forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Stripovi iz Mračne šume

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
Shaner Posted - 26/08/2015 : 20:57:14
Pred neko vrijeme je na topicu fibrarijum pao prijedlog da se napravi sličan topic i za Darkwoodova izdanja, pa evo i toga.

Znači, sve je jasno. Ovdje ostavljamo svoje utiske, komentare, osvrte i što već sve ne vezano za stripove iz Mračne šume.

A strip koji me napokon nagnao na otvaranje ovog topica je...



Rabinov mačak

Gotovo je nevjerojatno koliko tema "Rabinov mačak" obuhvaća, a u potpunosti fascinantno koliko pronicljivo o njima govori. Jedna jednostavna priča o starom rabinu u Alžiru i njegovom mačku s filozofskim aspiracijama pokazuje nam različita lica istih religija i društava. Čitao sam više odličnih stripova koji govore o ozbiljnim temama, ali niti jedan toliko zabavan i humorističan kao ovaj. No nije sve u priči. Sfar ovdje pokazuje da njegovo crtačko umijeće nimalo ne zaostaje za onim spisateljskim. Čarobne vedute Alžira i ostalih lokacija kroz koje likovi prolaze pravi su melem za oči i izvrsno pogođene kulise za neobičnu pripovijest o rabinu i njegovom mačku.

Bilo da propitkuje religiju, otkriva nam naše vlastite nesigurnosti ili se dotiče složenih društveno-političkih odnosa, "Mačak" to radi toliko šarmantno da mu se ne može odoljeti. I zato željno iščekujem daljnje mačkove dogodovštine, a do tada ću se često i rado vraćati ovom jedinstvenom stripu.

10/10

P.S.
Za dva dana u Francuskoj izlazi šesti album "Mačka". Zna li netko slučajno ima li ga Darkwood u planu objaviti?

25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Gil-galad Posted - 25/01/2024 : 19:54:45
Gil-galad Posted - 23/01/2024 : 11:58:04
anto Posted - 14/01/2024 : 10:50:04


Bil Voterson:Kalvin i Hobs - Mačji psiho šunja se tiho

Malo šaram po ovim Kalvinima,pa nakon keca i trojke uzeh ovu knjigu,petu po redu da čitam;to je u stvari što ne mogu sad da se setim gde su mi dvojka i četvorka tačno,ali ovde je hronologija skroz nebitna.

Elem,K&H k'o K&H - beskrajno šarmantno,jedan od onih stripova koji te pune pozitivnom energijom.A ima li šta bolje za dušu i telo od dobrog,zdravog smeha,kojeg ti Voterson nudi u izobilju.

Mene je recimo na glas nasmejala ona sekvenca kada Kalvin ima kontrolni,pa odlazi do sandučeta da se preobrazi u Nadmena,pa se slučajno zaključa i šta već biva nakon toga - majko mila,pocepao sam se od keženja.
U ovoj knjizi svaka fora sa majkom mi je top.Dobre su i one kad ga otac nešto "loži" ili sa učiteljicom,ali sa majkom su besmrtne.

Ocena kao i kod svih ostalih knjiga - odličan,pet.

Moram svakako skrenuti pažnju na kvalitet samog izdanja,koji je fenomenalan u svakom pogledu;Sistemu i Darkvudu naklon do poda,posebno prevodiocu Džimiju,koji je možda najača figura u svojoj branši u ovom trenutku.
ivanl Posted - 09/01/2024 : 06:42:51
Moram i ja kazati da obozavam Locke & Key, Hilla i Rodrigeza, te da je i meni to jedan od najdrazih i najboljih stripova. Vec sam dvaput iscitao serijal i to mi je cudo od stripa. Ali ne znam kako mi je promakla i vijest i najava ovog Darkwoodovog izdanja...
Eto sad znam.
Nista, trebam ga nabaviti...
anto Posted - 01/01/2024 : 13:20:11
Hil&Rodrigez:Lokot i ključ - Zlatno doba

Lokot i ključ su mi,odmah da "rečem",jedan od ponajboljih stripova koje sam čitao.U top 30 definitivno.Pa je stoga ovaj prikvel itekao rado dočekan.
Ali nije mi na nivou glavne priče;ili sam ja očekivao nešto drugo,slično redovnoj seriji,a ovo to nije.
U nekoliko kratkih priča pratimo generaciju Lokotovih koja je živela u prvoj polovini XX veka;nakon tri kratke priče ide jedna duža,"ratna,a koja je tek uvod u završnu,urađenu u "Sendmenovskom fazonu" (da ne kažem u Gejmenovskom).U stvari miks Lokota i Sendmena u punom smislu te reči.

