forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Motorna pila i sjekira je sve što mi treba

Note: You must be registered in order to post a reply.
To register, click here. Registration is FREE!

Screensize:
UserName:
Password:
Format Mode:
Format: BoldItalicizedUnderlineStrikethrough Align LeftCenteredAlign Right Horizontal Rule Insert HyperlinkInsert EmailYoutubeInsert Image Insert CodeInsert QuoteInsert List
   
Message:

Smilies
Angry [:(!] Approve [^] Big Smile [:D] Black Eye [B)]
Blush [:I] Clown [:o)] Cool [8D] Dead [xx(]
Disapprove [V] Eight Ball [8] Evil [}:)] Facepalm [facepalm]
Hail [hail] Kisses [:X] LOL [lol] Mister No [mrno]
Pirat [pirat] Question [?] Sad [:(] Shock [:O]
Shy [8)] Sleepy [|)] Smile [:)] Tongue [:P]
Wink [;)] Zagor! [zagor]    

   -  HTML is OFF | Forum Code is ON
Check here to include your profile signature.
    

T O P I C    R E V I E W
ReemCP Posted - 26/02/2019 : 11:38:08


Jedna tema za nas "drvosječe" Baš sam danas nakon duže vremena krenuo ponovno sa piljenjem i cijepanjem drva, pa sam htio otvoriti jednu temu da vidim ima li još nekoga ovdje da se bavi ovim ekstremnim sportom.

Neke smjernice ove teme:
- koju marku motorne pile imate
- koliko vam je potrebno drva za zimu
- da li imate cjepač ili cijepate sjekirom
- koju vrstu drveća koristite za ogrjev
- koje ulje koristite za mot. pilu
- kakvu mješavinu (gorivo) radite (omjer)
- da li sami sebi spremate drva ili ste kao prof. Occultis pa za vas netko to drugi radi
- brušenje lanca i ostalo što se sjetite u vezi ovoga..
- šumarstvo (gospodarenje šumama)

Naravno, u temu su svi dobrodošli, i vi koje niste u ovome, napišite kako se vi pripremate za zimu (grijanje). Evo, kod mene je već počela priprema ogrjeva za zimu 2019./2020.



25   L A T E S T    R E P L I E S    (Newest First)
Lukeruk Posted - 28/09/2023 : 21:56:04
Danas sam probao neku Stihlovu motornu testeru i imam problem da je upalim, tj nemam dovoljno snage da povucem ono kure. Tako da sam se odlucio za kupovinu elektricne testere, a s obzirom da mi to treba za nesto malo secenja po dvoristu, razmisljam da kupim ovu jeftinu: https://www.bosshop.rs/proizvod/villager-elektricna-testera-vet-2440-v-071592/
Sad bih da cujem neku sugestiju ili savet, jer veze nemam sa ovim stvarima
Deers Posted - 22/09/2023 : 14:04:26
@ReemCP

Jel' vrijedi taj oštrač lanca? Ili može uništiti lanac? Koliko je user friendly? Da ga nabavljam ili da se držim svoje ruke (koja je dosta loša).
Sneaksie Thiefsie Posted - 20/09/2023 : 07:19:59
bolje da platite nekoj sirotinji da vam to zavrsi

njofra32 Posted - 19/09/2023 : 20:22:01
e danas i jučer sam ispilao i nacijepao 15 metara. hrast većinom, grab i malo jasena. otelio se sunce ti poljubim, sjekiru i motorku želim zaboravit jedno vrijeme
Lukeruk Posted - 19/09/2023 : 08:16:29
Imam po dvoristu gomilu nekih greda, posecenih sitnih stabala, paleta i slicne drvenarije, pa bih to nakratio na neku duzinu, da iskoristim za lozenje. S obzirom da se tek od prosle zime grejem na drva i nemam nikakvog iskustva, zanima me da li da za tu namenu kupim motornu testeru ili onu kruznu? Bilo bi, znaci, sporadicnog posla i u buduce, ali ne nesto posebno, recimo masina (motorka ili kruzna) bi radila u proseku sat-dva mesecno, mozda ni toliko.
Sneaksie Thiefsie Posted - 13/09/2023 : 21:35:00
ovo se gleda sa jednom rukom na cepanici
xilrion Posted - 01/09/2023 : 14:57:48
https://www.itemfix.com/v?t=bucugn
ReemCP Posted - 25/08/2023 : 17:02:59
Ljudi, trk u Lidl, jer od jučer je stigao oštrač lanca za motornu pilu!
Ja svakako nisam mogao propustiti ovu priliku, baš sam presretan.
Lanci su dobrano poskupili u zadnje vrijeme (nekad 150 kn, sad cijena bliže 200 kn), tako da ova stvar itekako dobro dođe.

Link: https://www.lidl.hr/p/moj-mali-kutak-prirode/uredjaj-za-ostrenje-lanca/p99210

Link s YT kako koristiti: https://www.youtube.com/watch?v=ciQEaESx-LE&t



Oki Posted - 13/04/2023 : 07:21:34
Prekjučer sam radio malo reda po šumi...malo tko bi ovo uspio napraviti😂
[url=https://postimg.cc/xc95JW2y][/url]
DiSkAcH Posted - 16/08/2022 : 13:34:00
Centralno na pelete, držim na 21 stupanj. Tu sam ja većinom u kratkim rukavima a draga je u dugim.
Potrošim cca 3.5T.
Prije smo se grijali na lož i spasio sam se financijski otkad smo prešli na pelete, ovo je 30-40% jeftinije.
Da plaćam 200kn mj grijanje lupao bi se nogom u gujcu od sreće.

