forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford "Ultimate" Topic

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!
Note: Reply doesn't exist.

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
makikatalinic Posted - 07/04/2005 : 20:08:51



Alan Ford - tekst o junaku

Alan Ford - recenzije





http://www.munix.it/421-430/430/af430s.jpg

Je li to Sir Oliverov kraj ??? Vidjet cemo ...

"Velikoušnost bez premca"
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
nikotin Posted - 15/04/2024 : 22:16:10
1Euro Posted - 15/04/2024 : 18:37:56
znam čovjeka koji radi figurice strip junaka i prodaje ih

Dusxan Posted - 15/04/2024 : 15:27:27
quote:
Originally posted by delboj

Mamina tetka mi je 1997. donijela iz Beograda https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/alan-ford-af-mavsp-3-trullalla-la-yeh/30584/0/

To je u stvari bio prvi Alan Ford koga sam pročitao. I utisak logično nije bio neki. Žao mi je što nisam sačuvao strip (ne znam šta je s njim bilo).



Pozdrav za BraCko GaCko ! Nisam nikada video to izdanje (Mozda zato sto sam uglavnom sakupljao ono sto sam prepustio u Super Strip Biblioteci)
Dusxan Posted - 15/04/2024 : 15:20:58
Jel zna neko da li u Kolor serijalu biti objavljeno 6 epizoda koje su preskochene (iz ne-znam-kog razloga)?
nikotin Posted - 14/04/2024 : 18:15:15
https://imgur.com/PjLSCoE

wintermute Posted - 13/04/2024 : 19:17:26
Switch je trenutna genracija Nintendo konzole, nema nista posle toga (za sada). Imao je par reizdanja: Switch Lite (2019, manji, jeftiniji, ne kaci se na TV, ne razdvajaju se kontroleri) i Switch OLED (2021, malo skuplji, manja poboljsanja i bolji OLED ekran).
1Euro Posted - 13/04/2024 : 19:10:48
Da, mislio sam na switch. Nisam ni znao da su napravili reizdanje game & watch - SUPER VIJEST!!!!

Da li je Nintendo radio još nešto novo nakon Switch? Mislim da postoji neka nova verzija switcha, kao neki upgrade,...postoji još nešto drugo? Nintendo je uvijek bio sinonim za igrice!
wintermute Posted - 13/04/2024 : 16:58:35
quote:
Originally posted by 1Euro
Da li danas postoji nešto novo od Nintendo, slično kao Gameboy? Mislim da sam jednom video nešto ali sam zaboravio kako se kaže, sječam se da su bile igrice za Zeldu, Super Mario,...i to u boji i da je koštalo nekih 400+ eura. Šta još ima?



Sto se zvanicnih Game & Watch reizdanja tice, Nintendo je 2020-te izbacio Super Mario a onda 2021-ve i Zeldu. Svaki uredjaj je u boji i ima vise igara i puni se na USB-C. Za cenu si promasio za red velicine, to su jeftini uredjaji ($40-$50). Ja sam kupio prvi kada je bio izasao.

https://en.wikipedia.org/wiki/Game_%26_Watch:_Super_Mario_Bros.
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Legend_of_Zelda_LCD_games#Game_&_Watch:_The_Legend_of_Zelda



Ako mislis na "nesto kao Gameboy" to je onda Switch (izbacen 2017-te) koji je prenosan ali se moze prikljuciti i na televizor: https://en.wikipedia.org/wiki/Nintendo_Switch On jeste skuplji, u tom rangu koji si pomenuo.

</offtopic>
bero7 Posted - 13/04/2024 : 14:56:51
quote:
Da li danas postoji nešto novo od Nintendo, slično kao Gameboy? Mislim da sam jednom video nešto ali sam zaboravio kako se kaže, sječam se da su bile igrice za Zeldu, Super Mario,...i to u boji i da je koštalo nekih 400+ eura. Šta još ima?



Imas kinesku varijantu sa 400+ igara na njemu za 20$.
https://a.co/d/9T96mli
1Euro Posted - 13/04/2024 : 13:36:46
quote:
Originally posted by wintermute

quote:
Originally posted by giant
Tačno ovakvu igru imao je moj kolega. U igri je bio mislim da majmunčič, s kojim si skakao na lijane gore, jer su dole prolazili krokodili, kojima si se morao oginuti tako, da si skakao gore na lijane, a i gore su letele neke ptice , koje su te, ako si bio na lijanama isto tako ubile...mislim da je tako nešto bilo??