Prve priče su me malo "oladile",pa nisam mogao da se posvetim sa punom pažnjom to završnoj,a kad se čita takvo štivo,puna koncetracija je obavezna.Očigledno je Do pakla i nazad,završni čepter valjaniji nego što sam ga ja doživeo,ali neka ostane to za neki drugi put.Recimo,kad obrnem ponovo Lokote,pa udarim na kraju Zlatno doba.
Ono što mi je plus u ovom stripu je ta snaga emocija,ljubav u porodici,koja krasi i glavnu seriju.

Izdanje top,format,prevod,tehnikalije...da su takvi bili i Lokoti,ne bih prelazio na Fibrinu opciju.

3.5/5
anto Posted - 27/12/2023 : 16:59:32
opa,svaka čast
jagodanbg Posted - 27/12/2023 : 16:33:59
Jako moćno izgleda uživo:

ŠAŠ Posted - 20/12/2023 : 13:03:11
oho,najs!
jagodanbg Posted - 20/12/2023 : 12:56:55
borg Posted - 16/12/2023 : 23:58:44
Spremi još 2.5k :)
Puta broj zainteresovanih Čačana. ;)

Pa ulazite li vi na DW forum. Reče Džimi da se radi na poslednjoj knjizi.
A ova ima promo do nove godine.



anto Posted - 16/12/2023 : 23:49:44
jel ovo izašao novi Kalvin?
john connor Posted - 16/12/2023 : 23:49:20
Izasao je sedmi Kalvin, Blago je svuda, sjajne vesti.

Da li ce ukupno biti 8, ili 9 knjiga?
alexts Posted - 16/12/2023 : 17:39:38
Kako mogu da postoje dva Korta, u starijem i u modernom vremenu? Samo, ako je ovo drugi, paralelni univerzum. Ima li naziv novi univerzum?

Hoće li se raditi crossover, gde stari Korto susreće modernog?

Toliko nepoznanica.
naker Posted - 16/12/2023 : 15:52:43
Imaš ovde nekoliko komentara:

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=52948
dovlajoe Posted - 16/12/2023 : 13:47:09
quote:
Originally posted by Red Marquis

Korto Vivesov izašao danas.


Vredi li šta Vivesov Korto?
tomas.hokenberi Posted - 22/11/2023 : 06:04:21
Sad da na Facebook-u videh najavu Darkvuda za "Patkovgrad -povratak u Klondajk" ili tačnije "Патковград - повратак у Клондајк" .
Pjerooo Posted - 19/11/2023 : 09:40:07
quote:
Originally posted by dragan4e

Pjerooo, kad si već raspoložen da odgovaraš na pitanja, hoće li vaskrsnuti serijal Okružen mrtvima?


Nismo u potpunosti odustali od njega, ali kao što vidite, krpimo načeto mic po mic.


quote:
Originally posted by SlajeR

Reprint Skalpiranih od 3 broja!! kontam da su 1 i 2 štampani u većem tiražu?


Zasad nemamo nikakav konkretan info za Skalpirane.
SlajeR Posted - 19/11/2023 : 03:41:21
Reprint Skalpiranih od 3 broja!! kontam da su 1 i 2 štampani u većem tiražu?
dragan4e Posted - 18/11/2023 : 18:02:42
Pjerooo, kad si već raspoložen da odgovaraš na pitanja, hoće li vaskrsnuti serijal Okružen mrtvima?
night Posted - 18/11/2023 : 10:16:08
Pročitah Mračni okean. Ovo je baš dobar strip, nisu se upustili u kopiranje, ali su zadržali melanholiju. Super je što su ga izmestili u sadašnjost i osvežili. Ne sviđa mi se onih nekoliko strana u boji, a kod crteža generalno je relativno siromašan prikaz lica sporednih likova, ali ok, takav je stil. Obavezno je ovo za one koji vole Prsta, i željno iščekujem nove albume.
vetropiroman Posted - 17/11/2023 : 13:04:39
Imam američki deluxe HC komplet, pa bih ipak uzeo i DW-ovo izdanje... Jer je odlično prevedeno, i jer je papir kvalitetniji od onog u amera.
naker Posted - 17/11/2023 : 12:54:09
To je taj magičan broj, mitskih 50 :)
trolodtroje Posted - 17/11/2023 : 11:56:22
quote:
Originally posted by Dusty Road Boy

quote:
Originally posted by Largo

A reprint Skalpiranih?



To i mene interesuje.


Na DW štandu rekli da neče bit reprinta. Da nas ima samo cca 40-50 zainteresiranih, pa....im se ne isplati. A ono 3 i 4 rasprodati za tren oka.
Pjerooo Posted - 17/11/2023 : 11:44:21
Zombija pomeramo za sl. godinu.
alexts Posted - 17/11/2023 : 00:14:21
A Zombie?

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000