forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Sudija Bin (Deni i Sem)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
morski Posted - 05/07/2018 : 12:44:10
"Sudija Bin" - kratka i prilično neobična serija koja govori o avanturama legendarnog sudije koji sebe opisuje kao "jedini zakon zapadno od Pekosa", sudijinog nećaka Denija i njegovog debelog partnera Sema - zapravo je bio prvo iskustvo Gvida Nolite u ulozi scenariste. Kao što svi znate do sada, Nolita je zapravo izdavač Serđo Boneli, koji je odlučio da koristi pseudonim kako bi izbegao mešanje i zamenu identiteta sa svojim ocem. U svakom slučaju, posle perioda obuke i prakse (za šta "Sudija Bin" predstavlja primer), talenat Serđa Bonelija je procvetao i postigao je ogroman uspeh sa likovima kao što su Zagor i Mister No, da navedemo samo najvažnije. U "Sudiji Binu" posebna karakteristika su bile fine ilustracije Serđa Tarkvinja.

Izvor: http://www.sergiobonelli.it/news/anni--60/9653/Il-giudice-Bean.html

Od ukupno pet epizoda izašlih u Italiji 1963. godine, na našim prostorima 1968. godine izdate su tri epizode u okviru Zlatne Serije:
ZS 0003 Pakleni poduhvat
ZS 0015 Crni Orao
ZS 0016 Pustinjom u smrt
i jedna 2018. godine u okviru edicije Veseli Četvrtak Zlatna Serija:
VČZS 3 Bes apača, 1. deo
VČZS 4 Bes apača, 2. deo
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
zlatan bihac Posted - 09/11/2022 : 15:25:23
Ne u svim Zagor almanasima, samo u prva dva , koji su prethodili mister no almanasima i gdje je išlo po pola epizode sudije beana...

Dakle, ako ko hoće uzeti samo kolekciju beana, mora imati svih 5 brojeva sa mister no naslovnicama i dva Zagor almanaha, brojevi 3 i 6.
paranoid Posted - 09/11/2022 : 14:00:04
quote:
Originally posted by zlatan bihac

quote:
Originally posted by tutto maxim

U kojim brojevima Nove Zlatne serije je objavljen Sudija Bin?


U onima gdje je i mister no.



I u onim gde je Zagor almanah
zlatan bihac Posted - 09/11/2022 : 12:55:12
quote:
Originally posted by tutto maxim

U kojim brojevima Nove Zlatne serije je objavljen Sudija Bin?


U onima gdje je i mister no.
tutto maxim Posted - 09/11/2022 : 11:40:45
U kojim brojevima Nove Zlatne serije je objavljen Sudija Bin?
Spock Posted - 31/12/2020 : 00:19:28
Našao sam i topic!
Prozirna senka donosi prvu recenziju Sudije Beana:

https://www.stripovi.com/recenzije/deni-i-sam-zg-zsr-3b-4b-bes-apaca/2548/
zlatan bihac Posted - 17/02/2019 : 13:00:19
zna @sumohrvat...
brojevi 6 i 7 su ustvari dvije epizode od alan lebauxa..kod nas isao u zs u epizodi posle poraza gdje su na 128 stranica isle obje te epizode
mislim da je zs 11.
misterx381 Posted - 17/02/2019 : 09:23:57
Ako Sudija Bin ima ukupno pet epizoda otkud ovde sedam?

http://www.ifedizioni.it/if/index.php/it/vetrina/storia-del-west-personaggi
teller Posted - 15/02/2019 : 23:23:43
Dobar je Sudija..dobar.
Crtez odlican a i price za ona vremena zanimljive...vredi procitat.
delboj Posted - 15/02/2019 : 21:59:21
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Sudija sigurno podiže prodaju ZS Zg Almanaha. Evo ja ga ne bih kupovao da nije sudije. Jedan pa jedan. Al posto nisam opterecen numeracijom a imam Almanahe u Ludensu ne bih kupovao ZS Zg Almanahe da nije u njima Sudija


Pa sigurno ima još takvih ljudi. Možda na kraju i ja to nabavim. Ostale brojeve ZS sam kupio, izuzev ta dva Zagora i Priča iz baze Drugdje, to je jedini serijal koji sakupljam od Libellusa.