Jeste, to je ta igra. Kasnije se ispostavilo jedan od najboljih Game & Watch ikad napravljenih. Ima ljudi koji ove igrice skupljaju i dan danas a ocuvane kompletne u kutijama su veoma vredne (stotine dolara pa i vise). Ja tu svoju nazalost nisam sacuvao ali sam pre 10ak godina na nekom sajmu retro igara kupio opet istu za $40 i imam je i dan danas u kolekciji, menjam joj baterije kada treba (jer dok stoji ona stalno vrti demo igru i trosi) i ponekad odigram iz nostalgije.

Game & Watch serija je veoma bitna za Nintendo istoriju jer je iz toga izrastao Gameboy (isti inzenjer pravio, cuveni Gunpei Yokoi https://en.wikipedia.org/wiki/Gunpei_Yokoi).

Ima o tim igricama sada dosta informacija na internetu kao i na Youtube, evo recimo jedan prikaz ove o kojoj pricamo:





ja sam imao dosta ovakvih igrica, imao sam i Donkey Kong sa dva ekrana:





Kasnije sam imao i Game Boy a onda več dugo nisam više ništa kupio od tih igrica, jer sam imao Amigu 500,....Da li danas postoji nešto novo od Nintendo, slično kao Gameboy? Mislim da sam jednom video nešto ali sam zaboravio kako se kaže, sječam se da su bile igrice za Zeldu, Super Mario,...i to u boji i da je koštalo nekih 400+ eura. Šta još ima?
kimba Posted - 13/04/2024 : 12:35:39
Reci koliko nudis za kolekciju.
Stanje +4/-5.
Caglio Posted - 12/04/2024 : 18:27:35
Pozdrav, pitanje za ekipu koja se malo vise kuzi od mene, koliko bi otprilike vrijedila kolekcija AF Klasika 1-200 , te koji su teze nabavljivi brojevi, te koliko kostaju, kad bi ih nabavljao kao single brojeve. Hvala
nikotin Posted - 11/04/2024 : 16:11:18
wintermute Posted - 08/04/2024 : 23:16:28
quote:
Originally posted by anto
imamo vrlo slične ukuse za stripove,ali i životne stavove



Pa nema tu mnogo mudrosti, jedino moguce objasnjenje je da great minds think alike

anto Posted - 07/04/2024 : 00:40:46
quote:
Originally posted by wintermute


U to vreme su se pojavile prve dzepne video igre kod nas (mislim da je godina 82 ili 83). Neko je iz inostranstva donosio Game & Watch Nintendo konzolice (jedna igra za poneti) i ja sam se totalno sludeo videci to. Jedan lik je imao Donkey Kong Jr i pozajmio mi je na jedan dan i ja sam potpuno odlepio na to:



[***] Ali me moje zaludjivanje tom igricom odvodi u kompjutere, ZX Spectrum, Amigu, zavrsavanje matematike i racunarstva i odlazak u IT emigraciju u Ameriku... -- prica za neki drugi forum...


videh da imamo vrlo slične ukuse za stripove,ali i životne stavove-a na osnovu ovog provalih da smo i sa godinama približni te odrastali sa identičnim interesovanjima,pa otuda sve štima da je to tako.
nikotin Posted - 07/04/2024 : 00:06:28
https://imgur.com/7oc2Xuh

bing67 Posted - 03/04/2024 : 22:31:08
quote:
Originally posted by leKrava

poster for a gift, I couldn't find a good one to print, so I made my own.
Above is the older version, in the new one I added the boss and Jeremija






It's really beautiful... I'd love to have one
wintermute Posted - 03/04/2024 : 17:07:18
quote:
Originally posted by giant
Tačno ovakvu igru imao je moj kolega. U igri je bio mislim da majmunčič, s kojim si skakao na lijane gore, jer su dole prolazili krokodili, kojima si se morao oginuti tako, da si skakao gore na lijane, a i gore su letele neke ptice , koje su te, ako si bio na lijanama isto tako ubile...mislim da je tako nešto bilo??



Jeste, to je ta igra. Kasnije se ispostavilo jedan od najboljih Game & Watch ikad napravljenih. Ima ljudi koji ove igrice skupljaju i dan danas a ocuvane kompletne u kutijama su veoma vredne (stotine dolara pa i vise). Ja tu svoju nazalost nisam sacuvao ali sam pre 10ak godina na nekom sajmu retro igara kupio opet istu za $40 i imam je i dan danas u kolekciji, menjam joj baterije kada treba (jer dok stoji ona stalno vrti demo igru i trosi) i ponekad odigram iz nostalgije.

