forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Darkwood noviteti! (uskoro)

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

-  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.

T O P I C    R E V I E W
Tornadomaster Posted - 06/09/2012 : 20:27:38
U biblioteci Karusel:

POVRATAK ZEMLJI

SPIROU

BUL I BIL
25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
DiSkAcH Posted - 02/03/2019 : 19:41:57
Jerome :'(
Combatrock Posted - 01/03/2019 : 22:32:12
Lutanje=nekonzistentnost=gubitak kupaca. Jebe se i nama.
anto Posted - 01/03/2019 : 22:23:17
logično=isplativo=ne_jebe_im_se
Combatrock Posted - 01/03/2019 : 22:18:19
Brte batali ta logicna pitanja. Vidis da se njima jebe za tudje misljenje.
anto Posted - 01/03/2019 : 22:14:25
quote:
Originally posted by Davor2403

quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:

Vidio bih vas ja da trebate odlučiti između "zadržavanja povjerenja kupaca" i bacanja u vjetar, recimo, 20.000-30.000 eura, da se završi neki serijal koji se jako slabo prodaje. Pa onda kad ti se nakupi jedno 3-4-5 takvih serijala. Nije to baš tako jednostavno.

Da li si se osobno našao u takvoj situaciji? Mislim na serijal koji slabo ide, a treba ga dovršiti. Kakvu si odluku donio?

većinu takvih serijala sam ipak završio, ali isto tako neke vrlo vjerojatno neću.

Ima li ikakve šanse da se ovo boldirano ne odnosi na Bosonogog Gena?!?

sa obzirom da pratim Fibru u svim statističkim kolonoma,mislim da se ovo boldovano odnosi na par serijala:Gospodina Žana,Ljubav i rakete pre svega;eventualno (mada ne verujem) na Pola (na pecanju,letnji posao).
Tako da Bosonog Gena završava sigurno.
E sad,malo me je uplašio sa izjavom za Žeroma,ali smatram da je to izjavio u nekom trenutku nervoze.

A kad već pričamo o ovome - zar se ne može izbeći ukidanje serijala,pogotovu kad su pri kraju, smanjivanjem tiraža i podizanjem cene?
risbozg Posted - 25/02/2019 : 14:39:57
potpisujem
verab Posted - 25/02/2019 : 13:04:00
nema šanse da ga Marko ne odradi do kraja.
Davor2403 Posted - 25/02/2019 : 11:51:36
quote:

quote:

quote:

Vidio bih vas ja da trebate odlučiti između "zadržavanja povjerenja kupaca" i bacanja u vjetar, recimo, 20.000-30.000 eura, da se završi neki serijal koji se jako slabo prodaje. Pa onda kad ti se nakupi jedno 3-4-5 takvih serijala. Nije to baš tako jednostavno.

Da li si se osobno našao u takvoj situaciji? Mislim na serijal koji slabo ide, a treba ga dovršiti. Kakvu si odluku donio?

većinu takvih serijala sam ipak završio, ali isto tako neke vrlo vjerojatno neću.

Ima li ikakve šanse da se ovo boldirano ne odnosi na Bosonogog Gena?!?
Vid Posted - 24/02/2019 : 23:58:30
Ajde dobro, i ja bih volio da se neki serijali izdaju brže. Ali za Thorgala, koji izdaje Darkwood baš ne možemo reči, da ide sporo. Pa izdali su 24 albuma u par godina. Jako rijetki su serijali sa takvim tempom.
Combatrock Posted - 24/02/2019 : 21:10:21
quote:

Onda stanes kad je vreme i niko ti ne zameri. A ne novo sranje na novo sranje plus to i ne kazes. Zar to nije gubitak veci od XY eura, u gornje cifre ne verujem bar kad je DW u pitanju.
Dwayne_Looney Posted - 24/02/2019 : 20:57:30
quote:
Originally posted by Red Marquis

quote:

Stoji, ali mislim da DW se najviše zamera pokretanje silnog broja novih serijala, a mnogo šta im stoji na vetrometini...

Upravo to
boddhisatva Posted - 24/02/2019 : 20:51:45
Neke poput Love and Rockets ... e za to mi je užasno, užasno žao ;o/
Markos Posted - 24/02/2019 : 20:23:05
quote:

quote:

zeljko Posted - 24/02/2019 : 20:13:33
quote:
Originally posted by jova

Da li će nazjad, ikada, bidi objavljen poslednji - četvrti album Tugovanke za izgubljenim pustarama. Stvarno nije u redu da ostave serijal nedovršen. Kupio sam prva tri albuma, nadajući se da će zaokružiti serijal. Čak su bili najavili i još dva serijala koji se nastavljaju na taj serijal. A sad već godinama ne završavaju ni ono što su započeli.
Osećam se zaista prevarenim, jer onda nije trebalo da kupim ni prva tri albuma, poštao sam ih svakako već imao u Stripoteci.