Nahvalili su Sudiju Bina, pa me zainteresovalo.
ReemCP Posted - 15/02/2019 : 21:43:11
quote:
Originally posted by Dwayne_Looney

Sudija sigurno podiže prodaju ZS Zg Almanaha. Evo ja ga ne bih kupovao da nije sudije. Jedan pa jedan. Al posto nisam opterecen numeracijom a imam Almanahe u Ludensu ne bih kupovao ZS Zg Almanahe da nije u njima Sudija


Znaci Dwayne, i tebi se dopada
Ajde, nekako me sad manje grize savjest sto na neki nacin duplam te Zagor almanahe
Sad sam opet u nekoj fazi kad ne stignem nista citati, ali probat cu u 3.mjesecu naci vremena pa procitat barem prvu epizodu "Sudije".
Dwayne_Looney Posted - 15/02/2019 : 21:35:55
Sudija sigurno podiže prodaju ZS Zg Almanaha. Evo ja ga ne bih kupovao da nije sudije. Jedan pa jedan. Al posto nisam opterecen numeracijom a imam Almanahe u Ludensu ne bih kupovao ZS Zg Almanahe da nije u njima Sudija
ReemCP Posted - 15/02/2019 : 21:35:19
@Zlatan - sad mi je puno jasnije zasto ne ide u svakom broju kao dodatak, hvala
A nis', uzimam ionako sve po redu. Vidim da se mnogima svidja taj dodatak, a i ja sam nekako slab na te starije stripove, vjerojatno ce se i meni svidjet

@Delboj - vidio sam da si pisao da ti i prostora pomalo fali, da je i to jedan od razloga da nekad covjek treba birat sto uzet. Evo, ja sam ajmo reci jos "zelen", tek nesto vise od 2 godine skupljam stripove i prilicno se toga nakupilo, a mogu se mislit koliko je to tek kod vas koji duze skupljate
delboj Posted - 15/02/2019 : 21:23:09
quote:
Originally posted by ReemCP

Hvala Delboj Sad te kuzim to sto si pisao da je ipak nezgodno malo, uzimati nesto sto vec imas, ali opet htio bi imati ovo. Ali dobro da su barem odlucili sve izdati od "Sudije"

Edit: aha Zlatane, da vidis Mister No bi opet mogao, njega su rekli da ce brzo objaviti almanahe. Ali i Zagor mozda u tim narednim brojevima, posto kod njega isto ima dosta tih almanaha. A s njima onda i 3.broj ovog mini serijala


Razmisliću još o tome. Duplirao sam ranije neke Zagorove epizode, ali sad više ne vidim mnogo smisla u tome.
zlatan bihac Posted - 15/02/2019 : 21:11:24
quote:
Originally posted by ReemCP

Hvala Delboj Sad te kuzim to sto si pisao da je ipak nezgodno malo, uzimati nesto sto vec imas, ali opet htio bi imati ovo. Ali dobro da su barem odlucili sve izdati od "Sudije"

Edit: aha Zlatane, da vidis Mister No bi opet mogao, njega su rekli da ce brzo objaviti almanahe. Ali i Zagor mozda u tim narednim brojevima, posto kod njega isto ima dosta tih almanaha. A s njima onda i 3.broj ovog mini serijala


mister no i zagor almanasi su jedini koji mogu ''ugostiti'' sudiju beana jer su na 100-110 stranica..svi ostali šta idu u zs ( pibd, tex i dilan magazin, dupli martijevi almanasi imaju po 130-150 stranica, i nema prostora za drugi strip...
ReemCP Posted - 15/02/2019 : 20:50:56
Hvala Delboj Sad te kuzim to sto si pisao da je ipak nezgodno malo, uzimati nesto sto vec imas, ali opet htio bi imati ovo. Ali dobro da su barem odlucili sve izdati od "Sudije"