Game & Watch serija je veoma bitna za Nintendo istoriju jer je iz toga izrastao Gameboy (isti inzenjer pravio, cuveni Gunpei Yokoi https://en.wikipedia.org/wiki/Gunpei_Yokoi).

Ima o tim igricama sada dosta informacija na internetu kao i na Youtube, evo recimo jedan prikaz ove o kojoj pricamo:

giant Posted - 03/04/2024 : 07:47:09
[quote]Originally posted by wintermute


[quote]Originally posted by wintermute

Tačno ovakvu igru imao je moj kolega. U igri je bio mislim da majmunčič, s kojim si skakao na lijane gore, jer su dole prolazili krokodili, kojima si se morao oginuti tako, da si skakao gore na lijane, a i gore su letele neke ptice , koje su te, ako si bio na lijanama isto tako ubile...mislim da je tako nešto bilo??

Inače na njegovom je vrtu kolega postavio veliki šator-tipi. I na proljeće smo tu u šatoru igrali tu igru, čas jedan čas drugi. I u šatoru imao je i stripove....Fordovi u ona vremena (krajem 80-ih) nisu bili nešto popularni (ni kod mene ne), ja sam ih zavoleo tek prije nekih 10 godina.
wintermute Posted - 03/04/2024 : 00:08:29
quote:
Originally posted by Dusxan
Kako je pochelo vashe obozhavanje i skupljanje AF?



Ne secam se koliko sam bio star ali sam bio u nizim razredima osnovne skole kada su svi oko mene skupljali ZMS i LS ali je stariji brat jedne drugarice skupljao nesto misteriozno sto se zvalo "Alan Ford" i bile su to male crvene knjizice. To me je privuklo prvo iz tog ugla a onda sam se primio na taj strip i humor i poceo da skupljam. Prvi AF koji sam nabavio je bio "Vurdalak je opet zedan" a prvi koji sam kupio od svojih para je bilo trece izdanje Vjesnikove "Slatke afere" (ili je bilo drugo? znam da je bila Slatka afera).



Menjao sam tako ZS i LMS i ostalo (Talicni Tom, Zabavnici...) za AF i uglavnom dobro prolazio jer je tada AF bio manje cenjen kod mojih vrsnjaka i sluzio je za razmene tipa "hoces nekoliko ovih "cudnih" AF za jedan "pravi" (ZS / LMS) strip?".

Uzeo sam jednu svesku A4 formata tvrdih korica sa kockicama i u nju sam napisao brojeve od 1 pa do zadnjeg broja i poceo polako da upisujem sve naslove. Nije bilo interneta niti nikakvog nacina da se to zna osim da se upisu naslovi koje sam licno video i naslovi sledecih brojeva koje sam vidjao na zadnjim stranicama. Imao sam dosta rupa. Cesto sam gledao u te rupe kao u neku veliku misteriju koja mozda nikada nece biti resena... Steta sto ne sacuvah tu svesku. Na koricama sveske sam zalepio kolaz koji sam isekao od jednog duplikata -- onu cuvenu sliku grupe TNT i slepio je (izbacio ALAN FORD iz sredine):



Bio sam ponosan na svoju kolekciju i kada smo isli na selo nosio sam je sa sobom u jednom starom koferu da bih i tamo mogao da citam bilo koji strip koji zazelim. Kada bi stigli na selo ja bih iz dela jednog ormana izvadio babine i dedine stvari i tamo poslozio sve svoje AF iz kofera tako da mi to lepo i uredno izgleda -- vec tada su se zacinjali znaci OCD-a i kolekcionarstva!

Posle nekog vremena jedan drug mi je rekao da neko u gradu prodaje celu kolekciju stripova i da idemo da gledamo. To je bila jedna stara baba kojoj je muz umro i ona je prodavala sve sto je on imao. To su bile KOMPLETNE SERIJE ZS I LMS I SVI ALAN FORDOVI GLANC 5/5 nisam verovao ni tada (a sada me tek hvata srce kada na to pomislim). Babi je bilo svejedno i svaki strip je prodavala za jednu istu i to neku simbolicnu cenu. Inace godina je to ne znam tacno koja ali neke rane 80te... Drug je skupljao Zagora i uzeo je neke neverovatne primerke a ja nisam imao para za vise pa sam "SAMO" uzeo PRVIH 10 KARTONACA AF GLANCERA sa namerom da kada skupim pare da se vratim i uzmem sve ostalo sto mi je falilo. Nazalost nisam u tome uspeo jer se rasprodalo (mi smo iz nekog razloga bili medju prvima) ali sam u te kartonce gledao u cudjenju i cak pomalo iskosa jer su mi i smetali -- nisu mi se nisu uklapali u kolekciju ni po velicini ni po koricama koje nije crtao Magnus A NI PO OCUVANOSTI. Eh, mladost-ludost. Takodje sam ukapirao da imam mnoge reprinte i tu negde sam i ukapirao da se Alan Fordovi reprintaju ("drugo izdanje") sto mi je bilo cudno i opet smetalo mom OCD-ju.