Solucija je jednoatavna

Prodaj tri ta nekoj drugoj naivcini
Obi-wan Posted - 24/02/2019 : 20:08:51
quote:

Red Marquis Posted - 24/02/2019 : 19:42:17
quote:

Stoji, ali mislim da DW se najviše zamera pokretanje silnog broja novih serijala, a mnogo šta im stoji na vetrometini, kao i to što neke stvari poput Corta idu neoprostivo sporo, a prodaja ide dobro.
izivko Posted - 24/02/2019 : 19:41:02
Nije jednostavno, baš suprotno.
A čitatelji nemaju razumijevanje za probleme izdavača. A i obrnuto.
Markos Posted - 24/02/2019 : 19:09:21
Obi-wan Posted - 24/02/2019 : 18:05:47
quote:
Originally posted by anto

quote:

Da li će nazjad, ikada, bidi objavljen poslednji - četvrti album Tugovanke za izgubljenim pustarama. Stvarno nije u redu da ostave serijal nedovršen. Kupio sam prva tri albuma, nadajući se da će zaokružiti serijal. Čak su bili najavili i još dva serijala koji se nastavljaju na taj serijal. A sad već godinama ne završavaju ni ono što su započeli.
Osećam se zaista prevarenim, jer onda nije trebalo da kupim ni prva tri albuma, poštao sam ih svakako već imao u Stripoteci.

verujem da će objaviti 4. album Tugovanki i tako zaokružiti prvi ciklus.
a za drugi je tu Fibra;kao i za treći koji je na polovini (na drugom albumu).

I ja vjerujem da hoće, ali dosta je čekanja.
Vodilja izdavanja stripova bi općenito valjala biti završavanje serijala. Nikako odugovlačenje postojećih i počinjanje nebrojenih novih. Dakle nikako Bookglobe model poslovanja. A Tugovanke i Torgala nema predugo. To čini ljude razočaranim i frustriranim. Nije da se čeka da netko napiše i nacrta taj strip, on već postoji. Izdaj to i završi s tim. I tako ćeš zadržati kupce i povjerenje istih. Pa čak i ako se taj strip slabo prodaje, završavanje tog serijala je na duge staze pametna odluka.
anto Posted - 24/02/2019 : 17:57:12
quote:

verujem da će objaviti 4. album Tugovanki i tako zaokružiti prvi ciklus.
a za drugi je tu Fibra;kao i za treći koji je na polovini (na drugom albumu).
tex ciller Posted - 24/02/2019 : 17:29:32
Hoće li Malteze 5 i 6 skoro?
jaki Posted - 24/02/2019 : 16:40:40
To sto neko ne vjeruje da se neki strip dobro ne prodaje ne znaci da je to sto on vjeruje istina.
Obi-wan Posted - 24/02/2019 : 14:53:35
quote:
Originally posted by Kornboy

quote:
Također, Torgal je izašlo 8 knjiga. Da li je to cijeli serijal? Ili još fali? Ni toga nema već predugo...

Pitao sam ih nedavno na facebooku, odgovor je bio da se Thorgal okvirno nastavlja ove godine. Inače ima ga još, kako glavnog serijala tako i spinoff serijala.

Bar taj glavni dio da završe pa da mogu konačno čitati.
Kornboy Posted - 24/02/2019 : 14:11:22
quote:
Također, Torgal je izašlo 8 knjiga. Da li je to cijeli serijal? Ili još fali? Ni toga nema već predugo...

Pitao sam ih nedavno na facebooku, odgovor je bio da se Thorgal okvirno nastavlja ove godine. Inače ima ga još, kako glavnog serijala tako i spinoff serijala.
cronos six Posted - 24/02/2019 : 12:50:38
quote:
Originally posted by Combatrock

Darkwood potpuni haos u izdavackoj politici. Utisak je da se skupe negde i neko kaze ajmo ovo a onda glavni baja kaze onda gasimo/usporavamo ovo i tako igranka bez prestanka.

U tom smislu je WC bolji izdavac on jasno kaze od danas Dylan i samo Dylan po cenu svih i svega, jer me niko nece ubediti da Mr No debele knjige ne mogu prodati u 500 komada.

Slazem se u potpunosti za sve receno a pogotovo za Mr No knjige.

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000