Edit: aha Zlatane, da vidis Mister No bi opet mogao, njega su rekli da ce brzo objaviti almanahe. Ali i Zagor mozda u tim narednim brojevima, posto kod njega isto ima dosta tih almanaha. A s njima onda i 3.broj ovog mini serijala
zlatan bihac Posted - 15/02/2019 : 20:49:12
dva broja su izasla cijela u 4 broja zs, i to kao dodaci mister nou i zagoru...iskreno, ni ja, osim broja 1, nisam otvarao brojeve zs...

vjerovatno bi sad nakon texa i broja 10, u brojevima 11 i 12 mogli imati mister noa i zagora, pa sa tim i treci broj sudije beana.
delboj Posted - 15/02/2019 : 20:45:20
Objavljene su dvije epizode u 4 dijela.
ReemCP Posted - 15/02/2019 : 20:30:00
Vidim da ste spominjali Sudiju Beana u temi "Zlatna serija", pa da ovdje pitam.
Znaci, ukupno je 5 epizoda, ali ce to Veseli "razbit" u 10 dijelova, jel da?
Koliko je dosad objavljeno tih dijelova u ovoj novoj ZS? Nisam jos svoje vadio iz najlona, pa ne znam, jos nisu dosli na red za citanje.
A i vidim da je ovo prvijenac Nolitte, pa me sad dosta zainteresiralo
zlatan bihac Posted - 18/07/2018 : 18:13:03
bradonja se zvao dakota...
MarxH Posted - 18/07/2018 : 15:22:54
Sudija Bean / Danny & Sam je sasvim solidan strip , tipičan za Bonelli u ono vrijeme. Ma, koliko je samo bilo takvih stripova gdje imamo glavnog junaka koji je blizu savršenstva (Gun Flint , Red Buck , Tim Carter , Chris Hodgkins , Tajanstveni Alan , Kit Teller, Karabina Slim i naravno Zagor) sa svojim prijeteljem / prijateljima koji su daleko od savršenstva i nasmijavaju nas (Ne mogu se sjetiti kako se zove bradonja koji prati Gun Flinta , kao ni onog od Red Bucka , Dusty Ryan , Agent Piggy , pratitelji Tajanstvenog Alana , Frankie Bellevan, Jippy i profesor te neuništivi Don Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzalez)
Zapravo, jako mi je drago da se VČ u zlatnoj seriji sjetio tih starijih junaka...
teller Posted - 14/07/2018 : 20:56:45
Slazem se...dobar je sudija Bean...jako dobar.
Ako se gleda doba nastanka...prijatno iznenadenje...bravo ua VC
chris.tower Posted - 14/07/2018 : 15:23:53
VČZS 3b / VČZS 4b Bes Apača

Očekivao sam strip u stilu početnih Tex Willer-a ili Zagor-a, neozbiljnu epizodu pregaženu vremenom, ali sam ostao iznenadjen kvalitetom priče! Ovo je u rangu boljih Bonelijevih stripova i može se i dan danas čitati.

Sudac Bean je zanimljiv i smješan lik, a posebno je zanimljiv salon kojeg je pretvorio u sudnicu.

Željno išekujem nastavak u ZS 6 i 7.

(priča: 8, scenarij: 8, crtež: 8, naslovnice: 7) - 77%
zeljko Posted - 07/07/2018 : 13:09:20
sad sam peocitao psdz 36 upravo o ovom sudiji
jedva čekam
5ypo Posted - 07/07/2018 : 11:05:42
U ZSVC 3 su najavili da ce objaviti svih 5 epizoda Sudije Bina.
going going Posted - 06/07/2018 : 20:40:34
quote:
Originally posted by chris.tower


Ustvari napisali su da to ovisi o tome kako ce ga citatelji prihvatiti a postoji mogucnost da onda objave i ostale junake koji su isli u pocetnim brojevima ZS.



Upravo tako. A posto urednistvo VCa dosta prati tviter i sta se pise na drustvenim mrezama, tamo je odziv na Sudiju Bina vrlo dobar, mnogi ljudi su pisali da im se vise svidela epizoda Sudije Bina nego Zagorova i Mister NOova, tako da verujem da ce sigurno objaviti i preostale brojeve Sudije Bina.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000