U to vreme su se pojavile prve dzepne video igre kod nas (mislim da je godina 82 ili 83). Neko je iz inostranstva donosio Game & Watch Nintendo konzolice (jedna igra za poneti) i ja sam se totalno sludeo videci to. Jedan lik je imao Donkey Kong Jr i pozajmio mi je na jedan dan i ja sam potpuno odlepio na to:



Igra je bila jako skupa, prva u mom gradu, ali sam je MORAO imati. Nemoguce mi je da se setim ili aproksimiram o kojim parama se radilo ali sam prodao CELU KOLEKCIJU Alan Forda i kupio tu igricu od njega. I tu se ta rana AF prica zavrsava. [***]

Kasnije, rane 90te, setim se AF i nabavim sve trobroje i njih sam poneo sa sobom i u Ameriku i citao ih povremeno. Prvi odlazak u Ameriku, i imigraciju, imam pravo na jedan kofer i mesto je dragoceno. Ja pakujem od knjiga Gospodar prstenova, Stroustrupov C++, i sve trobroje Alan Fordova a izbacujem (na zaprepascenje roditelja) gace, carape, i sve zivo samo da mi to stane.

Pre nekoliko godina me ujede nesto i odlucim da moram nabaviti ponovo individualne originale. Kartonci su vec tada bili preskupi a kako sam ostalo skupio pisao sam vec na ovoj temi ranije u mom prvom postu na ovom forumu -- lako se nadje (tu sam postavio i slike moje trenutne kolekcije).



[***] Ali me moje zaludjivanje tom igricom odvodi u kompjutere, ZX Spectrum, Amigu, zavrsavanje matematike i racunarstva i odlazak u IT emigraciju u Ameriku... -- prica za neki drugi forum...
nikotin Posted - 02/04/2024 : 19:33:12
Alan Ford - Spisak 02.04.2024



https://mega.nz/folder/1ixmzKRS#1yUqnH8lZ0skmiP7vIeI_g

http://www.mediafire.com/folder/usc01l4hp3den

https://drive.google.com/drive/folders/1NHt8q4ywbwVFhDtmithgG4VxEiedmtXo?usp=drive_link

DODATO:

Alan Ford (CPG - SC) [218]
Alan Ford (Libellus - Knjiga - Trobroj - Prvo Izdanje - HC) [35-36]



delboj Posted - 02/04/2024 : 18:34:24
Mamina tetka mi je 1997. donijela iz Beograda https://www.stripovi.com/enciklopedija/strip/alan-ford-af-mavsp-3-trullalla-la-yeh/30584/0/

To je u stvari bio prvi Alan Ford koga sam pročitao. I utisak logično nije bio neki. Žao mi je što nisam sačuvao strip (ne znam šta je s njim bilo).
Dusxan Posted - 02/04/2024 : 17:41:41
Kako je pochelo vashe obozhavanje i skupljanje AF? Ja se secjam da sam , po nagovoru komshije i drugara Branka, kupio "Narednik Gruber" (SS 249). Imao sam tada 7 i po godina i neshto me "zakachilo" za taj strip. Posle sam kupovao "Igra istine" , "Renato" , "Idila" , itd. a na jednom kiosku sam nashao i stariju broj "Najcrnja kronika". Posle sam kupovao sve sto je izlazilo , a kasnije i popunjavao kolekciju , tako da sad imam sve kako je nekad izlazilo. Kupovao sam reprinte a ne kartonce jer su preskupi. Likantrop ili Vukchovek(wintermute) je pomenuo trobroje. Njih nisam voleo , iako ih imaom. Hteo sam pojedinachne epizdode , pa sam zakrpio " strip agentovim klasicima. Samo bih da dodam da je do pojave interneta i aukcija , ishlo mnogo tezhe.
nikotin Posted - 02/04/2024 : 07:55:32
nikotin Posted - 02/04/2024 : 07:30:47
Godina: 1973
Tehnika: tempera na kartonu
Dimenzije: 13x18 cm






forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000