillo, čije je ime garancija da se teškom mukom prekida čitanje čak i kada su ukućani za stolom već počeli jesti juhu a žena vas ljutito strelja pogledom i prijeti bacanjem stripa kroz prozor. U slučaju i da ste neki čudak koji će rogoboriti na scenarij koji kao da je djelom proizašao iz veličanstvenog arsenala dječje mašte, tu je još jedan magnet za oči – crtež Horacia Altune, koji je na mnogim tablama nemarno ostavio skice rađene olovkom što je u ovom slučaju za mene dodatni bonus. Olovka od skiciranja je ostala i na mom primjerku strip albuma koju nije izbrisao nakon tuširanja crteža. Stvarno nemarno od njega .
vope Posted - 09/06/2018 : 12:23:41
Potpuno razočaranje. Kako kupujem Trilla naslijepo ovaj put sam se dobro prevario, ništa u ovom stripu nema posebno. Mlake priče na tragu Gospodra muva Vilijema Goldinga koje me baš nimalo nijesu dotakle. Bezveze...
Aco Posted - 04/06/2018 : 20:15:31
Nešto lošiji Trillo, ali treba uzet u obzir kad je strip nastao. Prethodnica Samih od Vehlmana.

Većina priča je osrednjih,sa par koje odskaču (npr Zvijezda). Crtački korektno ali je..š strip koji crta Altuna a nema (odraslih) žena ;-) .

Ima li šanse za El loco Chaveza ?
jaki Posted - 02/06/2018 : 12:29:52
Nije me nimalo dojmilo.
Možda da sam čitao prije trideset godina...
ivanl Posted - 11/05/2018 : 18:51:20
Vratasca gospodina Lopeza su bila sjajna, tako da ne sumnjam ni u ovo...i slazem se s kolegom, jos Trilla i Altune!
Korg Posted - 11/05/2018 : 09:27:20
E ovo se uzima...
Marko daj nam još Trilla i Altune
Peyo Posted - 11/05/2018 : 08:48:50
Što je ovo?

Sami prije Samih?

Trillo i Altuna, odlična kombinacija.
nenno Posted - 11/05/2018 : 08:16:43
Idealno za Altunin potpis na CRŠ-u.....
Tutta Posted - 11/05/2018 : 07:31:13
Nabavlja se.
ivanl Posted - 10/05/2018 : 21:00:13
Prva liga! Ovo cu s gustom prouciti.
Poli Posted - 10/05/2018 : 20:47:04

Jel netko vec citao, komentari?



forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000