Razlika je da je lož ''fire and forget'', dok pelete treba puniti i usisavati pepeo iz peći (a i lož je kalorijski osjetno moćniji, čitaj postiže 2-3 puta brže tempreaturu.). To se radi svaki put kad se potroši jedno punjenje (cca 150kg), a traje od u nekim normalnim uvjetima tjedan dana do kada je minus i bura svaka 3 dana.
panzer Posted - 13/08/2022 : 07:54:38
https://www.zerohedge.com/economics/google-searches-firewood-germany-have-exploded

Reem, imaš drva za prodati? Treba Švabama ...
ivi skoj Posted - 13/07/2022 : 07:38:39
Pošto smo uzgradi u stanu, oko 70 kvadrata, neka stiropor fasada nakalemljena, novi prozori sa tri stakla, onaj novi ukapljeni bojler kondenzacijski, temperatura na 23 stupnja i mislim kad je zima nešto malo preko dvjesto kuna mjesečno.
Po ljeti ni ne šalju svaki mjesec uplatnice, pa nešto u jesen obračunaju.
Prema ozbiljnim ućanstvima zanemarivo.
tihomirduras Posted - 12/07/2022 : 20:49:32
Mi pošto imamo kamin i peć u kući trošimo oko 15-20m. Sezona grijanje naravno zavisi o babljem ljetu nekad počnemo krajem 9 nekad krajem 11, ista stvar ovisi do kad, nekad je do početka 4 mjeseca nekad do početka 6.
Ove sezone su i cijene drva "malo" poskupile dočim za iduću najavljuju poprilično veće poskupljenje. Tipa za 10m drva u metricama traže 4500 kn, a za iduću već najavljuju po 7500 čini li se malo pretjerano poskupljenje ali ništa me nebi začudilo, pogotovo kad nijemci i švicarci krenu ložiti peći.
Hercule Poirot Posted - 12/07/2022 : 10:30:06
Na četvrtoj stranici topica Reem je stavio fotke skladišta za drva pa možeš baciti oko.
ivi skoj Posted - 11/07/2022 : 22:20:42
quote:
Originally posted by ReemCP

To je još super (35), meni treba oko 90 m




Griješ sve kuće u kvartu ili imaš dvorac?
Gdje uopće spremiš toliko drva, u sport Billy torbicu?
Hercule Poirot Posted - 11/07/2022 : 16:31:08
quote:
Originally posted by Poli


A pogledas Islandiju, grijanje i topla voda besplatna, no da li bi netko htio zamjeniti...






... za mrvičak gejzirčića ispred kuće?
Poli Posted - 11/07/2022 : 16:27:35

A pogledas Islandiju, grijanje i topla voda besplatna, no da li bi netko htio zamjeniti...


ReemCP Posted - 11/07/2022 : 16:25:49
quote:
Originally posted by Hercule Poirot

Strašno je to koliko ljudi novca u hladnijim predjelima trebaju izdvojiti za ogrjev.


Ja se primjerice uvijek začudim kad pričam dolje s nekim iz Senja, pa kad mi lik kaže da mu je dosta 8m drva za cijelu zimu, ono, wtf
Hercule Poirot Posted - 11/07/2022 : 16:16:16
Strašno je to koliko ljudi novca u hladnijim predjelima trebaju izdvojiti za ogrjev.
ReemCP Posted - 11/07/2022 : 15:54:14
quote:
Originally posted by ivi skoj

..i šta će ti toliko drva, meni se kao laiku čini da je to za pet sezona, ili se varam.


To je još super (35), meni treba oko 90 m

Ako slučajno netko ne zna (ili bolje rečeno - ne može zamisliti to u glavi) koliko je 35 metara drva, to je otprilike kamion + prikolica trupaca (oni voze obično teret od 32 m [22 kubika], znači, 35m - to bio bio baš ono ful natrpan kamion i prikolica).

(ispod jedna slika iz arhive koju sam bio stavljao ovdje u temi, tako meni stižu drva kad ih naručim iz šumarije, a bogme su poskupila, taj jedan teret + prijevoz dođe oko 10 tis. kunića)

lwood Posted - 10/07/2022 : 21:03:58
Baka puši opijum,kakav alkohol
Hercule Poirot Posted - 10/07/2022 : 20:58:20
@Qwerzt,naravno,ovo je bila šala!Da nisi ni slučajno pokušao propiti baku!

(ovo sam morao napisati, jer pojedini forumaši ne kuže ironiju ;))
Hercule Poirot Posted - 10/07/2022 : 20:42:43
Ehmmmm....
Možda bi jeftinije ispalo da se baka grije na alkohol, a ne na drva ;)
Hercule Poirot Posted - 10/07/2022 : 15:54:44
quote:
Originally posted by ivi skoj

quote:
Originally posted by Qwertz

Danas smo tata i ja raspilili i iscijepali 35 metara drva. Stvarno je istinita ona stara mudrost koja kaže da svako drvo grije nekoliko puta



To valjda nije bilo u jednom danu, i šta će ti toliko drva, meni se kao laiku čini da je to za pet sezona, ili se varam.



Qwertz je mlad. Možda još ne zna pravilno procijeniti metar drva, sve je moguće.
panzer Posted - 10/07/2022 : 10:02:53
Verovatno če Qwertz nešto od toga prodati ...

forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000